NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Krótkie trasy rowerowe, Stalowa Wola i okolice
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 13:50  
Cytuj
kolo1...gdzie wysyłasz wyborcę na Roztocze jak nie dojedzie tam umiech
aabbccddee nie wysyłaj nikogo na trasę w kierunku na Rzeszów bo to samobójstwo, no chyba że bocznymi drogami a nie główną

wyborca...wsiadasz na rower i jedziesz, przecież nie masz się prawa zgubić w naszych okolicach, nawet w lesie bo prędzej czy później przecież wyjedziesz gdzieś na asfalt .
Ja tak zaczynałem, a wtedy nie było GPS i nie miałem tez dostępu do internetu aby ustalić sobie trasę na google maps . Wiec po prostu jechałem gdzie mnie poniosło, z każdą wycieczką co raz dalej .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 13:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 16:57  
Cytuj
Nie wysyłam kolegi na drogę na Rzeszów, ta droga tylko jedziesz z 500 m a później juz przez las umiech a do konca niska dojedziesz bocznymi umiech

Ja tez wsiadałem na rower, wjeżdżałem w las i nie zastanawiałem sie gdzie jadę, gdzies się zawsze wyjechało umiech polecam taką metodę bez żadnych map czy GPS, jak się zgubisz to w razie czego masz telefon umiech aaa może w środku lasu jakiś ciekawy pokemon będzie czekał okgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 20:58  
Cytuj
Albo ssak leśny umiech jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 00:25  
Cytuj
no racja - faktycznie roztocze to hardcore umiech . Krótkie trasy terenowe - za śmietnik i pogórkach możliwości jest dużo , albo krajoznawczo może Lasy Janowskie np . Imielty Ług 50 km w obie strony ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 17 Lut 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 00:52  
Cytuj
Imielty Ług - polecam jak najbardziej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2017r. 21:22  
Cytuj
Którędy da się dojechać rowerami crossowymi do Imielty Ługu? Próbowaliśmy przez Lasy Janowskie (czyli prosto zamiast skręcać w lewo w stronę rezerwatu Jastkowice), ale tam jest tyle piachu, że trzeba by czołgiem jechać. Słabo znamy te tereny, dlatego pytam o pomoc. Znaleźliśmy taką mapę:

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 19 Kwie 2015r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Kwie 2017r. 22:02  
Cytuj
Lipa - Gielnia - Gwizdów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 657
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2017r. 22:38  
Cytuj
Polecam trase na jezioro Imielity Ług.Pojechałem tam bo chciałem wpisać sie do paru skrzynek opencaching.Nawet jak ktos nie szuka skrzynek z geocaching i opencaching to warto tam jechać.W lato na tej trasie od Jastkowic do wsi Kochany zaczyna sie las i jak sie jedzie to jest duzo chłodniej.uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2017r. 23:03  
Cytuj
wyborca....zaproponuję Ci trasę po samych asfaltach ( poza odcinkiem przez rezerwat rzecz jasna i z krótkim odcinkiem szutru . Ale nie nie będzie ona najkrótsza z wielu możliwych . Opisałbym krótszą po asfalcie i szutrze ale byś się na bank zamotał a nie chce mieć Cię na sumieniu . No więc ...

Jedz asfaltem do Gielni ( jak tam dojedziesz to już Twoja sprawa bo opcji asfaltowych jest kilka ) . Mijasz Gielnię i zaczyna się wąska asfaltówka przez las . Jedziesz nią kilka km, po drodze mijasz malutką wioskę Bania a za nią kończy się ten wąski asfalt a wyjeżdżasz na asfaltówka normalną..i tu masz skręcić w prawo...czyli na Gwizdów... po kilku km dojeżdżasz do Gwuzdowa, mijasz całą wieś aż za ostatnimi budynkami wsi, po prawej , zobaczysz dość szeroką drogę szutrowa . Tu wjeżdżasz na ten szuter i jedziesz aż po swojej prawej stronie zobaczysz tablicę informacyjną rezerwaty Imielty Ług a przy niej taki szlaban . Tu wjeżdżasz za szlaban i zaczyna się droga leśna która zaprowadzi Cie do rezerwatu .

Mam nadzieję że jakoś to przystępnie i prosto napisałem i trafisz .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2017r. 22:16  
Cytuj
Jak ktoś lubi wcześniej planować trasę przy komputerze, to tutaj można to przyjemnie zrobić:
http://wtracks.appspot.com/
Nie polecam w ten sposób planować jazdy po lesie - jak ktoś próbował porównać to co widać w Google maps do terenu to wie o co chodzi ;)


Ale "wyborco", weź sobie do serca co ci w tamtym roku napisał Mariusz77 - dopóki sam gdzieś nie pojedziesz, to nie dowiesz się czy trasa ci się podoba umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 657
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2017r. 21:26  
Cytuj
Byłem dzisiaj pojeździc na rowerku.Jest troche zimno,ale mozna załozyc czapke i rekawiczki.Nad ciepła woda z elektrowni pustki.Na trasie do Ozetu rowerzysci jezdzili.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2017r. 21:21  
Cytuj
Jeśli ktoś lubi tereny leśne wcześniej omawiane czyli Goliszowiec, Lipa,Janiki,Gielnia, Łęka itp,to dostałam namiar na przewodników z Lipy znających teren i trasy rowerowe, oficjalne i mniej znane.I nie żałuję bo i grzybów nazbierałam i bardzo dużo dowiedziałam się o dawnej historii tych terenów. Co prawda to było jesienią ale póki co polecam dla tych co chcieliby coś zobaczyc,coś się dowiedziec a nie znają terenu.Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2017r. 11:33  
Cytuj
Grzyby? Teraz? :szok:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2017r. 20:52  
Cytuj
Przecież pisałam że jesienią good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2017r. 11:33  
Cytuj
Cześć:cwaniak:
Podpowiecie jak z Jastkowic dojechać do Kochanów? Oczywiście rowerkiem umiech
Na google maps pokazuje trasę Wolności - Ludian i przez las. Ktoś jechał tą trasą? Jest przejezdna? Są jakieś rozwidlenia? Może jakieś wskazówki? Ewentualnie inna trasa. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lip 2017r. 12:11  
Cytuj
No bo to najprostsza trasa. Ja wolę W Rzeczycy za rzeką Obok sklepu ABC odbić w prawo na Goliszowiec i dojeżdżając do lasu masz rozwidlenie, jedziesz tym w prawo a reszta to już za znakami na drzewach i znakami drogowymi. Gdzieniegdzie dużo piachu rower trzeba prowadzić. Na google maps nie ma wszystkich dróg leśnych zaznaczonych. Ktoś wie w jakich godzinach jest tam czynne chyba czy niby zoo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2017r. 12:50  
Cytuj
Dzięki Kruger,chyba polecimy Twoją trasą, ewentualnie spróbujemy wrócić przez Jastkowice Ludian.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2017r. 00:38  
Cytuj
Kochany - najszybciej przez Ludian ( nie trzeba prowadzić po piachu, ale trzeba mieć rower MTB ), bez piachu przez Goliszowiec . Mini zoo - teren prywatny dzwoń do właściciela , na razie to organizuje tylko szopki w zimie z tego co wiem .
Imełty Ług po remoncie - nowa grobla - nowa platforma widokowa , młode wilki ... w okolicy .
A już za kawałek czasu Dni Karpia na Malińcu ... . Przygoda czeka , trzeba ją tylko umieć znaleśc i nie potrzeba do tego elekroniki i neta ... .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2017r. 10:08  
Cytuj
Czy ktoś coś wie o wygranych w zeszłym roku stojakach z "Kręć kilometry"?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 5 Cze 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2017r. 09:13  
Cytuj
pewnie ludzi w bambuko zrobili nakręcając ich na pewne szczytne cele i nagrody na wyciągnięcie ręki, brawo za inicjatywę ale aby ją zrealizować pewnie wymagane są zgody na montaż stojaków i same stojaki. Najlepiej napisać bezpośrednio do allforplanet aby poznać oficjalne stanowisko. Kto się odważy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 9 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2017r. 08:59  
Cytuj
Czy może ktoś poradzi gdzie najlepiej jeździć rowerem??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2017r. 16:31  
Cytuj
No na pewno nie po mieście , najprościej to na obwodnicę w kierunku na Brandwicę , rezerwat Sochy, Charzewice , Agatówkę . Można też na zalew w Podwolinie przez oś Hutnik i lasem na Warchoły . W naszej okolicy jest wiekle ciekawych tras rowerowych , pytanie tylko kilometrów jesteś w stanie przejechać jednorazowo ? Bo my ekipą jeżdzimy tu i tam ... umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 5 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2017r. 15:32  
Cytuj
To prawda, dobrze jest tam obwodnica.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 6 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2017r. 08:25  
Cytuj
To prawda, super sprawa z tą obwodnicą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 8 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2017r. 23:54  
Cytuj
mam pytanie
Czy na ten byly poligon obok lipy można sie rowerkiem wybrac? czy dalej jest zakaz wstepu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »