Czy zła jest droga, czy źli są kierowcy?

Image

Cieszymy się nową obwodnicą Stalowej woli i Niska. Droga, sądząc po tym jak jest oblężona, jest użytkowana chętnie. Ostatnio doszło na niej do poważnej kolizji. Tir kierowany przez obywatela Ukrainy zsunął się do rowu. Mieszkańcy zaczęli wysnuwać różne teorie. A może coś z drogą jest nie tak? Dlaczego auto się zsunęło?

Więcej na temat tego zdarzenia drogowego TUTAJ.

Ostatnio do wypadków w naszym regionie dochodzi coraz częściej, można powiedzieć, że zbyt często. Kto jest winny? Czy po pandemii na drogi ruszyło nagle zbyt wielu wczasowiczów, wycieczkowiczów, firmowych aut? Czy ruch na polskich drogach wzmógł się ponad miarę? Przecież niemal każda rodzina ma teraz samochód, a wiele z nich ma ich nawet po kilka. Czy kierowcy są zbyt śmiali, zbyt nieuważni, zbyt często łamią przepisy o ruchu drogowym, lekceważą znaki i szarżują, również po alkoholu? Czy może raczej winne są drogi, a konkretnie ich stan techniczny, parametry? O obwodnicy i jej wykonaniu mówi prezydent Stalowej Woli. Czy w opinii włodarza naszego miasta obwodnica na pewno jest dostosowana do ruchu ciężkiego?

- Nie można błędów kierowców, że tak powiem, przerzucać na projekt czy na wykonanie. Wypadki się zdarzają przez nieostrożność, błędy kierowców na wielu drogach, więc tutaj próby przerzucania na drogę, która ma wszelkie parametry do tego, aby przyjmować ruch ciężki przez to, że kierowca popełnił błąd, na projekt tej drogi, czy na wykonanie, jest tutaj absolutnie niezasadne. To raczej apel do wszystkich tych, którzy poruszają się po mieście Stalowa Wola, aby przypomnieli sobie zasady tego, jak należy jeździć po mieście, jakie są zasady bezpieczeństwa i myślę, że wtedy nie będzie problemu z tego typu zdarzeniami na terenie Stalowej Woli i w ogóle poza terenem miasta- przekonuje Lucjusz Nadbereżny.

Przekraczanie prędkości to najczęstsza przyczyna wypadków. Brawura, pośpiech, a przede wszystkim przekonanie, że śmierć na drodze dotyczy wszystkich innych, ale nie mnie, niejednego doprowadziło już na cmentarz. I o tym warto pamiętać zanim wsiądzie się „za kółko”.

Jak Wam się podoba nowa obwodnica? Czy dobrze się Wam nią podróżuje? Jakie macie uwagi? Piszcie w komentarzach.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~to ja

Obwodnica jest w porządku, ale debili pchających się na trzeciego i poruszających się z prędkościami autostradowymi nie brakuje. Ciekawe dlaczego policja nie reaguje? Tam nawet nie ma

~mieszkaniec

Obwodnicą cieszą się jedni a drudzy którzy mieli cisze i spokój nie są zadowoleni.

kenir

Jest obwodnica stalowej i niska jest , można ominąć ruch miejski i światła można ,nie ma ciężarówek w centrum miasta nie ma , ale maruderom zawsze coś żle.

~Luco

U Nas poprawiają zanim oddadzą. Rzadko tu jestem, ale jak jadę obwodnicą to jest tam tych progów zwalniających przy 50 km/h. Parodia, bo tą drogę robią 20 lat... Luco...

~Luco

Podwozie też było złe.

~Marek

Pytanie czy dobra. Odpowiedż w porównaniu - trwałość dróg na zachodzie ponad 20 lat, a u nas trzeba poprawiać zaraz po odbiorze. To, że tanio, nie znaczy dobrze. Nieutwardzone pobocze utrudnia wymijanie z drugim dużym samochodem. Trzeba dużego doświadczenia, aby odchylić w prawo nie dotykając wystających dużych lusterek i nie chwycić pobocza prawym kołem. /Tak się właśnie stało w opisanym wypadku na tej drodze /. Szkoda, że ani projektanci, ani wykonawcy nie konsultują z praktykami.

manukun

@rx 7830
Nie jest, zgoda. Skoro jednak natężenie ruchu - 15k pojazdów na dobę - uzasadnia budowę 4 psów - dlaczego tych pasów nie zaprojektowano? Nie ma nawet zatok, żeby w razie awarii zapewnić drożność drogi.

~damianet5

droga jest zle zaprojektowana i niebezpieczna,bedzie dochodzic na niej do groznych w skutkach wypadków,na drodze jest slaba widoczność przez sporą ilość zakrętów jak na tak krótki odcinek ,ktre na domiar złego znajdują sie tuż przed lub bezpośrednio na wzniesieniach,takie rozwiązania to gotowy przepis na katastrofe wruchu lądowym

~why

Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego po zrobieniu tej pseudoobwodnicy po ul.Poniatowskiego teraz jeździ więcej TIR-ów i jeszcze jakieś cysterny.Jaki jest powód?

TylkoZKS

To nie jest obwodnica tylko pisowski bubel. Gdzie są pasy awaryjne?

~Police

Zgodnie z przepisami i aktualnym oznakowaniem po tej drodze można jeździć na rowerem oraz nawet furmanka.

~Papla

pis to mondre ludzie a stalowymiasto najlepszo gazeta

~Mlady

Źle to mają ludzie w głowach głosując na pis

maszynista

A mozna ta prawie obwodnica jechac na rowerze? Pojechalbym moze ale tam podobno nie ma pobocza i rower tamowal by ruch.

~kierowcy

Dziękujemy p. prezydencie za bezcenne rady odnośnie poruszania się po drogach. Jesteśmy wzruszeni dogłębnie.

~SPN

Doszło do kolizji, bo TIR się zsunął? Wy nawet nie rozumiecie pojęcia kolizja. Do jakiej tu doszło kolizji?!?!

~rosa

Obwodnicę ma Kraśnik, Grębów. To jest tylko lokalna droga, wąska i bez poboczy. Zastanawia mnie ten brak utwardzonych poboczy. Kto zaakceptował taki projekt? Jeżeli to w zamyśle miała być droga wyprowadzająca transport ciężki z miasta, to dlaczego nie wykonano poboczy i nie założono barier?

~Allo

To może wy z tej wielowsi zaczniecie oceniać z jazdy z autostrad bo też są wąskie i chyba też do d...

~kierowca

W tych wypocinach idiota próbuje pobić w głupocie drugiego jesz cze większego idiotę. Chcecie przykładów ten mieszkaniec żąda ścieżek rowerowych do obwodnicy jak by nie wiedział , że po obwodnicy rowerem nie wolno jeździć więc po co ma tam biegnąć ścieżka rowerowa. Ten zlepek, bredzi coś o tym , ze obwodnica jest do niczego jak wszyscy kierowcy jeżdżący codziennie do pracy tą obwodnica chwalą tą obwodnicę , że mamy najlepszą obwodnicę w Polsce. A zapytajcie mieszkańców ulic STASZICA czy JANA PAWŁA 2 to są zachwyceni naszą obwodnicą. Bo po 80 latach mają nareszcie spokój w mieszkaniu a nie dzień i noc hałas nie do wytrzymania. Jeszcze dodam ta obwodnica jest przynajmniej 4 metry za szeroka.

~Ttt

Ta droga miała wyprowadzić ruch z centrum, i to zrobiła.

~Ttt

Ta droga miała wyprowadzić ruch z centrum, i to zrobiła.

~mieszkaniec

Co ze ścieżką rowerową przy tzw.łączniku.Prrzecież urywa się ona na 50 m przed obwodnicą po obu stronach!

zlopec

mysle ze kazdy co jezdzi autem wie ze ta droga jest do niczego ale co, powiedzą wprost? nie, bo po co? co to zmieni?

~RX 7830

To nie jest droga szybkiego ruchu tylko obwodnica miasta St. Wola i Niska.

Tymcio2708

No ciekawe co takiego z droga jest nie tak?? A może cholera poprostu jest za wąska nikt na to nie wpadł barany jedne bo jak zwykle oszczędności

~jeszcze Marek

Czy w umowach z wykonawcami wszędzie są zapisy terminu gwarancji /do czasu przecięcia wstęgi /?. Droga od Vivo do Agatówki cały czas poprawiana., od kościoła do Policji wykonywana po raz drugi, w stronę Strefy Przemysłowej rozjeżdżone pobocza ronda, na oddanej obwodnicy skarpa osuwa się ..,.. itd,

manukun

Droga tylko po to, żeby mogli zdjęcia porobić na konferencji prasowej. Nadbereżny z Weberem mają teraz co wklejać do folderów wyborczych. Miała być wygodna obwodnica, wyszła tylko dodatkowa ulica. I tak wyglądają wszystkie ich obietnice

~Tomek

Sprawdźcie sobie łącznik ostatnio oddany zjazd w stronę strefy przemysłowej nowa droga i już koleiny po kilka cm za 2 miesiące będą po 10-12 cm i ciekawe czy bedzie reklamacja bo widać że to jednak nie jest droga do ruchu ciężkiego jak się chwalili.

krysz

kierowca,

widać nie potrafisz jeździć w kolumnie skoro tak się rozpisałeś że trzeba wszystkich podejrzanych usunąć z drogi bo jakiś niedołężny kierowca jedzie i mógłby się nie zmieścić w zakręcie. Widać że to ty jesteś zagrożeniem większym niż pijany.

~obserwator

Tylko za to , że z miasta zniknęły wielkie tiry to wszyscy mieszkańcy powinni dziękować naszej najlepszej władzy w dziejach naszego miasta. A jak skończymy ten tunel pod torami między ulicą Przemysłową a Okulickiego to STALOWA WOLA będzie mieć najlepsze drogi na Podkarpaciu. Podziękujcie wszyscy Panu Weberowi , że tak bardzo dba o nasze miasto, no i oczywiście najlepszemu prezydentowi w dziejach naszego miasta Panu L. Nadbereżnemu.