NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7
LGBT w szkołach, LGBT w szkołach
Posty: 5224
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2019r. 17:38  
Cytuj
Całość postu dla lepszego zrozumienia,,
Orientacji nie zmienią sammael ale mogą wypromować mode na obowiązkową zmianę dla pewności dobrego wyboru cool girl Wiemy ze w niektórych stanach w USA można już domagać się pozostawienia rubryki płeć po narodzinach dziecka jako neutralna "neutralna". W Anglii natomiast można wpisać w metryce urodzenia dziecka dwie kobiety jako matkę i ojca (to jest dopiero nauka wykluczenia ojca).
To nie jest jednak cel, znaleźli grupę która jest bardzo zainteresowana i bardzo wygodna do używania poczucia winy "za wykluczenie" dla zwalczania istniejącego porządku świata, wiekowych tradycji pod praktycznie już każdą postacią. Za nią jednak idą politycy czerwoni, zieloni, weganie, tęczowi, ogólnie jedno-lewicowi rewolucjoniści.

To genialna metoda na uciszanie rozumu, na drobne postępy wymuszanych zmian, na wmówienie winy genderowej i klimatycznej. Obezwładnia i paraliżuje strachem przed publicznym ostracyzmem ryczących aktywistów politycznej poprawności. Parady są o "równości" bądź co bądź zamiast o przywilejach, bo równość powszechna i obowiązkowa to hasło nośne nie tylko wśród zwierzęcych przyjaciół posłanki Spurek.

Spójrzmy retrospektywnie na rewolucje bolszewicką albo francuską, czy dzisiaj udałoby się wyprowadzić ludzi z karabinami na ulice żeby okradli w biały dzień zamożnych albo wskazanych przez prowodyrów wrogów ludu i na końcu oddali się w totalitarne jarzmo swoich przywódców? No jakże tak czynić w demokracji, to se ne wrati panie Havranek!

Lepiej obiecać im wolność seksualną, równość seksualną i genderowe braterstwo. Jest taniej, eliminuje kosztowną w utrzymaniu rodzinę i wysokie place ale daje taką samą władzę,,,

https://pbs.t(...)pg:largeCYTAT
[cytat]Orientacji nie zmienią sammael ale mogą wypromować mode na obowiązkową zmianę dla pewności dobrego wyboru cool girl


Mylisz się to nie kwestia ze dziś tak jutro tak jak mi pasuje i nie zmienia się płci dla obowiązkowej zmiany...

CYTAT
Lepiej obiecać im wolność seksualną, równość seksualną i genderowe braterstwo. Jest taniej, eliminuje kosztowną w utrzymaniu rodzinę i wysokie place ale daje taką samą władzę,,,


Tak, bo jesli masz kogos 'kochajacego inaczej' to zmuś go do posiadania rodziny z ktora i tak nie bedzie tak jak powinien.
I nie wiem skąd ten farmazon wziąłeś ze ktoś tu jest przeciwko rodzinie, zresztą jest tyle samotnych osób (singli) - oni tez są przeciwko rodzinie? Ale tak sie plebsowi tłumaczy właśnie by widział w nich zagrożenie i jeszcze raz powtarzam to nie kwestia zachcianki ze cos na przekór czemuś.
No nie jest tak do końca cool girl bo zmiana płci to obecnie nowy trend promowany wśród trans małolatów i wielu odcieni szarości gejów. Poszukaj na youtubie rozważań o tranzycjach, jest co posłuchać. Najciężej mają oczywiście nasilające się de-tranzycje, ci są wyciszani i bezlitośnie sekowani przez aktywistów Lobby. To dobre owoce "wtórnego wykluczenia" wielu dekad promocji idiotyzmów gender i trans edukatorów po szkołach na które sobie pozwolili.

Obrazek

Reszta twojego komentarza to niezrozumienie tzw. 3-ciej fali ruchów feministycznych oraz Extinsion Rebelion które pod hasłami ograniczania emisji CO2 wymyśliły nowy ideowy trend; nie dla posiadania dzieci (u nas to miedzy innymi czarne marsze) oraz uzasadniające ochroną Ziemi genocide dzieci, wolne skrobanki. Pewne sprawy sygnalizuje bez rozwijania, zakładając ze istnieje już zrozumienie lewicowych prądów ideowych pustoszących głowy młodzieży akademickiej w krajach zamordyzmu liberalnej demokracji, wiec mogą być lokalnie opacznie zrozumiane, na razie przynajmniej.

Tamtejsza Rzeczywistość jednak zadziwia gdy porównujemy ją do niewinnych początków u nas. Nie powinnam pominąć stanowiska stowarzyszenia rektorów uczelni polskich, które uznało winę człowieka za globalne ocieplenie jako fakt bezdyskusyjny, to mnie nie dziwi to Gowin już kładł się Rejtanem dla obrony gender indoktrynacji na uczelniach potluczony
"Nie jest moją rolą i zamiarem ingerowanie w sferę wolności badań. Jak ktoś chce takie pseudonauki rozwijać – proszę bardzo. Ja mogę tylko żałować, że tak dużo środków, które mogłyby pójść na rzeczywiste badania, jest marnowanych na te dziedziny - w moim przekonaniu sztuczne" - powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z PAP, podkreślając, że jego słowa o usunięciu z rankingów czasopism naukowych "jakichś studiów gejowskich lub lesbijskich" zostały "przeinaczone".


Warto porównywać, to nasza droga obrony umiech I jak zawsze odrobina humoru jest w moich zdaniach sammael cool girl Gowin w jednym zdaniu ocenia wydawanie pieniędzy jako stratę pieniędzy na bzdury ale je wydaje i to jest tragedią tego człowieka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2019r. 17:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 12 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2019r. 03:29  
Cytuj
Dwóch homoseksualistów uprawia seks.
Jeden mówi: - Dzisiaj musiałem zrobić test na AIDS.
- Co? To ty dopiero teraz mi to mówisz?
- Tylko żartowałem, lubię jak ci się du.. kurczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1711
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2019r. 04:30  
Cytuj
CYTAT
Widzę, że Greta robi świetną robotę. Ten hejt nie jest przypadkowy. Uderzyła w czuły punkt i całe stado pożytecznych idiotów jest pełna szczęścia, że może wylewać swoje pomyje.

Oczywiście, że powinna żywić się kiełkami, spać w szałasie na mchu i poruszać się boso na piechotę. Najlepiej jak by w ogóle chodziła nago a i tak byliby tacy co zauważyliby, że zużywa tlen umiech


@Andrzej 2.0

Z mojej strony nie jest to hejt.
Po prostu"dziołcha"ma swoje pięć minut.mlotek
Promowana jest przez ludzi którzy klepią na tym kasę.good

Przypadkiem albo i nie,wpisujesz sie w historię z jej udziałem.
Historię,bo niedługo "gretopsychoza"minie.Temat z jej udziałem się wypali, ale znajdą inny.umiech

Tak-jestem pożytecznym idiotą.3m sie
Jednak ,tylko dlatego aby nie urazić tzw.uczuć jakiegoś "greciątka",nie mam zamiaru zmieniać swojej oceny "ecoGrety".
Jest pełna szczęścia-co widać.zaklopotany

Gdyby wykorzystać do innych celów energię elektryczną którą zużywamy pisząc o niej,z pewnością emisja CO2 byłaby bardziej zauważalna.smiech2

Ostatnio dużo słucham,oglądam,czytam,że zbieramy kasę na wyprawki dla dzieci w Afryce.
Nie pamiętam jaka to organizacja,ale promocja w TVP,więc z pewnością"katolicka'-przynajmniej w nazwie.

Zbiera kasę w Polsce a dary wysyła do Afryki.
Biorąc pod uwagę ceny(w Polsce) darowanych przedmiotów i koszt transportu,
jest to z pogranicza nonsensu.sciana

Nie lepiej byłoby zebrać pieniądze i towar zakupić na miejscu?
Taniej będzie,pieniądze zostają w Afryce,a do tego zakupione zostaną najbardziej potrzebne rzeczy.zdegustowany

Jednak nie.
Wyślemy to statkiem-opalanym mazutem albo samolotem -też "qurva" napędzanym benzyną...i dziurka ozonowa itp.coraz większe...
Dzieciątko szczęśliwe-Greta, "wygląda"z każdego telewizora.cool girl
Ogólna radocha.całus

PS.Ale tego,że mi Grecia fpierd@la tlen,nie wybaczę.chytry
Dzięki,że mnie uświadomiłeśpotluczony.

PS 2.W 2020 roku wchodzą w życie nowe normy emisji zanieczyszczeń do atmosfery przez statki towarowe. Armatorzy, by je spełnić, muszą wydać nawet 60 mld dolarów. Taki wydatek jest dla nich sporym problemem.
Nowa norma redukuje emisję siarki do 0,5 proc. Obowiązująca jeszcze jest dużo łagodniejsza – mówi o 3,5 proc.
Armatorzy, by spełnić nowe normy, muszą sięgnąć po jedno z dwóch rozwiązań. Albo zacząć stosować lepsze, niskosiarkowe paliwo, albo zainstalować na statkach tzw. mokre filtry, które przechwytują większą część emitowanej do atmosfery siarki. Problem dotyczy ponad 90 tys. statków.
Tylko co z tą siarą zrobić?nie wiem
Odlewać pomniki Gretki?

Rozum przychodzi z wiekiem.Czasem szkoda,że jest to wieko od trumny.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4958
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Gru 2019r. 09:48  
Cytuj
Widzisz, @jusek kiedyś byś się nad tym nie zastanawiał. Teraz już kalkulujesz i myślisz co jest bardziej ekonomiczne i lepsze dla ziemi. Taki to efekt Grety. No ale małolata i ktoś zarabia to trzeba hejtować.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 494
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2019r. 11:12  
Cytuj
[cytat]Całość postu dla lepszego zrozumienia,,
[wciecie][i]Orientacji nie zmienią sammael ale mogą wypromować mode na obowiązkową zmianę dla pewności dobrego wyboru cool girl Wiemy ze w niektórych stanach w USA można już domagać się pozostawienia rubryki płeć po narodzinach dziecka jako neutralna "neutralna". W Anglii natomiast można wpisać w metryce urodzenia dziecka dwie kobiety jako matkę i ojca (to jest dopiero nauka wykluczenia ojca).
(...)
Nie da się wmówić dziecku innej orientacji niż ta na jaką się czuje, probówano już w przeszłości ale sie nie powiodło.
Nie chce mi się rozpisywać, ale te ludzkie fanaberie o których dalej piszesz, uważam że takie coś może mocno skrzywdzić mlodego człowieka, uważam to za przesadę, ale jak pisałem wcześniej, nie da się wmówić komuś czegoś co bedzie robił wbrew sobie bo natura płci zawsze się objawi, a znasz takie pojęcie jak płeć mózgu?
płeć jest wrodzona, a reszta to przesada jakiej jest coraz więcej w obecnym świecie.

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1711
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2019r. 12:46  
Cytuj
CYTAT
Widzisz, @jusek kiedyś byś się nad tym nie zastanawiał. Teraz już kalkulujesz i myślisz co jest bardziej ekonomiczne i lepsze dla ziemi. Taki to efekt Grety. No ale małolata i ktoś zarabia to trzeba hejtować.


@Andrzej

Ja nie myślę co jest lepsze dla Ziemi.umiech
Patrzę przez pryzmat mojego portfela.
Nie stać mnie na fotowoltaikę,wymienniki ciepła itp.
Palę w piecu c.o lub w kominku.ok
Palę drewnem z własnych lasów które sadził mój dziadek,rodzice i ja sam.Jest tego kilka hektarów.Jeszcze moje wnuki nie dadzą rady zjarać wszystkiego.umiech
To co w tym roku spłonęło i płonie w Amazonii,na Syberii,w Australii czy Borneo, wyemitowało więcej CO2 niż kilkuletnie działania człowieka na całym świecie.

Ogólnie "wali mnie" co będzie po mojej śmierci.Nie zamierzam umierać z głodu,boso pod mostem,tylko po to aby Greta zdobywała sławę.good

Ja dla Ziemi zrobiłem swoje.Tyle ,że dla innych pozostanie z nawiązką.jezyk

Grecia niech sobie zarabia.Niech tylko przestanie przewracać "gałami"i walić fochy do wszystkich którzy jej nie klaszczą.sciana
Kiedy masz tak;
https://demot(...)ecinstwo

https://www.wykop(...)pojazdu/

Co wiesz o tych dzieciach?
https://demot(...)-ciezar-
Wideo:
https://demot(...)rnie-amu

Na wesoło-
https://demot(...)-wymiekl

Rozum przychodzi z wiekiem.Czasem szkoda,że jest to wieko od trumny.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4958
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Gru 2019r. 12:53  
Cytuj
@jusek, A dla mnie te demoty i historie o jej chorobach oraz zarabianiu pieniędzy są tylko dowodem, że słusznie działa. Podniósł się ogromny hejt a to tylko mała dziewczynka umiech jest ryzyko, że pootwiera umysły wielu więc trzeba ją zaorać umiech Dobrze działa. smiech2

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1711
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2019r. 13:09  
Cytuj
CYTAT
@jusek, A dla mnie te demoty i historie o jej chorobach oraz zarabianiu pieniędzy są tylko dowodem, że słusznie działa. Podniósł się ogromny hejt a to tylko mała dziewczynka umiech jest ryzyko, że pootwiera umysły wielu więc trzeba ją zaorać umiech Dobrze działa. smiech2


Łatwo krzyczeć i narzekać w ciepłym pokoju,wśród luksusu i z pełną gębą.Wszyscy ją przytulają,chwalą...całus
Ona nie wie jak to jest być głodnym,brudnym i smutnym, grzebiąc w śmietniku.zdegustowany
Ale jak się ma wszystko, jest się nażartym, można narzekać lecąc Boeingiem w klasie lux.sciana

Za ocean poleciała samolotem,wróciła luksusowym jachtem...cool girl
Ma siłę krzyczeć.ok

Mała dziewczynka z Europy...Ładniusia,czyściutka ...air kiss
Milionów dziewczynek z Azji,Afryki czy Europy,będących biednymi nikt nie zaprosi na jacht,nie zabierze do samolotu.I tak trzymać!!!good

PS.A wokół niej kwitnie biznes.Została celebrytką,a ktokolwiek(typu ja),nad nią się nie zachwyca,zostaje za to zyeb@ny.sciana
I słusznie.Dzięki niej spojrzałem na to bagno z innej perspektywy.
A Grecia od tej sławy już ma zaorane,tyle że pod sufitem.zaklopotany

Aż chce się zacytować słowa Józefa Piłsudskiego-"Naród wspaniały tylko ludzie kurwy",zmieniając "Naród" na Swiat.

Rozum przychodzi z wiekiem.Czasem szkoda,że jest to wieko od trumny.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5224
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Gru 2019r. 16:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5224
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Gru 2019r. 17:20  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Całość postu dla lepszego zrozumienia,,
[wciecie][i]Orientacji nie zmienią sammael ale mogą wypromować mode na obowiązkową zmianę dla pewności dobrego wyboru cool girl Wiemy ze w niektórych stanach w USA można już domagać się pozostawienia rubryki płeć po narodzinach dziecka jako neutralna "neutralna". W Anglii natomiast można wpisać w metryce urodzenia dziecka dwie kobiety jako matkę i ojca (to jest dopiero nauka wykluczenia ojca).
(...)
Nie da się wmówić dziecku innej orientacji niż ta na jaką się czuje, próbowano już w przeszłości ale się nie powiodło.
Nie chce mi się rozpisywać, ale te ludzkie fanaberie o których dalej piszesz, uważam że takie coś może mocno skrzywdzić młodego człowieka, uważam to za przesadę, ale jak pisałem wcześniej, nie da się wmówić komuś czegoś co będzie robił wbrew sobie bo natura płci zawsze się objawi, a znasz takie pojęcie jak płeć mózgu?
płeć jest wrodzona, a reszta to przesada jakiej jest coraz więcej w obecnym świecie.


Zrozumiałam, wszyscy doskonale to rozumiemy sammael. Najprościej jak tylko można przybliżę ukryty koncept który ci umyka; naprawdę nie chodzi o nich tylko o wszystkich pozostałych,,, nie można zrobić normy z nienormalnego bez wcześniejszego złamania normy do poziomu absurdalnego. Kto i jak długo wierzył w socjalizm i przyjaźń Polsko-Radziecką a kto przekonywał ze to jest normalne? Do celu nawet się nie zbliżono :-) ale zaorano wszystkich którzy otwarcie bronili rozumu.
Słyszałeś o koncepcji "perpetual revolution"? Oto jej recepta, nieosiągalny cel w drodze na której pozostają tylko zgliszcza starego. To jest celem.

Sam napisałeś ze to nie wytrzyma próby czasu i masz racje, to słynna mądrość etapu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 494
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2019r. 12:47  
Cytuj
CYTAT
[cytat][cytat]Całość postu dla lepszego zrozumienia,,
[wciecie][i]Orientacji nie zmienią sammael ale mogą wypromować mode na obowiązkową zmianę dla pewności dobrego wyboru cool girl Wiemy ze w niektórych stanach w USA można już domagać się pozostawienia rubryki płeć po narodzinach dziecka jako neutralna "neutralna". W Anglii natomiast można wpisać w metryce urodzenia dziecka dwie kobiety jako matkę i ojca (to jest dopiero nauka wykluczenia ojca).
(...)
Zrozumiałam, wszyscy doskonale to rozumiemy sammael. Najprościej jak tylko można przybliżę ukryty koncept który ci umyka; naprawdę nie chodzi o nich tylko o wszystkich pozostałych,,, nie można zrobić normy z nienormalnego bez wcześniejszego złamania normy do poziomu absurdalnego. Kto i jak długo wierzył w socjalizm i przyjaźń Polsko-Radziecką a kto przekonywał ze to jest normalne? Do celu nawet się nie zbliżono :-) ale zaorano wszystkich którzy otwarcie bronili rozumu.
Słyszałeś o koncepcji "perpetual revolution"? Oto jej recepta, nieosiągalny cel w drodze na której pozostają tylko zgliszcza starego. To jest celem.

Sam napisałeś ze to nie wytrzyma próby czasu i masz racje, to słynna mądrość etapu.


Tylko że piszemy o lgbt a nie o przyjazni polsko rosyjskiej czy ustrojach socjalistycznych.
Homo byli, są i będą niezależnie od tego jak 'zdrowe' w swoim zacofaniu i nietolerancji bedzie polskie spoleczenstwo, które uwielbia mówic innym jak mają żyć, pouczać i moralizować.
A zamiast szukać sobie wroga w lgbt gender czy tym jak ktoś pojmuje miłość i dzieli ją z drugą osobą, uważam że wiecej pożytku przyniesie właczenie mózgu i racjonalne spojrzenie na sytuację w kraju, w którym rzadzący chcą żeby ludzie myśleli jak im każą, żeby nie dostrzegali spraw istotnych...
Społeczeństwo jak tak głupie... jak wam rzekł kłamca morawiecki

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 12 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2019r. 13:12  
Cytuj
Czy twoim zdaniem osoba lgbtqr mowiaca o milosci , pokoju i toleracncji jest osoba powazna , a zarazem robiaca podobnie jak Adolf Hitler - walczy z kosciolem i chce zabijac dzieci nienarodzone (tworzenie ludzi doskonalych, a slabszych z wadami unicestwiac)? Czy twoim zdaniem duza jest roznica miedzy osoba lgbtwfg chodzaca bardzo skromnie ubrana na swoich marszach i mowiaca dzieciom niepelnoletnim o seksie- masturabcji i itp. duzo rozni sie od pedofila??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2019r. 14:13  
Cytuj
CYTAT
Czy twoim zdaniem osoba lgbtqr mowiaca o milosci , pokoju i toleracncji jest osoba powazna , a zarazem robiaca podobnie jak Adolf Hitler - walczy z kosciolem i chce zabijac dzieci nienarodzone (tworzenie ludzi doskonalych, a slabszych z wadami unicestwiac)? Czy twoim zdaniem duza jest roznica miedzy osoba lgbtwfg chodzaca bardzo skromnie ubrana na swoich marszach i mowiaca dzieciom niepelnoletnim o seksie- masturabcji i itp. duzo rozni sie od pedofila??


Tak jest poważna.

Tak różni się bardzo dużo. Diametralnie całkowicie.


Piszesz porównania jakbyś nie miał żadnego wykształcenia jak manipulant.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 494
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2019r. 19:50  
Cytuj
CYTAT
Czy twoim zdaniem osoba lgbtqr mowiaca o milosci , pokoju i toleracncji jest osoba powazna , a zarazem robiaca podobnie jak Adolf Hitler - walczy z kosciolem i chce zabijac dzieci nienarodzone (tworzenie ludzi doskonalych, a slabszych z wadami unicestwiac)? Czy twoim zdaniem duza jest roznica miedzy osoba lgbtwfg chodzaca bardzo skromnie ubrana na swoich marszach i mowiaca dzieciom niepelnoletnim o seksie- masturabcji i itp. duzo rozni sie od pedofila??

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 7 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2019r. 18:12  
Cytuj
Żadnego LGBT ! ! !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »