NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Komunia 2017,
Posty: 94
Dołączył: 20 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 12:16  
Cytuj
Witam! Jestem chrzestna dziecka, które idzie w maju do komunii. Mam pytanie do osób, które mają pojęcie, ile teraz daje się pieniędzy lub jaki prezent dla chrześniaka? Niestety, to nie te czasy kiedy dostało się tylko biblię i zegarek;) Proszę o pomoc. Dziekuję)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 12:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 12:26  
Cytuj
Dokładnie nie te czasy kiedy liczył się symbol komunii. Komunia teraz to jeden wielki biznes, ksiądz kasa, lokal kasa, prezenty (drogie). Przykre czasy nastały.
Jeżeli uważasz że biblia i łańcuszek to słuszny prezent to daj taki. Jak chcesz kasą sypnąć to daj tyle na ile Cię stać.
Kiedyś dostało się zegarek i jakiś drobny pieniążek i człowiek się cieszył.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 15 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 12:30  
Cytuj
ksiądz kasazapytanie to ile teraz biorązapytanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 12:36  
Cytuj
Może nie sam ksiądz ale jakieś zrzutki pewnie są robione na kwiatki, alby, krzyżyki, fotografa itd..

Myślę, że dalej będzie aktualny złoty łańcuszek, młodym chłopakom złota "keta" dodaje sporo lansu smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 12:48  
Cytuj
kierowcaBusa pisze, że ksiądz - kasa, naxxos tłumaczy, że nie sam ksiądz, ale jakieś kwiatki, krzyżyki, fotograf... genialne! ;)

od kiedy to ksiądz kasę zgarnia za komunię? to nie jest ślub czy chrzest czy pogrzeb że się indywidualnie przychodzi, tylko uroczystość zbiorowa... jak nic nie dostanie to uroczystość i tak się odbędzie umiech naprawdę, nie trzeba dopłacać, tylko ludzie z mentalnością - płacę więc wymagam wyjdą z założenia, że trzeba zapłacić, bo inaczej usługa nie będzie należycie wykonana... porażka moi drodzy! ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 20 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 20:32  
Cytuj
Widzę że odchodzimy od tematu interesuje mnie ile zwykły Kowalski daje w kopertę skoro dziś dzieci mają telefonu,laptopy,tablety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 20:45  
Cytuj
Z tego co znajomi mowia przewaznie daja w koperte koło 400-600 zl umiech plus jakis dodatek np zegarek z grawerka albo cos w tym stylu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 20:55  
Cytuj
komunia to teraz wielki interes.przystrojenie koscioła w miejscowosci z powiatu stalowa wola (nie piszę konkretnie jakiej żeby linczu nie było)2000,dar kościoła 2000,prezent dla ksiedza to 500 zł w koperte,dla katechetki też 500zł.nie mówiąc już o ubraniu dziecka ,rożancu,książeczce,obrazku i kamerzyscie.

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2017r. 20:57  
Cytuj
daj tyle na ile cię stac.ostatnio słyszałam rozmowe dwóch osób gdzie jedna twierdziła,że trzeba dac 1000 zł.to ciekawa jestem ile da na ślub?

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 01:24  
Cytuj
CYTAT
daj tyle na ile cię stac.ostatnio słyszałam rozmowe dwóch osób gdzie jedna twierdziła,że trzeba dac 1000 zł.to ciekawa jestem ile da na ślub?


:szok:zaklopotanymasakra
Chyba na głowę upadli.
Ok, jest ktoś chrzestnym, ale to nie oznacza że ma obrabować bank. Popieram że daje się tyle, na ile nas stać.
Można też kupić jakiś zegarek, albo aparat fotograficzny. Oczywiście nie taki za 2tyś, jakiś mały, ładny, kolorowy bo to dla dziecka.
Chociaż dziecku teraz nie dogodzisz. Większość i tak będzie niezadowolona, obojętnie co dostanie.
Ostatnio byłam świadkiem rozmowy w sklepie, facet się pytał czy może oddać tablet, bo dał dziecku na urodziny, ale ono zaczęło wybrzydzać i stwierdziło że takiego nie chce. A tablet był naprawdę fajny i wcale nie tani. Kiedyś cieszono się z każdego prezentu, a teraz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 8 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 02:13  
Cytuj
Ja uważam że prezenty to prezenty. Wedle możliwości. Dobry przykład jest bezcenny też.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 07:31  
Cytuj
CYTAT
Witam! Jestem chrzestna dziecka, które idzie w maju do komunii. Mam pytanie do osób, które mają pojęcie, ile teraz daje się pieniędzy lub jaki prezent dla chrześniaka? Niestety, to nie te czasy kiedy dostało się tylko biblię i zegarek;) Proszę o pomoc. Dziekuję)


Ja też w tym roku mam Komunię u chrześniaka.
Daję mu biblię, zegarek i 500 zł.
Wg mnie to max, żeby dzieciom nie przewróciło się w głowach.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 08:39  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Witam! Jestem chrzestna dziecka, które idzie w maju do komunii. Mam pytanie do osób, które mają pojęcie, ile teraz daje się pieniędzy lub jaki prezent dla chrześniaka? Niestety, to nie te czasy kiedy dostało się tylko biblię i zegarek;) Proszę o pomoc. Dziekuję)


Ja też w tym roku mam Komunię u chrześniaka.
Daję mu biblię, zegarek i 500 zł.
Wg mnie to max, żeby dzieciom nie przewróciło się w głowach.



20-pare lat temu 500zł to była średnia, którą dziecko dostało od wszystkich gości umiech A i tak się w głowie przewracało, mając taką kasę smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 20 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 10:02  
Cytuj
Dziękuję wszystkim za odpowiedzumiechrzeczywiście pomysł z zegarkiem super...to ma być prezent trwały a skoro z elektroniki ma wszystko...plus koperta z pieniedzmi (oczewiscie nie jak na wesele).denerwuje mnie słysząc jak dzieci między sobą się przechwalaja,że ja dostanę to ja dostanę to...niestety nie które dzieci nie mogą doczekać się komunii tylko dlatego,że prezenty i kasa...takie dzisiejsze pokolenieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 10:20  
Cytuj
Stanowczo mniej jak na wesele.

Młodzi po ślubie zaczynają nową drogę życia, więc pieniądze są im potrzebne, a co takiemu małemu dziecku potrzeba do szczęścia?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 10:44  
Cytuj
szkodaże nie mamy takiej mocy teleportacji dzieci np; na miesiąc w nasze czasy kiedy pomarańcze to był luksus uśmiech.potrzymac ich tam miesiąc lub dwa.może wtedy by cos doceniły.
oczywiście nie wszystkie dzieci takie sa i nie wrzucam wszystkich do jednego worka

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ewe
ewe
ewe
Posty: 114
Dołączył: 28 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 14:37  
Cytuj
Ja na twoim miejscu dyskretnie wypytałabym któregoś z rodziców dziecka, powiedziałabym, że mam do wydania np. 500zł na prezent i spytałabym z czego dziecko najbardziej by się ucieszyło.
Najgorsze co może być to nie trafione prezenty, które się później kurzą. Są też przypadki, że rodzice chrzestni zrzucają się i kupuja wspólny droższy prezent.
Zegarki odradzam, ja osobiście kupowałam na 2 komunie i w jednym przypadku chłopak zniszczył w ciągu miesiąca, że nawet nie było co reklamować, w drugim przypadku dziewczynka zgubiła ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 19:27  
Cytuj
CYTAT
szkodaże nie mamy takiej mocy teleportacji dzieci np; na miesiąc w nasze czasy kiedy pomarańcze to był luksus uśmiech.potrzymac ich tam miesiąc lub dwa.może wtedy by cos doceniły.
oczywiście nie wszystkie dzieci takie sa i nie wrzucam wszystkich do jednego worka


wystarczy im na tydzień internet odciąć umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 15:03  
Cytuj
CYTAT
szkodaże nie mamy takiej mocy teleportacji dzieci np; na miesiąc w nasze czasy kiedy pomarańcze to był luksus uśmiech.potrzymac ich tam miesiąc lub dwa.może wtedy by cos doceniły.
oczywiście nie wszystkie dzieci takie sa i nie wrzucam wszystkich do jednego worka


Zapłakały by się wykrzyknik
Nie są przystosowane do życia bez mediów. Mają za małą wyobraźnię. Dla nich to jest nienormalne żeby całymi dniami siedzieć na podwórku i łazić np. po drzewach. Niestety wtedy było by "Nudzi mi się neutralny" Co jak słyszę to mnie trafia, bo kiedyś można było bawić się wszędzie i wszystkim. A teraz dzieci nie potrafią nic wymyślić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 16:58  
Cytuj
Kiedyś to w worek wkładało się siano i już był pojazd do zjeżdżania z oblodzonej górkiumiech albo patyk z kółkiem na końcu i bieganie w koło komina;)

Druga sprawa że teraz chrzestni to często są tylko na papierze a w życiu dziecka nie uczestniczą, a jak przychodzi do takich imprez to trzeba się pokazać. Jak ktoś ma uboższego chrześniaka to może warto coś co by mu się przydało, a czego nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 17:02  
Cytuj
audi TT jak w Weselu!! nie róbmy sobie jaj, to tylko i aż tylko komunia gdzie dzieciaki rok później jej nie pamiętają, czy prezent jest najważniejszy ?? czy tylko pokazanie się wśród zaproszonych gości ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 26 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2017r. 08:46  
Cytuj
też mam komunię chrześniaka w tym roku i mam ogromny dylemat czy dać kasę czy prezent, za ile...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »