NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 53 54 55 56 57 58 59 ... » »»
Uniwheels - Stalowa Wola, Temat zbiorczy
Posty: 257
Dołączył: 20 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 09:32  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
lp3 stoi oficjalnie do 6 a nieoficjalnie do 19 by ludzie wyjebali sie z urlopu. Większość moich zznajomych od 1 l4 bierze.


ZUS już zaciera ręce na takich kombinatorów, oddadzą z odsetkami.


juz widze jak kontrolerzy zusu sprawdzaja tych na l4... smiech2 oni pewnie tez sa na zwolnieniach bo raczej z budynku nie wychodza;) Interesantow tez nie obslugujaumiech
Nikt cie w domu niesprawdzi,dostaniesz wezwanie,oddasz z odsetkamimlotekLAGA!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 09:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 09:35  
Cytuj
CYTAT
Spokojnie. Zwalniani będą ludzie 50+. Tzw. odmłodzenie kadry. Jest trochę osób przed 60 rokiem życia, a po 60 pracownicy są chronieni. W przypadku kobiet to jest chyba 55. Ktoś tam pisze o grupie na facebooku. Zgadza się jest taka grupa ale tam nie napiszesz tego co chcesz tylko to na co ci pozwolą. Chorobowe? Jak wszyscy wiemy w tamtym roku do ostatniej chwili nie wiadomo było co z premią na koniec roku. Premia była pomniejszona o kilkaset złotych. Opodatkowana i słabo to było widać na wypłacie. W tym roku można zapomnieć o premii na koniec roku jak i również o premiach za miesiąc kwiecień. Podwyżki w tym roku? Zasłonią się stratami przez koronawirusa. Sami sobie odpowiedzcie na czym wyjdziecie lepiej. 80 procent z samej stawki czy 80 procent ze średniej z ostatnich 3 miesięcy. Chorując w kwietniu nie tracisz tak naprawdę nic. Zyskujesz natomiast zaoszczędzony urlop. Dlatego firmie zależy aby ludzie nie brali zwolnień, bo lepiej komuś wypłacić 1700 zł do ręki z czego połowę pokryje państwo i opłaci składki. Włączcie myślenie i będzie naprawdę dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 6 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 11:28  
Cytuj
Także słyszałem o ludziach 45+ że są mało produktywni odmłodzenie zespołu ma swoje plusy zgadza się ale ogólnie to wszystko szlak trafi jak wirus nie ustąpi,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Gln
Gln
Gln
Posty: 3
Dołączył: 28 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 12:01  
Cytuj
Czy ktoś się orientuję czy w przypadku zwonlień nie należy nam się odprawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 12:24  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś się orientuję czy w przypadku zwonlień nie należy nam się odprawa.


A jaką miałeś umowę? Na czas określony czy nieokreślony?
mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Gln
Gln
Gln
Posty: 3
Dołączył: 28 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 12:38  
Cytuj
Na czas określony i umowa kończy się w kwietniu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 481
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 13:08  
Cytuj
Czyli nikt Cię nie zwolni tylko wygaśnie Ci stosunek o pracę.

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 13:35  
Cytuj
CYTAT
Na czas określony i umowa kończy się w kwietniu
idz na chorobowe, do pół roku siedzisz na d.... i pieniążki ciągniesz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 13:53  
Cytuj
CYTAT
Na czas określony i umowa kończy się w kwietniu


Raczej nie przedłużą Ci umowę w tych niepewnych czasach, tym bardziej gdy będzie postój. Żadna odprawa się nie należy w takiej sytuacji.pracowałeś przynajmniej rok, żebyś przynajmniej dostał zasiłek z bezrobocia?
Jakby produkcja ruszyła pełną parą w czerwcu, to pewnie zadzwonią żeby znowu Cię zatrudnić.
Ciężkie czasy teraz są na szukanie pracy, bo pracodawcy czekają na rozwój sytuacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Gln
Gln
Gln
Posty: 3
Dołączył: 28 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 14:45  
Cytuj
Pracowałem 3 lata

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 14:48  
Cytuj
CYTAT
Pracowałem 3 lata


Czyli teraz jakby przedłużyli Ci umowę, to dostałbyś na czas nieokreślony. Rozmawiałeś z przełożonym czy jest szansa przedłużenia umowy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 481
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 15:33  
Cytuj
Jeśli pracowałeś 3 lata to z automatu masz umowę na czas nieokreślony. Podstawa prawna: 251§ 1 Kodeksu pracy

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 17:20  
Cytuj
Ojj od poniedziałku będzie bolało. Większość pracowników lepiej niech sobie przemyśli nową ścieżkę kariery i zaklepie numerek w PUP umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 20:40  
Cytuj
CYTAT
Ojj od poniedziałku będzie bolało. Większość pracowników lepiej niech sobie przemyśli nową ścieżkę kariery i zaklepie numerek w PUP umiech


Patrząc jak ten wirus się rozprzestrzenia, to ważniejsze będzie przeżycie, niż utrata pracy. Wiem że śmiertelność jest niska, chociaż nigdy nie wiadomo jak zareaguje organizm pracowników, którzy pracowali przy aluminium, bo pewnie jakiś ślad w płucach zostawił im ten metal. Ale ten wirus strasznie się rozprzestrzenia i jest bardzo zaraźliwy.
A pracy nie będzie brakowało, bo już w UK brakuje ludzi do pracy na roli, wiem że praca ciężka i mało płatna, ale praca. Niemcy też płacą dodatkowo Polakom, że zostali u nich, a nie wracali do Polski.
Jak minie ta epidemia, bo w końcu musi minąć, to z pracą nie będzie większych problemów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 22 Paź 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 20:58  
Cytuj
Z lakierni zwolnić mają po 5 osób z brygad,pięknie się zapowiada najpierw najstarsi pracownicy gdyz już wykonują pracę rutynowy ,do młodzieży świat należy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2020r. 21:47  
Cytuj
CYTAT
Z lakierni zwolnić mają po 5 osób z brygad,pięknie się zapowiada najpierw najstarsi pracownicy gdyz już wykonują pracę rutynowy ,do młodzieży świat należy.


Jeżeli faktycznie będą zwolnienia, to ludzie którzy będą zwolnieni, a coś potrafią to napewno znajdą inną pracę. Te kilka najbliższe tygodnie będą ciężkie, bo trudno co kolewiek załatwić, ale są zakłady które szukają pracowników. Taki Z5 dalej szuka nowych pracowników, mają kontrakty państwowe podpisane na kilka lat i tam pracy nie brakuje.
Najgorzej będą mieli, co wykonują proste, ale wymagające wysiłku prace fizyczne. Np. taki operator CNC, który zna się na robocie, zawsze znajdzie pracę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 23 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2020r. 11:26  
Cytuj
Jezeli zwolnią starych doswiadczonych pracownikow to zaklad pojdzie na dno bo to oni robią dobrą robote moze zwolnic troche tych asystentow od asystentow?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2020r. 11:34  
Cytuj
CYTAT
Jezeli zwolnią starych doswiadczonych pracownikow to zaklad pojdzie na dno bo to oni robią dobrą robote moze zwolnic troche tych asystentow od asystentow?


Na razie to tylko plotki, podsycane głównie przez osoby które już tutaj nie pracują. Żaden zakład nie zwalnia doświadczonych pracowników w pierwszej kolejności, no chyba że ma ich za dużo i chce odmłodzić kadrę. W pierwszej kolejności lecą osoby co mają umowy na czas określony. Potem zwalnia się ludzi na każdym dziale proporcjonalnie, tak żeby zachować ciągłość produkcji. W zakładzie zostają pracownicy "nie zastąpieni" oraz ci co mają plecy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 6 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2020r. 11:54  
Cytuj
Odmłodzenie załogi to podstawa długoletni pracownicy siedzą na dupach w biurach młodzi robią i tyle prosta sprawa dla mnie zwolnić wszystkich 40 + i będzie lepsza praca oraz szacunek pozdrawiam idę malować jaja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 257
Dołączył: 20 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2020r. 14:30  
Cytuj
CYTAT
Odmłodzenie załogi to podstawa długoletni pracownicy siedzą na dupach w biurach młodzi robią i tyle prosta sprawa dla mnie zwolnić wszystkich 40 + i będzie lepsza praca oraz szacunek pozdrawiam idę malować jaja
BEDZIESZ PIERWSZY DO ZWOLNIENIA!JA MAM 40+ I MNIE NIGDY NIEZWOLNIĄ,BO BEZEMNIE NIEMA NIC...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 17 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2020r. 14:43  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Odmłodzenie załogi to podstawa długoletni pracownicy siedzą na dupach w biurach młodzi robią i tyle prosta sprawa dla mnie zwolnić wszystkich 40 + i będzie lepsza praca oraz szacunek pozdrawiam idę malować jaja
BEDZIESZ PIERWSZY DO ZWOLNIENIA!JA MAM 40+ I MNIE NIGDY NIEZWOLNIĄ,BO BEZEMNIE NIEMA NIC...

Masz 40+ a nigdy słownika nie miałeś w rękach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2020r. 14:49  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Odmłodzenie załogi to podstawa długoletni pracownicy siedzą na dupach w biurach młodzi robią i tyle prosta sprawa dla mnie zwolnić wszystkich 40 + i będzie lepsza praca oraz szacunek pozdrawiam idę malować jaja
BEDZIESZ PIERWSZY DO ZWOLNIENIA!JA MAM 40+ I MNIE NIGDY NIEZWOLNIĄ,BO BEZEMNIE NIEMA NIC...


W każdym zakładzie jest przynajmniej jedna osoba, która jest pewna że jak przestanie pracować, to cały zakład się zawaligood

Nie wiem po co się tak nakręcacie i wierzycie we wszystko co tu piszą...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
uni
uni
uni
Posty: 52
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2020r. 15:06  
Cytuj
Widły i w pole samo RNI RTA pod zakładem !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 257
Dołączył: 20 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2020r. 15:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Odmłodzenie załogi to podstawa długoletni pracownicy siedzą na dupach w biurach młodzi robią i tyle prosta sprawa dla mnie zwolnić wszystkich 40 + i będzie lepsza praca oraz szacunek pozdrawiam idę malować jaja
BEDZIESZ PIERWSZY DO ZWOLNIENIA!JA MAM 40+ I MNIE NIGDY NIEZWOLNIĄ,BO BEZEMNIE NIEMA NIC...

Masz 40+ a nigdy słownika nie miałeś w rękach.
NIE,TYLKO FELGI MIAŁEM NO I PIWO,PIENIĄDZEmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 22 Paź 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2020r. 21:28  
Cytuj
Jestem za zwolnieniem starych 40+
Powod, podaje, mają wyjeeebaneee na pracę siedzą i nic nie robią wyręczają się młodymi dlatego młodzi mają takie podejście Kisza się w biurach gdzie skarpetą waliiii tak wyglądają realia nie mówię tutaj o administracji mówię o fizycznych.do młodzieży świat należy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 53 54 55 56 57 58 59 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »