NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Video rejestrator, dobra rada
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2016r. 21:35  
Cytuj
Witam wszystkich,

Jako rodowita Stalowianka przed zbliżającymi się świętami zamiast opłatkiem pragnę się podzielić z resztą mieszkańców naszego miasta dobrą radą, płynącą z głębi serca, w oparciu o osobiste, ostatnio nabyte doświadczenia: ludzie, zaopatrzcie się w video rejestratory, bo nasza drogówka poluje na uczciwych ludzi i wciska im wykroczenia, których nie popełnili. I nie próbujcie nie przyjąć mandatu i dochodzić sprawiedliwości w sądzie! Nic Wam to nie da, wręcz przeciwnie - dostaniecie dwa razy tyle niż wychodzi z taryfikatora! I poczujecie się jak nikt, pozbawią Was poczucia własnej godności! Wcisną Wam każdy kit z satysfakcją, że są na prawie i nikt im nie podskoczy! Nie liczcie na "domniemanie niewinności" w przypadku braku dowodów Waszej winy. Udowadniajcie, że nie jesteście wielbłądami, a jak Wam się nie uda szykujcie kasę.

Jak ktoś z Was ma podobne doświadczenia, dzielcie się śmiało na forum.

Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2016r. 21:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Gru 2016r. 21:37  
Cytuj
Ale jakie doświadczenia? Bo nie opisałaś swojego ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2016r. 21:58  
Cytuj
Wykroczenie, którego nie było. Nie było żadnych dowodów, nie miałam świadków, słowo przeciw słowu. Mają parcie na mandaty, targety jak w banku na udzielanie kredytów, jadą po bandzie. Zwykły szary obywatel jak chce udowodnić, że jest niewinny, musi dysponować nagraniem. Video rejestrator niezbędny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2016r. 22:28  
Cytuj
A możesz jednak dokładniej opisać to wykroczenie? Może przejechałaś na późnym żółtym?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Gru 2016r. 23:21  
Cytuj
na tych platfusów najlepsze CB. Kiedys mandaty sie sypały, teraz mam swiety spokoj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 10:30  
Cytuj
z czasem posiadanie cb będzie nielegalne....tak jak to jest u naszych sąsiadów bodajże ... cb oraz nawigacje z wgranymi fotoradarami są zabronione i surowo karane, ja osobiście uważam że policja na drogach jest potrzebna aby tępić idiotów. Mam kamnerke go pro hero jako rejestrator i czasami jak widzę co kretyni robią aż gul skacze aby [moderowano]

Moderowano przez: magpie
Bez wulgaryzmów, proszę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 12:14  
Cytuj
Witam

Będzie jeszcze gorzej.... Policjanci będą mieli premie naliczane od wystawionych mandatów.... Dopiero zacznie się polowanie na całego...

Uśmiechnij się - jutro będzie gorzej good

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 12:36  
Cytuj
CYTAT
Witam
Będzie jeszcze gorzej.... Policjanci będą mieli premie naliczane od wystawionych mandatów.... Dopiero zacznie się polowanie na całego...
Pozdrawiam


Nie wiem czy jesteś tego świadom, ale od dawna jest coś podobnego...
"jak nie wypiszesz odpowiedniej ilości mandatów to nawet nie wracaj na komisariat...". Więc polowanie trwa od lat.

Jeśli chodzi o sam temat to mam podobne zdanie jak autorka tego tematu.

Moja sytuacja.
Na tarczy prędkościomierza wskazówka ewidentnie poniżej 70km/h. Na kamerce 67km/h, a pan w niebieskim na "suszarce" mi pokazuje 74km/h.

Jak myslicie kto miał rację?

Słowo przeciwko słowu. 100zł mandatu + 4pkt. i dowidzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 13:13  
Cytuj
Jak myślisz, znajdą się tacy, na których możliwość otrzymania premii nie podziała "motywująco" ???


Pozdrawiam">

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 13:25  
Cytuj
Oczywiście, że podziała. A i szansa awansu też. A dla zwykłego szaraka płacz i płać, nawet jak nie jesteś winny!
Do tego zawodu trzeba mieć predyspozycje. Spojrzeć komuś w oczy i kłamać bezczelnie, wiedząc, że się nie ma racji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 13 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 13:27  
Cytuj
Zastanawiam się, czy komuś udało się wygrać sprawę w naszym sądzie przeciwko "stróżom prawa"?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 16:05  
Cytuj
CYTAT
z czasem posiadanie cb będzie nielegalne...



Masz racje mark30 Jest taki projekt w Parlamencie Europejskim zakazujący na terenie UE używania CB Radia. projekt ten przeforsować chce Europejska Partia Ludowa (EPP)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 20:14  
Cytuj
Autorka nie opisała swojego przypadku. Ciekaw jestem sytuacji.
Ostatnio w Onecie był filmik jako próba wyłudzenia - wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Choć z kamerki wynikało że wyprzedzania nie było.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 20:39  
Cytuj
CYTAT („M70”)
Jest taki projekt w Parlamencie Europejskim zakazujący na terenie UE używania CB Radia. Projekt ten przeforsować chce Europejska Partia Ludowa (EPP)


A kto by tam się przejmował ue, upada i ginie dużo szybciej niż realny socjalizm. Wielka przechowalnia dla politycznych przestepców i nierobów, ta cała wasza ue.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 21:38  
Cytuj
CYTAT
ta cała wasza ue.


Mocne słowa jak na kogoś kto w nicku ma .eu
uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 20 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 12:19  
Cytuj
W niektórych krajach EU to obowiązuje zakaz używania wideorejestratorów i kamerek.

pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 20 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 12:52  
Cytuj
Zakazy, zakazy, zakazy... Tacy "wolni" jesteśmy.
Zakazy powinny być tylko tam, gdzie czyn może zagrozić życiu i przeszkadzać w życiu innego człowieka.
Zakaz wjazdu pod prąd na jednokierunkowej. Zakaz mordowania. Zakaz kradzieży (posłów też to powinno dotyczyć, a i premie za to, że są, to moim zdaniem kradzież).
Ale, ale...
Zakaz radia CB? Czy to komuś robi krzywdę? Przecież jest dokładnie odwrotnie!
Zakaz wideo rejestratorów? "TAK! One odpowiadają za 90% przestępstw!" Tak na prawdę padnie ostatni bastion walki o swoje racje w tym dzikim kraju... Na dzikim wchodzie europy(?).
Policja dobrze, że jest. Ale autorytetu w moich oczach już dawno żadnego nie ma. Wystarczyło kilka spotkań w "życiu dorosłym", bo na wizytacjach w szkole to było wszystko pięknie. I żeby nie było, nie byłem nigdy sprawcą, nawet wykroczenia, a i tak traktowano mnie jak przestępcę. Dwa razy miałem tylko miłe spotkanie z Policjantkami. Jedna przekierowywała ruch podczas powodzi, a druga miała "misję" sprawdzania numerów ram rowerów. I choć to było w pewnym stopniu upierdliwe, to gdyby mi rower ukradli chciałbym, aby go tak szukali, miło w miarę szybko i kompetentnie.
A reszta wygląda schematycznie: Dzień dobry (albo i nie), starszy xxx (albo i nie) dokumenty!, Co masz w kieszeniach, plecaku, we włosach, na myśli?! (Od kiedy jesteśmy na "Ty"?) A na pytanie o powód kontroli pieszej dostałem odpowiedź: "Nie cwaniakuj!"... Quo Vadis?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 13:18  
Cytuj
Nie gorączkuj się tak SpecjalistaNicc, z tym zakazem CB to na razie projekt jest, zawsze można pisać meile do europosłów popierających tą ustawe, aby zaniechali tej głupoty.

Dla przypomnienia, projekt ten wniosła grupa posłów skupionych przy - Europejska Partia Ludowa (EPP) do tych polityków należy wylewać swe żale meilowo. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 13:45  
Cytuj
CYTAT
zawsze można pisać meile do europosłów popierających tą ustawe, aby zaniechali tej głupoty


Ty tak poważnie? zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 16:52  
Cytuj
https://www.youtube.com/watch?v=HAP5rGG34Mw
bardzo proszę, dużo szukać nie trzeba, plaga drogówki.. Budżet jakoś załatać trzeba.. Mąż ma w styczniu urodziny - prezent znalazł się sam - kamerka.

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2017r. 14:44  
Cytuj
I jak, macie jakieś ciekawe nagrania??
Taki mały filmik, bardzo często w naszym mieście dochodzi do potrąceń na pasach.
https://youtu.be/ozzVWVm4YyM
Nie ma dnia aby ktoś tak nie wyprzedzał....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2017r. 17:10  
Cytuj
niedlugo nie będą musieli nawet stać. Dorobią jeszcze drugie tyle kamerek na skrzyżowaniach...
Ja miałem pecha, mimo wlepienia wzroku w światła na naszym rondzie (cóż za bezpieczeństwo...) zmieniły się w takim momencie że ani przyspieszać ani hamować, chyba pare metrów przed linią do zatrzymywania się. Więc hamowałem, żeby nie było, że nie widziałem zmieniającego się światła (zielone na żółte). Niestety, mimo, że jechałem 60 pare nie dałem rady wyhamować i pojechałem dalej, bo zatrzymałbym sporo za pasami. Podejżewam że tylko pogorszyłem swoją sytuację i tylko patrze kiedy przyjdzie ta cholerna pocztówka...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2017r. 17:16  
Cytuj
Naxos, dawno to bylo? Zielona toyota yaris?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2017r. 17:43  
Cytuj
pare dni temu, niebieski golf iii...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2017r. 18:09  
Cytuj
A to nie, bo mam na kamerce toyote rst z takim przypadkiem jak Twoj. Nagranie zachowałem w razie jakby ktos mial niespodzianke w postaci zdjecia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »