Petycja złożona. Co dalej?

Image

Od 15 maja br. kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Nowa droga w ciągu drogi krajowej nr 77 ma 15,3 km długości i od początku użytkowania skutecznie utrudnia życie okolicznym mieszkańcom. Generowany na niej hałas jest uciążliwy tak bardzo, że zdecydowali się zawalczyć o ekrany akustyczne.

Pod petycją skierowaną do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisało się 780 osób. Ta została złożoną w GDDKiA w Rzeszowie 19 lipca br. za pośrednictwem radnych Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.

- Dostarczyliśmy z Renatą Butryn petycję oraz podpisy Mieszkańców Miasto Stalowa Wola do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] w Rzeszowie. Teraz czekamy na odpowiedź i wysyłamy pisma do Pana Rafała Webera odpowiedzialnego za brak ekranów wraz z Lucjuszem Nadbereżnym- pisze na fb Dariusz Przytuła, radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Czy na obwodnicy pojawią się ekrany akustyczne? Sprawę będziemy monitorować.

Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Maňana

Tam ekrany akustyczne odrazu mieliby założyć żeby petycje pisać.Nie bądźcie tacy chytrzy panowie posłowie.Zrobcie cos to i ludzie zagłosują należycie.

~Bloki

boby...to zejdz od ronda kolo AVANTI przy ul.Poniatowskiego w dol.....

~Rod

brawo....nie cieszy 1000 rodzin dzialkowcow....przejdz sie na dzialki i zobacz co sie zmienilo......

_Bogdan

Dla malkontentów, niedowiarków, hejterów i tych co czekają aż inni coś za nich załatwią zamieszczam fragment odpowiedzi z WIOŚ w sprawie pomiarów:

„W odpowiedzi na Pańskie pismo z dnia 16 lipca 2021 r., uprzejmie informuję, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Delegatura w Tarnobrzegu, przeprowadzi kontrolę GDDKiA Oddział w Rzeszowie oraz wykona pomiary hałasu komunikacyjnego od obwodnicy Stalowa Wola – Nisko, do końca września b.r.”

To, czy ekrany będą, czy nie to to już oczywiście całkowicie inne zagadnienie.

~Babcia

Ze niby co?? A gdzie popapra.cy z pelo byli jak rzadzili ??? Czemu nie budowali 4 pasmowej tylko przez miasto a teraz ujadanie...WSTYD...!!!!

~jan

.... dlaczego pod artykułem o podpisaniu umowy przez HSW z NIEMIECKĄ FIRMĄ są wyłączone komentarze ??? .... niech ludzie mają możliwość komentowania pisowskich wygłupów...... oj panie Zająć, jesteś na dobrej drodze by cię z partii wydalili, a Kaczyński jak się dowie o tej umowie to pewnie ataku padaczki dostanie .....

~kris35

Sprawa jest trudniejsza niż się wydawać może. Nie tylko nie ma ekranów ale długo nie będzie. Nie przewidziano na ów
obiekty miejsca. A to oznacza nową inwestycję na dziesiątki milionów.

~Love

Jak to co dalej....??? Normalne NIC. Petycja złożona i na tym koniec. Dokładnie tak jak ze słynną interwencją Butrynowej w sprawie pracowników elektrowni. Ważne żeby ludzie widzieli że działają Butrynowa i reszta miernot. Za jakiś czas zapytajcie co zdziałali to będą mieli sporo wymówek i usprawiedliwień.... To są dziady dworcowe i zwykłe nieroby które nic nigdy nie zrobiły a jedynie dobre chęci mieli.

~hehe

@edek szaleje. Nie śpi, nie je, pracuje dla partii. Obraża, jak to prawdziwy katolik. Jego guru jakoś niewidoczny dla mieszkańców miasta. Miał krążyć po mieście na hulajnodze. Chyba się kółka odkręciły. Kiedyś była vice, ale również jej nie widać - dostała stołek. Na górze zjadają się nawzajem. Taka prawdziwa katolicka partia, która walczy o cnoty niewieście.

~brawo

Przepięknie nasza obwodnica z tego miejsca wygląda oj cieszy wszystkich mieszkańców naszego miasta.

~brawo

Przepięknie nasza obwodnica z tego miejsca wygląda oj cieszy wszystkich mieszkańców naszego miasta.

~Skarbnik

Dalej proponuje zapytać Szreka ile miasto zarobilo na przebiegu drogi przez środek ogrodów działkowych.

~Gurr

Jak to: co dalej?
Grzanie tematu i paliwa politycznego przez jakiś czas.
Bo ekrany nigdy nie powstaną.

~Rozwadów

Do Janek dokumenty są inne za to co widzą wszyscy odpowiada PiS Weber i Nadberezny. I na to są dokumenty z konsultacji i my mieszkańcy w tym uczestniczyliśmy

~jacek

Aleś ty Janek głupi, a do tego nie znasz faktów albo je przekłamujesz.

~ruda

~boby i ~przemo nie widzą bloków przy obwodnicy.... bez komentarza

~Janek

Radna Butryn chce zabłysnąć tą obwodnicą to raz na godz przejeżdża tir proszę niech stanie na wiadukcie i obserwuje przecież ona była przeciwko tej drodze i s 74 w Sejmie za PO gdzie jej obietnice przedwyborcze mam ulotki co obiecywała a jak głosowała w Sejmie po dyktando premiera tuska

~boby

Ja przy obwodnicy też nie widzę bloków !!!

~Przemo RST

Podpis Dziadka Babki Wnuczka Wnuczki z Anglii Teścia Teściowej Mojej Starej i Moj itp. w wyszło 780 podpisów

~Przemo

Ja tu nie widzę bloków 780 osób podpisało petycję , ciekawe z jakich bloków . Podpis tylko właścicielka mieszkania , powinien zawierać Nr bloku i mieszkania . Napewno jest wiele podpisów z jednego mieszkania

~Rst

Ojej ale się narobiło zapraszam przy alejach sprawdzic jaki huk jest ludzie pod Oknami mieli najbardziej ruchliwa drogę i nikt nie narzekał. Taka kolej rzeczy.. Chcecie ciszy to na wieś umiech

~rstsr

a mozna bylo calkiem uniknac tej obwodnicy z tej strony sanu ale nie po co sie bylo sprzeciwiac
teraz wielkie ALE a bujac sie glaby kapusciane

~lola

To nie jest ważne, że dzieło ma liczne niedociągnięcia... Najwazniejsze, że przy wstędze ogrzało się kilkunastu notabli rodzimych a także przyjezdnych. Teraz możecie sobie pisać na Berdyczów. Sukces odtrąbiono a teraz milczeć i cieszyć się z... "obwodnicy"! Oni zapominają o starej prawdzie co jest dla kogo, czy tabakiera do nosa czy może nos dla tabakiery? Tak odstawia się tandetę uważaną za wielki sukces.