NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
#czarnyponiedzialek #czarnyprotest, Ogólnopolski strajk kobiet
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 08:56  
Cytuj
Obrazek

NO DEMOCRACY WE WANT JUST pISLAM :szok:

CYTAT
Czy ktoś na terenie Stalowej Woli słyszał coś na ten temat? Czy ktoś ma jakiś pomysł na 03.10?


Chyba Ci życie nie miłe ? Tu PiSlam ma taką pozycję ... jedno co możesz dokonać to coś podobnego jak KOD na pogrzebie "Inki" ... w TVpis pokażą prowokatorkę na której uczciwi obywatele dokonali linczu

Ciemnogród ...szkoda słów

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 08:56  
Cytuj

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 09:22  
Cytuj
CYTAT
Ciemnogród ...szkoda słów


Dlaczego tak krytycznie o sobie? Skoro są chętni aby coś zorganizować to w czym problem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 432
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 14:49  
Cytuj
CYTAT
Obrazek

NO DEMOCRACY WE WANT JUST pISLAM :szok:

CYTAT
Czy ktoś na terenie Stalowej Woli słyszał coś na ten temat? Czy ktoś ma jakiś pomysł na 03.10?


Chyba Ci życie nie miłe ? Tu PiSlam ma taką pozycję ... jedno co możesz dokonać to coś podobnego jak KOD na pogrzebie "Inki" ... w TVpis pokażą prowokatorkę na której uczciwi obywatele dokonali linczu

Ciemnogród ...szkoda słów



Zamim zaczniecie cokolwiek komentowac to przeczytajcie prawo jakie obowiazuje w Polsce. Nienazywajcie ludzi,ze sa z ciemnogrodu w tej chwili sie komprmitujesz. Ustawy mowia co innego niz ty piszesz. Zapewne jestes lewakiem z Nowoczesnej lub PO to Ci powiem do twojego prostego rozumu pare faktow ,ktorych ty i tacy podobni nigdy niepojma.
-pare lat temu ludzi z Podkarpacia wyzywano za staroswiecki itp. ,ze glosuja na partie konserwatywne - co sie pozniej okazalo PO-PSL narobilo tyle przekretow,ze chyba nigdy nieuda sie tego rozliczyc.
-jak mozna mowic o tolerancji i wolnosci skoro ty niedajesz wyboru dziecku poczetemu ??
- jakbys ruszyl/a swoje 4 litery z Polski(zapewne siedzisz na garnuszku podatnikow z frakcji PO) to pewnie bys cos zauwazyl/a do czego doprowadza calkowita zgoda na aborcje- mlode kobiety czesto mysla krotkowzrocznie kiedy zaliczaja wpadke i czesto bez ,,zadnych '' konsekwencji chca je usowac. Sytuacja taka doprowadza to tego,ze spoleczenstwo sie starzeje wiec rzady zaczynaja sciagac imigrantow Arabow najczesciej .
Dochodza do starzenia sie spoleczenstwa ,gdzie staruszkowie trafiaja do osrodkow opiekunczych bo niema sie kto nimi zajac (zabijali swoje dzieci),czuja sie pozniej niepotrzebnii i poprostu czekaja na smierc lub eutanazje. Jesli przesledzisz Polskie spoleczenstwo to czesto dziadkowie pomagaja dzieciom w wychowywaniu wnukow i dalej chca sie tym cieszyc niz czekac na smierc jak sie to ma w nowoczesnej Europie hahahahah

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 15:12  
Cytuj

Obrazek



n/c

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 15:40  
Cytuj
Mario z tego co piszesz i jak piszesz naprawdę nietrudno wywnioskować, że nie wiesz o czym piszesz. Teraz gra toczy się nie o to, by dopuścić do aborcji na życzenie, a o to, by zachować obecny stan rzeczy (aborcja dopuszczalna w ściśle określonych 3 przypadkach, czego zresztą bronił wasz śp. prezydent Kaczyński, jeśli już tak chcesz sprowadzać wszystko do polityki).

A tak w ogóle to może wy faceci już się wreszcie uciszycie i wreszcie my kobiety zaczniemy decydować o sobie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 432
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 15:53  
Cytuj
CYTAT
Mario z tego co piszesz i jak piszesz naprawdę nietrudno wywnioskować, że nie wiesz o czym piszesz. Teraz gra toczy się nie o to, by dopuścić do aborcji na życzenie, a o to, by zachować obecny stan rzeczy (aborcja dopuszczalna w ściśle określonych 3 przypadkach, czego zresztą bronił wasz śp. prezydent Kaczyński, jeśli już tak chcesz sprowadzać wszystko do polityki).

A tak w ogóle to może wy faceci już się wreszcie uciszycie i wreszcie my kobiety zaczniemy decydować o sobie.


Szowinistko i faszystko widac ,ze twoje myslenie sprowadza sie do dyskryminowania mezczyzn ,ojcow.
Kobieta sama z siebie niemoze zajsc w ciaze wiec prawo wyboru w takich sprwach kiedy kobieta niechce dziecka to tez powinien decydowac ojciec co w wiekszosci przypadkow niewiedza o tym. Widac ,ze niemasz chlopa i zamknelas sie w swoim swiecie -skoro ty niemasz dzieci bo nikt Cie niechce to czemu inni maja byc szczesliwi. Widzisz swoje znajme z bawiacymi sie dziecmi przed blokiem i jestes zazdrosna ,ze maja mezow i dzieci .
Jak wynika z badan niedawno opublikowanych duza czesc twoich szowinistycznych(lewackich) kolezanek duzo czesciej ma choroby psychiczne lub bylo sporej ilosci molestowanych w dzecinstwie przez bliskie osoby i chcecie tym odreagowac w sposob zachowawczy dla przyszlych dzieci by ich niedotknelo co was przez co myslicie ,ze lepiej jest je usmiercic niz by cierpialy.Nie zauwazacie ze wiekszosci dzieci nawet po wpadkach jest szczesliwych ale coz ty mozesz o tym wiedziec skoro prawdopodobnie niemialas dobrego dziecinstwa .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 16:32  
Cytuj
[cytat]W stalowej nic nie będzie. Tutejsze kobiety cieszą się z roli matki polki - worka rozrodczego za który decyduje kler, babcie po menopauzie i reszta dolnej zmiany.


cytat]

No ale oceniłeś te stalowolskie panie.
Z przypadkowo zasłyszanej opinii młodzieńca z dalekich zakątków powiatu (leżałem na jednej sali w szpitalu) wynika, że dziewczyny ze Stalowej Woli to straszne lobuziary, takie, że jakby mogły to by i w gębę przywaliły - tak powiedział.
Więc uważaj żebys kiedyś w szczękę nie dostał jak się zdradzisz ze swoimi na ich temat poglądamiumiech.

Ja osobiście do aborcji się nie mieszam i nie używam, ale ten projekt ustawy jest obywatelskim, nie jakims poselskim czy rządowym. I tak mamy już na pieńku z Brukselą w temacie demokracji, więc jak jeszcze zabroni się obywatelom zgłaszania projektów ustaw to nas chyba w tej Belgi rozniosą, a Kijowski będzie miał na kolejnej demonstracji KOD niezbite argumentyumiech.

No chyba, że okaże się, że katole to nie obywatele, Bruksela powinna to jak najszybciej rozstrzygnąć i ogłosić, żeby już nigdy nie było żadnych wątpliwościuśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 16:55  
Cytuj
CYTAT

Nie zauwazacie ze wiekszosci dzieci nawet po wpadkach jest szczesliwych ale coz ty mozesz o tym wiedziec skoro prawdopodobnie niemialas dobrego dziecinstwa .


Ale czego człowieku nie pojmujesz? Jeśli ktoś chce mieć dziecko nawet z zespołem downa to nikt go nie będzie zmuszał do usunięcia ciąży. Należy tylko pozwolić kobietom decydować czy urodzić, czy nie. Jeśli kobieta nie chce dziecka to dlaczego tylko dla waszego widzimisię ma rodzić? Zezwolenie na coś nie jest równoznaczne z nakazaniem. Chyba, że się boicie że wasze świętojebliwe prawicowe kobiety zaczną masowo wywoływać poronienia po dojściu do wniosku, że noszą w sobie małego prawaka.

CYTAT
Więc uważaj żebys kiedyś w szczękę nie dostał jak się zdradzisz ze swoimi na ich temat poglądam


Pamiętaj, równość działa w obie strony więc w przypadku obrony koniecznej nie widzę przeszkód w natychmiastowym odwecie. Wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się czubek czyjegoś nosa jak to mówią umiech

CYTAT
ale ten projekt ustawy jest obywatelskim, nie jakims poselskim czy rządowym.


I dlatego nie wiesz, że był równolegle zgłoszony drugi, obywatelski projekt który został odrzucony bez przesłania go do pracy w komisjach? Wbrew zapowiedziom PiS w kampanii wyborczej?

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 17:03  
Cytuj
CYTAT

Obrazek



Wśród gości Kongresu Kobiet pojawiły się czołowe lewicowe publicystki i posłanki Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej – Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Danuta Huebner, Małgorzata Kidawa-Błońska, Barbara Dolniak. Jak również aktorka Krystyna Janda i reżyser Agnieszka Holland.



Na scenie wystąpił legendarny alimenciarz, Ojciec Mateusz, którego kobiety w postępowych kapeluszach przywitały brawami.




PS.

Gratulujemy smaku...



Kiedyś tyle miałam w głowie zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 17:33  
Cytuj
mario, oj kiepski byłby z ciebie psychoanalityk. Nic nie wiesz o ludziach.

Mam męża, z którym jestem od kilkunastu lat. Mam córki i m.in. dla nich zamierzam walczyć o normalność. I jeszcze coś ci powiem - kilka lat temu poroniłam. Moje dziecko wpadło do szpitalnego kibla i popłynęło gdzieś ze ściekami. Czy ktoś potraktował mnie jak kobietę, która właśnie straciła dziecko? Czy ktoś w ogóle pomyślał, że straciłam dziecko? Nie - była ciąża, nie ma ciąży, a wśród nich moja kościółkowa mama (bardzo mi bliska, ale o odmiennych poglądach), która teraz gorąco popiera zakaz aborcji. Wsparcie miałam jedynie w przyjaciółkach, które zresztą w poniedziałek też będą protestować.
Czy ty osobiście zrobiłeś coś kiedykolwiek dla jakiegokolwiek ciężko chorego dziecka i jego rodziców? Ulżyłeś im jakoś? Zaopiekowałeś się przez jeden dzień, by mogli pożyć normalnie? Czy wychowywałbyś dziecko twojej żony i jej gwałciciela? Odpowiedz ...

I wiesz, mój mąż jest wspaniałym ojcem. Myślę, że gdyby trzeba było, to stanąłby na wysokości zadania. Niestety takich jest niewielu. Zwykle kiedy pojawia się problem, tatuś gdzieś przepada, a kobiety wychowują te dzieci same ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 17:40  
Cytuj
CYTAT
Tak to jest jak zamiast lepić wegepierożki dla kawiorowej lewicy wychodzi się z kuchni na ulicę( ͡° ͜ʖ ͡°)


Posłanka Nowoczesnej i tłum feministek krzyczały "Dość dyktatury kobiet"
https://twitt(...)45693185

scianascianasciana

https://www.youtu(...)oV72VdRU

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 18:10  
Cytuj
mario1938, światowcu i znawco historii. Sięgasz do przykładów z zagranicy a zapominasz że w PRLu można było usuwać ciążę bez większych problemów i nie było takiej masówki. Święty Chazan i Piecha mogą ci to wytłumaczyć. Kobiety w Polsce to nie idiotki za jakie je uważasz. Nie wierzę by PiS posłuchał takich idiotów jak ty i tobie podobni i przystał na całkowity zakaz aborcji. Jestem gotów przyjmować zakłady, że obecny stan zostanie zachowany. A debile twojego pokroju będą stanowili margines w Naszym kraju.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 20:53  
Cytuj
Ech, a ja myślę, że ten projekt to sprytne posunięcie PISu, aby zmobilizować swój elektorat rozleniowiony nieco po dopływie gotówki z 500+umiech
Przeciez jak te babki zobaczą na ulicach tych ludzi krzyczących i w niewybrednych słowach typu-MACICA MOJA żądających prawa do uśmiercania tych małych istotek (tak tak, jesteście zbyt głupi, żeby wiedzieć, że należałoby to zrobić językiem dyplomatycznym - ale nic dziwnego, przecież tvn was wychowałsmiech2) to jak ruszy na was ta husaria to was na strzępy rozniesie a poparcie PISu w sondażach wyniesie 55%smiech2

Na pewno nie przez przypadek sprawa została wywołana w miesiącu różańcowym, a Ty mik jak wrócisz z tego Rzeszowa to się u mamusi przez jakiś czas nie pokazujumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 21:17  
Cytuj
Obrazek

Włącz myślenie przed bo potem może być za późno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 21:43  
Cytuj
Ja tam śpię spokojnie i się tym nie gorączkuje. PiS przyszedł i PiS pójdzie. To są ostatnie wybory które wygrali. Po powtórce nepotyzmu co wypominali PO, po konflikcie w środowisku sądowniczym, po konflikcie z przedsiębiorcami, po konflikcie z solidarnością lekarzy i pielęgniarek, po nadchodzących podwyżkach, po kompromitacji z telewizją, po konflikcie z in vitro i aborcją .... sami wbili sobie nóż w plecy.

Tak jak oni jednym podpisem skasowali dofinansowania do in-vitro (pomimo że sam nie byłem do końca ZA) - tak uważam że następna władza wszystko odkręci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 22:36  
Cytuj
CYTAT
Ja tam śpię spokojnie i się tym nie gorączkuje. PiS przyszedł i PiS pójdzie. To są ostatnie wybory które wygrali. Po powtórce nepotyzmu co wypominali PO, po konflikcie w środowisku sądowniczym, po konflikcie z przedsiębiorcami, po konflikcie z solidarnością lekarzy i pielęgniarek, po nadchodzących podwyżkach, po kompromitacji z telewizją, po konflikcie z in vitro i aborcją .... sami wbili sobie nóż w plecy.

Tak jak oni jednym podpisem skasowali dofinansowania do in-vitro (pomimo że sam nie byłem do końca ZA) - tak uważam że następna władza wszystko odkręci.


Głos rozsądku. Mam tylko nadzieję że :

1. nastąpi to zanim zadłużą kraj do konca
2. Wprowadzą prawo że każdy zwolennik PiS ma nosić odpowiednie oznakowanie aby można było go bez problemu rozpoznać. Proponuję opaskę z tupolewem.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2016r. 22:38  
Cytuj
O ile będą jeszcze jakieś wybory.

Marku, w Rzeszowie mnie nie ma i nie będzie w najbliższym czasie. A mama moje zdanie na ten temat zna, zresztą ostatnio jakby przestała być pewna swojego. Tak czy owak, wciąż mnie kocha, mimo, żem dziecko narodzone. Bo mam wrazenie, ze co niektórzy kochają tylko te nienarodzone. Po porodzie przestają być dla kogokolwiek ważne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2016r. 02:41  
Cytuj
Konflikt to najfajniejsze podsumowanie wywalania przekrętów na twarz. Konflikt to starcie dwóch równoważnych poglądów.

Rozumiemy, my rozumni, że gdy przekręty będą wracac to nie będzie konfliktu, to będzie się działa sprawiedliwość medialna.

Miąższosc pokładów hipokryzji aparatu regresu jest...... 1/0=nieskonczona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 432
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2016r. 02:56  
Cytuj
https://gloria.tv/video/8t1DcCi2hHe82hUkCzAyRuztu


Aborcja jest zabójstwem

Jak powszechnie nam wiadomo, wiele matek decyduje się na dokonanie zabiegu aborcji. W polskim prawie istnieją trzy podstawowe przyzwolenia dotyczące usunięcia "niechcianego" dziecka, wynikające z ustawy z dnia 7 stycznia 1993 roku "O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży" (Art. 4a):

I przypadek, gdy matka dziecka narażona jest na powikłania, które w dalszym stadium doprowadzić mogą nawet do jej śmierci.
II przypadek stanowi sytuacja, gdy dziecko jest wynikiem zbrodni dokonanej na matce (gwałt, przemoc).
III- jeśli badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wykazują prawdopodobieństwo ciężkiego, nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby, zagrażającej jego życiu.

Prawo nie przewiduje przeto żadnych innych okoliczności "łagodzących" Zabroniona jest bowiem aborcja, jako zbrodnia przeciwko noworodzącemu się życiu. Kobiety, których nie obejmują żadne spośród powyższych sytuacji, narażone są na poniesienie odpowiedzialności prawnej, dokonując aborcji. Wiele z nich decyduje się zatem na dokonanie aborcji za granicą, w miejscu gdzie jest ona dozwolona zgodnie z szerszą " paletą możliwości". Jan Paweł II w swej encyklice Evangelium Vitae wyraźnie podkreśla, iż "wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia" (EV, 58).

Rozważmy bowiem sam problem aborcji. Stanowi ona jedną z najgorszych zbrodni, jaką w ówczesnym świecie może wyrządzić człowiek człowiekowi (obok m. in. eutanazji). Już Sobór Watykański II określił aborcję, jako "okropne przestępstwo", podkreślając tym samym, jak szczególne szkody jest w stanie ona wyrządzić zarówno w psychice kobiety, jak i w jej późniejszym życiu. Skupmy się zatem na samej sylwetce kobiety po dokonaniu zabiegu aborcji. Rozróżnić możemy tu przede wszystkim skutki psychiczne oraz somatyczne, które wynikają z jednego, niezmiennego przekonania o utracie "czegoś ważnego", choć o tej wadze dowiaduje się kobieta dopiero po dokonaniu tak odrażającego oraz haniebnego czynu. Istnieje także wyraźny związek pomiędzy brakiem szczęśliwego dzieciństwa, a zgodą na dokonanie aborcji. Osoba zaniedbywana oraz doświadczona przemocą w dzieciństwie chce przed tym samym ustrzec swoje dziecko i decyduje się na dokonanie aborcji. Nie możemy jednak mylić jej motywów z miłością do dziecka. Jan Paweł II w swej Encyklice wyraźnie podkreśla, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa miłość, co z kolei przejawia się we wzajemnym poszanowaniu międzyludzkim oraz odpowiedzialności, jaką za sobą niesie owa miłość... Agresja oraz poczucie skrzywdzenia przenoszone są bowiem na własne, nieurodzone jeszcze dziecko, jak na kozła ofiarnego... Złość, smutek i lęk są częstsze u kobiet po aborcji, niż u tych, które jej nie przeszły. Złość ta koreluje się z przemocą słowną, fizyczną oraz z zaniedbaniami wobec kolejnych dzieci. Kobiety, zwłaszcza doświadczone przemocą seksualną, mogą chcieć dokonać aborcji, by odzyskać kontrolę nad swym ciałem w myśl zasady: "to moje ciało, nic komuś do tego".

Ciało ludzkie w wymiarze religijnym stanowi jednak Świątynię Bożą. Rzeczywiście, przemoc stanowi rzecz karygodną, nie ulega jednak wątpliwości, iż dziecko, które powstało choćby w wyniku gwałtu dokonanego na kobiecie, pozostaje wciąż istotą najbardziej bezbronną. Jak pisze Jan Paweł II w swoje encyklice: "Tym, kto zostaje zabity, jest istota ludzka u progu życia, a więc istota najbardziej niewinna, jaką w ogóle można sobie wyobrazić: nie sposób uznać jej za napastnika niesprawiedliwego! Jest ona słaba i bezbronna do tego stopnia, że jest pozbawiona tej znikomej obrony, jaką stanowi dla nowo narodzonego dziecka jego błaganie, kwilenie i płacz. Jest całkowicie powierzona trosce i opiece tej, która nosi ją w swoim łonie" (EV, 58). Przytoczone słowa świadczą o jakże prawdziwym fakcie, iż będąc jeszcze w rozwoju prenatalnym istota ludzka nie ma ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI ochrony samej siebie przed ewentualną śmiercią, skrzywdzeniem. JEST ONA CAŁKOWICIE PODLEGŁA, UZALEŻNIONA OD TEJ, KTÓRA NOSI JĄ POD SWOIM SERCEM, TO ONA JEST JESZCZE JEJ CAŁYM ŚWIATEM, JEST DLA NIEJ WSZYSTKIM.

Kobieta występując przeciw własnemu dziecku, lekceważy jego prawo zarówno do życia, jak i poczucia bezpieczeństwa w łonie matki. Odpowiedzmy sobie bowiem na następujące pytanie: W jaki sposób zaufać komuś, kto dopuszcza się tak przerażającej zbrodni, jaką stanowi aborcja? Gdyby bowiem dziecko potrafiło okazywać swe uczucia w formie ustnej, to w jaki sposób miałoby mieć zaufanie do własnej matki, lecz w tym przypadku kobiety, która pragnie je tak bardzo skrzywdzić? Inaczej mówiąc zabić...

Aborcja jest zjawiskiem częstszym, aniżeli zwyklibyśmy myśleć. Wiele kobiet decyduje się na nią pod silną presją partnera. Zdarza się również, iż ludzie opuszczeni lub zaniedbywani w dzieciństwie, przeżywają lęk przed opuszczeniem ze strony partnera, a mężczyźni często sami straszą opuszczeniem, jeżeli kobieta nie dokona aborcji...

Warto wspomnieć przy tej okazji, iż o wiele bardziej dotkliwa jest przemoc psychiczna stosowana wobec kobiety, co równoznaczne jest ze zmuszaniem jej do dokonania aborcji. Myśli ona bowiem, iż mężczyzna ten wart jest wszelkiego poświęcenia i poddaje się jego decyzjom, zaprzepaszczając przy tym szansę na swe macierzyństwo. Dokonanie aborcji wiąże się również z wystąpieniem zaburzeń psychicznych. Wystąpienie powyższych zaburzeń jest związane z "instynktem" rodzicielskim i macierzyńskim, a nie religią czy też stanowiskiem wobec początków życia. Wielka liczba kobiet po aborcji czuje się przeto nieswojo w obecności dzieci i tyleż samo ma wyraźne trudności w przebaczaniu sobie i innym, po aborcji wzrasta także prawdopodobieństwo wystąpienia choroby psychicznej. Wynika to z faktu, iż kobiety dopuszczające się aborcji nie są w stanie poradzić sobie z ciężarem swego czynu. Czynu, który stoi w sprzeczności z ich własnym sumieniem, nawet pomimo rzekomej odpowiedzialności za to, czego się dopuszczają. Kobiety dokonujące aborcji często dopuszczają się także autoagresji, uzależniają się, co wynika jedynie z przekonania o niedopuszczalności popełnionego przez nich czynu.

W Encyklice Jana Pawła II odnajdziemy również wykładnię życia pod względem biologicznym. Warto zwrócić uwagę choćby następujący cytat: "(...) od chwili zapłodnienia komórki jajowej rozpoczyna się życie, które nie jest życiem ojca ani matki, ale nowej ludzkiej istoty, która rozwija się samoistnie. Nie stanie się nigdy człowiekiem, jeżeli nie jest nim od tego momentu. Tę oczywistą prawdę, zawsze uznawaną, nowoczesna genetyka potwierdza cennymi dowodami. Ukazała ona, że od pierwszej chwili istnieje dokładny program tego, kim będzie ta żywa istota: człowiekiem, tym konkretnym człowiekiem, którego cechy szczególne są w pełni określone. Od zapłodnienia rozpoczynają się dzieje człowieka, choć potrzeba czasu, aby każda z jego potencjalnych zdolności w pełni się ukształtowała i mogła być wykorzystana" (EV 60). Jan Paweł II w powyższym stwierdzeniu uświadamia nas, iż poczęte, nowe życie stanowi zupełnie odrębną jednostkę. Matka, która nosi dziecko pod swoim sercem nie może zatem dopuszczać się pozbawienia go jedynego prawa, jakie w wtedy posiada - prawa do życia!

Aborcja jest zabójstwem. Przytoczone stwierdzenie uświadamia nam, iż matka dokonując aborcji zabija swoje dziecko, zabijając także jego przyszłe plany, marzenia, pozbawia go także ewentualnych możliwości zawarcia przyszłych przyjaźni, POZBAWIA GO PRAWA DO ŻYCIA(!!!), (które możemy odnaleźć już choćby w filozofii Johna Locke'a, czy też Thomasa Jeffersona). Jednocześnie matka zabija także samą siebie, ponieważ aborcja stanowi czyn niezwykle destrukcyjny w swych skutkach. Może ona doprowadzić m. in. do: depresji, gwałtownego spadku poczucia własnej wartości u kobiet poddających się zabiegowi, a niejednokrotnie także myśli samobójczych... czy też poważnych problemów zdrowotnych (np. brak możliwości ponownego zajścia w ciążę). Zauważyć możemy przeto, w jaki sposób jeden czyn determinuje wówczas całe późniejsze życie matki. Stanowić on może zabicie samej siebie!

W rozdziale III encykliki, poświęconym siódmemu przykazaniu brzmiącemu NIE ZABIJAJ, Jan Paweł II podkreśla, iż przykazań Bożych nie możemy nigdy odłączać od naszego życia, gdyż Święte Prawo Boże nieodłącznie wpisane jest w nasze życie, życie ludzkie. Życie, jakie człowiek otrzymał od Boga jest tak ogromnym darem, które zostało człowiekowi ofiarowane, by ten je wciąż rozwijał, iż niedopuszczalne jest wykorzystywanie wolnej woli w celach celowego jego przerywania. Wolność staje się bowiem tak często samowolą, co skłaniać nas powinno do refleksji nad możliwościami, jakie stworzył człowiekowi Bóg, a które tak często znajdują się z jakże błędną interpretacją oraz poparciem ich w czynach ludzkich. Czynem takim jest m. in. właśnie aborcja.

Człowiek otrzymał od Boga możliwość fizycznego panowania nad światem, która nie powinna być wykorzystywana w tak negatywnych oraz haniebnych czynach, jak dzieje się to w przypadku zabiegu aborcji. Człowiek winien być bowiem "sługą planu ustalonego przez Stwórcę", w który to przecież nie jest wpisana aborcja!

Życie jest formą talentu ofiarowanego człowiekowi przez Boga i TYLKO ON ma możliwość odebrania nam go. Z naszego życia bowiem przyjdzie nam się rozliczyć na Sądzie Ostatecznym. Życie ludzkie ma charakter święty oraz nienaruszalny, wobec Boga KAŻDA istota ludzka pozostaje równa, toteż żadnej z nich NIE JEST DOZWOLONE odebranie najcenniejszego daru jaki otrzymała od Boga poprzez swych rodziców - daru życia.

Aborcja, (na co dowód możemy odnaleźć w encyklice), stanowi pewien rodzaj kryzysu, a także widoczny przykład rozkładu moralnego człowieka, który powoli traci możliwość oraz tak cenną umiejętność odróżnienia tego, co dobre od tego, co złe. Kobieta pozbawiając zupełnie świadomie prawa do życia swoje dziecko, tak naprawdę ogranicza także własną wolność, staje się odtąd niewolnicą grzechu, jakiego się dopuściła.

Jan Paweł II wyraźnie sprzeciwia się bierności ośrodków medycznych, a także służbie zdrowia, która potencjalnie ma możliwość stania się centrum działań wymierzonych przeciwko życiu ludzkiemu. Stwierdza on, iż wszelkie działania, które mają na celu zabójstwo, gdyż inaczej nie możemy nazwać aborcji, powinny być kategorycznie zabronione przez państwo, ośrodki władzy, zaś za nieprzestrzeganie przez obywateli takich ustaw oraz decyzji prawnych powinny być wyciągane bardzo dotkliwe oraz długotrwałe sankcje prawne.

W encyklice odnajdziemy także określenie "negatywne nakazy moralne", czyli takie, które uznają wybór określonego czynu za moralnie niedopuszczalny. Nakazy te winny mieć w odczuciu człowieka wartość ABSOLUTNĄ, w żadnym wypadku zaś relatywną, co oznacza, iż nie powinno być od nich odstępstw. Prawa te, jako niezwykle istotne dla człowieka, prawa przede wszystkim moralne obowiązują bowiem zawsze i wszędzie, bez jakichkolwiek wyjątków.

W odniesieniu do aborcji możemy zatem stwierdzić, iż wybór takiej drogi oraz sposobu rozwiązania "problemu" przez kobietę pozostaje w radykalnej sprzeczności z miłością do Boga, a także z godnością osoby, która przecież stworzona została na Jego obraz i podobieństwo. Wyboru takiego nie możemy NIGDY popierać, czy też argumentować ŻADNĄ intencją, czy też konsekwencją! Oznacza to, iż pewne czyny są bezwarunkowo i niepodważalnie sprzeczne z Bożym planem zbawczym człowieka, w który to plan wpisuje się naturalne prawo do życia osoby ludzkiej. Takim czynem jest właśnie aborcja. Stanowisko to przyjmuje Kościół, jako ostoja oraz obrona istnienia człowieka przed tak często zgubnym wpływem współczesnego świata.

Negatywne nakazy moralne spełniają więc pewną niezwykle istotną oraz potrzebną funkcję, określają one bowiem pewien rodzaj granicy, której człowiek NIE MOŻE przejść. Wielu z nas mogłoby przeciwstawić się tym słowom oraz podważyć je uznając, iż to Sam Bóg ofiarował człowiekowi wolną wolę. WOLNA WOLA nie oznacza jednak w swym założeniu samowoli, lecz umiejętność wyboru pomiędzy dobrem, a złem w KAŻDYCH OKOLICZNOŚCIACH, umiejętność wyboru dobra w każdej sytuacji życia, z jaką przyjdzie nam się kiedykolwiek zmierzyć.

Człowiek wolny od występków, co podkreślał choćby święty Augustyn, nie dopuszczając się występków zabronionych przede wszystkim prawem moralnym, zmierza ku wolności. Kobiety, które pragną żyć zgodnie z zamysłem Bożym, winny bezwarunkowo podjąć się opieki nad dzieckiem, istotą, która przecież zaufała jej już w chwili poczęcia i pragnie tak jak wszyscy ludzie, cieszyć się życiem. To kobieta dokonując negatywnego wyboru, przekreśla możliwość wykonania planu Bożego, który powierzył jej Sam Bóg, przekreśla tym samym poniekąd własną szansę na zbawienie...

Rodzice, uznając dziecko za dar, czynią wszystko, by wywiązać się z tej ogromnej odpowiedzialności za osobę powierzoną ich opiece. Innymi słowy, przyjęcie z radością, jaka powinna towarzyszyć pojawieniu się potomka, jakim obdarza człowieka Bóg, stanowi głoszenie tej ogromnej prawdy wdzięczności Bogu za wielki dar życia.

W zakończeniu Evangelium odnaleźć możemy przedstawienie sylwetki Maryi jako tej, która godząc się na przyjęcie Samego Boga, wypełniła tym samym zamysł Stwórcy, jaki skierował On wobec Matki Zbawiciela. Jest Ona zatem bardzo ściśle związana z Miłość Marii do Jezusa, choć naznaczona tak ogromnym cierpieniem, była bezwarunkowa, co stanowi prawdziwy i niepodważalny wzór dla wszystkich matek, które decydują się na przyjęcie tak ogromnego skarbu, jakim jest dziecko - nowe życie. To Ona potrafiła ukazać człowiekowi, iż "życie znajduje się zawsze w centrum wielkiego zmagania między dobrem, a złem". Jednakże my jako ludzie, którzy sami potrafimy cieszyć się ze swego życia, nie mamy żadnego prawa pozbawiać tej cudownej możliwości innych! To fascynujące, iż Maryja przyjmując Nowe Życie stała się pierwowzorem tej, która cierpiąc niewyobrażalne katusze, potrafiłaby nawet oddać życie za swe Dziecko.

Aborcja jest zabójstwem, jest tym, co można określić miarą zbrodni, jaką sam człowiek zgotowuje człowiekowi. Zbrodnia jest czymś, co wymaga potępienia, toteż aborcja zarówno w moim, jak i w ocenie innych winna być bezwarunkowo zabroniona, gdyż stanowi sposób, w jaki ludzie pragną sami decydować oraz panować nad swoim losem (tu: samowola), nie uznając przy tym przedwiecznego planu Stwórcy, jaki stać się powinien udziałem każdego z nas, każdego z OSOBNA...

Zakończę słowami Matki Teresy z Kalkuty, które w niezwykle trafny oraz bezpośredni sposób podkreślają nieopisaną nikczemność oraz niedopuszczalność dokonywania przez kobiety zabiegu aborcji: "Największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać Ciebie i mnie, byśmy się nie pozabijali?"...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 432
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2016r. 05:30  
Cytuj
mik8,Andrzejek itp.- jak pokazuja badania prawdopodobni byliscie molestowani w dziecinstwie dlatego wlacza sie wam system obronny by waszych i innych dzieci nie krzywdzono jak was ale posuwacie sie do checi zabijania myslac ,ze to uchroni dzieci przed tym co wy przezyliscie.Pasuje byscie teraz wyszli na ulice i pokazli prawde co was spotkalo w mlodyn wieku moze ludzie zaczna wam wspolczuc i spadnie z was ten ciezar jaki nosicie tyle lat ;) Bóg z Wami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2016r. 08:01  
Cytuj
mario1938, podaj link do tych badań?

PS. Ja podam ci pewną definicję. Jak myślisz o kim to?

Fanatyk - osoba żarliwie wyznająca jakąś ideę lub religię, skrajnie nietolerancyjna w stosunku do zwolenników innych poglądów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Paź 2016r. 10:06  
Cytuj
CYTAT
mik8,Andrzejek itp.- jak pokazuja badania prawdopodobni byliscie molestowani w dziecinstwie dlatego wlacza sie wam system obronny by waszych i innych dzieci nie krzywdzono jak was ale posuwacie sie do checi zabijania myslac ,ze to uchroni dzieci przed tym co wy przezyliscie.Pasuje byscie teraz wyszli na ulice i pokazli prawde co was spotkalo w mlodyn wieku moze ludzie zaczna wam wspolczuc i spadnie z was ten ciezar jaki nosicie tyle lat ;) Bóg z Wami.


Ale jakiego zabijania? Zarodek jest człowiekiem? Nie. Zarodek nie posiada podstawowych funkcji życiowych. To tak samo jak jajko traktowałbyś na równo z kurą.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2016r. 11:28  
Cytuj
Kobieta zachodząc w ciążę nosi w sobie nowe życie od początku. proces rozwoju trwa lata a zaczyna się od początku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Paź 2016r. 11:34  
Cytuj
CYTAT
Kobieta zachodząc w ciążę nosi w sobie nowe życie od początku. proces rozwoju trwa lata a zaczyna się od początku.



Obrazek

Adoptujesz gdy matka stwierdzi że nie da rady się opiekować?

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Paź 2016r. 11:39  
Cytuj
Do prawicowych "myślicieli" ...nie chce mi się cytować bo szkoda czasu ...

Jako katolik źle nie chce nikomu życzyć i tego nie robię ... ale tak co drugiemu jakiś "ciapaty" powinien zgwałcić żonę ... córkę ... chciał bym widzieć tą waszą miłość do lekko przekopconego potomka cool girl
w sumie w końcu w rodzinie byłaby szansa na kogoś inteligentnego :szok:

mario1938 ...Podkarpacie to stolica ciemnogrodu

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »