NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
100 lat niepodległości Polski,
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Marz 2017r. 23:40  
Cytuj

Już wkrótce, obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, co nastąpiło 11 Listopada 1918 roku.

Z tej okazji, 11 Listopada 2018 roku do służby wejdzie pierwszy polski okręt wojenny, zbudowany kiedykolwiek w Polsce od czasów III rozbioru w 1795 roku - ORP "Prezydent Lech Kaczyński":

http://stalo(...)d=858407

Nad Warszawą przemknął oczywiście polskie "Jastrzębie" - samoloty F-16 C/D nabyte przez Polskę od USA w 2006 roku, a ulicami miasta przejedzie kolumna czołgów Leopard 2A5 nabytych od Niemiec w 2014 roku.

Jak jeszcze, waszym zdaniem, dzień ten powinien zostać uczczony ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2017r. 23:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Paź 2017r. 09:59  
Cytuj

11 listopada 2017 roku do Stalowej Woli przyjedzie Prezydent Andrzej Duda, aby zapoczątkować obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Impreza będzie trwała cały rok, aż do 11 listopada 2018 roku.
Oprócz wodowania ORP "Lech Kaczyński" (ex-"Ślązak", ex-"Gawron"), przewidziano również stawianie w całej Polsce bardzo drogich kolumn niepodległości (pomników smoleńskich w wersji 2.0).
Rząd premier Beaty Szydło chciałby również upamiętnienia Polaków na kresach wschodnich - zwłaszcza we Lwowie - ale rząd Ukrainy powiedział: "Nie. Albo odbudujecie pomnik Ukraińskiej Powstańczej Armii w Hruszowicach, albo żadnego upamiętnienia ani wykopywania Polaków na Ukrainie nie będzie".


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2017r. 10:47  
Cytuj
CYTAT
Oprócz wodowania ORP "Lech Kaczyński" (ex-"Ślązak", ex-"Gawron"), przewidziano również stawianie w całej Polsce bardzo drogich kolumn niepodległości (pomników smoleńskich w wersji 2.0).

Źródło?

Zastanawiałem się, czy jechać do Warszawy na Marsz Niepodległości, ale jednak wybiorę się na uroczystości do Stalowej Woli, o ile przyjazd pana prezydenta Andrzeja Dudy to nie kaczka dziennikarska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Paź 2017r. 14:23  
Cytuj

Chodzi ci o kolumny ?
Czytałem o tym Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej.
To podobno pomysł Radia Maryja.

Będą też podobno przemarsze żołnierzy, uzbrojonych w karabinki "Beryl" kaliber 5.56 x 45 mm z bagnetami pod lufą.
I oczywiście salwy honorowe.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 09:05  
Cytuj
CYTAT

To podobno pomysł Radia Maryja.



podobno?

a z jakim prawdopodobieństwem piszesz to słowo: podobno?

podobno na 99,9%?
czy podobno na 0,01%?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 16:00  
Cytuj

@ rsta

70%. W przybliżeniu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 16:41  
Cytuj
umiech

A jak to policzyłeś?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 17:04  
Cytuj

To proste.
2/3 ekspertów pracujących dla obecnego rządu, to ludzie znani z "Rozmów niedokończonych" na antenie Radia Maryja.
Przedstawiają propozycje, które podsunie im ojciec prowadzący.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 17:05  
Cytuj
I wszystko jasne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 17:21  
Cytuj
1/3 to sataniści. Jest demokracja czy nie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 20:01  
Cytuj

Powiem tak: nie mam nic przeciwko obchodom świąt narodowych, ale nerwi mnie że w tym kraju nie ma żadnej pomocy dla bezrobotnych osób takich jak ja.
Nie mogę się nawet zarejestrować w Urzędzie Pracy, bo musi minąć jakiś tam czas od mojego wyrejestrowania. A jak już się zarejestruję, to i tak nie dostanę ani zasiłku ani pracy.
Do MOPS-u też nie mam po co iść, bo zaraz będą chcieli zaświadczenia o dochodach osób mieszkających w danym gospodarstwie domowym.
Wyjdzie im że nie spełniam kryterium dochodowego, i żadna pomoc mi się nie należy.
Nikogo nie obchodzi że mój miesięczny dochód wynosi 0 (słownie: zero) złotych polskich.
W tym kraju nie ma żadnej pomocy dla nikogo, a szczególnie dla mnie.
Nie mam pracy, zasiłku, renty, emerytury... totalnie nic i nikogo to nie obchodzi.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 20:13  
Cytuj
@Licht: Na co tak naprawdę liczysz od państwa? Do urzędu pracy idzie się po zasiłek. Jeśli chcesz iść do pracy, to szukasz ofert w Internecie, składasz CV, czekasz na odpowiedź i jeśli się tobą zainteresują, to umawiasz się na rozmowę kwalifikacyjną. Praca sama ciebie nie znajdzie - za wyjątkiem kilku branż, ale to też już przeszłość. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą jeśli wiesz, co chcesz robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 20:44  
Cytuj

@ wyborca

Skoro ja nie mam prawa oczekiwać niczego od państwa, to dlaczego państwo ma prawo oczekiwać czegoś ode mnie ?
Coś za coś.
Albo dostanę wsparcie, albo się obrażę. To proste.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 21:08  
Cytuj
CYTAT

@ wyborca

Skoro ja nie mam prawa oczekiwać niczego od państwa, to dlaczego państwo ma prawo oczekiwać czegoś ode mnie ?
Coś za coś.
Albo dostanę wsparcie, albo się obrażę. To proste.



Zaloz Bloga. Potem reklamy. Zaloz konto na Youtubie. Piszesz tu za darmo ponoc fachowo. A moze z wejść i odslon zarobisz parę groszy.
Teraz youtuber to zawód.
Kupisz bilet za 10zł pojedziesz pkp na jakis poligon fachowo po opowiadasz nakrecisz. Opublikujesz film.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 21:30  
Cytuj

Mam konto na YouTube, ale nie prowadzę wideo-bloga:

https://www.youtu(...)bscriber

Używam go wyłącznie do lajkowania i komentowania materiałów innych użytkowników. Nie mam kamery cyfrowej.

Tymczasem wybuchł kryzys dyplomatyczny w relacjach między polskim rządem a ukraińskim rządem. Bo zbliża się 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a bez upamiętnienia bojówkarzy Ukraińskiej Powstańczej Armii którzy walczyli na terenie obecnego polskiego Województwa Podkarpackiego, ukraiński rząd nie wyrazi zgody na upamiętnienie / ekshumowanie Polaków z okolic Lwowa.

P.S. Prawda że jestem dobrym politologiem ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 21:40  
Cytuj
P.S. Prawda że jestem dobrym politologiem ?[/justify][/cytat]

Nie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Paź 2017r. 21:50  
Cytuj

Ale bez mojego wsparcia, może nie być upamiętnienia we Lwowie "Orląt Lwowskich"... tak jak napisałem: coś za coś.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »