NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Klimatyzacja w mieszkaniu,
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2016r. 12:44  
Cytuj
Witam, zastanawiam się nad założeniem w mieszkaniu klimatyzacji. Czy ktoś mógłby mi polecić jakaś firmę?? Czy trzeba składać pismo do Spółdzielni z zapytaniem o zgodę?? Jaki jest koszt założenia klimatyzatorA w mieszkaniu o powierzchni około 40 m2??
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2016r. 12:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
htk
htk
htk
Posty: 49
Dołączył: 26 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2016r. 16:14  
Cytuj
myślę że koszt około 3tys jeśli masz mieszkanie z balkonem to niebedzie problemu. sam myślę kupić taki przenośny tylko trzeba rurę na zewnątrz wystawić ale ja mam taka kratkę pod oknem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 00:49  
Cytuj
można klimatyzator przenośny i coś takiego wyjdzie taniejumiech

http://www.okazj(...)row.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 06:31  
Cytuj
Znajoma pytała w Nowexie i powiedzieli jej 2800 z montażem z klimatyzator stacjonarny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 07:48  
Cytuj
CYTAT
Znajoma pytała w Nowexie i powiedzieli jej 2800 z montażem z klimatyzator stacjonarny.


Cena bardzo atrakcyjna. Muszę się tam wybrać. Ciekawe jakiej mocy to urządzenie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 09:59  
Cytuj
przenosny nie ma sensu

polecam

witold Paluch

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 10:04  
Cytuj
CYTAT
przenosny nie ma sensu

polecam

witold Paluch


Też polecam. poszło PW

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 10:35  
Cytuj
CYTAT
przenosny nie ma sensu

polecam

witold Paluch


Miałeś przenośny?

Nie ma sensu bo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 10:48  
Cytuj
Polecam Witold Paluch z Jastkowic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 10:55  
Cytuj
To odpowiem ja z doświadczenia

Kupiliśmy sobie w pracy przenosny klimatyzator ok. 3 lata temu to było. Wielkości, hmm taki średniej wielkości lodówka
Mialo to rurę jak od termy, ale dużo wiekszą, którą trzeba było wysunąc na zewnątrz, a że nie było innej mozliwości, np. jakiegos wepchania w dziurę w budynku (stary budynek) trzeba było uchylnie zrobić okno i to wystawic).

W rezultacie urzadzenie buczało jak wsciekłe, stojąc przy nim odczuwało się lekki chłodek, ale kilka kroków dalej zero. Upał wpadał przez okno, powietrze więc się mieszało, urządzenie buczało i nie chłodziło nam biura w ogóle (około 60 m2).. Ostatecznie urządzenie poszło na sprzedaż.

Nie pamiętam jakiej to było marki. Ale u nas nie sprawdziło się wcale. Zajmowało mnóstwo miejsca, nie wyglądało najlepiej, a co najgorsze, nie działało.

Może komuś podobne dobrze funkcjonuje i opowie o tym łącznie z podaniem marki.

A ja mam pytanie do tych co mają normalne klimatyzatory w domach. Ile to zużywa prądu? Jak to widać później po rachunkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 11:57  
Cytuj
mam przenosny
i w tym roku przechodze na scienny
przenosny
jest malo wydajny
glosny
i trzeba rure przez okno odprowadzic

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 13:31  
Cytuj
CYTAT
To odpowiem ja z doświadczenia

trzeba było uchylnie zrobić okno i to wystawic).

W rezultacie urzadzenie buczało jak wsciekłe, stojąc przy nim odczuwało się lekki chłodek, ale kilka kroków dalej zero. Upał wpadał przez okno, powietrze więc się mieszało, urządzenie buczało i nie chłodziło nam biura w ogóle (około 60 m2)




Uchylone okno z rurą trzeba uszczelnić inaczej nie ma to sensu, są do tego nakładki. Podobny efekt jeśli przy splicie zostawić otwarte okna, też nie będzie działać efektywnie. Split to dobre rozwiązanie do jednego pomieszczenia, z przenośnym można podróżować po pokojach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 14:07  
Cytuj
Klimatyzacja w takie dni to błogosławieństwo. Nie chodzi tylko temperaturę, ale i wilgotność. Nie żałujcie na inwestycję i zakładajcie profesjonalną klimę z jednostką zewnętrzną. Robią to wyspecjalizowane firmy. Nie róbcie tego sami bo trzeba się na tym znać.
Swoją drogą (teraz nie bo to standard w nowych samochodach) dziwi mnie, że kupowano auta z klimą, a w domach nie montowano klimatyzacji. Sam mam auto stare, bez klimy i da się wytrzymać nawet te kilka godzin jazdy otwierając okna (co innego korki, ale to wyjątek) niż mieszkać w saunie 24 h/doba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 15:41  
Cytuj
CYTAT
Robią to wyspecjalizowane firmy. Nie róbcie tego sami bo trzeba się na tym znać.

Montaz klimy jest prosty jak budowa cepa. Ktos kto ma co nieco technicznego zmyslu moze poradzic sobie z tym bez problemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 15:53  
Cytuj
A masz takie specjalne urządzenie mierzące ciśnienie w jednostce i ewentualnie czynnik w butli do dobicia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 16:14  
Cytuj
www.gree.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 16:22  
Cytuj
CYTAT
A masz takie specjalne urządzenie mierzące ciśnienie w jednostce i ewentualnie czynnik w butli do dobicia?

Takie specjalne urzadzenie czyli manometr? Czynnik do dobicia kupisz bez problemu np na alledrogo. Ale to przy montazu nowej jednostki nie jest potrzebne. Myslalem raczej ze spytasz o prawne aspekty poslugiwania sie czynnikami chlodniczymi, bo to chyba jedyny powod dla ktorego z samodzielnego montazu mozna zrezygnowac. Technicznie zalozenie klimy jest bardzo proste. Poziom trudnosci jest taki jak wymiany kola w samochodzie. Cena za zalozenie klimy jest calkowicie nieadekwatna do pracy ktora trzeba przy tym wykonac. I z powodzeniem mozna ten skladnik ceny za swoja klime wyrzucic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 4 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 16:22  
Cytuj
CYTAT
A masz takie specjalne urządzenie mierzące ciśnienie w jednostce i ewentualnie czynnik w butli do dobicia?



Gdzieś dzwonili w kościele, zarumienionyale w którym?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 16:26  
Cytuj
Nie manometr tylko takie coś co ma silnik i 3 kolorowe węże. To coś też ma manometr zainstalowany w sobie, ale nie o sam manometr mi chodziło.

piotrstalowa, taki jesteś mądry? Wszystkie rozumy pozjadałeś w każdej dziedzinie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 16:28  
Cytuj
CYTAT

Gdzieś dzwonili w kościele, zarumienionyale w którym?

Zgadzam sie, dokladnie tak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 18:01  
Cytuj
HIV to coś to jest nic innego jak pompa próżniowa ale nie jest ona potrzebna przy montażu wszystkich nowych klimatyzatorów,niejednokrotnie można się bez niej obejść.
CYTAT (piotrstalowa)
Gdzieś dzwonili w kościele, zarumienionyale w którym?

Trudno nie przyznać mu racji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 18:30  
Cytuj
Po co zabierać się za to samemu skoro może zrobić to ktoś kto się tym zajmuje nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 20:40  
Cytuj
CYTAT
Po co zabierać się za to samemu skoro może zrobić to ktoś kto się tym zajmuje nie wiem

Tylko chec zaoszczedzenia kasy. Innych powodow brak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 20:41  
Cytuj
Oczywiście, serwis zrobi to profesjonalnie i da gwarancję na montaż.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2016r. 21:12  
Cytuj
CYTAT
Oczywiście, serwis zrobi to profesjonalnie i da gwarancję na montaż.


Gwarancje i spokój, producenci z wyższej półki dają nawet 7 lat gwarancji, warunek montaż przez autoryzowaną firmę i przeglądy serwisowe. Klimatyzacja na całe mieszkanie zależnie od metrażu i dodatkowych czynników, może trochę kosztować. Nie jest to montaż jednej jednostki, jeżeli ktoś tak twierdzi to lepiej dać sobie z tą firmą spokój. Żeby nie wchodzić w szczegóły to tak jakby zamontować jeden grzejnik i twierdzić, że ogrzeje całe mieszkanie. Ktoś pytał o zużycie prądu, z reguły moc urządzenia = obciążenie elektryczne, w przypadku dobrze dobranego urządzenia nie pracuje ono 24h umiech. Co do montażu samodzielnego, to tak jak z wymianą rozrządu w aucie można samemu, ale trzeba do tego trochę wiedzy. W przypadku klimatyzacji składającej się z większej ilości jednostek, bez dobrego sprzętu nie obejdzie się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »