NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Lewaki i Prawaki , Jakie są między nimi różnice i czy w ogóle są?
Posty: 167
Dołączył: 16 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 21:16  
Cytuj
Czym różnią się od siebie tzw lewaki i prawaki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 21:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10497
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 21:55  
Cytuj
nie pytaj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 22:14  
Cytuj
To coś jak homoseksualista i heteroseksualista. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 22:25  
Cytuj
Nie ma prawakow. Normalni ludzie są szczesliwi, skomlaki placza że normalni są happy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 22:41  
Cytuj
Jak to nie ma? Oczywiście że są, skoro jest lewak to musi mieć swoje przeciwieństwo prawaka.
ZSRR to wśród prawaków nie ma homoseksualistów? Statystycznie to nie możliwe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 22:54  
Cytuj
Ilu jest lewaków na forum?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 22:55  
Cytuj
Ugabuga Dla przykładu podałem dwa przeciwieństwa umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 22:56  
Cytuj
CYTAT
Ilu jest lewaków na forum?


Co to lewak?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 23:00  
Cytuj
Nieszczescie.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 23:02  
Cytuj
"Z grubsza można powiedzieć, że lewak to persona o poglądach lewicowych, przy czym jest to niedojrzała forma tego osobnika - w przeciwieństwie od formy dojrzałej cechuje się ślepym idealizmem, wiarą w możliwość radykalnego zmiany obecnego porządku rzeczy, pragnieniem poruszania bryły z posad i tym podobnych. Nieświadomy korzeni swych poglądów, często lewak krytycznie wyraża się o Marksie czy Engelsie; zarazem notorycznie posługuje się ich żargonem, w argumentacji używa ich aparatu pojęciowego; krótko - partycypuje w marksowskim paradygmacie (tu charakterystyczne pojęcia: "sprawiedliwość społeczna", "pazerny prywaciarz", "ucisk klasy/grupy społecznej" i inne).
Zwykle, zanim lewak przekształci się w formę dojrzałą, ginie i zmienia poglądy (na ogół dzieje się tak po kilku zastrzykach zdrowego rozsądku). Czasem jednak dochodzi do mutacji w dojrzałego lewicowca. Niestety, jest to proces nieodwracalny. Dojrzały lewicowiec zaczyna fascynować się socjologią, którą uprawia jak scholastykę; historią, w której dopatruje się procesów dziejowych; ekonomią, której nie rozumie. Jego żargon (patrz: nowomowa) jest jednak silnie działającym na niewyrobionego słuchacza środkiem halucynogennym, co lewicowiec często wykorzystuje z morderczą skutecznością (stąd wyjątkowa populacja l. wśród polityków). "

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 23:04  
Cytuj
A co to prawak?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 23:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 23:14  
Cytuj
Lewaki i prawaki to dwie strony jednego medalu, jedni bez drugich nie mogą istnieć. hehesmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 23:16  
Cytuj
Nie wiem bo jestem normalny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 23:21  
Cytuj
A kto jest nie normalny? A jak lewak stwierdzi że jest normalny i prawak też to któremu wierzyć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 23:26  
Cytuj
Zapytaj lewaka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 00:34  
Cytuj
CYTAT
Ilu jest lewaków na forum?

Tutaj to raczej przeważają lemingi smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 02:11  
Cytuj
Kto to jest lewak? Dla mnie to osoba działająca na szkodę naszej ojczyźnie, wyznająca poglądy skrajnie lewicowe.

Wiele osób posługuje się logiką prostą. Ten głosował na PO lub Nowoczesną - to na pewno lewak, zdrajca, ubek. Tamten nie popiera Korwina. To też lewak. Kolejny jedzie na MN maszerować z polską flagą. To faszysta. A jego kolega nie chce mieć nic wspólnego w tym wydarzeniem. Lewak, zdrajca, anty-Polak. Inny uczestniczył w proteście antyislamskim. Rasista, faszysta i ksenofob. Kolejny jest gejem i spotyka się w grupach LGBT. Lewak, ateista, pedofil, zdrajca, aborcjonista, heretyk, antychryst, degenerat [...] W niedzielę widziano go z kolegą w kościele. A kysz!

Czy prawicowiec musi zgadzać się z poglądami Korwina?
Czy lewicowiec musi popierać feministki, LGBT, multi-kulti?
Czy narodowiec może być ateistą (nie wierzyć w Boga)?
Czy gej może wierzyć w Boga i głosować na PiS?
Czy antyaborcjonista może walczyć o prawa kobiet?
Czy komunista może wierzyć w Boga i wyznawać prawicowe poglądy?

Politycy chcą nam wmówić, że czarne jest czarne, białe jest białe i nie ma innych opcji. Ale świat jest złożony. Nie wszyscy podążają ślepo za politykami, którzy metodą „dziel i rządź” polaryzują społeczeństwo na 2 przeciwstawne bieguny. Uwierzcie, że ludzie mają zróżnicowane poglądy. Umieją myśleć samodzielnie. Na początku wierzą we wszystko, co im przekażą rodzice, nauczyciele, znajomi. Przez lata doświadczeń weryfikują swój światopogląd. Poznają nowych ludzi, zderzają się z innymi kulturami. Wychodzą ze swojego zaścianka, gdzie każdy musiał myśleć identycznie, ubierać się tak samo, wyznawać te same wartości i postępować tak, jak wszyscy, bo inaczej zostałby ukamienowany. Uczy się, poszerza horyzonty. Dostrzega, że nie wszyscy pasują do wzorców. Wiele ludzi wychodzi poza schematy. Podam kilka przykładów. Patriota wcale nie musi chodzić na mecze piłki nożnej, marsze, opowiadać się przeciwko UE i oklejać się wszywkami AK, NSZ. Nie musi nawet wierzyć w Boga. Co powiecie o Szreku? To zadeklarowany narodowiec, ale ma własne poglądy. Czy wszyscy geje to lewaki i ateiści? Kiedyś tak myślałem. Pewnego dnia odwiedził nas kolega. To człowiek z zasadami i mogę mu zaufać. Wyznał, że bardziej podobają mu się chłopcy niż dziewczyny. Zajęło mu to godzinę, ale my już wiedzieliśmy, o co chodzi. Nie spodziewałbym się tego po nim. Przecież to kłóci się z wiarą katolicką. Ale on dalej mocno wierzy w Boga, chodzi do kościoła i głosuje na PiS (chciał na Bosaka). Jest za związkami partnerskimi, marzy mu się ślub. Islamistów odesłałby tam, skąd przyszli.

Po prostu świat nie jest czarno-biały. Trzeba myśleć samodzielnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 06:10  
Cytuj
naprawdę jesteś męczący!!

Lewak, zdrajca, ubek, ateista, faszysta, ksenofob, pedofil, zdrajca, aborcjonista, heretyk, antychryst, degenerat.

Te słowa mają zdefiniowane znaczenie nie związane z niczym innym jak z postawą.

Wkleiłem je z twojego posta. Eksperyment naukowy, przypadkowe ułożenie.

Lewak = ubek,
ateista = faszysta,
heretyk = pedofil,
zdrajca = aborcjonista,
ksenofob = antychryst,
degenerat = prawicowiec

Czy możesz być chrześcijaninem i ateistą jednocześnie? Jak długo nie przypisujesz komuś wykluczających się poglądów albo postaw, wszystkie kombinacje są możliwe. Gdy ktoś postępuje nieświadomie bo nie rozumie całości, nie jest reprezentatywnym dla grupy, nie należy do niej.

Czyli istnieje np. bi-sex=homo+hetero, ale nigdy homo i hetero bo terminy mają wykluczające się znaczenie,
bisex ni koń ni osioł, bo to muł mówiąc obrazowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 09:14  
Cytuj
Najwięcej na forum jest fanatyków umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 09:36  
Cytuj
do ZSRR i innych...
To ja prywaciax co handluje teraz na targu i ledwo koniec z końcem wiąże i narzekam na obecną władza jestem tym złym? Bo patrzę na ludzi jak brakuje im pieniędzy. Ja tupajacy z nogi na nogę co szlag mnie trafia bo wszystko drożeje... paliwo...oc... i wszystko idzie w zła stronę to jestem lewak... jak myślę o tym jak biegam pomagać strajkujących.. wodę... fajki nosiłam i krzyczała precz z komuna to jestem lewak.
Ja co patrzę się jak się bawi obecną władza za nasze podatki to jestem lewak?
Coś mi tu nie pasuje???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 10:08  
Cytuj
CYTAT
A co to prawak?


Poczekaj, musi poszukać definicji na Google ;-)

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 11:24  
Cytuj
Macie tutaj ściągawkę, ale później przepytam...


https://www.youtube.com/watch?v=G8pPbrbJJQs

Włącz CC z językiem polskim!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 11:43  
Cytuj
Prawak to coś (ni człowiek, ni wydra, nawet nie podgatunek ludzki)co chce uczynić życie ludzi nieznośnym tylko z powodu chorych ideologii w które wierzy. Prawak nie pozwoli innym na decydowanie o sobie ponieważ w jego światopoglądzie nie mieści się, że ktoś może mieć inny punkt widzenia.
Prawak to robal który każdą niegodziwość wytłumaczy wiarą w nadprzyrodzone istoty (patrz: KK), koniecznością obrony ojczyzny (patrz: kawałek ziemi) i jej śmiesznych symboli (patrz: ptak wiszący na kawałku deski, kawałek farbowanego materiału) i nieprecyzjnie sformułowanego pojęcia honoru.
Prawak nie chce dobra ogółu, prawak próbuje poprawić swoją sytuację dobrem innych w myśl zasady "aby wszyscy mieli równo, należy wszystkich wdeptać w gówno".

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1479
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 13:58  
Cytuj
Moderowano przez: magpie
Nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »