Ksiądz, który przelał sobie na swoje konto pieniądze parafialne, usłyszał zarzuty

Image

O tej sprawie pisaliśmy już na łamach portalu. Wówczas to parafianin z Domostawy, gdzie ksiądz Stanisław K. był proboszczem, napisał na fb, że kapłan przelał sobie 2 mln zł na swoje konto z konta parafialnego. Teraz prokuratura postawiła księdzu zarzut przywłaszczenia około 450 tys. zł.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Stanisław K. spotkał się w tej sprawie z biskupem i przedstawił własną wersję zdarzeń. Ostatecznie sprawę skierowano na drogę sądową. Kapłan nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że pieniądze były jego. Dorobił się na pracy za granicą i uprawie borówek. Do parafii w Domostawie trafił w czerwcu 1980 roku i jako proboszcz spędził w niej 42 lata.

Wobec niego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Za popełnione czyny grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ZUZKA

CIEKAWE MOZE TA PANI DOZNA NIEPOKALANEGO POCZRCIA

~kolizja

Znaczy się ksiądz sprywatyzował nieswoje pieniądze i to aż 459 tysięcy złotych? Nieźle się urządził no ale ta posiadłość w której mieszka wymaga nakładów w każdym miesiącu. W domku na piętrze basenik kryty a na obejściu staw z wyspą a na niej grzybek towarzyski to wszystko kosztuje. Tylko jak to się ma do głoszonych homilii o życiu w ubóstwie, o grzeszności w dążeniu do pieniędzy, o życiu bez ślubu kościelnego? Rozumiecie teraz wszystko parafianie?

~Gfh

A co z tym co się zakleszczył? Co z tą kobieta co z nim współżyła? Z tego co można przeczytać ma męża a ten mąż jest organistą więc dość patologiczna sytuacja. Ktoś ich zna? To prawda?

~SSS

TEN CO UKRADL PIENIADZE TO POSOWA NA JEZDZCA

~Michał

Ten od pieniędzy parafialnych teraz mieszka w gminie rudnik

~Parafianka1

A o co chodzi z tym proboszczem z Rudnika?

~Parafianka

Jak ksiądz sobie uzadzil taka zabawe to czemu nadal jest proboszczem??? I co z ta babą co mu dawała?

~Pablito

Nie wiem o ktorego księdza chodzi..
ten co ukradł pieniondze sie zakleszczyl??? Czy to już inny znam takiego jednego co zona parafianina chodzila do niego sprzatac i gotować to może i cos innego robiła ale ona tez starsza była pod 60ke

~Papiesz

Jednak nie rozumie: co znaczy zakleszczyc się w czyjejś zonie? Chodzi o seks? Co może mieć ksiądz do seksu?

~Papiesz

To że się zakleszczyl w czyjej zonie to rozumie ale gdzie ich nieskazitelność płynąca z codziennej eucharystii

~Rocco

Też potwierdzam . Proboszcz w Rudniku nad Sanem zakleszczyl się podczas stosunku ???? . Było pogotowie straż i policja

~hhh

Potwierdzam ksiądz z Rudnika z kucharka zakleszczyli się. Kucharka doświadczyła poczucia winy i tak wyszło.

~Koko235

Co to się dzieje, jeden ma zarzuty prokuratorskie, drugi zakleszcza się z parafianką. Świat się kończy .

~Michal

Ten ksiądz ma taki majątek, że głowa mała. A teraz sobie mieszka ze swoją kobietą i się bawi za pieniądze parafii. Miał cennik za wszystko. Coś nieuregulowane? Nie dostaniesz rozgrzeszenia, ostatniego namaszczenia czy sakramentu pokuty. Biznesmen a nie ksiądz. Niestety przez takich księży coraz więcej ludzi wypisuje się z instytucji kościoła.

~Aamon

Powinien ksiądz jeszcze dodać, że obok tych wszystkich prac i hodowli zajmował się jeszcze strzyżeniem owiec i baranów...

~kosa

Prawdą jest, że ksiądz Stanisław K. nie miał bogatych rodziców ani dalszej rodziny. Niczym szczególnym się ta rodzina nie wyróżniała. Wątpliwą prawdą będą zatem dochody z upraw krzewów tym bardziej, że "plantacje" od miejsca zamieszkania dzieliło kilkadziesiąt kilometrów. Parafianie zachodzą w głowę jak łatwo dali się ograć temu cwaniakowi. Co do przypadku innego duchownego o którym wspomniano w komentarzu to można mówić o wyraźnym pechu by grzechomierzem nie można było się skutecznie posłużyć. Okolica przekazuje sobie famę z ust do ust a miejsca przekazu są przeróżne. No cóż zdarzają się takie przypadki nader rzadko ale zdarzają!

~jasiu

A ślubował ubóstwo >> Złodziej i kłamca !!

~Składka

Taca Owsiaka w samej Stalowej 130 tys.

~Sprawiedliwy

Bedzie wyrok to Sikorski będzie rzucał kamieniami.

~kasa

Mnie intryguje czy jest do pogodzenia etyka z przestępstwem? Jak to się ma jedno do drugiego? Swego czasu duchowny był wykladowcą "etyki" w WSE. To tylko takie moje wątpliwości...

~Aaaaaa

Pewnie słowo przepraszam, nie przeszło księdzu przez usta, i jeszcze go brońcie. Zwykły złodziej.

~Tomek

Rząd i kościół to jedna wielka mafia delikatnie mówiąc !! Rząd powinien się podać do dymisji a kościoły na dyskoteki poprzerabiac plebanów zagnać do pracy fizycznej

~Przepieknie

Wszyscy kochamy gdy jest wyciagniety z kapelusza temat anty-katolicki obok tematu tacy dla Owsiaka.

To juz tradycja na wszystkich portalach :-)

~Abc

To już obcokrajowcy mogą wypowiadać się w sprawach polskich?? Chyba nikt nie pyta was o zdanie.

~sitarz3

To ja chce ta tajemnice wiary i dolary moga byc .

~Jerry

Tajemnica wiary, złoto i dolary!

~DRON

To, że ksiądz przelał środki parafialne na swoje konto to nie nowina. Najgorsze jest to, że rząd z naszych podatków przelewa środki na kościelne konta.

~Tomek

co za ludzie w tej DOMOSTAWIE brak słow

~mieszkaniec

służył Wam tyle lat pracował uczył rel, etyki na uczelni . plantacje na polu po rodzicach , praca w usa, nigdy darmo nie siedział. Wszystkich szanował w parafii i poza i tak teraz dziekujecie schorowanemu człowiekowi wstyd .

~saszka58

Несть числа дуракам во властных структурах Европы.
Какой-то министр обороны какой-то Италии назвал поставку Украине бронетехники и другого оружия предотвращением третьей мировой.