Tłusty Czwartek w Stalowej Woli. Kupujemy, smakujemy, czyli pochłaniamy jakby świat miał się skończyć!

Image

W tym roku ceny pączków nie odbiegają od tych z poprzedniego roku, a nawet są niższe. Walki wielkich sieci handlowych przechodzą same siebie. Pączka dostaniemy dziś w sklepach za kilka złotych od sztuki, a czasem nawet i za darmo.

Najtańsze są za 0,10 zł z aplikacją, ale i niektóre markety oferują przy zakupach za określoną kwotę pączki za darmo. Zapewne wpływ na to miały ostatnie wojny sms- owe, o których grzmiała Polska. Poniżej 50 groszy za sztukę, pączka można kupić nie w jednym, nie w dwóch, a w kilku sklepach. Wydaje się, że marketing sięgnął Szeolu, bo przecież nie da się wyprodukować wartościowego pączka za taką kwotę. Ale… Reklama dźwignią handlu, a korzystają kupujący, tracą zapewne wielkie sieci (a może zyskają, bo wielu przychodząc po pącza za półdarmo kupi wiele innych rzeczy?). W tym żarłocznym dniu należy pamiętać, że dla naszego żołądka powinna liczyć się raczej jakość, a nie ilość. Hurtowe spożycie będzie się wiązać z konsekwencjami w postaci mdłości, rewolucji jelitowych i sprawami, o których nie wypada tu wspominać. Wyroby pączkopodobne wszak nie służą nam, oj nie służą.

Ile więc dzisiaj pochłonęliście pączków? Przyznajcie się! I pamiętajcie, że tłusty czwartek jest raz w roku, więc bawcie się i cierpcie! Wszak to nasza tradycja narodowa!

A tym, którzy sami zechcą przygotować własne pyszności polecamy nasze przepisy:

Pączki

Oponki serowe

Chrusty- Faworki

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~bio

media podały ze w lidlu paczki z maki z robali, ekologiczne wegańskie

~zdzierstwo

tłusty to dla cukierni, 5.50zł za paczala smażonego na 10 krotrotnym oleju z lidla, rano zalany kocioł a wieczorem zlany zamiast po 3 krotnym wymienić
to zwykłe pompowanie balona który strzeli a naiwni jedza jakby paczków nie widzieli, a obedrzeć ich do zera skoro naiwni i prawa podazy popytu nie znaja. W sobote beda po 1,50 i spuszcza z ceny bo madry nie kupi po zawyzonej cenie

~darecki

do ~Dietetyk ćwoku po 89 nie było wiekszej liczby doradców i zastepstw niz teraz za kedencji tych szKOdnikow z PatolgiObywelskiej POkemonie

~Dietetyk

Możnaby wręcz powiedzieć że wiekszość hapie pączki niczym pisowiec stołki

~Bartecki

Najlepsze prawdziwe pączki tylko i wyłacznie w cukierni obok hali targowej w budynku rzemiosła... smak dziecinstwa i tradyzja POLECAM!!! umiech

~Obżarciuch

Paczek ale narobiłeś mi smaka. Idę do lidla bo mam kupon na jeden pączek za 10 gr.

~paczek

Warto też zwrócić uwagę na kolor samego ciasta. Ciemny, wyraźnie brązowy pączek nie tylko może być przesiąknięty tłuszczem, ale też zawierać większe ilości rakotwórczego akrylamidu. Powstaje on w wysokoskrobiowych produktach poddawanych długotrwałej obróbce termicznej.

~paczek

- Uwaga na pączki, które pokryte są różowym, niebieskim, jaskrawoczerwonym lukrem czy zawierają marmoladę o mocno nasyconym, żywym kolorze. Zawsze powtarzam, że żywność, która ma intensywny lub niespotykany w naturze kolor, prawdopodobnie zawiera sztuczne, nie zawsze bezpieczne dla zdrowia barwniki - dodaje.

~paczek

Intensywną pracę musi podjąć też żołądek czy jelita. Strawienie słodkiego ciastka może zająć układowi trawiennemu nawet dziesięć godzin. Nie podejmując większego wysiłku, spalamy ok. 50 kcal na godzinę, należy jednak pamiętać, że połączenie słodkiego z tłustym stanowi dodatkowe wyzwanie dla organizmu. Niektórzy już po jednym pączku będą narzekać na wzdęcia lub zauważą nasilenie objawów choroby refluksowej. Pozbawiony błonnika pączek, źródło rafinowanych węglowodanów może też działać zapierająco lub powodować bóle brzucha. Jak się wspomóc po pączkowej uczcie?

~paczek

Pączek ma około 300 kcal, ale mówimy o takim standardowym, lukrowanym pączku z nadzieniem owocowym. Inne mogą mieć nawet powyżej 400 kcal, jeśli to będzie pączek z toffi i posypkami
Co się dzieje w naszym ciele po zjedzeniu pączka? Już po pięciu minutach enzymy trawienne obecne w jamie ustnej zaczynają rozkładać ciastko na czynniki pierwsze. Dziesięć minut później do jelita cienkiego przedostaje się cukier, a trzustka otrzymuje sygnał do produkcji insuliny.

Cukrowa bomba powoduje bowiem gwałtowny wyrzut glukozy do krwi, niedługo później jednak cukier równie gwałtownie spada pod wpływem insuliny. Rodzi się chęć na kolejnego pączka, co ma związek także z hormonalną huśtawką - produkcją m.in. dopaminy czy kortyzolu.

~Mieszkanka

Najlepszych to chyba nie ma bo są tylko usmażone w domu.
Dobre są kupione w Lokomotycze
i Pod Filarami.
Polecam!!

~Mendelejew

Smacznego

~CAS

Pipa - polecam w CAS, 7zł sztuka

~//////

pycha zremy i tyjemy do bolu !

~Xyz

Ja to dziś kupię pół kg.tlustego boczku i musztardę :-) jak ma być na tłusto to na maxa????????????

~Polak

Tłusty Czwartek mogę zrobić co tydzień jakbym chciał, więc jak ktoś chce to można mieć co tydzień przez cały rok.

~kupbilet

Wszak Tłusty Czwartek, to nie jest nasza tradycja narodowa. Choinka też?

b.l.u.e.

Po nagłówku widać brak obiektywizmu.

~Pipa

Gdzie polecacie dziś kupić pączki ?