NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Ucieczka z Kabulu,
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Sie 2021r. 16:12  
Cytuj
CYTAT
Odpowiedziałam



Przyznam, że ja też chyba przeoczyłem odpowiedź.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2021r. 16:12  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sie 2021r. 21:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie rozumiesz. Po Szwedach Rysiu.



Ja też poproszę o wytłumaczenie. Co znaczy ten koniec Szwecji.



Jeśli ktoś boi się o swój inwentarz , bo u sąsiada jest " zaraża " , dotykająca ten sam gatunek zwierząt , to próbuje się izolować.

Tak to nazwę.

Poczytaj co planują Norwegowie , a potem poproś o tłumaczenie.

A jak dalej nie wiesz, to więcej nie pytaj .
Bo nie zrozumiesz.
Andrzej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Sie 2021r. 23:59  
Cytuj
@Neptun1983

"Poczytaj co planują Norwegowie , a potem poproś o tłumaczenie.

A jak dalej nie wiesz, to więcej nie pytaj .
Bo nie zrozumiesz."


Neptun1983 znowu udaje, że nie jest taki głupi, za jakiego można go wziąć po przeczytaniu jego postów w innych tematach.


Udaje kogoś, kto posiadł TAJEMNICĘ.

Jak każdy dzban na forum, nie może jej zdradzić.

Może tylko rzucić enigmatyczne "poczytaj".


Ale nic więcej nie napisze, bo dopóki nic konkretnego nie napisze, ludzie nie będą mogli mu zarzucić, że jest dzbanem.



Dlatego na chwilę obecną, w tym akurat wątku, dzban Neptun1983 udaje, że nie jest dzbanem, tylko myślicielem, który posiadł wiedzę i zrozumienie.


Jeśli ktoś jednak czytał jego wypowiedzi w innych tematach, to wie, że Neptun1983 jest dzbanem, który nie ma pojęcia o czym pisze i "lubi historię jeżdżąc rowerem".

Taki się zapewne urodził.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 15:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Odpowiedziałam



Przyznam, że ja też chyba przeoczyłem odpowiedź.


Wy chyba z gudmanem przespaliście kilkadziesiąt lat. Dopóki lewactwo nie zaczęło przyjmować migrantów to był to najbezpieczniejszy kraj w Europie. Nawet Polacy jak tam byli i mimo swoich występków nie zepsuli wizerunku.
Teraz strach wyjść po zmierzchu z domu. Strzelaniny, wojny gangów, strefy no-go. Już po Szwecji, pozostała tylko nazwa. Jeszcze kilka lat i zacznie się tam kryzys a potem bieda.

Jakieś pytania?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10515
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 15:58  
Cytuj
Jak po szwedzku jest Liberalny Kalifat?

https://www.altcensored.com/watch?v=7-8VD4ArJQg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 18:12  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

"Poczytaj co planują Norwegowie , a potem poproś o tłumaczenie.

A jak dalej nie wiesz, to więcej nie pytaj .
Bo nie zrozumiesz."


Neptun1983 znowu udaje, że nie jest taki głupi, za jakiego można go wziąć po przeczytaniu jego postów w innych tematach.


Udaje kogoś, kto posiadł TAJEMNICĘ.

Jak każdy dzban na forum, nie może jej zdradzić.

Może tylko rzucić enigmatyczne "poczytaj".


Ale nic więcej nie napisze, bo dopóki nic konkretnego nie napisze, ludzie nie będą mogli mu zarzucić, że jest dzbanem.



Dlatego na chwilę obecną, w tym akurat wątku, dzban Neptun1983 udaje, że nie jest dzbanem, tylko myślicielem, który posiadł wiedzę i zrozumienie.


Jeśli ktoś jednak czytał jego wypowiedzi w innych tematach, to wie, że Neptun1983 jest dzbanem, który nie ma pojęcia o czym pisze i "lubi historię jeżdżąc rowerem".

Taki się zapewne urodził.




Nie rozpłacz się, pizdusiu.
Widzę że cie strasznie "bole".
Dziadugood

Poszło w pięty.
Tak miało być.

P.s
Ty udawać głupiego nie musisz.
Dziękuję do widzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 19:38  
Cytuj
@Neptun1983

"Poszło w pięty.
Tak miało być."

Neptun1983 miał "tajemny" plan i wszystko poszło zgodnie z jego "tajemnym" planem.





@krysz


"Jakieś pytania?"

Ja będę miał kilka.



"Dopóki lewactwo nie zaczęło przyjmować migrantów to był to najbezpieczniejszy kraj w Europie."

Faktycznie tak było, czy wymyśliłeś sobie, bo ładnie Ci pasuje do narracji?



"Teraz strach wyjść po zmierzchu z domu. Strzelaniny, wojny gangów, strefy no-go."


Liczba zabójstw (na 100 000 mieszkańców).

Norwegia 0 (0,51) (pierwsza liczba zaokrąglona i starsze dane; w nawiasie podaję liczbę z innego zestawienia i dane z 2021, czyli zakładam, że w praktyce najnowsze jakie mogli zdobyć).

Holandia 1 (0,55)
Polska 1 (0,67)
Niemcy 1 (1,18)
Szwecja 1 (1,08)
Francja 1 (1,35)
UK 1 (1,20)

Belgia 2 (1,95)
Finlandia 2 (1,42)
Kanada 2 (1,68)
Węgry 2 (2,07)


Litwa 5 (5,25)
USA 5 (5,35)


Ja mam pytanie do Ciebie, krysz.

Czy Węgrzy, nasze "bratanki", to przypadkiem nie słyną z tego, że nie wpuszczają imigrantów?


I taki porządny kraj, pod porządnym kierownictwem i nagle okazuje się, że mają współczynnik zabójstw prawie 2x większy niż w Szwecji i prawie 4x większy niż w Holandii.


Gdzie łatwiej zginąć, krysz?

Na Węgrzech czy w Szwecji?




Piszę o tym dlatego, że już wcześniej wspominałem, że Szwecja należy do najbardziej egalitarnych krajów na świecie i to strasznie wkur...a różnej maści poje...w.


Oczywiście zakładam, że w Twoim przypadku mam do czynienia z kimś rozsądnym, kto zupełnie przypadkowo podzielił się swoją wiedzą na temat Szwecji i dlatego chętnie posłucham co masz do powiedzenia na temat Węgier.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 20:06  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

"Poszło w pięty.
Tak miało być."

Neptun1983 miał "tajemny" plan i wszystko poszło zgodnie z jego "tajemnym" planem.





@krysz


"Jakieś pytania?"

Ja będę miał kilka.



"Dopóki lewactwo nie zaczęło przyjmować migrantów to był to najbezpieczniejszy kraj w Europie."

Faktycznie tak było, czy wymyśliłeś sobie, bo ładnie Ci pasuje do narracji?



"Teraz strach wyjść po zmierzchu z domu. Strzelaniny, wojny gangów, strefy no-go."


Liczba zabójstw (na 100 000 mieszkańców).

Norwegia 0 (0,51) (pierwsza liczba zaokrąglona i starsze dane; w nawiasie podaję liczbę z innego zestawienia i dane z 2021, czyli zakładam, że w praktyce najnowsze jakie mogli zdobyć).

Holandia 1 (0,55)
Polska 1 (0,67)
Niemcy 1 (1,18)
Szwecja 1 (1,08)
Francja 1 (1,35)
UK 1 (1,20)

Belgia 2 (1,95)
Finlandia 2 (1,42)
Kanada 2 (1,68)
Węgry 2 (2,07)


Litwa 5 (5,25)
USA 5 (5,35)


Ja mam pytanie do Ciebie, krysz.

Czy Węgrzy, nasze "bratanki", to przypadkiem nie słyną z tego, że nie wpuszczają imigrantów?


I taki porządny kraj, pod porządnym kierownictwem i nagle okazuje się, że mają współczynnik zabójstw prawie 2x większy niż w Szwecji i prawie 4x większy niż w Holandii.


Gdzie łatwiej zginąć, krysz?

Na Węgrzech czy w Szwecji?




Piszę o tym dlatego, że już wcześniej wspominałem, że Szwecja należy do najbardziej egalitarnych krajów na świecie i to strasznie wkur...a różnej maści poje...w.


Oczywiście zakładam, że w Twoim przypadku mam do czynienia z kimś rozsądnym, kto zupełnie przypadkowo podzielił się swoją wiedzą na temat Szwecji i dlatego chętnie posłucham co masz do powiedzenia na temat Węgier.










Sam se odpowiada.
Sam se dopisuje historię.

Leczyć nogi. Na łeb za późno


Gdzie jest więcej przestępstw , spowodowanych przez emigrantów w Szwecji czy na Węgrzech?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10515
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 20:17  
Cytuj
A jaki udział Dzbanku w tych statystykach mają imigranci? No-go zony zapewne nie są nawet w statystykach.

To byłoby niepoprawne i wykluczające dla nich. Wzrost przestępczości jest obserwowany,,, ale której. Porównuj porównywalne dla odkrycia korelacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 20:32  
Cytuj

Dobry Wieczór;

Ewakuacja portu lotniczego w Kabulu powinna zostać zakończona do Wtorku, 31 Sierpnia 2021 roku.
Po tej dacie, Talibowie mogą próbować zestrzelić lądujące lub startujące samoloty pasażerskie lub wojskowego samoloty transportowe państw należących do NATO, przy użyciu przemycanych z Pakistanu ręcznych wyrzutni przeciwlotniczych (MANPADS).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10515
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 20:39  
Cytuj
Ale po co Talibom taki manewr,,, Lepiej żeby przeciwnicy wyjechali. U nas chętnym dawali za darmo bilety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 20:41  
Cytuj

@ Art

Po to aby wymusić na NATO zakończenie ewakuacji portu lotniczego w Kabulu do 31.08.2021, a więc w ciągu najbliższego tygodnia.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10515
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 20:44  
Cytuj
Nie problem w ilości samolotów, tych jak psów. Problem w tym ze nie mogą się dostać na lotnisko a to jest kontrolowane przez Talibów. Nie będą zestrzeliwać samolotów bo nikt nie będzie wsiadał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 20:50  
Cytuj

@ Art

Talibowie chcą aby NATO ewakuowało się i oddało im port lotniczy w Kabulu do 31.08.2021.
Jeżeli siły NATO zostaną tam dłużej, ryzykują że obsługujące ewakuację samoloty pasażerskie oraz wojskowe samoloty transportowe staną się celem ataków przy użyciu lekkich rakiet ziemia-powietrze krótkiego zasięgu, odpalanych z ręcznych wyrzutni (MANPADS).

P.S. Poprosiłem administrację Stalowego Miasta o zlikwidowanie mojego konta ("go123").


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10515
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 20:54  
Cytuj
Talibowie kontrolują dostęp do lotniska, tak uważam, wiec taktycznie to nie ma znaczenia czy będą czekały na nich samoloty czy nie.

Biden tak zadecydował i nie zaskarbił sobie ciepłych komentarzy w domu.

PS.
Skąd takie czarne myśli o eutanazji forumowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 20:58  
Cytuj

@ Art

Obecnie dostać się na lotnisko w Kabulu drogą lądową jest już praktycznie niemożliwe.
Talibowie nie puszczają nikogo.
Pozostaje jedynie wywieźć samolotami tych ludzi którzy na lotnisku w Kabulu już są.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10515
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 21:07  
Cytuj
Z pokazywanych obrazków widać ze na lotnisko "trzeba" wejść i nie jest zatłoczone. Ale tabuny są pod lotniskiem. Zgodnie z umową NATO musi się spakować.

Za pewną opłatą zapewne będzie można wyjechać, lokalny bakszysz.
Pomysł, dlaczego Talibowie ograniczaliby sobie strumień dochodów? To poważne pieniądze, majątek życia za życie. Gdy ich łaskawie wypuszcza to do tego jeszcze dobry PR.

https://www.aljazeera.com/news/2021/8/23/afghanistan-talibanchaos-and-violence-as-crowds-keep-growing-outside-kabul-airport

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 21:54  
Cytuj

@ Art

Prezydent USA Joe Biden również nie chce przesuwać terminu zakończenia ewakuacji, i w tej sprawie rząd USA zgadza się z Talibami.
W tej sytuacji nie ma już nad czym dywagować.
Ewakuacja portu lotniczego w Kabulu zostanie zakończona w ciągu najbliższych sześciu dni.

P.S. Ja umowę na zatrudnienie w ramach robót publicznych jako robotnik gospodarczy, mam do 03.12.2021.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 22:22  
Cytuj
@art2deco

16 sierpnia napisałem:

"Moim zdaniem, wynikało to z tego, że ani Amerykanie, ani Polacy nie mieli zamiaru ewakuować wszystkich zwolenników europeizacji.

Bo załóżmy, że w 4,5 milionowym Kabulu jest ich 3 miliony.

Przelicz to sobie art2deco na miejsca w samolotach. Potem policz sobie liczbę kursów, które trzeba by było zrobić.



A ilu Afgańczyków zmieści się na lotnisku, jeśli Talibowie są już w Kabulu i prawdopodobnie odcinają drogi dojazdowe do lotniska?


Na pewno dużo mniej.


Zawsze można powiedzieć jak Morawiecki, że nie uratowaliśmy ich, bo "się rozpierzchli."
"





art2deco napisała:

"Za pewną opłatą zapewne będzie można wyjechać, lokalny bakszysz.
Pomysł, dlaczego Talibowie ograniczaliby sobie strumień dochodów? To poważne pieniądze, majątek życia za życie."

Jeśli zaczniesz myśleć art2deco to zrozumiesz, że Talibowie nie mają takich dylematów. Mordują kogoś czyli zabierają życie, a później zabierają majątek życia.

Nic sobie nie ograniczają.




"Ale po co Talibom taki manewr,,,"

Nigdy nie byłaś zbyt bystra.

Po co Talibowie ogłaszają, że ewakuacja musi się zakończyć do 31 sierpnia?

Po pierwsze, ze względów PR-owych. Pokazują zarówno swoim zwolennikom jak i przeciwnikom, kto rządzi w Afganistanie. Przy okazji okazując lekceważenie Amerykanom, co daje pewnie +50 do charyzmy wśród muzułmanów.

Po drugie, prawdopodobnie taki właśnie deal mieli z Amerykanami.

Co by się stało, gdyby Talibowie pozwolili wyjechać każdemu kto chce?

Mogłoby się okazać, że nawet ludzie, którzy nie mają nic przeciwko Talibom, woleliby wyjechać do USA i chodzić do meczetu w Nowym Yorku, a nie jakimś Kabulu czy innym Chaghczaran.

I nagle okazałoby się, że np. 10 000 000 ludzi chce wyjechać z tej dziury Afganistanem zwanej i mieszkać w USA czy innym UK.


I co wtedy musieliby zrobić Amerykanie?

Musieliby pokazać im f***a.

A tak to Biden w telewizji powie, że "do końca próbowaliśmy uratować naszych przyjaciół w Afganistanie".


Może nawet Amerykanie posiedzą trochę dłużej, może nawet dociągną do 11 września. Też ze względów PR-owych.


I zamiast 10 000 000 ściągną do USA kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którym trzeba będzie znaleźć pracę, mieszkanie itp itd


I o to w tym wszystkim chodzi.


O to, żeby nie ściągnąć wszystkich.



I dlatego Amerykanie zorientowali się, że Talibowie przejmują kontrolę nad krajem dopiero w momencie, kiedy do zajęcia zostało już tylko lotnisko (plus jakieś odcięte od świata tereny z których nikt nikogo nie będzie ewakuował).



I dlatego udają, że to wina CIA, bo nikt nie przewidział, że Talibowie tak szybko przejmą cały kraj.

Lepiej jest zwalić winę na CIA, Bidena czy nawet Trumpa niż przyznać przed całym światem, że mamy w d... tych Afgańczyków i nie obchodzi nas co się z nimi stanie.


Bo można wybaczyć błędy CIA, można wybaczyć Bidenowi, że źle przeprowadził ewakuację, można wybaczyć Trumpowi, że dogadał się z Talibami za plecami afgańskiego rządu, ale nikt nie wybaczyłby komuś, kto przyznałby, że po prostu zostawiamy tych ludzi (w niektórych przypadkach na pewną śmierć), bo sprowadzenie ich to za duże koszty i nie chcemy ich widzieć w swoim kraju.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10515
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 23:02  
Cytuj
Oj Dzbanku nie wiem terminy były dogadane z administracja Bidena. Byli świadomi skali operacji jak nikt inny. Rozmowy były prowadzone od dawna, ale końcowe decyzje zostały zmienione.

Pytanie jest tylko jedno, dlaczego Biden tego chciał. Chciał błysnąć na 9/11 (może Nobel hahaha) ale gigantyczna kupa mu z tego wyszła umiech

Masz jednak racje w jednej kwestii, Afganistan to nie Polska, u nas zwolennicy wasalizacji i utrwalacze postępu nie musieli uciekać na kolach jumbo jets, wprost przeciwnie. Inni wyjechali za nich na zmywaki i szparagi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 23:18  
Cytuj
Hipokryta PZP, zarzuca komuś propagandę. A sam ją tworzy.

"Prawdopodobnie " , " mogłoby " itp itd.
Domysły PZP.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Sie 2021r. 23:47  
Cytuj
@Neptun1983

"Hipokryta PZP, zarzuca komuś propagandę. A sam ją tworzy."

Przygłup Neptun1983 nie rozumie tego co czyta.



@art2deco

"terminy były dogadane z administracja Bidena."


Terminy były ustalane przez administrację amerykańską.


Obama chciał wycofać wojska USA do 2016 bodajże, ale oczywiście wolał "wycofywanie" zostawić swojemu następcy.

Trump tak skutecznie się "wycofywał", że w Afganistanie zostało ze 3 % sił, które były tam w szczytowym momencie, ale też uznał, że lepiej to zostawić swojemu następcy. Ewentualnie zrobić to w drugiej kadencji, bo wtedy nie musisz się już martwić o wygranie kolejnych wyborów.

W międzyczasie dogadał się z Talibami i wojska USA miały się wycofać do 1 maja 2021.

Nie zrobiły tego, natomiast Talibowie chyba dokładnie 1 maja rozpoczęli swoją ofensywę.

Od 1 maja do 15 sierpnia CIA, Biden, Amerykanie, Polacy i parę innych nacji nie zauważyli, że Talibowie zaczęli przejmować kontrolę w kraju.

3 i pół miesiąca całkowitej ślepoty.


15 sierpnia świat zorientował się, że Talibowie są już wszędzie.

Samoloty, wizy, wysyłanie żołnierzy, my już swoich ludzi ściągnęliśmy, chociaż się rozpierzchli i nie wiemy gdzie są i inne bajki.


Ile samolotów odleciało z Kabulu od momentu w którym Trump dobił targu z Talibami do 15 sierpnia 2021?





Nikt w USA nie wiedział, że afgańska armia jest nic nie warta.

Ani Biden.

Ani CIA.

Ani Trump.

Ani Obama.

Ani amerykańscy żołnierze.


Ale dziwnym trafem, kiedy Trump i NATO dobijali targu z Talibami nikt nawet nie zaprosił przedstawicieli afgańskiego rządu do rozmów na temat przyszłości ich kraju.

Dlaczego?

Może dlatego, że już wtedy doskonale wiedziano, że afgańska armia jest nic nie warta i Trump poszedł na układ z ludźmi, którzy mieli zająć miejsce Amerykanów.



I może dlatego Talibowie nie zestrzeliwują startujących/lądujących samolotów.

Może dlatego nie przypuścili jeszcze szturmu na lotnisko.

Może dlatego nie ostrzelali jeszcze pasów startowych.



Powiedz mi art2deco - ile dziur w pasie startowym potrzeba, żeby ŻADEN samolot już nie wylądował/wystartował?




P.S.

W trakcie negocjowania umowy, takiej jak ta pomiędzy USA/NATO, a Talibami, można pewnie wynegocjować parę innych rzeczy, które nie muszą znaleźć się w treści umowy.


P.S.2

"Pytanie jest tylko jedno, dlaczego Biden tego chciał. Chciał błysnąć na 9/11 (może Nobel hahaha) ale gigantyczna kupa mu z tego wyszła umiech"

No właśnie art2deco.

Dlaczego Biden przesunął termin opuszczenia Afganistanu przez wojska amerykańskie z 1 maja na 11 września?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Sie 2021r. 03:11  
Cytuj
No widzisz PZP. !

Jeśli ja napisze, że ktoś"mógłby" coś zrobić, to wtedy ty o mało nie dostaniesz drgawek.

A tobie wolno snuć insynuacje jakieś swoje domysły , i na dodatek srasz żarem , że ktoś przygłup i że nie rozumie.

I ty capie doskonale wiesz o czym teraz pisze.


Cieniasie jesteś wyjaśniony.
Pępku świata.


P.s

Doinformuj się lepiej , a nie cały czas pytania zadajesz.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Sie 2021r. 08:59  
Cytuj
eminencjo defekatorze

wezwij na pomoc redresika albo humuraba

znowu się obsrałeś

CYTAT


Ale czy plemnik jest żywy?
Kto te maseczki nosił latem?
Kto te sztuki walki trenował?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Sie 2021r. 13:02  
Cytuj
@Neptun1983

"Jeśli ja napisze, że ktoś"mógłby" coś zrobić, to wtedy ty o mało nie dostaniesz drgawek."

Tak naprawdę napisałeś:

"Dlaczego Stalin nie zrobił z nami co chciał , nie zrobił tego co z innymi państwami w ZSRR? Bo wiedział że z nami latwo nie będzie , a wiedział to właśnie dzieki PW."


Nie ma tutaj mowy o żadnym "mógłby".

Ergo:

Nie pier...l.




Wygaszasz bzdurne tezy, a potem na poparcie swoich bzdurnych tez przytaczasz słowa jakiegoś profesora, który używa sformułowań "mógł brać pod uwagę takie rozwiązanie. Niewykluczone, że odwiodło go od niego Powstanie Warszawskie."


Różnica między profesorem, a tobą jest taka, że on tylko spekuluje, a ty udajesz, że stwierdzasz fakty.




Co jeszcze napisał profesor Kornat?

"Kiedy na własne oczy zobaczył (chodzi o Stalina), jak wielka jest determinacja niepodległościowego podziemia, postanowił nie uciekać się do radykalnych rozwiązań."


Dokładnie jak wielka była ta determinacja?

Co mógł zobaczyć Stalin w Warszawie?



To, że można bezkarnie gwałcić polskie kobiety i dzieci i nikt nie ruszy im z pomocą?

To, że polskie wojsko nie ma broni?

To, że można bezkarnie wymordować 150 000 ludzi?

To, że Powstańcy zostawią rannych kolegów na pewną śmierć i będą spier...ć po pas, a czasem po szyję w gó...e, po to, żeby poddać się trochę później?

To, że Powstańcy nie będą walczyć do końca?


Czego dokładnie przestraszył się Stalin?





"A tobie wolno snuć insynuacje jakieś swoje domysły"

Każdemu wolno.

Byłeś w Afganistanie, w Szwecji, w 1944 w Powstaniu?

Nie?

To wszystko co piszesz to jest twoje wyobrażenie na ten temat.

To są twoje poglądy.

I każdy ma inne. Czasem podobne, czasem skrajnie odmienne.


I jeśli wygłaszasz jakieś teorie na publicznym forum to miej odwagę ich bronić.



"że ktoś przygłup i że nie rozumie"

Tak przygłupie, nie rozumiesz, że profesor Kornat się zastanawia jak to mogło wyglądać. Tobie się wydaje, że gdyby Kornat napisał np. "może Stalin był chory", to to by oznaczało, że "Stalin był chory".

Na tym polega bycie przygłupem i nie rozumienie tego co się czyta.




"I ty capie doskonale wiesz o czym teraz pisze."

O tym, że jesteś przygłupem, które nie rozumie tego co czyta.

Ale próbuje.

Zawsze to oczko wyżej w ewolucji w stosunku do Edzia-koprofila czy przygłupa z nikiem podobnym do mojego.



"Doinformuj się lepiej , a nie cały czas pytania zadajesz.good"

Te pytania są dla ciebie.

Po to, żebyś zaczął używać mózgu do czegoś więcej niż "lubienie historii jeżdżąc rowerem".

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »