NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 12 13 14 15 16 17 18 ... » »»
Nowe mieszkania komunalne,
Posty: 117
Dołączył: 29 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2018r. 21:38  
Cytuj
Osobiście jestem wrogiem mieszkań komunalnych. Moim zdaniem to jest jeden wielki przekręt ..... Ludzie jeżdżą po zagranicach żeby się mieszkania dorobić a taka kutwa co ma wtyki nie powiem za co jest w stanie sobie załatwić komunalne mieszkanie. To jest zwykłe kure......

Gobos
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2018r. 21:38  
Cytuj

Gobos
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2018r. 21:39  
Cytuj
CYTAT
Bobi 500 zl od 100 tysiecy a musisz wziasc 250 tys zeby kupic i zrobic remont. To masz kwote samego kredytu po 1250 przez 30 lat. Do tego czynsz ok 300 zl plus rachunki. Tutaj za 60 m masz 1080 juz z czynszem przez 20 lat plus rachunki. Wiec gdzie wyjdzie taniej? Mozna ewentualnie dobrac jakas mala pozyczke na wykonczenie jesli nie ma sie oszczednosci. Ale jak ktos po prostu potrzebuje dachu nad glowa to wykonczy sobie za mniejsza kase i sie wprowadzi na swoje. Dodam ze wiekszosc blokow w stw jest z plyty a ich los tez stoi pod znakiem zapytania jak sie okazuje.


To wychodzi po 20 latach 250 tysięcy z czynszem plus oczywiście pierwsza wpłata + remont, o ile to są wszystkie koszty wychodzi niby tanio. A kwestia jest za ile znajdzie się mieszkanie na rynku wtórnym, podałem tylko przykład, a dokładne wyliczenia należy zrobić na konkretnych mieszkaniach umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2018r. 21:49  
Cytuj
Jestem podobnego zadania jak Bob,Mryszard,Edytkatka Policzmy np.za mieszkanie 54m wychodzi po 20 latach coś około 234tys do tego doliczyć wyposażenie jakieś 40-60 tys plus WIBOR ,
na jedno wyjdzie kupując mieszkanie na rynku wtórnym.Tak samo jak w bankach wymagają stabilizacji finansowej czyli pewnie chodzi o umowę o prace na czas nieokreślony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 11:15  
Cytuj
Ja juz sama nie wiem co lepsze...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 21:04  
Cytuj
Wszyscy którzy otrzymali odmowę nie maja STABILNEJ ZDOLNOŚCI PŁATNICZEJ!Dziwne! Czyli co , decyzje byly drukowane na zasadzie"kopiuj-wklej?" Napisalismy odwołanie z mężem czekamy na odpowiedz, chocby sprawa miala oprzec sie o sąd czy telewizję to ja tego tak nie zostawie . Mając dochody 10 000 zl w tym jedno dziecko "brak zdolnosci platniczej? Szachrajstwo! Ale "trafila kosa na kamień" . Jeszcze doprowadzę do tego ze wnioski będą rozpatrywane raz jeszcze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 21:11  
Cytuj
I faktycznie mogłoby zebrać się kilkanascie osob, rodzin i pojsc nie do prezydenta bo tak naprawde on nnie byl obecny przy zebraniach komisji, tylko do PREZESA MZB niech wytłumaczy na jakiej zasadzie byly przydzydzielane mieszkania gdyby mi napisali e decyzji ze bylo wiele rodzin wielodzietnych lub matek samotnie wychowujących dzieci to bym to zostawila ale na 300 wnioskow 203 nie mialo zdolnosci platniczej ... chore !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 21:52  
Cytuj
Hahahaha proszę Cię, zarabiacie 10 tys i staracie się o mieszkania, które są przeznaczone dla osób, które nie mogą dostać kredytu, nie mają zdolności? Na Twoim miejscu nie kompromitowalabym się bardziej sciana Macie straszny ból d***.
Osmieszacie się wszyscy. Było wiadomo, że będzie duże zainteresowanie, że nie każdy dostanie mieszkanie, ale przecież trzeba szukać dziury w całym. Idź do telewizji, zrobisz z siebie pośmiewisko, rodzina która zarabia 10 tys, upomina się o mieszkanie, które docelowo ma być przyznane dla rodziny bez ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ. Powodzenia moi drodzy :good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 17 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 21:57  
Cytuj
Doma, chce Cię zobaczyć w tej telewizji proszę nie zostaw tego tak hahahhaha. Walcz o swoje, przecież Ty powinnaś "DOSTAĆ" to mieszkanie. Trafiła kosa na kamień faktycznie 😎

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:02  
Cytuj
A kto powiedział ze mieszkania są dla rodzin ktore nie moga dostac kredytu?! Osmieszac to osmieszasz się Ty ! Moze ktos nie chcial pchać się w kredyt i dlatego zlozyl wniosek o mieszkanie!? Nie bede z Tobą polemizowala poniewaz nie chce sie znizac do Twojego poziomu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:04  
Cytuj
Na ten momemt mam te mieszkania w dupie, chodzi głównie o to zeby uczciwie UMOTYWOWALI dlaczego decyzja jest odmowna a nie na zasadzie KOPIUK -WKLEJ! Tyle w tym temacie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:08  
Cytuj
I jeszcze jedno SKORO MAM ZDOLNOSC KREDYTOWA to jak mogę nie mieć ZDOLNOŚCI PŁATNICZEJ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:17  
Cytuj
CYTAT
A kto powiedział ze mieszkania są dla rodzin ktore nie moga dostac kredytu?! Osmieszac to osmieszasz się Ty ! Moze ktos nie chcial pchać się w kredyt i dlatego zlozyl wniosek o mieszkanie!? Nie bede z Tobą polemizowala poniewaz nie chce sie znizac do Twojego poziomu...
regulaminnie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:18  
Cytuj
"Z drugiej strony ci ludzie pozostają w pułapce, że nie mogą ubiegać się o kredyt komercyjny, ponieważ nie spełniają kryteriów zdolności kredytowej, choć mają zdolność płatniczą. Stąd ta oferta, która jest zadedykowana właśnie dla tej grupy osób" Wypowiedź prezydenta.

Śmieszne są te Twoje wypowiedzi. Na pewno ktoś się przejmie tym, że chcesz iść do telewizji. Na początku każdy mądry był, zachwalał cała tą koncepcję, a teraz buuu nie dostałam mieszkania, więc muszę im pokazać z kim zadarli. Daj znać, kiedy będzie można zobaczyć Cię na szklanym ekranie, zakupie popcorn i będę się świetnie bawić smiech2 Powodzenia, pozdrawiam serdecznie cool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 21 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:20  
Cytuj
Hahhaha żenada... Skoro masz zdolność kredytową to weź sobie kredyt i kup mieszkanie albo wybuduj dom... W telewizji nie zapomnij o tym wszystkim powiedzieć... Od początku była mowa o ludziach bez zdolności kredytowej a ze zdolnością płatnicza... Skoro masz zdolność kredytową to w czym problem? Aha był zapomniał która telewizję lub program mam śledzić? Uwaga? Interwencja? Sprawa dla reportera czy Państwo w Państwie?
Zawiść? Zazdrosc...
Ahha skoro masz te mieszkania w d... To po co ta telewizja? Chęć zablysniecia na szklanym ekranie.?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:27  
Cytuj
Teraz w d****, ale jak trzeba było składać wnioski, to pewnie była jedną z pierwszych w MZB. Nie ma sensu dalej dyskutować. Pozdrawiam (mam nadzieję) przyszłych sąsiadów umiech dajcie znać, jak ktoś dostanie pozytywną decyzję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:34  
Cytuj
A tu Cię zaskoczę i powiem ze byłam jedna z ostatnich ktora skadała wniosek!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:36  
Cytuj
Również pozdrawiam i zyczę powodzenia! Miejmy nadzieje ze przynajmniej Pani nie bedzie w tych 203 osobach które nie maja STABILNEJ ZDOLNOŚCI PŁATNICZEJ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:38  
Cytuj
Czytajcie ze zrozumieniem "STABILNEJ" a nie że nie masz zdolności finansowej , to jest duża różnica.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:38  
Cytuj
Dzięki, mam taką nadzieję 😉

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:41  
Cytuj
Nie wiem co sie kryje za tą stabilnością , może częsta zmiana pracy, może krótki staż w pracy , może rodzaj pracy , ale w uzasadnieniu nie chodzi o wysokość dochodu i podważanie jego wysokości tylko o jego stabilność

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:41  
Cytuj
CYTAT
Czytajcie ze zrozumieniem "STABILNEJ" a nie że nie masz zdolności finansowej , to jest duża różnica.



O to właśnie chodzi! Tylko nie zastanowilo Pana to ze przy 300 wnioskach 203 nie ma Stabilnej zdolnosci platniczej? Bujda na resorach, nie chcialo im sie uczciwie odpowiedziec i uzasadnic. Tak jak napisalam mnie nie chodzi o nic, bo moze i faktycznie mnie sie nie należało moze bylo wiele rodzin wielodzietnych czy tez takich ktorym bardziej to mieszkanie przyda sie niz mnie ale dlaczego mi tego nie napisali w decyzji ? Tylko tak jak wszystkim to samo ? Czyste lenistwo...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:43  
Cytuj
ALe pisze pod stabilnoscią moze sie kryć wiele różnych czynników

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:43  
Cytuj
Tez nie za bardzo rozumiem bo akurat maz ma umowę na czas nieokreślony więc w czym problem ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:45  
Cytuj
To prawda decyzje są na odwal się , no ale wybór był miedzy kimś kto potrzebuje i go stać na to i kimś kto potrzebuje i go stać na to.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Cze 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2018r. 22:45  
Cytuj
No niewazne, decyzja odmowna to odmowna, przejde zapytac PREZESA na jakiej zasadzie byly przydzielane mieszkania bo szczerze mowiac od srody mmnie to nurtuje i nie daje spokoju... skoro 10 000 to dla nich za malo 5 000 rowniez ... mogli napisac w regulaminie osoby ktore nie pracuja dluzej niz 5 lat i nie maja 20 000 dochodow prosze o nie składanie wnioskow

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 12 13 14 15 16 17 18 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »