NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 6 »
Dlaczego tak mało osób przychodzi sprzątać kościół,
Posty: 47
Dołączył: 27 Paź 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 11:09  
Cytuj
Jestem bardzo zdziwiona tym jak mało teraz osób przychodzi na sprzątanie kościoła.

Kiedy byłam ostatnio było tylko 2 osoby więc pomyślałam, że tak się akurat zdarzyło ale gdy zaczęłam o tym rozmawiać z sąsiadkami innych osiedli mówili że czasami to jest nawet jeszcze gorzej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 11:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 11:23  
Cytuj
Kiedyś robili to parafianie za darmo, teraz słyszałem że trzeba dopłacać, czyli Ci co sprzątają robią ściepe i przekazują proboszczowi. Jak dla mnie to dziwny zwyczaj. Pewnie do sprzątania przyszło by więcej osób, ale jak ktoś pomyśli że jeszcze trzeba kase zapłacić to ma to w nosie. Może czas to zmienić ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 11:49  
Cytuj
Ogólnie to nie płacic...umiech tylko osoby sprzatajace składaja sie na kwiatki itp.. nie ma tu jakiegos przymusu co najwyzej mozna otrzymac pogardliwe spojrzenie sasiadaumiech lub zostac obgadany wsród okolicznych dewotekumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 11:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 12:00  
Cytuj
CYTAT
Jestem bardzo zdziwiona tym jak mało teraz osób przychodzi na sprzątanie kościoła.

Kiedy byłam ostatnio było tylko 2 osoby więc pomyślałam, że tak się akurat zdarzyło ale gdy zaczęłam o tym rozmawiać z sąsiadkami innych osiedli mówili że czasami to jest nawet jeszcze gorzej.
Dana parafia to ilość metrów kwadratowych kościoła podzielona przez ilość księży z danej parafi.Ile metrów podłogi do wymycia na święty ryj przypada?Równanie z trzeciej klasy szkoły podstawowej.nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 12:08  
Cytuj
Krzyciu ogólnie oni do roboty nie sa przyzwyczajeni najlepiej niech ktos posprzata gosposia ugotuje,kosciół otworzy i przygotuje koscielny zostaje tylko odprawic msze...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 12:15  
Cytuj
CYTAT
Krzyciu ogólnie oni do roboty nie sa przyzwyczajeni najlepiej niech ktos posprzata gosposia ugotuje,kosciół otworzy i przygotuje koscielny zostaje tylko odprawic msze...umiech
Oczywiście wszystko w formie wolontariatu!jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 13:32  
Cytuj
CYTAT
Kiedyś robili to parafianie za darmo, teraz słyszałem że trzeba dopłacać, czyli Ci co sprzątają robią ściepe i przekazują proboszczowi. Jak dla mnie to dziwny zwyczaj. Pewnie do sprzątania przyszło by więcej osób, ale jak ktoś pomyśli że jeszcze trzeba kase zapłacić to ma to w nosie. Może czas to zmienić ?

Nie odzywaj się jak nie znasz tematu. Czy się sprząta czy nie to i tak składkę się płaci. To sprawa parafian a tobie wara od tego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 13:48  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Kiedyś robili to parafianie za darmo, teraz słyszałem że trzeba dopłacać, czyli Ci co sprzątają robią ściepe i przekazują proboszczowi. Jak dla mnie to dziwny zwyczaj. Pewnie do sprzątania przyszło by więcej osób, ale jak ktoś pomyśli że jeszcze trzeba kase zapłacić to ma to w nosie. Może czas to zmienić ?

Nie odzywaj się jak nie znasz tematu. Czy się sprząta czy nie to i tak składkę się płaci. To sprawa parafian a tobie wara od tego
Został parafianinem w dniu swego chrztu więc to Jego iMoja sprawa.Dobra kościelne nie do biskupów należą ino do wspólnoty.nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 13:49  
Cytuj
Jestem parafianem czy parafianinem. Niech pedofile zapocone w ramach pokuty sprzątają. Poprtoliło Was?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 13 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 14:09  
Cytuj
Prawda jest taka, że na tyle pieniędzy, które idą na kościół powinny być zatrudnione osoby odpowiedzialne za sprzątanie.
Skoro księża pobierają opłaty wg cennika za "uslugi" niech działa i vice versa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 16:09  
Cytuj
Szanowni państwo mam pytanie. Otóż pewnie każdy z Was gdzieś pracuje a skoro tak to mam pytanie kto sprząta Wasze stanowiska pracy?! Kościół to stanowisko pracy księży i to oni powinni dbać o jego czystość! Więc klechy za miotły i do roboty!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 16:15  
Cytuj
CYTAT
Szanowni państwo mam pytanie. Otóż pewnie każdy z Was gdzieś pracuje a skoro tak to mam pytanie kto sprząta Wasze stanowiska pracy?! Kościół to stanowisko pracy księży i to oni powinni dbać o jego czystość! Więc klechy za miotły i do roboty!


odezwał się mądry, ty oczywiście sprzątasz swoje stanowisko więc jak naniesiesz na butach błota do kościoła to oczywiście zbierasz ten syf na szufelkę i do kieszeni prawdę mówiąc nawet nie wiesz jak wygląda utrzymanie czystości w zakładach pracy ale japę otwierasz, to takie polskie ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 16:20  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Szanowni państwo mam pytanie. Otóż pewnie każdy z Was gdzieś pracuje a skoro tak to mam pytanie kto sprząta Wasze stanowiska pracy?! Kościół to stanowisko pracy księży i to oni powinni dbać o jego czystość! Więc klechy za miotły i do roboty!


odezwał się mądry, ty oczywiście sprzątasz swoje stanowisko więc jak naniesiesz na butach błota do kościoła to oczywiście zbierasz ten syf na szufelkę i do kieszeni prawdę mówiąc nawet nie wiesz jak wygląda utrzymanie czystości w zakładach pracy ale japę otwierasz, to takie polskie ...
Widzisz dupku wbrew pozorom wiem co piszę!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 17:05  
Cytuj
Swoje stanowisko pracy kazdy sprzata sam ale np w prawie kazdym zakładzie sa sprzataczki firma sprzatajaca zajmujaca sie ogólnym porzadkiem wiec to porównanie jest nie zabardzo ,stanowiskiem pracy ksiedza jest ołtarz ,konfesionał itp a nie cały ko0sciół,budynekumiechJa pisze to troche zartobliwie bo tak jak pisałem wszesniej nikt nikogo nie zmusza do sprzatania koscioła czy płacenia za cokolwiek ja ksiedzu bym w zyciu nawet 2zł nie dałumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 18:41  
Cytuj
Ksiądz za co łaska robi wszelkie swoje powinności, ksiądz jeżdzi autem na które wiekszości parafian nie stać, ksiądz nie płaci składek zdrowotnych, ksiądz ma zapewnioną emeryturę z tytułu pełnionej posługi, z budżetu państwa spływa kasa, z tacy spływa kasa, że o innych fajnych przywilejach nie wspomnę...
Ludzie widzą więcej niż widzieli kiedyś, świadomość społeczna jest wieksza chociaż nadal częściowo żyjemy w mentalnym zacofaniu, to wyżej masz odpowiedź dlaczego, dlaczego biedne dojone z każdej strony społeczeństwo ma być zobowiązane do sprzątania kościoła...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 18:56  
Cytuj
Hehe dobre, martwić się bo nie ma kto kościoła posprzatac. Traktowanie księży jak nieudolne dzieci które nic wokół siebie nie potrafią zrobić tylko kasę przyjąć jest tragiczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 19:02  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Szanowni państwo mam pytanie. Otóż pewnie każdy z Was gdzieś pracuje a skoro tak to mam pytanie kto sprząta Wasze stanowiska pracy?! Kościół to stanowisko pracy księży i to oni powinni dbać o jego czystość! Więc klechy za miotły i do roboty!


odezwał się mądry, ty oczywiście sprzątasz swoje stanowisko więc jak naniesiesz na butach błota do kościoła to oczywiście zbierasz ten syf na szufelkę i do kieszeni prawdę mówiąc nawet nie wiesz jak wygląda utrzymanie czystości w zakładach pracy ale japę otwierasz, to takie polskie ...
Widzisz dupku wbrew pozorom wiem co piszę!


jak ci tak przeszkadza kościół i chrześcijaństwo to przyjmij islam, tam ci będzie dobrze, chciałbym poczytać jak będziesz krytykował imama i jakim wtedy będziesz dupkiem, zastanów się, brak religii nie znosi próżni, wszystko idzie ku temu żeby zniszczyć chrześcijaństwo a wprowadzić islam a to się może stać jeszcze w tym wieku. Z opisu widać że jesteś młody i zarazem głupi ale możesz doczekać ty albo twoje dzieci tej zmiany i zatęsknisz za tymi klechami czego ci życzę. Na pewno nie będziesz miał tyle odwagi co teraz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 20:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Szanowni państwo mam pytanie. Otóż pewnie każdy z Was gdzieś pracuje a skoro tak to mam pytanie kto sprząta Wasze stanowiska pracy?! Kościół to stanowisko pracy księży i to oni powinni dbać o jego czystość! Więc klechy za miotły i do roboty!


odezwał się mądry, ty oczywiście sprzątasz swoje stanowisko więc jak naniesiesz na butach błota do kościoła to oczywiście zbierasz ten syf na szufelkę i do kieszeni prawdę mówiąc nawet nie wiesz jak wygląda utrzymanie czystości w zakładach pracy ale japę otwierasz, to takie polskie ...
Muszę Cię zmartwić ponieważ ja ten cyrk zwany "kościołem"
omijam szerokim łukiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 06:27  
Cytuj
Jak zapanuje islam to tak nie napiszesz bo jesteś zbyt tchórzliwy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 08:46  
Cytuj
CYTAT
jak ci tak przeszkadza kościół i chrześcijaństwo to przyjmij islam, tam ci będzie dobrze, chciałbym poczytać jak będziesz krytykował imama i jakim wtedy będziesz dupkiem, zastanów się, brak religii nie znosi próżni, wszystko idzie ku temu żeby zniszczyć chrześcijaństwo a wprowadzić islam a to się może stać jeszcze w tym wieku. Z opisu widać że jesteś młody i zarazem głupi ale możesz doczekać ty albo twoje dzieci tej zmiany i zatęsknisz za tymi klechami czego ci życzę. Na pewno nie będziesz miał tyle odwagi co teraz.


Oho, argumentum ad islamum jak zwykle gdy brakuje argumentów xD

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 09:36  
Cytuj
Nikt nie chce zniszczyć kościoła. Pisanie o wadach i słabościach ma zupełnie inny cel, wręcz odwrotny. Ale wy wolicie zachowywać się jakby nic się nie działo i że wszystko jest w porządku. Sami w ten sposób zniszczycie kościoł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 11:58  
Cytuj
z sanepidu odpłatnie można wynająć osoby do porządków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 13:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Szanowni państwo mam pytanie. Otóż pewnie każdy z Was gdzieś pracuje a skoro tak to mam pytanie kto sprząta Wasze stanowiska pracy?! Kościół to stanowisko pracy księży i to oni powinni dbać o jego czystość! Więc klechy za miotły i do roboty!


odezwał się mądry, ty oczywiście sprzątasz swoje stanowisko więc jak naniesiesz na butach błota do kościoła to oczywiście zbierasz ten syf na szufelkę i do kieszeni prawdę mówiąc nawet nie wiesz jak wygląda utrzymanie czystości w zakładach pracy ale japę otwierasz, to takie polskie ...
Muszę Cię zmartwić ponieważ ja ten cyrk zwany "kościołem"
omijam szerokim łukiem.


mówisz że omijasz szerokim łukiem, co te twoje wpisy tu robią, nie twoje zabawki więc won do innej piaskownicy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 13:02  
Cytuj
CYTAT
Nikt nie chce zniszczyć kościoła. Pisanie o wadach i słabościach ma zupełnie inny cel, wręcz odwrotny. Ale wy wolicie zachowywać się jakby nic się nie działo i że wszystko jest w porządku. Sami w ten sposób zniszczycie kościoł.

pisanie a nienawistne atakowanie i wyzywanie księży to nie to samo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »