Do czego potrzebujesz agencji marketingowej?

Image

Agencje marketingowe są potrzebne firmom na różnych etapach rozwoju i w różnych zakresach. Jedni będą potrzebowali kompleksowych działań na szeroką skalę, inni skorzystają tylko ze wsparcia na określonych obszarach. Sprawdź, co może zaoferować Ci firma marketingowa i kiedy możesz jej potrzebować?

Marketing 360° w agencji marketingowej, czyli jak skorzystać z jej usług w pełnym zakresie?

Przy omawianiu kompetencji agencji marketingowych ważne jest zwrócenie uwagi na pojęcie marketingu 360° (inaczej: Marketing 360 Degree lub Marketing 360 Stopni). Posługują się nim te agencje, które oferują kompleksowe usługi, zakrojone na szeroką skalę (to oczywiście nie oznacza, że nie możesz skorzystać tylko z części z nich). Takie firmy dysponują wieloma narzędziami marketingowymi, mają dostęp do licznych kanałów komunikacji i wiedzą, jak umiejętnie dobrać wszystkie działania, by kampania reklamowa była jak najbardziej skuteczna. Nie chodzi bowiem o to, by skorzystać ze wszystkich możliwości, ale o to, by wybrać te narzędzia, które będą na siebie idealnie oddziaływać i zadziałają w sposób kompleksowy, holistyczny i na zasadzie synergii.

Decydując się na współpracę z agencją marketingową, możesz skorzystać z pełnego zakresu jej usług lub z części. Firma marketingowa może zająć się np. projektowaniem, testowaniem i wdrażaniem stron internetowych, pozycjonowaniem witryn w wyszukiwarkach, optymalizacją i audytami, prowadzeniem kampanii Google Ads, Facebook Ads, Native Ads, e-mail marketingiem, content marketingiem (m.in. prowadzeniem firmowego bloga), obsługa profili w mediach społecznościowych, tworzeniem reakcji statycznych, dynamicznym i mailingowych, a nawet projektowaniem ilustracji, brandingiem i tworzeniem animacji.

Sprawdź stronę agencji 360° adCookie i na jej przykładzie zobacz, jaka może być oferta firmy marketingowej i jakie zlecenia zrealizowała.

Kiedy skorzystać z usług agencji marketingowej?

Warto zatrudnić firmę marketingową m.in. wtedy, gdy działania marketingowe pochłaniają zbyt dużo Twojego czasu i odciągają Cię od właściwych działań związanych z prowadzeniem firmy. W dzisiejszych czasach bez promocji (zwłaszcza w Internecie) sukces sprzedażowy nie jest łatwy do osiągnięcia, dlatego działania marketingowe są konieczne. Jednak jeśli przez planowanie reklam i kampanii, prowadzenie social mediów czy pisanie firmowego bloga nie masz czasu na rozwijanie firmy, pomoc agencji marketingowej może być niezbędna.

Jeśli prowadzisz małą firmę, możesz skorzystać z części kompetencji agencji marketingowej. Co to może być? Na przykład odświeżenie wizerunku firmy, stworzenie prostej koncepcji reklamowej, zaprojektowanie i wdrożenie nowej strony internetowej lub pomoc przy prowadzeniu social mediów.

Jeśli zaczynasz nowy biznes, wsparcie agencji pomoże Ci od początku wejść na właściwe tory, nabrać rozpędu i obrać odpowiedni kierunek – po to, by w przyszłości skutecznie pokierować działaniami marketingowymi samodzielnie.

Jeśli prowadzisz duży biznes i chcesz wdrożyć działania zakrojone na szeroką skalę, korzystanie z usług jednej agencji sprawi, że cała komunikacja i obrane strategie będą spójne i skuteczne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.