NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Praca dla kobiet , Praca dla kobiet
Posty: 306
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2022r. 12:46  
Cytuj
Jak w temacie gdzie w stalowej szukają teraz kobiet do pracy najlepiej ma dwie zmiany ktoś cos wie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2022r. 12:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Paź 2022r. 12:49  
Cytuj
Jest równouprawnienie, więc możesz składać CV na każdą ofertę jaka ci pasuje... co to znaczy "praca dla kobiet"??... a ja jestem motylem, tylko przytyłem i szukam pracy dla spasionych... no bez sensu... jakieś socjalistyczne czasy się marzą i podziały... ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Paź 2022r. 12:58  
Cytuj
CYTAT
Jest równouprawnienie, więc możesz składać CV na każdą ofertę jaka ci pasuje... co to znaczy "praca dla kobiet"??... a ja jestem motylem, tylko przytyłem i szukam pracy dla spasionych... no bez sensu... jakieś socjalistyczne czasy się marzą i podziały... ok



raczej kobiety nie zatrudnią na odlewnie czy inne ciężkie prace fizyczne.....sprobuj w iwamecie, tam jest praca lekka i chyba 2 zmiany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Paź 2022r. 16:45  
Cytuj
CYTAT
raczej kobiety nie zatrudnią na odlewnie czy inne ciężkie prace fizyczne....


a dlaczego nie?? jakie przeciwwskazania?? równouprawnienie- mówi ci to coś?? Kodeks pracy jasno określa, gdy starasz się na jakieś stanowisko to nie mogę cię dyskwalifikować z powodu płci (ponoć ponad 80 już), wyznania, koloru skóry, orientacji... liczą się tylko kwalifikacje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 20 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2022r. 18:17  
Cytuj
CYTAT
Jest równouprawnienie, więc możesz składać CV na każdą ofertę jaka ci pasuje... co to znaczy "praca dla kobiet"??... a ja jestem motylem, tylko przytyłem i szukam pracy dla spasionych... no bez sensu... jakieś socjalistyczne czasy się marzą i podziały... ok


Akurat w tamtych czasach to było na odwrót, to właśnie za komuny promowali kobity na traktorzyski czy kierowców, a w zgniłej ameryce odwrotnie, żona miała nie pracować tylko siedzieć w kuchni i bawić dzieci. A mąż za jedną pensję utrzymywał rodzinę, dom i samochód.

Ale wracając do naszych czasów to pytanie autorki tematu jest faktycznie trochę bez sensu bo równie dobrze można zapytać czy jest tu praca dla facetów? Najlepiej na dwie zmiany?
Może jakieś konkrety to ktoś mógłby coś doradzić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Paź 2022r. 23:25  
Cytuj
@starsky: zapomniałeś, że w tamtych czasach oprócz tego, że kobieta mogła być traktorzystką, to szerzył się wręcz kult kobiet... począwszy od tego, że już w przedszkolu dzieciaki się uczyły, że płci piękniej nie wolno kwiatkiem nawet (trza z donicy walić), a skończywszy na tym, że średnia wieku zgonu kobiet była prawie 2 razy większa niż mężczyzn (2 płcie, co za średniowiecze)...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »