NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Dziwne zachowanie ....,
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 12:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Stosownym zachowaniem jest napewno spoznianie się na mszę przez osoby starsze i szukanie miejsca na siłę. Stanie taka starsza osoba przy ławce w ktorej siedzi ktoś mlodszy i daje do zrozumienia że powinien jej ustapic miejsce z racji wieku.


Ja takiej osobie pokazuję wolne miejsce gdzie może usiąść żeby mi nad głową nie sapała
znaczy się kawałek podłogi?nie wierzę że są jeszcze wolne miejsca.może by tak oprócz tacy bilety wprowadzić?jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 12:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 4 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 13:05  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Spóźnianie się nie jest stosownym zachowaniem.
Natomiast ustępowanie miejsca starszym to obowiązek młodych i tyle.


Większosci przypadków. Ale są wyjątki- młodzi też chorują. Np na krążenie. Chcieli praktykować. Siedzą i muszą ustąpić i myśleć czy wystoją zamiast praktykować.
Tyle ze taka osiba ma mnóstwo ake to mnóstwo czasu i może przyjść odpowiednio wczesniej i usiąść, skoro rodziny z dziećmi są w stanie się wyrobić na mszę to tym bardziej taka osoba. Są to osoby starsze które nagminnie co niedzielę spozniają się na mszę św. oczekują dobrego wychowania od młodzieży, którego to im tak bardzo brakuje, za to posiadają niebywały tupet.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 13:15  
Cytuj
Yuiop - obyś Ty na starość spotykał - spotykała się z większą wyrozumiałością niż sam - sama pokazujesz.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 13:40  
Cytuj
CYTAT
Yuiop - obyś Ty na starość spotykał - spotykała się z większą wyrozumiałością niż sam - sama pokazujesz.


Msza to nie pociąg.

Można przyjść na 16 jak na 12 czuję że się spóźnię.

Po drugie Msza to nie tylko odsiedzenie godziny. Należało by się w domu trochę przed Mszą przygotować duchowo. Niż tylko ubrać i lecieć w pośpiechu spóźnionym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 4 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 14:41  
Cytuj
CYTAT
Yuiop - obyś Ty na starość spotykał - spotykała się z większą wyrozumiałością niż sam - sama pokazujesz.
. Co tu wyrozumiałość ma do rzeczy, chcę siedzieć przychodzę wczesniej, msza to nie pociag czy autobus,Kościół stoi cały czas w tym samym miejscu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 14:46  
Cytuj
Jak ktoś przyszedł - jest w podeszłym wieku - to ma stać jeśli już nie ma miejsc?

I co z tego, że na przykład się spóźnił?
To sprawa między nim - a Bogiem. Owszem moim zdaniem spóźnianie się na mszę w sposób zawiniony jest niestosowne ale...

Karą ma być stanie w czasie mszy - bo komuś bez kultury i wychowania mimo, że jest zdrowy nie chce się ustąpić miejsca?

Co za czasy...:szok:

Moim zdaniem przyjęcie Komunii Św. przez osobę, która w poczuciu jakiejś chorej sprawiedliwości nie ustępuje miejsca starszej osobie, jest przyjęciem sakramentu w sposób świętokradczy.

Gdzie tu miłość bliźniego? Gdzie dobro i wzajemna pomoc?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 28 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 16:43  
Cytuj
A tak z innej strony, to przyszliście do kościoła się modlić czy oglądać harcerzy? mlotek
Szkoda, że dopiero teraz to napisałam, już widzę miny tych matek ,,i ich chorych córeczek'' eh...

jestem bozena i jestem gasidnicom
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 18:00  
Cytuj
CYTAT
A tak z innej strony, to przyszliście do kościoła się modlić czy oglądać harcerzy? mlotek
Szkoda, że dopiero teraz to napisałam, już widzę miny tych matek ,,i ich chorych córeczek'' eh...


Wielu przychodzi i jedyne co wynosi duchowego to to w czym sąsiad był ubrany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 18:14  
Cytuj
A po co ci harcerze tam poszli..? ja sam nie chodze ale rozumiem ze ktos moze wierzyc i do koscioła pójdzie a jak stoi przy takiej grupie to raczej chcąc nie chcąc zwrócic na nich uwage zwłaszcza ze harcerz powinien swiecic przykładem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 4 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 19:03  
Cytuj
CYTAT
Jak ktoś przyszedł - jest w podeszłym wieku - to ma stać jeśli już nie ma miejsc?

I co z tego, że na przykład się spóźnił?
To sprawa między nim - a Bogiem. Owszem moim zdaniem spóźnianie się na mszę w sposób zawiniony jest niestosowne ale...

Karą ma być stanie w czasie mszy - bo komuś bez kultury i wychowania mimo, że jest zdrowy nie chce się ustąpić miejsca?

Co za czasy...:szok:

Moim zdaniem przyjęcie Komunii Św. przez osobę, która w poczuciu jakiejś chorej sprawiedliwości nie ustępuje miejsca starszej osobie, jest przyjęciem sakramentu w sposób świętokradczy.

Gdzie tu miłość bliźniego? Gdzie dobro i wzajemna pomoc?
. Kolego nie czytasz z zrozumieniem, chodzi o te osoby które to notorycznie co niedzielę robią - bo im się miejsce należy to się spoznie stanę koło dzieciaka to będzie nietakt z jego strony nieustepujac miejsca starszej osobie, a cały Kościół patrzy. Mam nadzieję że jak ja będę stary to nie będę taki zgryzliwy i złośliwy jak niektóre starsze osoby.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 19:26  
Cytuj
Pod blokiem w lecie przy plotkach stoją całe wieczory.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2018r. 08:03  
Cytuj
CYTAT


...Kiedyś przychodziłem do kościoła wcześniej żeby zwyczajnie zająć miejsce ale zawsze ktoś stawał z boku minutę przed rozpoczęciem i "sapał" napastliwie.


Na to jest jedno rozwiązanie. Przychodzisz wcześniej i siadasz na środku. Nikt nad Tobą nie będzie stał. I ze środka ciężej jest się Ciebie pozbyć. Wiem że mało komfortowe to miejsce, ale zawsze siedzące.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2018r. 08:14  
Cytuj
CYTAT
Podobnie wygląda a wręcz notorycznie we wszelkiego rodzaju kolejkach u lekarza. Przyjdzie taka starsza Pani, wchodzi bezczelnie przed Ciebie a "ani be, ani me, ani kukuryku". Nie zauważałem tego ale teraz częściej z dziećmi czekam u lekarza i to jest na okrągło. Ostatnio czekałem z dzieckiem na pogotowiu wieczorem, dziecko już mi usypia na rękach i "miła" starsza Pani ładuje mi się w kolejkę. Zwróciłem takiej uwagę to rzuciła się na mnie jak śmiem w ogóle tak mówić.... Oni nie rozumieją, że wystarczy parę słów... "Przepraszam jestem już słusznego wieku, bardzo źle się czuję , czy mogę wejść wcześniej?" i zwyczajnie każdy powie: "Ależ proszę bardzo". A tymczasem wchodzą taranem a łokciami walczą jak piłkarze skaczący do główki...
Później idziesz przez miasto i słyszysz: "Jaka ta młodzież niewychowana..." Jak na moje oko to o wiele więcej takich zachowań widziałem u starszych niż u młodszych.


Tu mi się przypomniała sytacja z kolejki w aptece.
Przychodzi starsza Pani do apteki i od razu to stanowiska. W aptece obowiązuje jedna kolejka i tłum (8 osób) stoi w tym ja. Od razu pomyślałam że babka na beszczelnego wchodzi, a wszyscy czekają. Po chwili jednak się obraca i mówi:
"Przepraszam Państwa, ale ja mam 89 lat i już prędzej mam na tamtą stronę. Więc wybaczycie mi że nie chcę tego czasu spędzić w kolejce."
I od razu inne nastawienie ludzi.
Ale niektórym rzeczywiście ciężko się odezwać, tylko wymuszają. Chociaż może kiedyś się tłumaczyli, a ktoś i tak miał to gdzieś, więc taraz odpuszczają sobie gadanie, czym wk.... innych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 31 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2018r. 08:32  
Cytuj
Nie byłam na tej mszy (może i całe szczescie) ale przepraszam... czy MDLENIE jest nieodpowiednim zachowaniem? co jakby ktoś sobie mógł wybrać, czy sobie dziś zemdleje czy nie, masakra... sciana

Naturalny krem przeciwzmarszczkowy - sprawdź tutaj - https://www.familie.pl/Blogi-7-0/b0p20018,Jaki-krem-na-zmarszczki.html
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »