NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Samobójstwo jest grzechem!?,
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 14:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
@ paranormalna

Nigdy nie miałem myśli samobójczych. Z jakiegokolwiek powodu.
Kłamiesz! Każdy ma w życiu takie chwile.

:szok: Paranormalna, Ty tak serio? Możesz jakoś udowodnić swoją tezę?

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 14:27  
Cytuj

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 15:38  
Cytuj
CYTAT
@ Marek370 @ Fiodor

Ja wierzę, że gdy umrę, to poprostu przestanę istnieć.

P.S. Ale takie rozważania pasują raczej do tematu "Czy wierzycie w życie pozagrobowe ?" Bo samobójstwa nie mam zamiaru popełniać.


A jako satanista czym kierujesz się w życiu?
Starasz się być uczciwy i w porządku wobec innych czy robisz co możesz aby wyrządzać ludziom jak najwięcej krzywdy i takiej krzywdy chciałbyś od innych doznawać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 19 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 15:47  
Cytuj
Samobójstwo jest grzechemn i to dla katolików nie może być poddawane żadnym wątpliwościom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 16:04  
Cytuj
Paranormalna,to ja jestem nienormalny bo nigdy nie miałem takich myśli .Chwile zwątpienia tak,ale żeby zaraz wieszać się?

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 18:29  
Cytuj
@ Marek370

Oczywiście że jestem w porządku wobec innych umiech
Satanizm teistyczny, to ten dobry.
Satanizm laveyański, to ten zły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 19:55  
Cytuj
CYTAT
@ Marek370

Formy zorganizowane tworzą wyznawcy nurtu satanizmu laveyańskiego - zarejestrowane w USA "Kościół Szatana" i "Świątynia Seth'a".

Ja wyznaję nurt teistyczny. Tu nie ma żadnych organizacji, czy grup. Wszystko sprowadza się do indywidualnej wiary w istnienia Diabła jako świadomego bytu duchowego.


My chrześcijanie tez wierzymy w istnienie diabła jako bytu świadomego, to nawet bardzo ważne, a ty z kolei podobnie jak my kierujesz się w życiu miłością bliźniegoumiech.
Coś mi się zdaje, że niedługo dorośniesz, poznasz fajna dziewczynę, pójdziesz przed ślubem do spowiedzi, a potem będziecie mieć gromadke fajnych dzieci.
Tylko się nie tatuuj jakoś głupio, żebyś nie miał problemu jak Chylińska.

No chyba, że ten diabel tak łatwo nie da za wygraną i cię już ze swoich rączek nie wypuści. Archanioł Gabriel natomiast niewiele będzie mógł zrobić w twojej obronie, bo tamten mu pokaże twoja pisemna deklarację, że należysz do niegozdegustowany i powie, że zasady są przecież, takie, że oni maja wolna wolę i maja prawo wybierać.
Każdy ma prawo do blędów młodości, ale jak w to podobno ktoś wdepnie to się już z tego nie wyrwie:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 21:08  
Cytuj
Od kiedy lucyfer chce dobrze dla ludzkosci.

Co Jezus wymaga że lucyfer tak go nienawidzi?

Proponuję zejść na zdrowy rozsadek najwyzszy czas zakonczyc te brednie, przestan udowadniac że nie ma różnicy między niebem a pieklem ze nie ma różnicy dla ludzi.

Jest roznica. Ty jedynie wybrałeś to co tobie sluzy a to jest zasadnicza roznica.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 21:23  
Cytuj
Nacht twierdzi że jest satanistą,należy do osób które myślą że dzięki temu są bardzo twardzi i niezależni.Ja bardzo podziwiam ludzi którzy wierzą w Jezusa.Pamiętam spotkanie na KULu z redaktorem Ziemcem i byłem pod wrżeniem Jego wiary

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2016r. 07:13  
Cytuj
CYTAT

Oczywiście że jestem w porządku wobec innych umiech
Satanizm teistyczny, to ten dobry.
Satanizm laveyański, to ten zły.

pierwsze pytanie:
wyjaśnij dlaczego jeden satanizm jest dobry, a drugi zły?



CYTAT

Ja wyznaję nurt teistyczny. Tu nie ma żadnych organizacji, czy grup. Wszystko sprowadza się do indywidualnej wiary w istnienia Diabła jako świadomego bytu duchowego.

drugie pytanie:
diabeł jest dobry czy zły?



CYTAT

Ja wierzę, że gdy umrę, to poprostu przestanę istnieć.

trzecie pytanie:
jak Ty przestaniesz istnieć to dlaczego wierzysz, że diabeł nie przestaje istnieć?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2016r. 23:20  
Cytuj
Myślę, że ludzkość gdzieś zatraciła swe pierwotne instynkty i tą nieodpartą chęć życia. Jako społeczność przyjęliśmy złe wzory i nawyki, które nie dają ludziom poczucia bezpieczeństwa i sensu życia. Rodzina - podstawowa komórka społeczna jest w głębokim kryzysie, w ogóle małżeństwo (wspólne życie dwojga ludzi) też zostało wypaczone - ilość rozwodów ciągle wzrasta, co pociąga za sobą dramaty ludzkie oraz o wiele ważniejsze - traumatyczne przeżycia dzieci rozwodzących się, czy rozchodzących partnerów. Wzrastająca liczba samobójstw świadczy o wielkim kryzysie rodziny jako wspólnoty bliskich sobie osób, bo .... dramat dotyczy najboleśniej właśnie rodziny takiego desperata....Prawdziwe wartości, jak miłość, przyjaźń, zrozumienie drugiego człowieka, empatia, wzajemna pomoc zdewaluowały się.... Ludzie są samotni, zagubieni i nie dostają od nikogo żadnego wsparcia, nikt nie wyciąga do nich pomocnej dłoni, dlatego czasami decydują się na tak drastyczny krok.... Świadomie pomijam tu przypadki ciężkich, nieuleczalnych chorób, które niosą tylko cierpienie. W tym przypadku jestem za możliwością eutanazji....
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2016r. 23:50  
Cytuj
Co zostaje gdy zamienisz życie na drobne a więzy rodzinne na team work?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2016r. 23:54  
Cytuj
Nie powiem głośno umiechumiechumiech
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2016r. 08:38  
Cytuj
A co to jest rodzina ?
Ja przynależę do sub-kultury gotyckiej, i to dla mnie jest rodzina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2016r. 07:06  
Cytuj
najpierw odpowiedz na moje pytania, a później sam się pytaj ...
wszystko zależy o jakiej rodzinie mówisz ...

pająki tez można podzielić na rodziny: krzyżakowate, skakunowate, cheiracanthium, itd. ... umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 18 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2016r. 12:11  
Cytuj
Ta słabość, a nie więcej! imho mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2016r. 23:28  
Cytuj
CYTAT
A co to jest rodzina ?
Ja przynależę do sub-kultury gotyckiej, i to dla mnie jest rodzina.

Zawsze dorastasz w rodzinie i jest ci ona najbliższa!!! Chyba, że jesteś z wykolejonej rodziny i nie wiesz kto to jest mama i tata?!? Dopiero później możesz przynależyć do grup młodzieżowych, np. fanów gotyku..... Dla mnie największym zespołem tego gatunku była grupa Bauhaus, a z polskich kapel Fading Colours..... Tu masz próbkę ich umiejętności....
https://www.youtu(...)JCCuazgs
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 29 Wrz 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Paź 2016r. 11:30  
Cytuj
Nie wyobrażam sobie samobójstwa. Nawet w najgorszej sytuacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Lis 2016r. 00:45  
Cytuj
CYTAT
Nie wyobrażam sobie samobójstwa. Nawet w najgorszej sytuacji.

Nikt nie wie, co jest najgorszą sytuacją dla niego.... Niestety.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2016r. 11:22  
Cytuj
A ja uważam, że samobójcy maja duże jaja...tak w przenośni oczywiście.
Ogarniam samobójstwo za pomocą polkniecia cZegoś, magicznego, co sprawi, ze odchodzisz z tego świata spokojnie, być mmoże bez zadnej świadomości, ze odchodzisz...Idziesz spac, tak po prostu.
Co innego stać na krawedzi dachu budynku 10-pietrowego.....
Albo to cholerna odwaga tak skoczyć w dół albo cholerny strach.
Ja osobiście cZytam takie zachowanie jako odwagę...

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Lis 2016r. 11:43  
Cytuj
Samobójca to po prostu zwykły egoista i tyle.Jaka odwaga,o czym mowa,tchórz i tyle.Odwagą jest wziąć się za siebie i żyć a nie uciekać jak mysz do nory

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 20:20  
Cytuj
Egoista???? Może problemy go przerastają...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 20:33  
Cytuj
Oczywiście że egoista bo myśli tylko o sobie.Każdy ma jakieś problemy ale są sposoby żeby je rozwiązać,są różnego rodzaju specjaliści.Zawsze w takich wypadkach szkoda mi tylko tej biednej rodziny która zostaje z tym wszystkim,z pytaniami bez odpowiedzi i z wyrzutami sumienia.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2017r. 21:26  
Cytuj
CYTAT
@ Marek370

Oczywiście że jestem w porządku wobec innych umiech
Satanizm teistyczny, to ten dobry.
Satanizm laveyański, to ten zły.


Jest pan głupcem panie Nacht, trzeba się o pana modlić - jeszcze nie jest za późno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 07:19  
Cytuj
Polecam vloga o. Adama Szustaka w tym temacie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 09:54  
Cytuj
Ale jak zdrowi(fizycznie) ludzie którzy są raczej stabilni emocjonalnie, bez większych dramatów i problemów natury psychicznej mogą się wypowiadać o zjawisku jakim jest samobójstwo?

Większość ludzi to ameby emocjonalne, istne prymitywy nie odczuwające niczego wiecej poza kilkoma standardowymi odczuciami/odruchami ludzkimi, niezdolne nawet do chwili refleksji niepoprzedzonej impulsem wyuczonych myśli i zachowań.

Nigdy w życiu nie zrozumiecie człowieka który zdecydował się na taki krok więc cała ta wasza dyskusja i prostackie gdybania nie mają najmniejszego sensu. Najłatwiej jest siedząc w ciepłym pokoju przed komputerem pisać "a ja to bym w jego sytuacji tak nie zrobił..." A skąd wy macie jakiekolwiek pojęcie co ten młody człowiek miał w głowie? Oczywiście można mieć swoje zdanie na taki temat, ale jak to wygląda kiedy ktoś wypowiada się o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia? Sami nie zauważacie tego jak żałośnie i idiotycznie brzmią wasze wypowiedzi...


Głupi, odważny, tchórz, egoista, chory, mądry.... ile osób tyle opinii i pamiętajcie, że wypowiadacie się o zmarłym młodym człowieku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »