NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Dziwne zachowanie ....,
Posty: 69
Dołączył: 24 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 15:13  
Cytuj
Byłam dziś z męzem i dziecmi na Mszy u Michalitów - akurat była Msza z harcerzami ich zchowanie było skandaliczne ... Piekne kazanie księdza i harcerzach aniołach ... smiechy ciagłe wychodzenie mdlenie a potem smiechy chichy pod kosciołem ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 15:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 15:53  
Cytuj
Młodzież teraz taka jest niestety ale rosnie nam pokolenie idiotówsmiech2 Którzy niestety beda robic na moją emeruture...neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 16:53  
Cytuj
to prawda, dawniej harcerz w kosciele stał jak struna, teraz to banda łachudr niepotrafiaca sie zachowac godnie...wstyd tacy harcerze! gdzie są ich zastępowi, drużynowi!!! wyrzucić kilku dla przykłądu, bycie harcerzem to honor!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 17:08  
Cytuj
to nie są harcerze, to zwykła łobuzeria, nie mająca krzty wychowania ani honoru

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 18:15  
Cytuj
Z drugiej strony mają wybór, włożyć mundur i stać w kościele, włożyć dresy i stać pod sklepem, włożyć szaliki i stać pod stadionem, włożyć rurki i stać pod McDonaldem. Tych harcerzy jeszcze być może nauczą dyscypliny. Inna rzecz, "dawniej w kościele to harcerz stał jak struna" - w kościele, to ministranci powinni stać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 18:17  
Cytuj
wykluczasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 18:19  
Cytuj
Kabi, a nazywanie harcerzy łobuzerią to jakaś kpina. Nie wiesz kim jest łobuz? Dostałeś kiedyś w japę od harcerza? Skroił Ci kiedyś harcerz portfel czy telefon? Rozbił szybę w aucie? Obrażasz harcerzy, ogarnij się.

Cdn, spróbuj skonstruować poprawnie pełne zdanie, może ktoś zwróci na Ciebie uwagę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 18:25  
Cytuj
CYTAT
Inna rzecz, "dawniej w kościele to harcerz stał jak struna" - w kościele, to ministranci powinni stać.


Co nam etyku chciałeś powiedzieć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 18:28  
Cytuj
SzoPeN wydaje mi sie ze od członków ZHP mozna wymagac o wiele wiecej niz od pospolitego seby;)A brak szacunku w kosciele bez wzgledu na to czy jest sie wierzacy czy nie ,jest nie na miejscu..umiechmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 18:32  
Cytuj
Niestety tez byłam świadkiem ich zachowania. Msza trwała godzine a zachowywali sie co niktórzy jakby stali tam z 5 godzin. Kiedyś harcerz to był harcerz, teraz niestety to jest młodzieź taka jak inni. Wielkie brawa dla nich ze chca byc harcerzami ale wiecej pokory, to wychodzenie z koscioła było nie na miejscu. To nie lato że gorąco i mdleli ... moja Babcia 75 letnia stała na tej Mszy i jakos ja nie mdliło, chyba że na zlocie ostro bawili do rana i takie efekty ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 19:12  
Cytuj
TERAZ młodzież JEST inna, tak jak w latach 80-tych była inna niż w 60-tych. Należy im się pochwała za to, że mają jakieś inne ambicje niż siedzenie przez TV. Oczywiście, że powinni się zachowywać stosowanie, bo i oni swoich zachowaniem obrażają mundur. Ale wyzywanie ich od łobuzów i idiotów świadczy tylko o tym, że albo mają ch...wy przykład od tych właśnie starszych, albo co niektórzy tu sami mają po naście lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 28 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 19:19  
Cytuj
Zacznijmy od tego, że jestem harcerką, byłam tam,ale żadnych zachowań tego typu nie widziałam przynajmniej w swoim szczepie. nie wiem

Harcerze wychodzili z patrolowymi kościoła, kiedy komuś robiło się słabo. I czy w takiej sytuacji nie rozmawiałbyś by jakoś pocieszyć tą drugą osobę? W ZHP jak i ZHR ważna jest więź między harcerzami, i to chyba dobrze, że mają wspólne tematy do rozmowy, po mimo przepaści wieku.(Tak, często rozmawiają ze sobą zuszki ze starszymi.)

Łatwo zwalić na innych. zaklopotany Wszystkie negatywne komentarze to kłamstwa wyssane z palca.


Szkoda, że Ci sami ludzie harcerzy uważają zza dresów, za dziec zz patologii. Powtarzam jeszcze raz: nie bierzmy wszystkich w jeden schemat.

jestem bozena i jestem gasidnicom
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 4 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 19:56  
Cytuj
Byłem na tej mszy i nie widzialem żadnych niestosownych zachowań z strony harcerzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 19:59  
Cytuj
Jezlei harcerz udawajacy omdlenia anastepnie wychodzący i śmiechy pod kosciolem nie sa niestosowne to ja juz nie wiem ... moze jestem za stara i nie rozumiem moze to normalne wsrod harcerzy bo to takie coll jesli mlody harcerzyk rozmawia ze swoim starszym kolegą harcerzem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 19:59  
Cytuj
bylam tam z rodzicami i babcia i tez zauwazyli takie zachowanie nie na miejscu. babcia była harcerka wiele lat i nie dopomyslenia byly takie wycieczki po kosciele. Kiedys harcerz to był ktoś kto szanował Boga

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 4 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 20:35  
Cytuj
Widzę że co niektorzy nie rozumieja po co chodzą do kościoła. Obserwowanie innych po to żeby napisać o tym na forum to nie jest pelne uczestnictwo w mszy św.,ażeby wychwycic takie zachowanie to należałoby stac pod chórem, w tym miejscu najlepiej widać kto wchodzi do Kościoła, jak jest ubrany, z kim przyszedl, kiedy wszedł, kiedy wyszedł itp-itd. Podobnie dziala osiedlowy monitoring o ktorym to kawałów pelno w necie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 08:38  
Cytuj
To jest właśnie bezstresowe wychowanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 09:04  
Cytuj
CYTAT
To jest właśnie bezstresowe wychowanie.


Czyli trzeba stresować się wzajemnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 09:15  
Cytuj
Zawsze starsze pokolenie narzeka na młodsze.
Tak to już jest.

Jeśli coś jest rażącego czasami w zachowaniu młodych ludzi - to przeglądanie zawartości telefonu w kościele.
Jest to zachowanie bardzo niestosowne.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 4 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 11:04  
Cytuj
Stosownym zachowaniem jest napewno spoznianie się na mszę przez osoby starsze i szukanie miejsca na siłę. Stanie taka starsza osoba przy ławce w ktorej siedzi ktoś mlodszy i daje do zrozumienia że powinien jej ustapic miejsce z racji wieku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 11:18  
Cytuj
Spóźnianie się nie jest stosownym zachowaniem.
Natomiast ustępowanie miejsca starszym to obowiązek młodych i tyle.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 11:46  
Cytuj
CYTAT
Stosownym zachowaniem jest napewno spoznianie się na mszę przez osoby starsze i szukanie miejsca na siłę. Stanie taka starsza osoba przy ławce w ktorej siedzi ktoś mlodszy i daje do zrozumienia że powinien jej ustapic miejsce z racji wieku.


Otóż to. Tego typu zachowanie jest nagminne. Kiedyś przychodziłem do kościoła wcześniej żeby zwyczajnie zająć miejsce ale zawsze ktoś stawał z boku minutę przed rozpoczęciem i "sapał" napastliwie. Podobnie wygląda a wręcz notorycznie we wszelkiego rodzaju kolejkach u lekarza. Przyjdzie taka starsza Pani, wchodzi bezczelnie przed Ciebie a "ani be, ani me, ani kukuryku". Nie zauważałem tego ale teraz częściej z dziećmi czekam u lekarza i to jest na okrągło. Ostatnio czekałem z dzieckiem na pogotowiu wieczorem, dziecko już mi usypia na rękach i "miła" starsza Pani ładuje mi się w kolejkę. Zwróciłem takiej uwagę to rzuciła się na mnie jak śmiem w ogóle tak mówić.... Oni nie rozumieją, że wystarczy parę słów... "Przepraszam jestem już słusznego wieku, bardzo źle się czuję , czy mogę wejść wcześniej?" i zwyczajnie każdy powie: "Ależ proszę bardzo". A tymczasem wchodzą taranem a łokciami walczą jak piłkarze skaczący do główki...
Później idziesz przez miasto i słyszysz: "Jaka ta młodzież niewychowana..." Jak na moje oko to o wiele więcej takich zachowań widziałem u starszych niż u młodszych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 11:46  
Cytuj
CYTAT
Stosownym zachowaniem jest napewno spoznianie się na mszę przez osoby starsze i szukanie miejsca na siłę. Stanie taka starsza osoba przy ławce w ktorej siedzi ktoś mlodszy i daje do zrozumienia że powinien jej ustapic miejsce z racji wieku.


Ja takiej osobie pokazuję wolne miejsce gdzie może usiąść żeby mi nad głową nie sapała

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 11:49  
Cytuj
CYTAT
Spóźnianie się nie jest stosownym zachowaniem.
Natomiast ustępowanie miejsca starszym to obowiązek młodych i tyle.


Większosci przypadków. Ale są wyjątki- młodzi też chorują. Np na krążenie. Chcieli praktykować. Siedzą i muszą ustąpić i myśleć czy wystoją zamiast praktykować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 11:51  
Cytuj
CYTAT
Kabi, a nazywanie harcerzy łobuzerią to jakaś kpina. Nie wiesz kim jest łobuz? Dostałeś kiedyś w japę od harcerza? Skroił Ci kiedyś harcerz portfel czy telefon? Rozbił szybę w aucie? Obrażasz harcerzy, ogarnij się.

Cdn, spróbuj skonstruować poprawnie pełne zdanie, może ktoś zwróci na Ciebie uwagę.


szopen ja też byłem harcerzem i na uroczystościach stałem na baczność ale jak w kościele harcerz stoi tyłem do ołtarza (ci poza pocztem sztandarowym) to zakrawa na bezczeszczenie świętego miejsca i to jest kpina

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »