Dlaczego warto skorzystać ze specjalisty przy nabyciu mieszkania?

Image

Przychodzi ten moment w życiu człowieka, kiedy chcemy się usamodzielnić, zmienić swoje miejsce do życia na nowe, lepsze, albo po prostu decydujemy się kupić kolejne lokum dla siebie lub swoich bliskich.

Co zrobić, żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę, a decyzję podjąć tą najlepszą z możliwych? Czy odbiór mieszkania może nie wiązać się ze stresem? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Odbiory mieszkań Warszawa

Spać spokojnie, a zarazem mieć poczucie, że własne cztery kąty spełniają nasze oczekiwania? Tak, to realny scenariusz i łatwy w realizacji. Na rynku jest wielu specjalistów, którzy w sposób profesjonalny i fachowy zdejmą nam z ramion i głowy problem wyboru odpowiedniego mieszkania. A co gdy to mieszkanie jest już w zasięgu naszego wzroku, naszych możliwości, ale nie jesteśmy pewni co do jakości użytych materiałów, montażu instalacji, zastosowania odpowiednich rozwiązań? Nie musimy, a nawet nie powinniśmy wierzyć deweloperowi. Powinniśmy wszystko sprawdzić dokładnie, zanim sfinalizujemy transakcję. Odbiór mieszkania w Warszawie powinien więc przebiegać pod okiem profesjonalistów.

Przypominamy, że nie na wszystkim musimy się znać. Najlepiej więc pozwólmy innym zająć się naszymi sprawami.

Nasze miejsce do życia i pracy

Jest stolica, są nowe możliwości, jest też Warszawa i nowe mieszkanie. Co powinniśmy zrobić przed podpisaniem umowy, gdy tak naprawdę nie jesteśmy pewni co kryje to mieszkanie? Najlepszy będzie odbiór ze specjalistą. Przecież w upatrzonym przez nas lokum mogą być ukryte usterki, których nie widać gołym okiem, albo takie, na które my w ogóle nie zwrócilibyśmy nawet uwagi. Wykrywając defekty mieszkania przy odbiorze zaoszczędzimy pieniądze przy jego późniejszej naprawie, bo koszt już na wstępie przerzucimy na dewelopera czy sprzedawcę.

Taki odbiór mieszkania w Warszawie jest obecnie niemal standardem, bo wówczas nasze problemy są rozwiązywane zanim zdążą się nagle pojawić w momencie, gdy już będzie za późno.

Znajomość norm i profesjonalny sprzęt przy odbiorze

Dlaczego warto postawić na pomoc innych? Znajomość norm i profesjonalny sprzęt używany przy odbiorze przez inżynierów, profesjonalistów, daje nam gwarancję, że wszystko zostanie sprawdzone i dopatrzone. Osoby zajmujące się zawodowo odbiorem mieszkań są regularnie szkolone z nowych norm budowlanych, np. dotyczących dopuszczalnych odchyłek. Sprawdzą nie tylko metraż, tynki, wylewki, stan zawilgocenia, wszystkie instalacje, jakość i montaż drzwi, okien, mocowanie balkonów, werand, tarasów, ale i dopatrzą stan należnych nam umową komórek lokatorskich, miejsca postojowego, czy garażu pod względem ewentualnych usterek lub braku zgodności z przedstawionym nam projektem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =