NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 12 13 14 15 16 17 18 ... » »»
Apostazja z Kościoła, Kącik refleksji religijnej
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 08:08  
Cytuj
CYTAT

Niech frustratom i regresom ulży. Nie lubią ich w Europie od kiedy jest Internet i ludzie ich w końcu policzyli. Media ich poprzednio liczyły za nas, i się trochę "przeliczyli" kogo jest więcej... a kogo bardziej nagłaśniali.

Za PO/PSL/SLD jedynym problemem Polaków, poruszanym w mediach był brak wiedzy o życiu seksualnym wszelakiego zboczenia. Nie było problemu polskiej emigracji, islamizacji, zapaści demograficznej, bezwartościowej powszechnej edukacji, powszechnego zeszmacenia, targowiczan elity władzy po cichu wasalizujacej Polaków.

Po takiej nauce muszą odregresować mlotek



CYTAT

My jako Katolicy zasad wiary musimy bronić, ale nie możemy obrażać, wyśmiewać i gnoić innych bo stajemy się nimi.
Należy potępiać i ganić wady, ale nie człowieka!

Pamiętajcie co mówił błogosławiony męczennik ksiądz Jerzy Popiełuszko.
Zło dobrem zwyciężaj!



hmmm
Zawsze jest dla nich nadzieją, jeżeli ją tylko poznają. Bronić słabszych przed suczą to obowiązek przyzwoitości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 08:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 09:58  
Cytuj
CYTAT (rsta)
my jako katolicy swojej wiary musimy bronić, ale nie możemy obrażać, wyśmiewać i gnoić innych.

W świetle powyższego odnoszę wrażenie, że forumowicz dyszel kończąc swoje wypowiedzi słowami: "Z chrześcijańskim pozdrowieniem" po prostu bluźni.

CYTAT (rsta)
Pamiętajcie co mówił błogosławiony męczennik ksiądz Jerzy Popiełuszko.
Zło dobrem zwyciężaj!

Celem doprecyzowania: w/w tylko cytował, wg źródeł chrześcijańskich autorem tych słów był apostoł Paweł umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 10:28  
Cytuj
nie wiem czy bluźni, ale nadużywa w złośliwości, a tego powinniśmy się wystrzegać.

dzięki truskawka1 za słuszną uwagę odnośnie cytatu umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 10:44  
Cytuj
Do truskawki1 i rsta.Wasze odnoszenie wrażenia to jednak odnoszenie wrażenia a nie fakt.Nie blużnię a pozdrawiam.Złośliwości moje widzicie,a złośliwości i wyśmiewania z symboli wiary i samej wiary u innych nie widzicie.Z chrześcijańskim pozdrowieniemsmiech2 Jeśli czujecie się obrażeni to przepraszamsmiech2

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 11:31  
Cytuj
słuchaj dyszel
ja nie mam wątpliwości, że jest to nadużycie, natomiast nie podejmuje się nazwania go ...
zestawienie daleko posuniętych złośliwości i obrażania innych z chrześcijańskim pozdrowieniem nie powinno mieć miejsca.

widzę wyśmiewanie się innych, ale widzę i Twoje i dlatego zareagowałem

jeżeli wyśmiewać i krytykować to tylko wady i głupotę, ale nigdy człowieka, bo za niego też umarł Chrystus.

chrześcijanin nie może być również dzieckiem do bicia i dlatego powinno się reagować na drwiny i wyśmiewanie się z naszej wiary, natomiast nie może odpłacać się tym samym, ale grzecznie i kulturalnie bronić naszej wiary i wartości, pokazywać miłość jaką mamy od Chrystusa.

Czasami trzeba przedstawiać fakty i ukazywać zło, ale zawsze ostrożnie i zawsze z miłością braterską

poczytaj:
https://stacja7.pl/wiara/zlo-dobrem-zwyciezaj-sprawdzona-zasada/

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 12:08  
Cytuj
Wszelkiej maści towarzysze i towarzyszki zwalniają siebie z jakichkolwiek zasad o dekalogu nie wspominając, a bardzo skrzętnie potrafią upominać chrześcijan i wytykać im uchybienia odnośnie zasad wiary.
Czyżby na szkoleniach partyjnych były jakieś zajęcia z Pisma Świetego?smiech2
Widzę, że coraz więcej tych "chrześcijańskich" mentorów w szeregach lewactwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 12:21  
Cytuj
CYTAT
Wszelkiej maści towarzysze i towarzyszki zwalniają siebie z jakichkolwiek zasad o dekalogu nie wspominając, a bardzo skrzętnie potrafią upominać chrześcijan i wytykać im uchybienia odnośnie zasad wiary.
Czyżby na szkoleniach partyjnych były jakieś zajęcia z Pisma Świetego?smiech2
Widzę, że coraz więcej tych "chrześcijańskich" mentorów w szeregach lewactwa.
Przemawiasz do kleru KK? Przecieź to przede wszystkim oni łamią zasady Dekalogu jednocześnie roszcząc sobie prawomdo upominania innych. Psychopatyczni faceci w sukienkach chcą poniźać przede wszystkim kobiety z czym ja nigdy się nie pogodzę. Albo Kościól zmieni zdanie a tym samym napomni swoich kapłanów do poprawy w tym temacie albo kobiety w końcu zastrajkują i przestaną praktykować w Kk. Oczywiście nie wszystkie a te myślące, bo moherki nawet po kościelnej połajance z ambony bęďą wierne jak suczki dla których ksiądz to ktoś ponad nami. Na szczęscie kobiet myślących jest coraz więcej.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 12:28  
Cytuj
A skąd ty masz taką dogłębną wiedzę na temat kleru?
Chyba jednak 2 razy dziennie do tego kościoła biegasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 12:29  
Cytuj
mimoza kobiety w KK są szanowane !!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 303
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 12:48  
Cytuj
Dziś godzina 22:00
Film dokumentalny w telewizji
Polsat Visat History

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 13:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Wszelkiej maści towarzysze i towarzyszki zwalniają siebie z jakichkolwiek zasad o dekalogu nie wspominając, a bardzo skrzętnie potrafią upominać chrześcijan i wytykać im uchybienia odnośnie zasad wiary.
Czyżby na szkoleniach partyjnych były jakieś zajęcia z Pisma Świetego?smiech2
Widzę, że coraz więcej tych "chrześcijańskich" mentorów w szeregach lewactwa.
Przemawiasz do kleru KK? Przecieź to przede wszystkim oni łamią zasady Dekalogu jednocześnie roszcząc sobie prawomdo upominania innych. Psychopatyczni faceci w sukienkach chcą poniźać przede wszystkim kobiety z czym ja nigdy się nie pogodzę. Albo Kościól zmieni zdanie a tym samym napomni swoich kapłanów do poprawy w tym temacie albo kobiety w końcu zastrajkują i przestaną praktykować w Kk. Oczywiście nie wszystkie a te myślące, bo moherki nawet po kościelnej połajance z ambony bęďą wierne jak suczki dla których ksiądz to ktoś ponad nami. Na szczęscie kobiet myślących jest coraz więcej.
Widfzę że uogólniasz.Wiekszośc kapłanów to ludzie z powołania ,tylko niewielka ilość jest kapłanami tylko z nazwy/chyba dla kasy/Ksiądz dla prawdziwego wierzącego nie zawsze jest wyrocznią,bowiem jak napisałem wyżej jest tylko POSREDNIKIEM miedzy mną a Bogiem.Wierzę w Boga a nie w księdza i to mnie różni od co niektórych zaslepionych bigotów i dewotek.Całego kleru KK nie można wrzucać do jednego worka i wyżywać się na wszystkich .W Twoim środowisku też zapewne sa ludzie i ludziska.Jak zamieszasz herbate to fusy Ci wypłyną na wierzch.Sądzisz wszystko i wszystkich na wyrost tak jak swojego sąsiada którego oskarżasz że jest moherem bo biega 2 razy dziennie do kościoła!SKAD MASZ TAKA WIEDZĘ?Czy on Cie krzywdzi chodząc 2 razy dziennie do kościoła?A moze mu zazdrościsz wiary bo on w cos wierzy a Ty w nic? Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 13:27  
Cytuj
Dokładnie. księża są pośrednikami pomiędzy nami a Bogiem, oni nie są świętością.
Kapłani są osobami, którzy mają nas zaprowadzić do zbawienia.
Mamy okazywać im szacunek, bo tylko oni mogą nam udzielić sakramentu pokuty czy Eucharystii, ale wielu z nich również błądzi i nie można uogólniać.
Za kapłanów, którzy pobłądzili należy się modlić i upominać najlepiej w cztery oczy.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 13:39  
Cytuj
CYTAT
słuchaj dyszel
ja nie mam wątpliwości, że jest to nadużycie, natomiast nie podejmuje się nazwania go ...
zestawienie daleko posuniętych złośliwości i obrażania innych z chrześcijańskim pozdrowieniem nie powinno mieć miejsca.

widzę wyśmiewanie się innych, ale widzę i Twoje i dlatego zareagowałem

jeżeli wyśmiewać i krytykować to tylko wady i głupotę, ale nigdy człowieka, bo za niego też umarł Chrystus.

chrześcijanin nie może być również dzieckiem do bicia i dlatego powinno się reagować na drwiny i wyśmiewanie się z naszej wiary, natomiast nie może odpłacać się tym samym, ale grzecznie i kulturalnie bronić naszej wiary i wartości, pokazywać miłość jaką mamy od Chrystusa.

Czasami trzeba przedstawiać fakty i ukazywać zło, ale zawsze ostrożnie i zawsze z miłością braterską

poczytaj:
https://stacja7.pl/wiara/zlo-dobrem-zwyciezaj-sprawdzona-zasada/
Słuchaj rsta!Masz swój zaiste dziwny sposób pouczania tylko mnie.Nie widzisz złośliwości innych?Załóż okulary bo chyba niedowidzisz.Nauki swoje odnoscnie traktowania prowokatorów ze szpikiem do pasa piozostaw dla swoich dzieci o ile je posiadasz.Zbyt wiele w życiu doznałem krzywd od podobnych moralizatorów aby całować kogos w tyłek kiedy mnie obraża.Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 13:43  
Cytuj
do rsta!REAGUJ NIE TYLKO NA MOJE POSTY.

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 13:57  
Cytuj
Jesteś tu od niedawna dyszel, więc możesz nie wiedzieć w jakich tematach się udzielałem i na jakie posty reagowałem.
Widzę bardzo dobrze i powiem Ci, że mniej razi mnie złośliwość kogoś kto nie wierzy w Boga niż złośliwość człowieka wierzącego.
Jeżeli masz kogoś pouczać obrażając go, to lepiej nie rób tego wcale, bo wystawiasz na szwank dobre imię katolików.

Nie mówię o całowaniu kogoś w tyłek, ale o nie dokładaniu zła do tego które już jest.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 14:01  
Cytuj
rsta
jesteś księdzem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 14:02  
Cytuj
a wyglądam? umiech

nie

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 14:37  
Cytuj
CYTAT
rsta
jesteś księdzem?
On chyba jest Świadkiem Jehowy!To sekta założona w USA przez fałszywego "proroka"aresztowanego póżniej za handel"cudownym ziarnem pszenicy"Jesteś świadkiem Jehowy rsta?

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 15:11  
Cytuj
CYTAT
a wyglądam? umiech

nie


To dobrze.
Broń Boże żeby się jakiś ksiądz zaparł swojego stanu kapłańskiego.
Wtedy my owieczki nie zostawimy na nim suchej nitkiumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 15:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
a wyglądam? umiech

nie


To dobrze.
Właśnie źe niedobrze bo ktoś tak zafascynowany Kościołem nie będąc księdzem ma nierówno pod sufitem na 500%

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 15:32  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
a wyglądam? umiech

nie


To dobrze.
Broń Boże żeby się jakiś ksiądz zaparł swojego stanu kapłańskiego.
Wtedy my owieczki nie zostawimy na nim suchej nitkiumiech
hahahaha................dobry jesteś gościu.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 15:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
a wyglądam? umiech

nie


To dobrze.
Broń Boże żeby się jakiś ksiądz zaparł swojego stanu kapłańskiego.
Wtedy my owieczki nie zostawimy na nim suchej nitkiumiech
Broń Boźe, broń Boźe źeby jakiś ksiądz pisząc na forum przyznał się do tego źe jest księdzem. My owce zjedlibyśmy go wirtualnie z ....kopytami!

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 15:44  
Cytuj
CYTAT
a wyglądam? umiech

nie
Ty rsta to mi wyglądasz na biskupa....tylko przebranego za jakiegoś wojującego młodziana z epoki mosiądzu.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 16:25  
Cytuj
CYTAT (mimoza)
CYTAT
CYTAT
a wyglądam? umiech

nie


To dobrze.
Właśnie źe niedobrze bo ktoś tak zafascynowany Kościołem nie będąc księdzem ma nierówno pod sufitem na 500%


Mimoza, ja nie jestem zafascynowany Kościołem tylo Bogiem!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Kwie 2017r. 16:33  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (mimoza)
CYTAT
CYTAT
a wyglądam? umiech

nie


To dobrze.
Właśnie źe niedobrze bo ktoś tak zafascynowany Kościołem nie będąc księdzem ma nierówno pod sufitem na 500%


Mimoza, ja nie jestem zafascynowany Kościołem tylo Bogiem!
Według tego co ja wiem to jako prawdziwie wierzący człowiek powinieneś czcić Boga a ludzmi być zafascynowany. Prawdziwa wiara to nie kochanie Boga a kochanie biźniego. Ja nie skończyłam źadnego seminarium a o tym wiem - Ty nie. Jak to jest moźliwe źeby owieczka pouczała pasterza?

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 12 13 14 15 16 17 18 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »