NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
Gimnazjum.. jaką szkołę potem wybrać?, Gimnazjum ... i co dalej?
Posty: 90
Dołączył: 11 Maja 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2017r. 17:12  
Cytuj
Z uwagi na to, że o edukacji ostatnio jest wiele gorących tematów, proszę o opinie.

Co po gimnazjum? - jaką szkołę średnią w Stalowej Woli lub Nisku polecacie.

Fajnie było by jak by przybliżono tu kryteria rekrutacji do podanych szkół a także informację o dniach otwartych w tych szkołach.

Jeśli absolwenci szkół średnich mają doświadczenie z rynkiem pracy po ukończeniu danej szkoły, to też niech się podzielą opiniami.

Które ze szkół polecacie bardziej dla dziewcząt, a które dla chłopców, które dla umysłów humanistycznych a które dla pasjonatów przedmiotów ścisłych?

Informacje takie w jednym miejscu zapewne troszkę pomogły by rodzicom gimnazjalistów podjąć jakże ważną decyzję - co dalej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2017r. 17:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2017r. 18:02  
Cytuj
Ja na pewno polecam szkoły techniczne. Rynek jest przesycony osobami z wyższym wykształceniem. Odradzam w związku z tym liceum. Jako bardzo przyszłościowy zawód, oceniam :
- operator obrabiarek CNC
- spawacz

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 11 Maja 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2017r. 18:06  
Cytuj
Podobnie Mirku uważam jednak operator CNC lub spawacz, to raczej chyba zajęcie dla mężczyzn.
Nie mam pewności czy aby z takim zawodem znalazła by pracę w Stalowej Woli kobieta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2017r. 18:41  
Cytuj
1. Jeśli chcesz godnie żyć, mieć emeryturę to przede wszystkim nastaw się na wyjazd z tego kraju.
2. Jeśli zgadzasz się z pkt 1 to przede wszystkim języki obce.
3. Jeśli zgadzasz się z pkt 1 i 2 to na zachodzie kobieta znajdzie pracę w wielu ciekawych zawodach i pytanie w czym ma się zdolności za młodu, czy jest to umysł ścisły czy humanistyczny a może ze zdolnościami plastycznymi. Ścisły - informatyk, humanistyczny - tłumacz, plastyka - dekorator wnętrz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 11 Maja 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2017r. 19:50  
Cytuj
oczywiście w pkt. 1 się zgadzam,
z 2 pkt. również z naciskiem na dwa języki obce minimum,
ale...
gdyby młody człowiek nie chciał opuszczać Stalowej Woli czy Niska to czy ukończenie tu jakiejkolwiek szkoły, dało by mu możliwość pracy zgodnej z kwalifikacjami za przynajmniej średnią regionalną płacę?

Przydała by się tu opinia szkół gdyż chyba wiedzą jak potoczyły się losy ich absolwentów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2017r. 07:24  
Cytuj
Obawiam się, że w przypadku kobiety - w Stalowej - tylko budżetówka. A tu nie wystarczy dobry papier.... Wiesz o co chodzi.chytry

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 9 Kwie 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2017r. 08:15  
Cytuj
Zuza! Oczywiście, że znajdziesz w Stalowej Woli lub Nisku dobrą pracę jeśli tylko zamiast imprezami, ciążami i YOLO zajmiesz się nauką. Sam fakt, że postanowiłaś zapytać na forum o dobrą szkołę, a nie klub gdzie wpuszczają bez dowodu świadczy o ponadprzeciętnej ambicji ;) - niestety.

Młodzież w dzisiejszych czasach uważa, że wszystko im się należy. Że jak tylko skończą 18 lat to ktoś MUSI ich zatrudnić i wysyłać co miesiąc wypłatę na konto - najlepiej za nic nie robienie. Jak tak się nie dzieje to wszystkiemu winny jest rząd i kraj i trzeba stąd uciekać. Nie jest tutaj kolorowo, ale uważam, że Ci którzy mają większe ambicje poradzą sobie tutaj doskonale.

Ostatnio byłam świadkiem rozmowy rekrutacyjnej gdzie zdziwienie Karyny było po prostu ogromne, gdy dowiedziała się, że to nie ona została wybrana ''bo jak to? przecież ona skończyła studia''. smiech2

Ucz się. Wychodź przed szereg. Rób kursy. Przerabiaj materiał nadprogramowy. Poznaj języki obce. Wtedy to nie Ty będziesz szukać zatrudnienia, ale to Ty będziesz zatrudniać. ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2017r. 08:19  
Cytuj
magdakaka - no to nieźle odmłodziłaś Zuzę potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 9 Kwie 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2017r. 08:41  
Cytuj
CYTAT
magdakaka - no to nieźle odmłodziłaś Zuzę potluczony


Ja zrozumiałam Zuzę tak jakby to ona szukała szkoły dla siebie. Nigdzie nie napisała, że szuka szkoły dla swojego dziecka.

Wypowiedzi mogą wskazywać na to, że znajduje się gdzieś w przedziale wiekowym 15-60 smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Marz 2017r. 10:30  
Cytuj

Moim zdaniem wyjazdy zagranicę są przereklamowane.
Te wszystkie agencje zatrudnienia, oszukują i poprostu wyzyskują ludzi, biorąc dla siebie za pośrednictwo 50% tego co zarobisz.
Można próbować szczęścia na własną rękę, ale żeby samemu ustawić się zagranicą, to trzeba mieć odłożone dużo pieniędzy (z czego, jeżeli jest się w Polsce bezrobotnym ?)
Z kolei, jeżeli wyjedziesz na własną rękę, mając niewiele gotówki, to najpewniej skończysz jako bezdomna na jednym z dworców w Berlinie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Marz 2017r. 12:53  
Cytuj
Jak ktokolwiek jest minmalnie ogarniety i chce pracowac to prace znajdzie momentalnie. Lepsza/ gorsza ale znajdzie na luzie tylko trzeba troche znać język (bo to ułatwia i to naprawde na podstawowym poziomie). Aha, no i trzeba chcieć pracowac, bo jak wyjedziesz i myslisz, że spadnie z nieba to sie grubo pomylisz. I niepotrzebna jest żadna agencja tutaj. Tam na miejscu znajdziesz sobie x agencji i prace. Zawsze to kolejny pośrednik mniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 11 Maja 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2017r. 21:00  
Cytuj
Mirek czytał moje posty w innym temacie dotyczącym edukacji i wydedukował sobie +/- mój wiek umiech jestem na poziomie 10 latka i 16 latka ( w tym wieku są moje młodsze dzieci)

http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=855604&poile=&str=1

Fakt, robię rozeznanie gdyż chodzi o moje dzieci i o ile nie chcę nic dziecku narzucać gdyż to ma być wybór młodego człowieka, to mogę zasugerować pod kątem zdolności jakie ma dziecko by ten drzemiący potencjał dał w przyszłości efekty takie by dziecko to nie musiało wyjeżdżać na obczyznę za pracą i by było w stanie podejmując pracę samo się utrzymać.

Wiadomo odrazu mieszkania nie kupi ale by mogło iść do pracy, wynająć mieszkanie i ewentualnie nie musiało odwlekać planów z założeniem rodziny.
A co najważniejsze by nie musiało wyjeżdżać ze Stalowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2017r. 09:03  
Cytuj
CYTAT
Mirek czytał moje posty w innym temacie dotyczącym edukacji i wydedukował sobie +/- mój wiek umiech jestem na poziomie 10 latka i 16 latka ( w tym wieku są moje młodsze dzieci)

http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=855604&poile=&str=1

Fakt, robię rozeznanie gdyż chodzi o moje dzieci i o ile nie chcę nic dziecku narzucać gdyż to ma być wybór młodego człowieka, to mogę zasugerować pod kątem zdolności jakie ma dziecko by ten drzemiący potencjał dał w przyszłości efekty takie by dziecko to nie musiało wyjeżdżać na obczyznę za pracą i by było w stanie podejmując pracę samo się utrzymać.

Wiadomo odrazu mieszkania nie kupi ale by mogło iść do pracy, wynająć mieszkanie i ewentualnie nie musiało odwlekać planów z założeniem rodziny.
A co najważniejsze by nie musiało wyjeżdżać ze Stalowej.


Mnie tak rodzice wychowali, bardzo "troskliwie"...
Zdecydowanie bardziej wolałbym, żeby nauczyli mnie samodzielności i przewidywania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »