NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Rogale świętomarcińskie,
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2023r. 15:58  
Cytuj
Czy w naszym mieście można kupić prawdziwe rogale świętomarcińskie? Jeśli tak, to gdzie?

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2023r. 15:58  
Cytuj

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2023r. 22:56  
Cytuj
Niestety nie więc co roku zamawiam rogale świętomarcińskie przez internet z Poznania lub okolic, odbieram w paczkomacie, są przepyszne.
Zawsze mam jednak nadzieję, że uda mi się zjeść takiego rogala w Stalowej, bez ponoszenia kosztów wysyłki, więc co roku próbuję na miejscu.
Wyniki tegorocznych prób:
- "świętomarcińskie" rogale z marketów - litościwie spuszczę na nie zasłonę milczenia,
- rogale z cukierni "Cuda Wianki Słodkie" - były bardzo smaczne, ale to zdecydowanie nie były rogale świętomarcińskie - nie ten rodzaj ciasta, za mało bakalii i zdecydowanie za mało nadzienia, które dodatkowo było lekko gorzkawe w smaku.
- rogale z pracowni cukierniczej "Malinowy Chruśniak" - miały mnóstwo nadzienia, były przepyszne i baaaaardzo bliskie ideału. Od rogali z Poznania różniły się tylko dwoma detalami: miały zbyt mało słodkie nadzienie i niepotrzebne słupki migdałów w posypce, które zmieniły trochę smak całości. Generalnie tegoroczny rogalowy numer jeden w Stalowej (niestety sam na podium). Dwie drobne zmiany i chruśniakowe rogale będą lepsze niż poznańskie - choćby ze względu na jakość składników smiech2 (Tak na marginesie: pozostałe wypieki z tej pracowni to zawsze dla mnie numer jeden w naszym mieście.)
Ponieważ pozostał niedosyt, skończyło się jak zwykle zamówieniem internetowym. W tym roku polecam certyfikowane cukiernie, które dodatkowo zajęły pierwsze i trzecie miejsce w rankingu rogali świętomarcińskich 2023:
- https://www.rogaleswietomarcinskie.pl/
- https://www.rogal(...)m/#order
Można jeszcze zamawiać, są pyszne i pięknie zapakowane.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2023r. 18:11  
Cytuj
truskawka1, dopiero teraz odczytałam Twoją wiadomość. Bardzo Ci dziękuję. Zapisuję sobie namiary. air kiss

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »