NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
Nawigacja rowerowa,
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 00:10  
Cytuj
Korzystacie z nawigacji rowerowej? Jakie aplikacje polecacie? Usługi typu NaviMe, Endomondo, Strava umożliwiają rejestrację przejazdów, ale nie znalazłem opcji „Prowadź mnie od punktu A do punktu B”. Raz skorzystałem z nawigacji w mapach Google i nigdy więcej. Wyprowadzała mnie co chwilę na polne lub nieistniejące drogi, kiedy do Stalowej Woli wiodła prosto asfaltowa ulica.

Aplikacja powinna działać w 2 trybach:

1. Wgrywam plik GPX, widzę mapę i otrzymuję komunikaty głosowe, jak jechać.
2. Wybieram punkt A i punkt B. Aplikacja prowadzi mnie ścieżkami rowerowymi, a gdy ich nie ma, to lasem lub szosą (w zależności od ustawień).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 00:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 199
Dołączył: 20 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 00:59  
Cytuj
Zainteresuj się urządzeniami Garmin. W górach używam modelu eTrex, ale są bardziej rowerowe modele.

GPS w tel. to zupełnie inna bajka - raczej horror. Też kiedyś używałem. Wyleczyłem się już.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 07:46  
Cytuj
wyborca trzeba było w nawigacji google zaznaczyć, że poruszasz się samochodem i poprowadziło by Cię asfaltem. Jeśli zaznaczysz rower to prowadzi Cie różnymi drogami szutrowymi i leśnymi też. Google to najtańsze rozwiązanie ale musisz mieć zasięg telefonii komórkowej i internet. Garmin korzysta z "prawdziwego" GPS ale jest dużo droższy no i trzeba postarać się o mapy. Najlepszym rozwiązaniem jest mapa papierowa o małej skali 1:50000 max z danego regionu i wiesz gdzie jechać ;-)

http://allegro.pl/garmin-edge-820-pakiet-map-topo-3lata-gwarancji-i6465840492.html

http://allegro.pl/garmin-edge-810-etui-topo-karta-8gb-3-lata-gw-i6445875820.html

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 09:24  
Cytuj
Używam na rowerze mapy UMP. Używam jej również w samochodowej nawigacji Garmina. Mapa UMP działa na Androidzie w aplikacji OsmAnd. Polecam wypróbowanie takiego rozwiązania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 13:42  
Cytuj
Przyznam ze nie ogarniam takich ludzi jak wyborca . Po jaką cholerę Ci jakaś nawigacja skoro chcesz jeździć tylko po okolicy ?? Przecież się nie zgubisz, a w razie czego to chyba masz google maps w telefonie ?? Pokaże Ci gdzie jesteś i po kłopocie a wycieczkę zaplanuj sobie po prostu przed wyjazdem w domu na google maps w komputerze .
Ostatecznie możesz użyć apliakcaji trekbuddy . Ma ona dokładne mapy ( zapisywany na telefonie więc nie potrzebujesz połączenia z internetem ) no i zapisuje tez oczywiście ślad . W razie czego mogę podesłać mapę naszych okolic ( bezpłatnie ) na emeila .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 13:52  
Cytuj
telefon z systemem windows koszt ok 250 zł ( np. lumia 635 ) + darmowa nawigacja oraz uchwyt rowerowy na telefon !! w zupełności wystarczy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »