NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Mandat z fotoradaru,
Posty: 92
Dołączył: 8 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2016r. 14:55  
Cytuj
W ostatnim czasie przyszedł mi mandat z fotoradaru za przekroczenie predkosci. Czytalam w necie ze mandaty z foto wystawione po 1.04 br sa wystawiane nielegalnie w zwiazku z konstytucja itd, i nie trzeba ich placic. Wie ktos cos wiecej na ten temat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2016r. 14:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lip 2016r. 15:48  
Cytuj
w ostatnim dniu podaj 3 osoby które mogły prowadzić, dogadaj sie z nimi, oni teżtak zrobią... i przedawnieniepo 3cim razie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2016r. 17:05  
Cytuj
CYTAT
W ostatnim czasie przyszedł mi mandat z fotoradaru za przekroczenie predkosci. Czytalam w necie ze mandaty z foto wystawione po 1.04 br sa wystawiane nielegalnie w zwiazku z konstytucja itd, i nie trzeba ich placic. Wie ktos cos wiecej na ten temat?


https://anulu(...)e-wyroki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 18 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 18:30  
Cytuj
Hej przyszedł mi mandat z fotoradaru na rondzie gdy wyjeżdżałam było żółte światło jeszcze co teraz robić jak radzicie płacić i przyjąć mandat czy nic nie robić i czekac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 19:16  
Cytuj
Jak długo czekałeś na ten mandat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 308
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 20:05  
Cytuj
Jak mi fotoradar zarobił fote to po dwóch tygodniach juz mandat przyszedł do płacenia.

Garbus nie gubi oleju, tylko znaczy swój teren!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 18 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 20:06  
Cytuj
Ok 2 tygodni po zdarzeniu przyszedł mandat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 18 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 20:08  
Cytuj
Moze ktoś z was miał taka sytuacje bo nie wiem co robić mandat nie jest mały bo 500 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 21:40  
Cytuj
CYTAT
Moze ktoś z was miał taka sytuacje bo nie wiem co robić mandat nie jest mały bo 500 zł


Jakby to było na wichurze jakiejś, po wykryciu szemranym urządzeniem, to można by kombinować. Jak w STW, to raczej nie ma zmiłuj - przewinienie = kara.
Przyszło ze zdjęciem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 21:43  
Cytuj
ja też kiedyś wjechałem na pierwsze światła na żółtym, nie było szans zatrzymać się przed linią - wjechałbym na rondo hamując. Minęło parę ładnych miesięcy i cisza. Ale na żółtym i tak nie powinni wysyłać bo to nie czerwone. Osobiście bym nie przyjął.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 22:53  
Cytuj
CYTAT
Hej przyszedł mi mandat z fotoradaru na rondzie gdy wyjeżdżałam było żółte światło jeszcze co teraz robić jak radzicie płacić i przyjąć mandat czy nic nie robić i czekac.


Pokaż zdjęcia, zobaczymy to żółte. Zapewne dostałeś kilka ujęć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 23:12  
Cytuj
CYTAT
Hej przyszedł mi mandat z fotoradaru na rondzie gdy wyjeżdżałam było żółte światło jeszcze co teraz robić jak radzicie płacić i przyjąć mandat czy nic nie robić i czekac.


yhy jasne, a to zolte okazalo sie pewnie poznym zoltym, a wg niektorych wczesnym czerwobym. Kiedy ludzie zrozumieja, ze zolte jest nie po to aby przyspieszac, a po to zeby przejechac kiedy nie ma mozliwosci wyhamowania. Mandat jak na warunki europejskie jest smiesznie maly.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2016r. 23:53  
Cytuj
Mi dwa razy zdarzyło się tam przejechać na żółtym, i nic nie dostałam, więc pewnie niestety jak już przejeżdżałaś przez sygnalizator, światło zmieniło się na czerwone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2016r. 00:30  
Cytuj
Światło żółte na rondzie jest chyba najdłuższe w całej Stalowej Woli. Jeżeli jadąc i z daleka widząc żółte, stwierdziłeś że należy przyśpieszyć zamiast hamować, bądź jechałeś 80+ km/h i nie było szans na hamowanie żeby nie wjechać na środek skrzyżowania z piskiem - to teraz płać a nie szukasz wymówek. Jeżdżę mnóstwo razy tamtędy (odkąd na Poniatowskiego są progi) i wjeżdżałem już chyba z 50 razy na żółtym. Nic mi nie przyszło. Tylko mi żółte zapalało się przeważnie praktycznie nad samochodem - Tobie pewnie z 70m od linii zatrzymania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 12 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2016r. 04:45  
Cytuj
CYTAT
Moze ktoś z was miał taka sytuacje bo nie wiem co robić mandat nie jest mały bo 500 zł



Mi kiedys po pol roku przyszedl mandat 500 zł z Jeżowego bez zdjecia. Nie zaplacilem i obylo sie bez konsekwencji. Sprawa sie juz przedawnila a bylo to jakies 4 lata temu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2016r. 07:54  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Moze ktoś z was miał taka sytuacje bo nie wiem co robić mandat nie jest mały bo 500 zł



Mi kiedys po pol roku przyszedl mandat 500 zł z Jeżowego bez zdjecia. Nie zaplacilem i obylo sie bez konsekwencji. Sprawa sie juz przedawnila a bylo to jakies 4 lata temu.


To są inne mandaty - a poza tym po prostu "nie płacenie" to ryzykowna gra, bo się może srogo skończyć. Zwykłe mandaty z radarów można było odpowiednio przeczekać i kombinować.
Te za "przejazd przez czerwone" to już inny temat, nie przeskoczysz i nie przeczekasz - w dodatku to jest gorsze przewinienie (i dużo bardziej niebezpieczne).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Lip 2016r. 07:59  
Cytuj
CYTAT
Moze ktoś z was miał taka sytuacje bo nie wiem co robić mandat nie jest mały bo 500 zł



Zaplacic za glupote. Na rondzie nie ma.oocji wjechsc uczciwie na zoltym i dostaf mandat. Zreszta z tamtego miejsca przysylaja tak jak ktos wspomnial kilka ujec, jak sie zblizasz.i jak przejezdzasz. Chcesz powiedzief, ze na tych uueciach jest "zolte" swiatlo?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2016r. 09:16  
Cytuj
CYTAT
W ostatnim czasie przyszedł mi mandat z fotoradaru za przekroczenie predkosci. Czytalam w necie ze mandaty z foto wystawione po 1.04 br sa wystawiane nielegalnie w zwiazku z konstytucja itd, i nie trzeba ich placic. Wie ktos cos wiecej na ten temat?

czyzby 01.04 konstytucja się zmieniła? nic o tym nie słyszałam

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2016r. 10:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
W ostatnim czasie przyszedł mi mandat z fotoradaru za przekroczenie predkosci. Czytalam w necie ze mandaty z foto wystawione po 1.04 br sa wystawiane nielegalnie w zwiazku z konstytucja itd, i nie trzeba ich placic. Wie ktos cos wiecej na ten temat?

czyzby 01.04 konstytucja się zmieniła? nic o tym nie słyszałam



https://anulu(...)e-wyroki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 25 Lip 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Sie 2016r. 12:47  
Cytuj
Mnie przyszło kiedyś zdjęcie, na którym oprócz mojego był jeszcze inny pojazd. Odwołałem się i uniknąłem kary. Wszystko dzięki filmom Emila Rau. Inaczej nawet nie wiedziałbym pewnie o tego typu przekrętach SM.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sie 2016r. 15:59  
Cytuj
CYTAT
Światło żółte na rondzie jest chyba najdłuższe w całej Stalowej Woli. Jeżeli jadąc i z daleka widząc żółte, stwierdziłeś że należy przyśpieszyć zamiast hamować, bądź jechałeś 80+ km/h i nie było szans na hamowanie żeby nie wjechać na środek skrzyżowania z piskiem - to teraz płać a nie szukasz wymówek. Jeżdżę mnóstwo razy tamtędy (odkąd na Poniatowskiego są progi) i wjeżdżałem już chyba z 50 razy na żółtym. Nic mi nie przyszło. Tylko mi żółte zapalało się przeważnie praktycznie nad samochodem - Tobie pewnie z 70m od linii zatrzymania.


Ty cwaniaczku tak nie skacz bo nie do końca masz rację.

Mieszkam w takim miejscu, że widzę z okna dokładnie całe skrzyżowanie/rondo. Odkąd zamontowali te kamery to od czasu do czasu przyglądam się tej sygnalizacji. I doszedłem do jednego wniosku... to zwykła maszynka do zarabiania pieniędzy (nie dostałem tam nigdy mandatu).

Rzecz polega na tym, że te światła mają różne "tryby"... czasem zielone trwa ponad 20 sekund... a czasem 8 sekund.... z działaniem żółtego też jest różnie bo czasem jest to nawet 4 sekundy, a za innym razem niecałe 2. I uprzedzam odrazu teksty typu "światła zmieniają się wraz ze zmianą natężenia ruchu... bla bla bla" NIE! Właśnie na tym rzecz polega, że nierzadko światła zmieniają się wręcz "po chamsku" i dosłownie łapią kierowców jadących normalnie 60km/h... A zmiany tych trybów nie mają nic wspólnego z natężeniem ruchu... Obserwuje to od dłuższego czasu i nie jest to mój własny wymysł tylko zwyczajne fakty i można by było o tym zrobić naprawde ciekawy dokument.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2016r. 16:36  
Cytuj
Odnośnie kamer monitoringu światła czerwonego na KEN i Jana Pawła wychodzi na to że nie mogą nam nic zrobić.......
Polecam artykuł https://anulu(...)redkosci z którego wynika że GITD nie ma prawa przetwarzać i udostępniać danych osobowych z fotoradarów, kamer monitoringu przejazdu na czerwonym świetle czy odcinkowego pomiaru prędkości, to oznacza, że nie jest organem uprawnionym do żądania wskazania osób, którym użyczyliśmy pojazd oraz nie jest uprawnionym oskarżycielem do składania do sądu wniosków o ukaranie ani przekazywania spraw na policję, a to oznacza – że każde postępowanie prowadzone przeciwko nam przed sądem lub przez GITD musi zostać z mocy art. 5 ust. 1 pkt 9 umorzone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2016r. 21:14  
Cytuj
to idz im to powiedz, albo sie saduj zobaczymy wtedy czy taka racje masz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 13 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2018r. 12:56  
Cytuj
Coś wiadomo w temacie nowego? Właśnie dostałem "prezent"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Sty 2018r. 13:03  
Cytuj
Nowego ... ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »