Grypa szaleje, coraz więcej przypadków koronawirusa

Image

Jak podaje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie drastycznie wzrosła liczba zachorowań na grypę. GOV informuje też o coraz liczniejszych, zarejestrowanych przypadkach zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2).

GRYPA

W sezonie 2022/2023 mamy rekordowo wysoką zachorowalność na grypę. Pogoda sprzyja zakażeniom. Ostatnio mieliśmy cały przekrój temperatur. Był też śnieg, deszcz, mróz i mocne słońce. Pora roku sprzyja rozwojowi bakterii i wirusów. Widać to w szkołach, widać w zakładach pracy.

W województwie podkarpackim w okresie od 1 października do 22 lutego grypę złapało (oczywiście to tylko potwierdzone przypadki) aż 71 410 osób. Dla porównania w sezonie 2019/ 2020 było to 46812 przypadków, w 2020/2021- 11221, a w 2021/2022- 32 492. Mamy więc swoistego rodzaju rekord (oczywiście w czasie gdy szalała pandemia i siedzieliśmy w izolacji te dane były dużo niższe, stąd wcześniejsze statystyki należy rozważać z uwzględnieniem tej sytuacji). [/p]

Na Podkarpaciu w okresie od 16 do 22 lutego grypę potwierdzono u 5110 osób (dla porównania w sezonie wcześniejszym- 5110). W całej Polsce z grypą zmagało się 186436 chorych.

COVID

Od 4 marca 2020 roku w Polsce koronawirusem SARS-CoV-2 zakażonych zostało 6 422 467 osób. Zmarło 118898, a 5335814 wyzdrowiało.

1 marca na Podkarpaciu zakażenie wykryto u 171 osób (w tym 131 zachorowało ponownie). Najwięcej zakażeń, bo aż 26 odnotowano w powiecie stalowowolskim. W powiecie niżańskim- 7.

Za wzrostem zakażeń, który odnotowano w Polsce może stać nowy subwariant XBB.1.5, potocznie zwany Krakenem. W przychodniach ruch, coraz więcej osób zgłasza się z objawami Covidu. Są miejsca, gdzie ponad połowa testów wychodzi pozytywnych. Wiele osób bada się nieoficjalnie, wykonując testy domowe. Dziennie Polacy w aptekach kupują 33 tys. testów. Jest to wzrost zakupowy o 121%. Ile z nich jest pozytywnych? Nie wiadomo. Jak powiedział ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. zagrożeń epidemicznych dr Paweł Grzesiowski Ilość RNA wirusowego w ściekach odpowiada mniej więcej tej fali COVID, która była w sierpniu 2022 r., czyli bardzo wysokiej fali Omikrona.

Zobacz również:

Grypa, Covid, RSV: W pewnym momencie w szpitalu zabrakło miejsc w salach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Kajmak

No ta, odwracacie uwagę covidem od masowych wycinek w stalowej i całej Polsce?! Jak amerykance ze ufo latalo, po to zeby odciagnac uwage jak rzad spalil pociag i chmura toksyn na calym ohio! I wlasnie dlatego Polska glupia jak USA, dwa narody tak samo wiesniackie i glupie, ci country maja ci disco polo i obydwa zero mozgu i wspieraja pedofilie w kosciele!

~EDI

ZAMORDYZM KOMUNISTYCZNY W ROZKWICIE ZA PRAWDĘ O KONOWAŁACH PROF.ŹIĘBA SKAZANY A CO ZE ŚMIERCIĄ DR,CHAŁATA BEZDUSZNE GNOMY !!!!

~Rojber

Kiedy madryjaly sie ockna, ze zostali oszukani. Zanim trzymac sie razem to wy na siebie warczycie. Polityk Ci powie musisz sie dzgnac a ty mu wierzysz? Robia czysyki i miejsce dla narodu wybranego. Polin. Od wielu lat nie ma ani Polskiego Rzadu ani Polskiej Generalicji. 1989 Koniec.

~Chory

@zdrowy - pozostali jeszcze chorują

~Zdrowy

Koronawirusem SARS-CoV-2 zakażonych zostało 6 422 467 osób, zmarło 118898, a 5335814 wyzdrowiało. A co się stało z 967755 osobami zakażonymi? Nie umarli, nie wyzdrowieli, to gdzie są?

~Pepper

Wiesz koras ze jesteś organicznie pier.opnięty? Wszyscy którzy nie przyjęli preparatu mają się dobrze szurku umiech A jak tam twoi bracia wukraińscy? Przeprosili już za ostrzelanie Polski w Przewodowe? Nie protestujesz wkraińska onuco?

~JASIO

COVIDO IDIOCI CIĄGLE ODKROWAJĄ ŻE W SEZONIE GRYPOWYM ŚWIRUSA DOSTAJĄ !!!!
A O NADMIAROWYCH ZGONACH 200 TYS WCIĄŻ ZAPOMINAJĄ !!!!

korki

Te chwalące putina nacjonalistyczne antyszczepki dzisiaj mało aktywne. Lepsza kasa na budowaniu nienawiści do Ukrainy, prawda ? Jak będziecie słuchać specjalistów, doktorów medycyny - braunów , bosaków, korwinów to naturalna selekcja może was przenieść wiecie gdzie .

~JASIO

COVIDOWE ŚWIRY SZALEJĄ I ŚCIEMĘ CIĄGLE SIEJĄ !!!!

~Mój login

Kufa już po nas, Żegnajcie

~Mój login

Kufa już po nas, Żegnajcie

~Oczy

...nie ma się co dziwić jak lasy i cmentarze dalej otwarte

~Oczy

Uuuuu...... Bójcie się .....wszyscy

~Old

26 osób w powiecie stalowowolskim , osobiście znam dwie a zbyt dużo znajomych nie mam

~Old

26 osób w powiecie stalowowolskim , osobiście znam dwie a zbyt dużo znajomych nie mam

Wiktor

zamykajcie lasy czym prędzej

Wiktor

gdzie grypa się schowała na 2 lata?? bo przez 2 lata był grany covid a grypa miała bezpłatny 2letni urlop.

~No to ponas

O nie, jesteśmy zgubieni smiech2

~Grypa

Foliarxe, zasłaniajcie usta

maszynista

Zaszczep sie na covid 19 i bedziesz mial spokoj do konca zycia z covidem tak mowili w rządzie osły i politycy.

~darek

zaszczepieni umierają nagle. mordercy chodzą po wolności....

~polityka

znów się biznes kroi szkoda by było corocznej fali przeziębień nie wykorzystać

wyborca

Ograniczenie mobilności ludzi zmniejszy transmisję wirusów wszelakich.

~Dodek

No to co szusta dawka szprycy i posprzatane

~Tygrees

We lbie masz grype