Ksiądz Stanisław K. przelał sobie
2 mln zł z konta parafii

Image

W całej Polsce aż huczy. Ksiądz z Domostawy, który w lipcu tego roku miał przejść na kapłańską emeryturę, miał wykonać dziwne operacje na parafialnym koncie bankowym. Twierdził też, że 2 mln zł, które sobie przelał na prywatne konto, były jego.

Dwa przelewy, o których mowa miały być dokonane przez ks. Stanisława K. 5 lipca br. i miały dotyczyć dwóch kwot (każda po 1 mln zł). Kapłan z konta parafialnego miał przelać je sobie na swoje prywatne konto twierdząc, że te pieniądze należały do niego i miał do tego prawo. Oburzeni parafianie postanowili interweniować i ujawnili wyciągi z konta. Wyjaśnienie ich proboszcz złożył swojemu biskupowi.

Diecezja Sandomierska wydała w tej sprawie oświadczenie.

W związku z informacją o przelewie pieniędzy z konta parafii w Domostawie na prywatne konto Księdza Proboszcza, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje, że po zaraz otrzymaniu wiadomości, Biskup Ordynariusz przeprowadził w dniu dzisiejszym rozmowę z Księdzem Proboszczem, który wyjaśnił, że chodzi o jego prywatne pieniądze przelane początkowo z osobistego konta na konto parafialne w celu zakupu obligacji dla parafii, a następnie wycofane, gdyż nie było takiej możliwości. Biskup Ordynariusz wszczął kościelne postępowanie sprawdzające i mianował administratora parafii. Jednocześnie zostały powiadomione organy ścigania– czytamy w komunikacie numer I, pod którym podpisał się ks. Roman Janiec, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu (pisownia oryginalna).

Obrazek

Teraz więc wystarczy, że kapłan pokaże swój wyciąg z prywatnego konta, z którego będzie wynikało, że przed 5 lipca br. zrobił przelew na konto parafialne na kwotę 2 mln zł... i sprawa się wyjaśni. Wszak nikt chyba nie sądzi, że pasterz ich zrobił coś, co budziłoby oburzenie.

Ksiądz K. do parafii w Domostawie trafił w czerwcu 1980 roku i jako proboszcz spędził w niej 42 lata.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Miłosz

Ja to bym chętnie rydzyka kopnął w doopę

~Mieszkaniec

Rafał, może relacja z budowy kościola w Nisku?

~Rebel

Jak społeczności tej parafii na to pozwala to czemu księżulo nie może coś dla siebie uszczknąć ? Za każdą posługę inkasuje niebagatelne pieniądze a potem mówi że to jego prywatne ! To jest niestety mentalność polskiej wsi . Wiedzą że niektórzy sukienkowi prowadzą bardzo bogate , wystawne życie , ale z obawy przed " wiecznym potępieniem " nikt nie odważy się zaprotestować ! Sam byłem świadkiem jak w jednym z kościołów na bardzo zapomnianym terenie Podkarpacia ( regiony bieszczadzkie ) , nikt z wiernych nie odważy się opuścić wcześniej kościoła po mszy , niż uczyni to wcześniej proboszcz , który staje w głównych drzwiach kościoła a wychodzące kobiety ( a nierzadko i mężczyźni ) całują go w wyciągniętą dłoń ! To jest obraz jak tamta społeczność poddała się całkowicie dyktatowi kleru !

~Tuwim

A w jasionce kolo dukli na podkarpaciu byl taki magik ze nie tylko kradl prezerwatywy w biedroncn to jeszcze z konta parafi 120 tys zl i zabytkowy mszaktny zloty kielich

~Ulala

Domostawa drewniany kościółek mała wioseczka. Ciekawe na jakie nieopodatkowane pieniądze wali w kakao Polaków np parafia Warszawa.

~Devil

Okradł parafie ???? to czy ten ksiądz jest wierzący? Przecież jest przykazanie „nie kradnij”
Panie Konik czy jest Pan wierzący czy ateista?
Wychodzi na to, ze prędzej Cię okradnie katolik nawet ksiądz niż niewierzący.
Proszę coś odpalić gosposi za lata usługi zanim trafisz za kraty a później do piekła.

~Olo

Kto wsparł skazanego księdza? Listy w obronie duchownego przesłali do sądu m.in. Jan Maria Jackowski, do niedawna senator klubu PiS, oraz Jan Radziwiłł, syn wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, z którego rodziną ksiądz N. od lat się przyjaźni, a nasz leader nie wsparł?

~TomG

Nie wolno zaglądać do kieszeni księdzom!
Ani do łóżek!
To grzech!
Święci ludzie są nietykalni.

~mmxm

No i parafia została spłukana.
Ciekawe za co owieczki będą ogrzewać kościół, a zima ma być ostra, ceny gazu i węgla poleciały w kosmos.
Oj szykujcie się na zaciskanie pasa drodzy parafianie :]

~niezalogowany

No i widzicie katolicy, znowu mają używanie na waszej wierze wszelkiej maści świadkowie jehowy, protestanci i zielonoświątkowcy i wszystkie stworzenia co Boga nie widzą i nie zobaczą. A wy jak barany stoicie i patrzycie jak się ślinią i pienią ;-)

~Katol

Ksiądz musi mieć pieniądze. Przecież nie będzie walił konika

~Robb

Ehh było iść na księdza. żebym to wiedział za młodu.
Zero płacenia podatków, działki za 1% wartości, zusy-srusy na koszt podatnika, ile się nachapiesz tyle twoje, żyć nie umierać...
A ciemne owieczki uwierzą we wszystko i oddadzą ostatni grosz dla świętego dobrodzieja...

Od czasów Reymonta u nas nic się się nie zmieniło.

~mike

Interia też o tym pisze.
"Płaciła i bogata i biedna rodzina. Jeśli kogoś nie było stać, proboszcz zapisywał w swoim kajeciku dług - opowiada gazecie jedna z osób mieszkających na terenie parafii. Do księdza przylgnęło określenie więc "komornik"

Aż się wierzyć nie chce. 2022 rok a ludzie boją się wyimaginowanego "długu" w kajecie ksiedza.
Coś strasznego.

e2rds

Poczytajcie sobie na Onet, jak to się stało, że została biedna parafia z bardzo bogatym proboszczem.

~Lkr

I Kościoły pustoszeją - dziękujmy takim kaplanom

~kokot

A zaczynali od stajenki.

~obs

Kuria jest zawsze pażerna.Pieniadze są jego a były na koncie parafialnym zeby nie płacił różnych zobowiązań finansowych.Gdyby nie odprowadzał bardzo dużego haraczu do kurii to biskup dawno by go zdjął z probostwa.(prawo kanoniczne zabrania ksiedzu prowadzenia dzialalnosci gospodarczej od tego ma ludzi świeckich) Ludzie z parafii byli zadowoleni bo dawał ludziom pracę.itd itd.Tak wilk był syty i owca była cała. Alleluja i do przodu.

e2rds

E, co tam 2 mln. jeden ma posiadłość prywatną wartą 12 do 15 mln i dobrze jest, a mieli żyć w ubóstwie.

~Powolanie

Gratulacje. Właśnie dowiedziałem się czym u duchownych jest powołanie. Kasa, doopy, skandale, przekręty, władza, kasa i tak w kółko. Ciekawe ilu z nich ma rzeczywiste Boże powołanie. Uważam że 1 procent. Niestety

~Kokosza

Nieopodatkowany kościół szabruje już od 89 roku. Solidarnośc była najbardziej im potrzebna. Nikt już nie patrzy nam duchownym na ręce.

~Doniusz

Odrazu ze parafie okradl. Nieprawda. Na borówkach sie przeciez dorobił. Paragonow nie wystawial to i skarböwke stuknął przez tyle lat i sie uzbierało.

Saint

Sami mu dają to sobie chłopina wziął.
Wystarczy nie dawać. Jak zacznie brakować to chłopaki zdejmą sukienki i do roboty.
A glupole dają. A oni sobie siedzą, jedzonko podane, posprzątane. Na dziewczyny jeżdżą "po cywilnemu".
A wy dalej ich finansujcie tłumoki.

~Kskonik

Te pieniądze się mi po prostu należały

~Anna

Tłuste koty są i będą ale tego to już dość pisuary plus krelykaly to jest upadek moralności takich złodzieju jeszcze nigdy w historii nie było a ciemnota niech zdycha za miskę ryżu chcieli to będą mieli

~konik

ks. Konik

~robbie

Żadnych przekrętów nie zrobił, wystarczy podsumować wesela, chrzciny, pogrzeby i msze zamawiane plus gregorianki sami ludzie mu to dali, a że państwo nie żąda za to podatków to zostaje już tylko problem jego rozliczeń z kurią. I niech nie narzekają ci co dają na te cele.

~arbuz

Będzie jak zwykle.
Przeniosą go do jakiegoś domu xiendza emeryta na wybrzeżu, 2 duże bańki wyparują niczym kasa rydzyka na ratowanie stoczni, za przygarnięty hajs kupi sobie jakąś hacjendę w Hiszpani, normalka.

A parafia zostanie spłukana.
Ale widać owieczki tam bogate, przyjdzie nowy dobrodziej i będzie miał kogo doić :]

~Noris

To złodziejskie nasienie tyle co on przekrętów narobił to palców braknie w jego w całym ciele .Ale tyle co go znam że słyszenia to on się wyliżę i te 2 mln mu podarują.A oni szukają innego osła ofiarnego.

~Aamon

Korki to ksiądz i wie jak nazywać ciemny ludek, który z kasiorki wyskakuje...

e2rds

~do korki, to tyś dał plamę, czytaj wpis "korki"ze zrozumieniem, ukrytym zrozumieniem.