NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 21 22 23 24 25 26 27 ... » »»
Apostazja z Kościoła, Kącik refleksji religijnej
Posty: 10531
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:31  
Cytuj
Powiedzmy tak, dla rozładowania atmosfery przy przyparciu do muru, można wiedzieć co się chce. Ale żeby zrozumieć to wymaga poznania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:35  
Cytuj
CYTAT
Nadal twierdzisz, że pisałeś o zabiciu świni?zaklopotany


Tortury i mordy tysięcy ludzi, palenie "czarownic" na stosach w imię Boże..... no weź nie udawaj, ze nie rozumiesz ... Przecież to chrześcijanie czynili bliźniemu z miłości do Boga zaklopotany

coś - to np. świnia
ktoś - to niewinne, boże istoty


Wybacz, ja już dosadniej Ci tego nie wytłumaczę....

No nie potrafięmlotek


Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:39  
Cytuj
deltuś...

Przypominam tylko, że na stosie palili głównie.... Protestanci - oczywiście - to też chrześcijanie.

W wyniku "świętej" inkwizycji i wypraw krzyżowych zginęło wielu niewinnych ludzi. Obecny KK dano to potępił.
To było złe. To były mroczne czasy.
Obecnie chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią...

Czy to cię usprawiedliwia?
Czemu szukasz usprawiedliwień za własne drwiny i sprawach za które Kościół już dano uderzył się w piersi?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:54  
Cytuj
CYTAT
Z jednej strony nadużycie władzy, przemoc i hipokryzja, z drugiej zastraszenie, ciężar grzechu i ogromny wstyd. Historie tysięcy młodych kobiet, uwięzionych w latach 50., 60. i 70. w irlandzkich pralniach sióstr magdalenek i przyklasztornych Domach Matki i Dziecka, to porażający i przerażający dowód na społeczne zakłamanie, obyczajowe tabu i zależności państwa od Kościoła. Nie da się go przemilczeć, ale też niełatwo o nim mówić. A nadal jest o czym.

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/wymazane-bolesne-milczenie-kosciola/fqhm3

CYTAT
Dzieciobójstwo w irlandzkim Kościele wychodzi na jaw
Zakonnice dzieliły dzieci na dwie grupy: te nadające się do adopcji i te słabsze, którym pozwalały umrzeć z głodu i chorób. 70 Lat temu irlandzki Kościół katolicki dopuścił się strasznej zbrodni, której ogrom właśnie wychodzi na jaw – pisze w „Newsweeku” w artykule „Poletka śmierci” Marek Rybarczyk, który zbadał i opisał przerażający mechanizm selekcyjny działający w Kościele w Irlandii.


http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/wymazane-bolesne-milczenie-kosciola/fqhm3

Mirek to sie dzieje i nie wiem czy "przepraszam" wystarczy. Czytając takie rzeczy nie wiem czy warto sie przejmować, że "Obecnie chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią" Może Bóg właśnie tego chce?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:54  
Cytuj

Faryzeusze mówili o Jezusie - mocą księcia demonów - odpędza demony....

Teraz Wy atakujecie mnie nie widząc brudu i syfu (przepraszam za słowa) w KK.....

Ja mam swój rozum i widzę grzechy KK i chrześcijan.... Jeszcze brakuje tu chrześcijanina dyszla, który wyzwie mnie od pedałów, pederastów i Bóg wie czego jeszcze i wyśle na kolkę do Andrzejka (sic!!! mlotek... skąd mu to wpadło do głowy - Bóg jeden wie umiechumiechumiech )


To samo w tematach o polityce..... Ja widzę syf w PO, PiS, Nowoczesnej, PSL i SLD, a Wy wybiórczo - albo u jednych, albo u drugich.... jeśli nie chcecie być ofiarami systemu, myślcie i wyciągajcie wnioski samemu!!!.... Siedzicie w okopach na pierwszej linii frontu i strzelacie do siebie, jak snajperzy... Świat jest zły i możemy próbować go zmienić, ale.... jak będziecie tylko zmieniać świnie przy korycie, to nic to nie da!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:54  
Cytuj
CYTAT
Z jednej strony nadużycie władzy, przemoc i hipokryzja, z drugiej zastraszenie, ciężar grzechu i ogromny wstyd. Historie tysięcy młodych kobiet, uwięzionych w latach 50., 60. i 70. w irlandzkich pralniach sióstr magdalenek i przyklasztornych Domach Matki i Dziecka, to porażający i przerażający dowód na społeczne zakłamanie, obyczajowe tabu i zależności państwa od Kościoła. Nie da się go przemilczeć, ale też niełatwo o nim mówić. A nadal jest o czym.

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/wymazane-bolesne-milczenie-kosciola/fqhm3

CYTAT
Dzieciobójstwo w irlandzkim Kościele wychodzi na jaw
Zakonnice dzieliły dzieci na dwie grupy: te nadające się do adopcji i te słabsze, którym pozwalały umrzeć z głodu i chorób. 70 Lat temu irlandzki Kościół katolicki dopuścił się strasznej zbrodni, której ogrom właśnie wychodzi na jaw – pisze w „Newsweeku” w artykule „Poletka śmierci” Marek Rybarczyk, który zbadał i opisał przerażający mechanizm selekcyjny działający w Kościele w Irlandii.


http://kkpp.blox.pl/2014/06/Dzieciobojstwo-w-irlandzkim-Kosciele-wychodzi-na.html

Mirek to sie dzieje i nie wiem czy "przepraszam" wystarczy. Czytając takie rzeczy nie wiem czy warto sie przejmować, że "Obecnie chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią" Może Bóg właśnie tego chce?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10531
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:59  
Cytuj
Nie miejmy litości dla sprawców. Nie każmy niewinnych. Kto chce karać niewinnych niech wystąpi...



W Polsce kultura jednak wyższa od zachodniej.

Co do Wypraw Krzyżowych to potwarz wyssana z mlekiem postępu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
Nie miejmy litości dla sprawców. Nie każmy niewinnych. Kto chce karać niewinnych niech wystąpi...



W Polsce kultura jednak wyższa od zachodniej.

Co do Wypraw Krzyżowych to potwarz wyssana z mlekiem postępu.


Tak jak twoje kursy żeglarskie i pływanie z wiatrem?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10531
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 22:04  
Cytuj
Irlandczykom należy oddać ze głód i bieda tam były straszne. A charakter mają trudny. W Ameryce w czasach wielkiej irlandzkiej emigracji w barach były tabliczki ze psów i Irlandczyków nie wpuszczamy. Cos z nimi jest, nie tylko chlanie na umór.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10531
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 22:10  
Cytuj
jesteś persona non grata

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 22:12  
Cytuj
Art - nie ma co ich tłumaczyć... mord to mord i tego się trzymajmy

U nas w czasie II wojny światowej byli tacy, którzy narażając życie swoje i swojej rodziny ratowali żydowskie rodziny - i to należy chwalić....

Byli tacy, którzy wydawali tychże Niemcom - i tych należy ganić

Ot cała filozofia umiechumiechumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 22:26  
Cytuj
CYTAT
jesteś persona non grata


Jakoś to przeżyję ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 22:26  
Cytuj
CYTAT
Mimoza:

Sama tu napisałaś, że Bóg jeśli istnieje, jest zły...
Twierdzisz że atakujesz tylko "facetów w kieckach"?
Nie zrozumiałeś mnie. Twój Bóg jest zły bo ten w którego ja wierzę jest miłosierny. To tacy jak ty stworzyli mity na temat Boga katolickiego. Jeśli ten Bóg prawdziwy istnieje to nie należy do żadnego wyznania i jednakowo rozliczy wszystkich nie bacząc czy jest muzułmaninem, katolikiem, prawosławnym czy anglikaninem. Wedlug mnie to nie wiara w istnienie Boga jest drogą do zbawienia a całe žycie człowiea. Tylko ktoś tak łacny na wpływy gotówki w zaleźności od ilosci wiernych mógł coś takiego wymyślić. Nie wierzę w Święty Kosciół Katolicki co kaźecie deklamować w modlitwie na każdej mszy - wierzę w Boga który nie należy do żadnego wyznania i jest sprawiedliwy.....o ile on istnieje. Przekonam się o tym posmierci co ci pasuje jak koloratka pod brodą ale nawet po śmierci wrócę tu na ziemię i będę cię straszyć jak to wszystko co piszesz o Bogu jest nieprawdą. Przysięgam.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 23:00  
Cytuj
Jedno jest pewne, dobrze że nie można już wyciągać sankcji doczesnych za odstępstwo od doktryny, bo by tu dziś jakieś trupy padlyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10531
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 00:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Mimoza:

Sama tu napisałaś, że Bóg jeśli istnieje, jest zły...
Twierdzisz że atakujesz tylko "facetów w kieckach"?
Nie zrozumiałeś mnie. Twój Bóg jest zły bo ten w którego ja wierzę jest miłosierny. To tacy jak ty stworzyli mity na temat Boga katolickiego. Jeśli ten Bóg prawdziwy istnieje to nie należy do żadnego wyznania i jednakowo rozliczy wszystkich nie bacząc czy jest muzułmaninem, katolikiem, prawosławnym czy anglikaninem. Wedlug mnie to nie wiara w istnienie Boga jest drogą do zbawienia a całe žycie człowiea. Tylko ktoś tak łacny na wpływy gotówki w zaleźności od ilosci wiernych mógł coś takiego wymyślić. Nie wierzę w Święty Kosciół Katolicki co kaźecie deklamować w modlitwie na każdej mszy - wierzę w Boga który nie należy do żadnego wyznania i jest sprawiedliwy.....o ile on istnieje. Przekonam się o tym posmierci co ci pasuje jak koloratka pod brodą ale nawet po śmierci wrócę tu na ziemię i będę cię straszyć jak to wszystko co piszesz o Bogu jest nieprawdą. Przysięgam.


Mimoza, ty wymagasz tyle pracy ze starczy dla niejednej na doktorat ok

Dla nas to herezja zarumieniony jakaś gnoza, deizm czy co? Był czy jest, miał proroka czy nie, postawil warunki czy nie, stworzył czy zapomniał, dba czy olewa, ale cie zbawi bo jesteś ??

Jezus jest miłosierny dla grzeszników gdy ci żałują za grzechy. On nie jest miłosierny dlatego bo ludzie są doskonali. Tylko Prorocy mieli usłyszeć Głos Pana, aż do przyjścia Chrystusa który chodził z żywymi.


Wybierz swojego Boga Mimoza



Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 10 Kwie 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 05:57  
Cytuj
CYTAT
jesteś persona non grata
Deltuś to persona bez gratasmiech2I nie wyzywam Cie Delta od pederastów choc wiem ze do Lichwiarza Cie ciągniesmiech2 Brudy w KK i brak samooczyszczenia pietnuje choc z przykroscia bo jestem katolikiem i wstydzę się za księdza pederastę,czy pedofila.Był taki ksiądz Irek z Papieskiego Instytutu Teologii,który zrobił gosposi bastruka,potem umarl a dziecku nie zapisal nic ze swojego majątku/kolekcje ,okazały dom itp./Kobieta w poczuciu krzywdy skierowała sprawę do Sadu i odkopali księzulka ,pobrali DNA a sprawę kobieta wygrała,Dziecko ma cos zapisane po Ojcu-kapłanie.Winą należy obarczyć przedewszystkim księdza,ale w myśl brzydkiego powiedzenia"jak suka nie da to pies nie weżmie"i kobiety wina jest w małym stopniu ale jest.Takich spraw jest niestety wiele choc nie wszystkie sa podawane do publicznej wiadomości.DELTA!Pozdrów Lichwiarzaok
do art2deco:Mimoza ma racje w treści wyznania wiary,którą w czasie mszy weyznajemy.Ja nie mam obowiązku wierzyc w KK jak nam każą mówić ,bo jest niestety zanieczyszczony odpadami ludzkimi w postaci parszywych pasterzy,Paetzów i innych dorobkiewiczów żerujących na parafianach.Ja wierzę w Boga.KK szanuje ale TYLKO ŚWIETY,bezgrzeszny i służacy ludziom a nie ich wykorzystujący i żerujący na nich.

Jeszcze nigdy tak nie było,żeby jakoś nie było/Jozef Szwejk/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 06:57  
Cytuj
Art2deco: to swimi słowami wymień wszystkich bogów to sobie wybiorę. I kto tu heretykiem jest?

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 07:04  
Cytuj
Zadałam tu kilka pytań np. o nauczanie Kościoła w sprawie zadośćuczynienia po spowiedzi o status dzieci ze związku po unieważnieniu małżeństwa a żaden religijny fanatyk nie odpowiedział na żadne z tych pytań. Ciągle tylko stałe przekomarzanki na temat mojej grzeszności lecą a konkretów ani widać ani słychać. Wygląda na to, że Kościół w seminariach prawie wcale nie przygotowuje przyszłych księży na niewygodne pytania które zadawać będą ludzie tacy jak ja. Wstyd mi za ten poziom wiedzy ludzi Kościoła.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 07:09  
Cytuj
Zadałaś pytania, na które odpowiedź raczej uzyskasz od księdza niż od nas - brak nam takiej wiedzy.

Gorąco polecam vlogi o. Adama Szustaka - wiele Ci wyjaśnią - o ile chcesz słuchać a nie tylko oskarżać.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 07:09  
Cytuj
Art2deco: wstyd przynależeć do jakiegoś wyznania i szczycić się ponadprzecietną wiedzą o niej a wypisywać takie herezje że człowiek może sobie wybrać boga. BÓG JEST JEDEN tylko róźnie w różnych wyznaniach nazywany.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 07:11  
Cytuj
CYTAT
Jedno jest pewne, dobrze że nie można już wyciągać sankcji doczesnych za odstępstwo od doktryny, bo by tu dziś jakieś trupy padlyumiech
Gdyby mimoza urodziła się w IV w. to skończyłaby jak Hypatia.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 07:16  
Cytuj
Miruś zrób to dla grzesznej mimozy i zapytaj swojego duchowego mentora o te sprawy bo wiesz ja jakoś ani drygu nie mam do kontaktów z plebanami ani ochoty też. Bardzo Cię proszę zrób to choćby po to źeby się nie wstydzić jak ktoś o te sprawy ciebie zapyta ......no przecież nie możesz całe życie owijać sprawy w bawełnę.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 07:16  
Cytuj
A jaki jest Twój poziom wiedzy mimoza?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 07:18  
Cytuj
Nikt tutaj nie broni zła, nie widziałem chyba z wyjątkiem nieszczęśliwego uniesienia Delty odnośnie segregacji, podobnej do Irlandzkiej. Budzi i jedna i druga odrazę. Dodam jednak, za taka była Irlandia. Anglicy dalej nie bardzo ich cenią, sami chyba widzicie.

To był przytułek dla nieślubnych dzieci, dzieci z burdeli, alkoholiczek, biedoty, marginesu itd. i sięga głębiej niż przytułek, bo sięga ludzkiej natury. Głównie chodziło o pochówek bez trumien, selekcje najzdrowszych na adopcje w bogatych US i zaniedbanie chyba do zgonu najsłabszych, ułomnych, chorych, zniekształconych, brzydkich, takich ze tak powiem q.a niechcianych. Nie wiem czy Jędrek przypadkowo trafił na taki przykład, ale trafił w dziesiątkę dla niektórych, żeby zrozumieli krzywdę a nie prawo do takich wyborów i jak powinno się je oceniać. To nie sadyzm to racjonalizm, ludzki.

Kościół na problemy odgórnie, może się podzieli bo bardzo wielu ludzi to widzi i chce pozbyć się różnego plugastwa z jego szeregów, ( w Polsce takich jest tez sporo w postępowym kościele łagiewnickim), taka postępowość zwyczajnie nie interesuje Boga. To jest do zrobienia, może Fatima jest tego znakiem. Trudno powiedzieć ale w systemach bezbożnych które znamy i nawet jeszcze istnieją jest samo nakręcające się cofniecie cywilizacyjne ze ja się modle żeby się oczyścił przy następnym papieżu. Europa tez wróci do Boga, to będzie cichy proces i ukrywany, islamizacja do tego doprowadzi zanim zaczną uciekać od przemocy Euroarabii. Gdzie się udasz po nadzieje gdy same wilki wokoło? Bez nadziei żyć się nie da.

Nie chciałem niczego wklejać co wydarzyło się w Chinach w czasie przymusowej selekcji jednego dziecka płci męskiej. Czy oni się pozbierają po tym to jeszcze trudniej powiedzieć ale to już wybiega po za skale wyobraźni. Nie wyobrażam sobie żeby Chińczykom tych pokoleń pozwolić rządzić światem. Mają jeszcze jeden i chyba większy problem po tym eksperymencie, jest niesamowity niedobór kobiet, spodziewam się w Chinach feminizmu jakiego nie znał świat. Chiny zatrzymały ten program. Zabrakło im ludzi... dla ekonomii, do ekspansji :-) zaklopotany

A Mimoza niech kombinuje potluczony tłumaczcie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2017r. 07:22  
Cytuj
I daruj sobie mimoza takie teksty - u mnie budzisz politowanie. Modlić się trzeba za takich jak Ty.ok

Masz odwagę kozaczyć i pisać brednie w internecie - miej odwagę porozmawiać z księdzem - też możesz to zrobić przez internet - jeśli "real" Cię przeraża.

Ciekawe czy zrozumiesz, co napisał cdn...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 21 22 23 24 25 26 27 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »