NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 23 24 25 26 27 28 29 ... » »»
Apostazja z Kościoła, Kącik refleksji religijnej
Posty: 11711
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 15:09  
Cytuj
Będą za to sądzeni.
Ksiądz ma przekazaną ta władzę, w trakcie wyświęcania na kapłana.

Zauważ też, że jak sama nazwa wskazuje - "sądy biskupie" - nie sprawują ich zwykli szeregowi księża,lecz biskupi którzy mają większą "władzę" jeśli chodzi o udzielanie sakramentów.

Nie daj się też zwariować, że każdy ksiądz to pedofil, pedał, itp - to media głównego ścieku stwarzają nam wrażenie, że jest ich pełno.

Oczywiście - problem jest, ale.... kiedyś pewien profesor zrobił badania.... wyszło z nich, że nieporównanie więcej jest pedofilów wśród tęczowych niż wśród .... księży. (nie pamiętam danych procentowych, ale były porażające)

Zgadnij, co jest nagłaśniane...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 15:09  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10549
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 16:46  
Cytuj

„Świat nas podepcze jeżeli nie będziemy wierni tej światłości, którą jest Chrystus” - mówił abp Marek Jędraszewski podczas spotkania z mieszkańcami Krakowa i wiernymi archidiecezji krakowskiej, które odbyły się w czwartkowy wieczór w kolegiacie św. Anny. Arcybiskup nauczał i odpowiadał na pytania wiernych, które dotyczyły m.in. objawień św. Siostry Faustyny i historii obrazu Jezusa Miłosiernego, relacji Kościoła do świata oraz stosunku Kościoła do uchodźców.



http://telewizjarepublika.pl/mocna-przestroga-abp-jedraszewskiego-przed-multi-kulti-probuje-sie-to-zaszczepic-na-gruncie-polskim,47827.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 16:56  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
zbytnio koloryzujesz dyszel umiech
daleko MI DO ciebie W ZACIERANIU RZECZYWISTOŚCI.jA NIE PATRZĘ PRZEZ PRYZMAT KOLORATKI CZY SUTANNY.tO CO PISŻĘ JEST WZIETE Z ŻYCIA I NIESTETY PRAWDZIWE.Odpowiedz mi dobrodzieju na jakiej podstawie Sad Biskupi jako człowiek unieważnia to co Bóg złączył?Bez koloryzowania i zamiatania pod dywan propszę.
Tym bardziej to dziwne że biskupi mają prawo rozwiązać coś czego nie związali bo błędne jest mowienie że ksiądz udzielił sakramentu małżeństwa - to małżonkowie udzielają sobie nawzajem sakrament a ksiądz jest tylko świadkiem tego faktu.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 16:59  
Cytuj
Mirek - a kto dał biskupom większą władzę od księdza szeregowego? Czy dla Boga istotne są stanowiska w KK?

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 17:02  
Cytuj
CYTAT
Będą za to sądzeni.
Ksiądz ma przekazaną ta władzę, w trakcie wyświęcania na kapłana.

Zauważ też, że jak sama nazwa wskazuje - "sądy biskupie" - nie sprawują ich zwykli szeregowi księża,lecz biskupi którzy mają większą "władzę" jeśli chodzi o udzielanie sakramentów.

Nie daj się też zwariować, że każdy ksiądz to pedofil, pedał, itp - to media głównego ścieku stwarzają nam wrażenie, że jest ich pełno.

Oczywiście - problem jest, ale.... kiedyś pewien profesor zrobił badania.... wyszło z nich, że nieporównanie więcej jest pedofilów wśród tęczowych niż wśród .... księży. (nie pamiętam danych procentowych, ale były porażające)

Zgadnij, co jest nagłaśniane...

Przecież ja nigdzie nie pisałem ,że wszyscy ksieża sa tacy!!!Ja piszę o tych przypadkach,bo chciałbym KK czystego,Świetego posługującego parafianom ze szczerego serca a nie mamony!!!Ksiądz po wyświeceniu nie ma władzy Apostoła,a w tzw Sadzie Biskupim pracują ludzie,dajacy się oszukać.Robia to dla kasy,bo małżeństwa kościelnego NIKT ZIEMSKI NIE JEST WŁADNY ROZWIAZAĆ!!!Dlaczego te Sady zaczęły działać w tych sprawach od niedawna?DLACZEGO TE SADY NIE SĄDZĄ SWOICH PODWŁADNYCH KTÓRZY SPRZENIEWIERZAJA SIE NAUKOM kk A PRZEDEWSZYSTKIM NAUKOM JEZUSA_Co do ilođci pedofilii wśród pederastow to sie zgadzam ze jest wieksza niż wśród kleru Zwariowac się nie dam bo patrze na swiat realnie,tak samo na KK i zycie z perspektywy przezytych lat i doswiadczen

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 17:03  
Cytuj
Art2deco - to sam Kościół chce uchodźców i dziwnym trafem osiedlani są przede wszystkim tam gdzie najwięcej jest wyznawców protestanckich. Jaki w tym cel? Kto zgadnie? Dlaczego panuje taka niechęć do przyjmowania ich w Polsce? Przecież wiadomo że to walka z inną religią za pomocą jeszcze innej religii.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 20:46  
Cytuj
dyszel, weź się za swoje grzechy, a nie będziesz czyje roztrząsał ...

albo jak masz dowód do jakiegoś księdza to idź i mu to powiedz, a nie będziesz pisał na forum, jakbyś się bał podejść i powiedzieć w oczy?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3165
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 20:54  
Cytuj
CYTAT
weź się za swoje grzechy, a nie będziesz czyje roztrząsał ...

Taka powinna być puenta.

Zaufaliście klerowi. Teraz macie żal. Nie trzeba było ufać tak łatwo chytry

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10549
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 21:01  
Cytuj
Islam to ustrój społeczny. Nie ma świeckości w islamie, nie ma krytyki islamu. Zapewne smutnie skończysz na wycieczce w Islamabadzie gdy zaczniesz kłapać jęzorem przy kawie, wrócisz nawróconą albo niższą. :-(

http://www.independent.co.uk/news/world/asia/asia-bibi-christian-woman-executed-for-blasphemy-pakistan-islam-religious-laws-a7351291.html

Propagandowo jest bardzo skuteczny, na równi z komunizmem a nawet lepszy, ale gorszy od politycznej poprawności która odbiera wszystkie prawa.
Niemieccy protestanci nie mają obiekcji do niczego, to bardzo indywidualistyczne środowisko. Dlatego nie istnieje krytyka reformacji przez środowiska liberalno-lewicowe.

Juz wybrałaś swoje zrozumienie Boga? Gdy się zdecydujesz możesz ogłosić uzasadnienie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10549
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 21:20  
Cytuj
Teraz postęp smiech2 czyż za to nie krytykujecie tego kleru? Podaj imienne wypowiedzi tego kleru, a sam zrozumiesz kto błądzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3165
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 22:59  
Cytuj
Kler sam się pogrąża i to nie od dzisiaj. Nie jestem zainteresowany rozwijaniem tego wątku. Każdy sam pracuje na swoje świadectwo.

Odbieram cały ten nurt religijny: Chrześcijaństwo, Judaizm, Islam i itp. jako zjawiska socjologiczne i jako takie mnie ciekawią. Hejtowanie i obniżanie ich nadszarpniętego już wizerunku nie leży w moim interesie.

Mnie nurtuje taka kwestia. Religia teoretycznie nakazuje człowiekowi co musi czynić by być dobrym. Zatem czy katolicy są (obiektywnie rzecz biorąc) są lepszymi ludźmi porównując do innych wyznań? Jeśli nie to nie chcę was straszyć ale w piekle to chyba siarki braknie... jezyk

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10549
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 23:56  
Cytuj
Nie regresuj, oferuje nam zbawienie, w miejsce bycia dobrym, żeby być dobrym. Bycie dobrym zawsze możesz uprawiać, dla własnej przyjemności. Właściwie to powinieneś, ale nie musisz i nic ci się nie stanie jeżeli cie nie złapią za rękę na czymś złym. A wtedy dymisja :-) Zaczynasz kumać?

Powielasz ogólniki, są ludzie w KK którzy go niszczą. UE pogrążają jej przedstawiciele, zmienisz przedstawicieli, zmieniasz UE. Założę się ze lubisz Franciszka, wiesz dlaczego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10549
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 00:28  
Cytuj
CYTAT
Mirek - a kto dał biskupom większą władzę od księdza szeregowego? Czy dla Boga istotne są stanowiska w KK?


http://www.biblijni.pl/J,21,15-19

Tutaj jest odpowiedz. Zwróćcie uwagę ze zapytał Piotra Apostoła trzy razy, ale nie tym samym słowem, a Piotr odpowiedział trzy razy tym samym słowem. Biskupi noszą pastorał na pamiątkę tej proroczej wypowiedzi o tym jak potoczy się życie i rola Apostoła Piotra.

Mimoza, jeżeli zrozumiałaś to pochwale za czytanie ze zrozumieniem. Nie jest takie straszne, sama widzisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3165
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 01:11  
Cytuj
CYTAT
Nie regresuj, oferuje nam zbawienie, w miejsce bycia dobrym, żeby być dobrym. Bycie dobrym zawsze możesz uprawiać, dla własnej przyjemności. Właściwie to powinieneś, ale nie musisz i nic ci się nie stanie jeżeli cie nie złapią za rękę na czymś złym. A wtedy dymisja :-) Zaczynasz kumać?


Możesz jaśniej?


CYTAT
Powielasz ogólniki, są ludzie w KK którzy go niszczą. UE pogrążają jej przedstawiciele, zmienisz przedstawicieli, zmieniasz UE. Założę się ze lubisz Franciszka, wiesz dlaczego?


Nie interesują mnie sprawy wewnętrzne KK. Nie kibicuję tej organizacji.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3165
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 01:12  
Cytuj
CYTAT
Nie regresuj, oferuje nam zbawienie, w miejsce bycia dobrym, żeby być dobrym. Bycie dobrym zawsze możesz uprawiać, dla własnej przyjemności. Właściwie to powinieneś, ale nie musisz i nic ci się nie stanie jeżeli cie nie złapią za rękę na czymś złym. A wtedy dymisja :-) Zaczynasz kumać?


Możesz jaśniej?


CYTAT
Powielasz ogólniki, są ludzie w KK którzy go niszczą. UE pogrążają jej przedstawiciele, zmienisz przedstawicieli, zmieniasz UE. Założę się ze lubisz Franciszka, wiesz dlaczego?


Nie interesują mnie sprawy wewnętrzne KK. Nie kibicuję tej organizacji.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3165
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 01:12  
Cytuj
CYTAT
Nie regresuj, oferuje nam zbawienie, w miejsce bycia dobrym, żeby być dobrym. Bycie dobrym zawsze możesz uprawiać, dla własnej przyjemności. Właściwie to powinieneś, ale nie musisz i nic ci się nie stanie jeżeli cie nie złapią za rękę na czymś złym. A wtedy dymisja :-) Zaczynasz kumać?


Możesz jaśniej?

CYTAT
Powielasz ogólniki, są ludzie w KK którzy go niszczą. UE pogrążają jej przedstawiciele, zmienisz przedstawicieli, zmieniasz UE. Założę się ze lubisz Franciszka, wiesz dlaczego?



Nie interesują mnie sprawy wewnętrzne KK. Nie kibicuję tej organizacji.
Czy i ty nie lubisz swojego pasterza?

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 07:08  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Mirek - a kto dał biskupom większą władzę od księdza szeregowego? Czy dla Boga istotne są stanowiska w KK?


http://www.biblijni.pl/J,21,15-19

Tutaj jest odpowiedz. Zwróćcie uwagę ze zapytał Piotra Apostoła trzy razy, ale nie tym samym słowem, a Piotr odpowiedział trzy razy tym samym słowem. Biskupi noszą pastorał na pamiątkę tej proroczej wypowiedzi o tym jak potoczy się życie i rola Apostoła Piotra.

Mimoza, jeżeli zrozumiałaś to pochwale za czytanie ze zrozumieniem. Nie jest takie straszne, sama widzisz.
wynika z tego źe wraz z pozwoleniem na trzymanie laski biskup dostał moc....może Bogu o inną laskę chodziło? Miruś czemu ty tak trujesz mi z rana życie?

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 07:10  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Mirek - a kto dał biskupom większą władzę od księdza szeregowego? Czy dla Boga istotne są stanowiska w KK?


http://www.biblijni.pl/J,21,15-19

Tutaj jest odpowiedz. Zwróćcie uwagę ze zapytał Piotra Apostoła trzy razy, ale nie tym samym słowem, a Piotr odpowiedział trzy razy tym samym słowem. Biskupi noszą pastorał na pamiątkę tej proroczej wypowiedzi o tym jak potoczy się życie i rola Apostoła Piotra.

Mimoza, jeżeli zrozumiałaś to pochwale za czytanie ze zrozumieniem. Nie jest takie straszne, sama widzisz.
A czemu ty piszesz pod tyloma nickami? Bój się Boga, za kłamstwa też do piekła można pójść.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11711
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 08:33  
Cytuj
O co ci chodzi? :szok:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 09:31  
Cytuj
CYTAT
dyszel, weź się za swoje grzechy, a nie będziesz czyje roztrząsał ...

albo jak masz dowód do jakiegoś księdza to idź i mu to powiedz, a nie będziesz pisał na forum, jakbyś się bał podejść i powiedzieć w oczy?
Od moich grzechów jestem ja, a nie Ty klepiący wybiórczo cytaty z Pisma Świętego dobrodzieju.Boli Cie że wytykam to co KK skrzętnie usuwa i zamiata pod dywany i tuszuje sprawy zboczeńców kościelnych?,masz problem z prawdą na temat KK?.Twoje posty w odpowiedzi na moje pytania do Ciebie nie zawierają odpowiedzi,a traktujesz mnie jak Inkwizytor heretyka w sredniowieczumlotekDowodów na to jacy sa NIEKTÓRZY księża mam nadmiar w sądach i prasie TV,internecie..Do żadnego księdza na rozmowę nie pójdę,bo odpowie mi jak Ty abym się zajął swoimi grzechami a zbocZków w sutannach nie piętnował.,albo mi przytaknie i na tym się skończy.Jestem wierzącym katolikiem i uważam że KK powinien sam się oczyszczać z brudu jakim jest obecność w ich szeregach padliny jaką sa pedofile,pederaści żonaci ksieża i ksieża-pijawki.Z bogiem dobrodzieju!Z BOGIEM!!

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 12:09  
Cytuj
Ale ksìężulki lubią rozpatrywać grzeszność grzechów swoich owieczek a nie swoje przewinienia. Owca ma beczeć o tak beeeeee i nie wnikać w źycie kapłanów. Zresztą taka owca co zamiast duźo mleka i runa dawać duźo pytań zadaje nadaje się tylko do zarżnięcia. Tak mi przykro, ale oboje jesteśmy nieprzydatni naszym pasterzom.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 13:39  
Cytuj
Niestetysciana

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 14:48  
Cytuj
CYTAT
Niestetysciana
A może stety? Życie w hipokryzji by mnie zabiło.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11711
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 15:07  
Cytuj
Mimoza - a kto Ci powiedział, że tak ma być?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Kwie 2017r. 16:53  
Cytuj
Niektórzy mimoza lubia być dwulicowi.W dzień pogodny duszpasterz a wieczór czy w nocy padlina.Na szczęście jest ich stosunkowo niewielu, ale są i nikt z hierarchii KK nie stara się im przeszkadzać w tym cuchnącym procederze.Taki zboczeniec kiedy widzi że nikt z jego przełożonych nie reaguje na jego wybryki utwierdza się w przekonaniu że jest bezkarny

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 23 24 25 26 27 28 29 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »