Lucjusz Nadbereżny przeprosił za błędy

Image

Na początku stycznia radny Damian Marczak złożył skargę na prezydenta miasta do Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Dotyczyła ona naruszenie jego dobrego imienia. Radny uzyskał odpowiedź na skargę, która w formie uchwały została wpisana w porządek poniedziałkowych obrad Rady Miejskiej.

Analizując przedmiotową sprawę, Rada Miejska, biorąc pod rozwagę stan faktyczny oraz prawny, uznała, że nie jest organem właściwym do rozpoznania wniesionej skargi, a działania prezydenta wskazane w skardze nie mieszczą się w zakresie zadań i działalności organu wykonawczego objętego dyspozycją art. 229 pkt. 3 k.p.a. Ponadto w ocenie Rady nie posiada ona kompetencji do rozpatrywania w sprawach skarg, wniosków i petycji o naruszenie dóbr osobistych. Radni nie posiadają kompetencji aby orzec czy do takiego naruszenia faktycznie doszło, ani też nie są władni określić sankcji w stosunku do osoby, która te dobra naruszyła. W ocenie Rady Miejskiej, działając zgodnie z art. 231 § 1 k.p.a., skargę należy zwrócić skarżącemu ze wskazaniem podmiotu właściwego do jej rozpoznania tj. sądu powszechnego- czytamy w uzasadnieniu skargi.

Niezależnie od tego co znalazło się w odpowiedzi na skargę radnego Marczaka prezydent miasta postanowił przeprosić radnego za swoje słowa.

- Chciałbym przeprosić, bo w tym minionym czasie, w wyniku emocji czasami przekraczałem pewną granicę, która powinna być z mojej strony trzymana w najwyższym standardzie. (…) Ja ze swojej strony apelując o dobrą współpracę, o zgodne budowanie rozwoju miasta Stalowej Woli, chciałbym uczynić ten gest i przeprosić pana radnego Damiana Marczaka za te słowa, które wypowiedziałem pod pana adresem podczas ostatniej sesji- mówił podczas sesji w obecności radnych Lucjusz Nadbereżny.

Radny Damian Marczak poprosił o wycofanie swojej skargi z porządku obrad.

Nie były to jedyne przeprosiny, które prezydent miasta wyartykułował w poniedziałek podczas obrad Rady Miejskiej. W czasie dyskusji dotyczącej budownictwa mieszkaniowego włodarz Stalowej Woli przeprosił za program Mieszkanie Plus, który nie został zrealizowany. Przypomnijmy, że w październiku 2016 roku on sam podpisał list intencyjny w tej sprawie.

- Przepraszam, że ten program się nie udał. Byłem od początku faktycznie zaangażowany w ten projekt i jednocześnie byłem pierwszym krytykiem i osobą, która przekazywała do rządu informację jak powinien wyglądać program mieszkaniowy- powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Kilka minut później znów przepraszał. Tym razem chodziło o bloki na ulicy Orzeszkowej, a przepraszał za to, że miasto niepotrzebnie zgodziło się wysłać do komisji dokonującej rozdziału lokali swojego człowieka, bo potem miało tylko z tym problem. Z jednej strony było RODO, z drugiej radni, którzy chcieli wiedzieć na jakich zasadach ktoś dostał swoje M. Później, jak pamiętamy, niejednokrotnie na tym polu dochodziło do niesnasek. Niektórzy sugerowali, że mogło dojść wówczas do nieprawidłowości. Teraz, gdy będzie tworzony regulamin przydziału mieszkań np. na Osiedlu Leśna, miasto już raczej nie będzie chciało popełnić tego błędu i brać udziału w pracach komisji decydującej co się komu ostatecznie dostanie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~~~123

a taki święty teraz przeprasza za kłamstwa to ludzi oszukał a oni uwierzyli sprowadził Stalową WOLI DO Średniowiecza lub ciemnogrodu młodzie za jego kadencji wyjechało około 5tys

~WIZJONER

Do maszynista, ty w 7 wyrazach zrobiłeś trzy błędy ortograficzne i o błędach bredzisz.

~Kultbi

Nie każdego na to stać, szacunek Panie prezydencie!

~antystal

Za spadek smiesznej druzyny pilkarskiej do 4 ligi nie przeprosil ? a powinien !

maszynista

Wizjoner i pod innymi nikami przepros za bledy.

~WIZJONER

PANAIE PREZYDENCIE L.N., nie potrzebne przepraszanie bo hejterzy i tak będą bez przerwy hejtować aż się pos...rają. Ci co na PANA głosowali zawsze będą PANA bardzo szanować. A ci co szukają uja do upy nigdy za PANEM nie będą bez względu na wszystko. Co do komisji w sprawie mieszakań w tych 2 blokach na ORZESZKOWEJ to zawsze w takich komisjach byli radni bo przecież mamy radnych od sprzedaż mieszkań. Jedynie ten bezradny M. powinien przeprosić wszystkich mieszkańców naszego miasta bo rozpier... dzielił koszykówkę w STALÓWCE. Czego żaden mieszkaniec mu nigdy nie wybaczy i do jego śmierci będzie mu to zapamiętane.

~Jola Doe

Jak przeprosił to do pisu nie pasuje. Chyba go zawieszą?

~Jola Doe

Jak przeprosił to do pisu nie pasuje. Chyba go zawieszą?

~No tak

Jeszcze za fabryke maseczek

~ czlowiek

pisowski niby prezydencik przeprasza, cud sie stal pewnego razu , pamietam jego zachowanie jak sie zachowywal na naradach u bylego prezydenta st woli jego puszenie sie glupie odpowiedzi itd

~Lumina

Panie prezydencie, niewielu stać na taki gest jak Pan wykonał. Brawo!
Tylko czy ktoś opozycji to doceni?
Wątpię...

~taka prawda

Do światło , masz 100 procent racji ale i tak hejterzy będą cię próbowali opluwać bo oni są typowym mniej niż zerem. Żaden hejt im w niczym nie pomoże a na 100 procent zaszkodzi ,tylko ci deile nic nie rozumieją. Bo hejt im czaszki zdegenerował i nic w pustakach nie mają. Ten BEZRADNY niech przeprosi mieszkańców za konfidencje .

~Ppp

On przeprasza jak zdradzający mąż,a potem robi to samo.Ciemny lud to kupił i jeszcze go nazywa wielkim człowiekiem.

~inny

Opozycjo zwiń swoich hejterów, miejcie choć odrobinę przyzwoitości!!!

~Napas

Moim zdaniem to Marczak powinien przeprosić...

~zyra

No i fajnie, że potrafi przyznać się do błędu, nie myli się ten co nic nie robi.

~jawność

Młody Kardasz pewnie leci z hejtem.
Tak jak wstawiał wcześniej nienawistne wpisy...

~Ida

@Kold
Dobreeeee,wielki to jest dług miasta dzbanie stalowowolski

~Wera

Niech jeszcze przeprosi za SCUW bo przez nich nie da się normalnie pracować.

~Mozart

Za przepraszam i dziękuję nic się nie kupuje.

Wycenić starty jakie ponieśliśmy + wartość rekompensaty i niech spłaca z prywatnego majątku.

~Wert

Pochlebcy i lizusy LN tylko w gacie nie naróbcie z tej podniety,kundel zawsze będzie kundlem pochlebcy miejscowi

~Gisia

Swuatlo@
Rozpędz się tak porządnie i walnij pustym łbem w ścianę bo i tak do niczego ci się nie przyda,lokalny ktetyn

~qwe

Nie wielki człowiek tylko taktyczna zagrywka ...
Wyczuli, że narobili dziadostwa i teraz będą udawać skruszonych.

~MottodlaElyty

Tylko raz można zrobić ze swojej gęby cholewę. Tak kończy mały kudłaty krętacz a to że pleban zadał mu na pokutę publiczną kanossę to tylko potwierdza jego wredny charakter.

~Pisołeb

No bo za peło to nikt nie pszeproszoł! A za pisu nas przeproszo! Nieważne ze przewalili i wyprowadzili więcej kasy niż wszyscy poprzednicy razem wzięci. Ale za peło by nie przeprosili!
Szkoda że słowa są darmowe.

~światło

Na tej sesji powinien jeszcze jeden przeprosić.
Powinien stanąć wyjść na środek i opowiedzieć jak to hejtuje, a oficjalnie brzydzi się hejtem.
Powinien powiedzieć na kogo wypisywał setki komentarzy i jakie, jak lżył...
A potem przeprosić i błagać o wybaczenie.
Ale gdzie... PO nie przeprasza...

~trixx

Czy Szłęzak kiedykolwiek za cokolwiek by przeprosił? (a za co jest)
NIE
Czy Szymonik kiedykolwiek za cokolwiek by przeprosił?
NIE - lepiej powiedzieć "Gwóno prawda"

~tabaluga

Ale za fabryke maseczek bezobjawowa nie przeprosil razem z budyniem?

~edgar

Marczak też powinien przeprosić, ale gdzie tam...
On woli skargi pisać i żalić się babci polonistce.

~kold

No i po tym poznać WIELKIEGO CZŁOWIEKA. Potrafi przyznać się do błędu, potrafi przeprosić...