WOŚP gra od rana do nocy

Image

28 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów gra na ulicach Polski, więc też i w Stalowej Woli. Są imprezy, są licytacje, uliczne zbiórki i oczywiście Bieg Policz się z Cukrzycą.

Ten bieg odbywa się w naszym mieście już po raz 9. Jest bardzo ważny nie tylko dlatego, że podczas niego zebrane zostają pieniądze na ratowanie płuc po pandemii, ale również dlatego, że zwraca uwagę na chorobę cywilizacyjną jaką jest cukrzyca. W ramach imprez organizowanych w Polsce można było zmierzyć sobie chociażby poziom cukru. Na pewno wiele osób dowiedziało się, że coś się dzieje w ich organizmie, bo przecież cukrzyca to choroba podstępna, taka, której nie widać gołym okiem, a która daje o sobie znać dopiero wówczas, gdy jest dobrze rozwinięta i czas na leczenie.

Każdy uczestnik stalowowolskiego Biegu Policz się z cukrzycą, który wpłacił wpisowe otrzymał koszulkę i pamiątkowy medal. Na godz. 11:10 i 11:15 zaplanowano biegi dziecięce. Bieg główny na 3000 m odbył się o godz. 12:00. Marsz nordic walking wystartował o 12:30. Z kolei o godz. 13:00 zaplanowano bieg z psem. W imprezie więc mógł wziąć udział każdy, bo liczyły się chęci i to, że się w ogóle wystartowało. Można więc było biec, iść, truchtać, można było spacerkiem dotrzeć do linii mety, bo jak co roku chodziło o bycie tam, w parku miejskim, a nie bicie rekordów. A że WOŚP zamierza działać do końca świata i o jeden dzień dłużej, za rok znów w parku miejskim będzie można pobiegać i pochodzić wspierając polskie szpitale i ośrodki zdrowia. Głównym organizatorem biegu był Stalowowolski Klub Biegacza wraz ze Sztabem WOŚP Stalowa Wola.

O tym co 28 stycznia dzieje się w mieście pisaliśmy TUTAJ.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =