Co będzie się działo w Stalowej Woli w ramach 32 finału WOŚP?

Image

W niedzielę 28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stalowa Wola po raz kolejny zagra z Orkiestrą. Sprawdź co w tym roku będzie się działo.

Od poniedziałku 22 stycznia w stalowowolskich szkołach zaplanowano różne wydarzenia m.in. kiermasze ciast, turnieje sportowe, testy wiedzy, licytacje. Z Orkiestrą grają: Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida, Zespół Szkół nr 3 w Stalowej Woli, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1.

Wiele wydarzeń w CAS-ie

W Centrum Aktywności Seniora przez 2 dni zaplanowano szereg wydarzeń. W sobotę 27 stycznia o godz. 14:00 odbędą się: turniej szachowy, turniej rummikub, turniej brydża. O godz. 16:00 zaplanowano spektakle zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych. Wejście będzie biletowane. 28 stycznia o godz. 12:00 w CAS-e ruszą warsztaty z gotowania z dietetykiem. W kolejnych godzinach zaplanowano m.in. spotkanie z żołnierzami z Niska, animacje dla dzieci, warsztaty Las w słoiku, pomiar ciśnienia i glukozy, występy muzyczne i taneczne.

Bieg Policz się z cukrzycą

Już po raz 9 w Stalowej Woli odbędzie się bieg Policz się z cukrzycą. Każdy uczestnik, który wpłaci wpisowe otrzyma koszulkę i pamiątkowy medal. Na godz. 11:10 i 11:15 zaplanowano biegi dziecięce. Bieg główny na 3000 m odbędzie się o godz. 12:00. Marsz nordic walking wystartuje o 12:30. Z kolei o godz. 13:00 zaplanowano bieg z psem. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie www.chronotex.pl.

Licytacje

Stalowowolski sztab WOŚP przygotował szereg różnych aukcji internetowych, które można znaleźć na stronie: allegro. Na licytacji znalazły się m.in.: książki i płyty z autografami, vouchery, zestawy gadżetów, kalendarze, kubki, mini skrzypce.

Światełko do nieba

Światełko do nieba zaplanowano przed budynkiem CAS o godz. 20.00. Będzie ono nieco inne niż w latach ubiegłych.

- Jako szef sztabu podjąłem decyzję o rezygnacji z mocnych wybuchów pirotechnicznych na rzecz cichych (SILENTY). Jest to decyzja na rzecz obustronnego kompromisu za/przeciw tradycyjnym fajerwerkom- informuje szef sztabu Aleksander Kapuściński.

W niedzielę na terenie Stalowej Woli będzie można spotkać ponad 100 wolontariuszy z puszkami. Nad bezpieczeństwem w ramach finału WOŚP będą czuwać wojskowi z 18 pułku Saperów, OSP Stalowa Wola, OSP Charzewice, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

Więcej informacji można znaleźć na plakatach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =