NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Klimatyzacja samochodowa? Gdzie?, odswiezanie i napelnianie :)
Posty: 27
Dołączył: 21 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2009r. 21:28  
Cytuj
Witam

Chciałbym sie dowiedziec gdzie w Stalowej jest dobry zaklad w ktorym wyczyszce klimatyzacje i napelnie ? Ile taka przyjemnosc kosztuje ?

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2009r. 21:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 8 Sty 2008r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2009r. 21:41  
Cytuj
Na Niezlomnych na przeciwko wjazdu do centrum, szukaj reklamy ZAklad samochodzowy - klimatyzacje. Nabicie ze sprawdzeniem szczelnosci kosztuje 150pln. Nie wiem czy w tej cenie jest odgrzybianie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 1 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2009r. 21:41  
Cytuj
na ul. Energetyków ( na terenie LOK-u) ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2009r. 22:41  
Cytuj
CYTAT
na ul. Energetyków ( na terenie LOK-u) ok



W życiu !!! Wszędzie tylko nie tam !!! No chyba że masz na tyle czasu by co tydzień jeździć do tego pana z reklamacją ,że coś nie tak z klimą i na tyle kasy by ciągle słuchać ,że to nie jest jej wina tylko czegoś innego i za każdym razem dopłacać za usunięcie coraz to nowej usterki ubocznej.....no ale jakoś ludzie zarabiać muszą...W każdym bądź razie ja nie polecam warsztatu na LOKu cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2009r. 22:50  
Cytuj
CYTAT
W życiu !!! Wszędzie tylko nie tam !!! No chyba że masz na tyle czasu by co tydzień jeździć do tego pana z reklamacją ,że coś nie tak z klimą i na tyle kasy by ciągle słuchać ,że to nie jest jej wina tylko czegoś innego i za każdym razem dopłacać za usunięcie coraz to nowej usterki ubocznej.....no ale jakoś ludzie zarabiać muszą...W każdym bądź razie ja nie polecam warsztatu na LOKu cool girl


To może polecisz zakład który za jakąś sensowną cenę umiech sprawdzi szczelność układu i wymieni mi czynnik co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 11 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2009r. 23:51  
Cytuj
Polecam zakład Widery jak pisał ktoś wyzej,przy ul. Niezłomnych, na przeciwko Halmaru.
Są dość uczciwi, szczególnie polecam do klimatyzacji starszego Pana Tomka, ojca własciciela. Może nie jest orłem w temacie, ale skromny, miły i pracowity gość.
pozdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2009r. 07:01  
Cytuj
Tych z loku odradzam.
Podjedź do toyoty - wiem że niby to aso ale ja rbie tam i seaty i hundy i reszte - maja pojecie o kliatyzacji

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2009r. 13:52  
Cytuj
Byłem ostatnio właśnie na Niezłomnych. Wymiana czynnika i sprawdzenie szczelności - 150 PLN + odgrzybianie - 60 PLN (ale wtedy auto musi zostać na całą noc i na drugi dzień śmierdzi jak w aptece, ale po mocnym wietrzeniu po 2 dniach mija). Po wykonaniu usługi dostajesz książeczkę serwisową do klimatyzacji. Polecam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 21 Marz 2009r.
Skąd: Stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2009r. 18:19  
Cytuj
CYTAT
Na Niezlomnych na przeciwko wjazdu do centrum, szukaj reklamy ZAklad samochodzowy - klimatyzacje. Nabicie ze sprawdzeniem szczelnosci kosztuje 150pln. Nie wiem czy w tej cenie jest odgrzybianie.



na niezlomnych na PRZECIW CENTRUM - WOw - POJECHALEM I PROSZE O SPRAWDZENIE CZY SZCZELNA - JAK TAK TO NABIJAMY - GOSC MOWI ZE JEST OK - ZOSTAWIAM DO NABICIA AUTKO - WRACAM MOWIA NIESZCZELNA I KASUJA 50 PLN - ZA CO??????
ps
pozniej sie dowiedzialem ze jak klima jest nieszczelna to maszyna i tak jej nie nabija wiec wychodzi parking platny 1 h 50 pln k.... super !!!!!!

naciagaczom mowie zdecydowane STOP a i oczywiscie zadnego swistka za pobranie kasy i za co sciana!

!
ps
mysle ze na automobilklubie nabijanie jest ok - przynajmniej chlopaki w ciula nie leca

anioly sa cale zielone
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2009r. 20:05  
Cytuj
Panowie Widera good,
Sprawdzenie+napełnienie 150zł.
Pełen profesjonalizm. Nie ściemniają n/t możliwości dobijania czynnika jak inni. Nie ma takiej opcji. Czynnik albo zostanie całkowicie nabity z olejem zabezpieczającym układ i sprężarkę przed szybszym zużyciem albo nie zostanie wymieniony (nabity) wcale.
Opowieści p. Widery (ojca - p. Tomek) bezcenne - szczególnie te o Włoszech.

Kamil Krajanowski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 22 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2009r. 20:09  
Cytuj
Paweł Wala
handlowa
kolo PECu

alfz
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 23 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2009r. 11:13  
Cytuj
a gdzie polecacie naprawe nieszczelnych przewodow klimy,za rozsadna cene ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 21 Marz 2009r.
Skąd: Stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2009r. 16:48  
Cytuj
CYTAT
Panowie Widera good,
Sprawdzenie+napełnienie 150zł.
Pełen profesjonalizm. Nie ściemniają n/t możliwości dobijania czynnika jak inni. Nie ma takiej opcji. Czynnik albo zostanie całkowicie nabity z olejem zabezpieczającym układ i sprężarkę przed szybszym zużyciem albo nie zostanie wymieniony (nabity) wcale.
Opowieści p. Widery (ojca - p. Tomek) bezcenne - szczególnie te o Włoszech.



kolego wiec pytam za co zaplacilem te 50 pln ????????
powtarzam klima nie nabita !!!!!

anioly sa cale zielone
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2009r. 17:41  
Cytuj
W Bosch Service Pawlik nabicie cała obsługa i sprawdzenie szczelnosci 150zł, odgrzybianie OZONEM 40zł maja dobry sprzet i co najwazniejsze dzwonisz i jedziesz robią od REKI jak tylko maszyna wolna wiem ze mozna sie z nimi dogadac jeszcze co doceny jak robisz odgrzybianie. POLECAM.W audi A6 2002r zapłaciłem za wszystko 180zł 1.5 godziny to trwało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2009r. 19:44  
Cytuj
tan tego ale dezynfekcja żeby działała musi trwać 8 godzin najleoiej cała noc wiec nie wiem jak oni to od reki robią

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2009r. 20:02  
Cytuj
CYTAT
tan tego ale dezynfekcja żeby działała musi trwać 8 godzin najleoiej cała noc wiec nie wiem jak oni to od reki robią


W każdym samochodzie
- niezależnie od tego czy jest wyposażony w klimatyzację - w mniejszym lub większym stopniu występuje problem zabrudzenia kanałów wentylacyjnych i wydobywającego się z nich nieprzyjemnego zapachu. Wraz z zanieczyszczeniem pyłem wnętrza instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, pojawia się zagrożenie dla zdrowia ludzi oddychających powietrzem, które przepłynęło przez instalację. W osadzonym pyle znajdują się mikroorganizmy - bakterie i grzyby mikroskopowe, często patogenne. Panujące wewnątrz instalacji warunki cieplno-wilgotnościowe oraz substancje organiczne znajdujące się w warstwie nagromadzonych zanieczyszczeń stwarzają bardzo dobre warunki do ich przeżycia i rozmnażania. Nawet jeżeli stosujemy środki chemiczne wtryskiwane do kanałów wlotowych powietrza istnieją miejsca , z których niemożliwe jest mechaniczne usunięcie brudu i pyłu. W połączeniu z wilgocią z powietrza miejsca te staja się siedliskiem bakterii, wirusów, pleśni, grzybów itp. Mikroorganizmy te, oprócz skażenia otoczenia mogą być przyczyną alergii oraz nieprzyjemnych zapachów ("stęchlizna"). Żadna metoda mechaniczno-chemiczna poprzez wtryskiwanie różnych środków nie jest w stanie w 100% skutecznie usunąć tego problemu.
Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest OZONOWANIE
OZON jest to cząsteczka tlenu 3 atomowa. Wiązanie 3 atomu jest bardzo nietrwałe i w krótkim czasie od wytworzenia OZON ulega rozpadowi na obojętną cząsteczkę tlenu O2 i bardzo aktywny wolny atom tlenu. Ozon bardzo szybko rozkłada się do aktywnych rodników nadtlenkowych. Rodniki te charakteryzują się bardzo silnymi zdolnościami bakteriobójczymi oraz wirusobójczymi. OZON zapewnia całkowite odkażenie mikrobiologiczne i eliminację jakichkolwiek przykrych zapachów pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.
OZON zabija: bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie i wszystkie inne mikroorganizmy
OZON niszczy środki chemiczne powodujące skażenie (np. pochodzące z emisji z paneli, dywaników, izolacji, farb, lakierów do drewna, tworzyw sztucznych itd.)
OZON eliminuje zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego ( w tym również zapach dymu tytoniowego) niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy. OZON nie kryje nieprzyjemnych zapachów lecz je usuwa. Należy tu podkreślić, że aktywnie usuwa zapachy np. tytoniu - z CAŁEGO wnętrza pojazdu (również z tapicerki itd.). 5 - 6 sesji ozonowania usuwa całkowicie np. zapach papierosów z samochodu odkupionego od nałogowego palacza.

Z wytwornicy doprowadzamy ozon do wnętrza pojazdu. Uruchamiamy układ nawiewu i przez okres 30 min OZON krąży z powietrzem we wszystkich kanałach jak i też we wnętrzu kabiny. Cząsteczki 1-atomowego tlenu wnikają w tapicerkę i tam niszczą mikroorganizmy i zapachy. OZONOWANIE jest nie zastąpione w przypadkach takich jak np.:
- samochód zakupiony od nałogowego palacza - smółki pogazowe - główne źródło zapachu - osadzają się we wszystkich zakamarkach -, wnikają głęboko do siedzeń ze wszystkich stron. "Pranie" tapicerki usuwa zanieczyszczenia i zapachy tylko z powierzchni tapicerki - jest zabiegiem kosmetycznym poprawia wygląd ale nie usuwa źródła zapachu jakim są przesiąknięte gąbki w siedzeniach. OZON wnika na głębokość 2-4 mm i tam niszczy mikroorganizmy i zapachy. Dla usunięcia zapachu tytoniu konieczne jest przeprowadzenie serii 5-ciu sesji ozonowania w odstępach tygodniowych. - odkażenie pojazdu po przewozie psów i kotów. Pozostająca na siedzeniu sierść jest siedliskiem riteksji (pałeczki)- bezwzględnych pasożytów wewnątrzkomórkowych, które nie tylko działają alergennie ale też mogą wywołać wiele chorób u zwierząt i ludzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2009r. 08:44  
Cytuj
Teraz wiesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 12 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2009r. 10:29  
Cytuj
może mi ktoś podać nr tel do tego Widery, żeby się umówić na napełnianie, z góry dzięki good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2009r. 10:48  
Cytuj
CYTAT
może mi ktoś podać nr tel do tego Widery, żeby się umówić na napełnianie, z góry dzięki good


0158445254
508091170

Kamil Krajanowski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2014r. 15:40  
Cytuj
Odświeżę temat.

Może orientuje się ktoś, jaka cena w Multitech za serwis klimatyzacji? Chodzi mi o odgrzybienie również.

PS.
Wiem, że najprościej było by zadzwonić i się samemu dowiedzieć, ale niestety nie mam takiej możliwości obecnie.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 20 Paź 2007r.
Skąd: ze stalowej woli
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2015r. 12:48  
Cytuj
Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać, czy coś się zmieniło na naszym lokalnym rynku co do serwisów klimatyzacji i który serwis teraz polecacie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2015r. 14:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 20 Paź 2007r.
Skąd: ze stalowej woli
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2015r. 19:11  
Cytuj
A jak z cena tam ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 3 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2015r. 17:25  
Cytuj
Polecam właśnie Pana Woźniaka (klima-ozon-serwis). Serwisujeu niego klime i jestem bardzo zadowolony z ceny i jakości usługi. W tym roku zapłaciłem, o ile dobrze pamiętam, chyba 160 zł za całość. Czynnika w układzie miałem ok 160g (na 720g które powinno być), czyli dość sporo go weszło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 30 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lip 2015r. 18:45  
Cytuj
Nabijałem i sprawdzałem klime u Palenia (wulkanizacja) http://mapa.(...)ny/adres
na górce.Zaplaciłem cos około 70 zł. Czas trwania około 1 godziny. Ma nowa całkowicie automatyczną maszyne do klimy. Wszyscy inni cwaniacy to poniżej 150 zł to nie schodzą. Polecam

www
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »