NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
500+, do którego dnia miesiąca wypłata świadczenia
Posty: 6
Dołączył: 18 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 16:38  
Cytuj
a ja w tym miesiacu wciaz czekam na kolejna czesc kasy :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 16:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2016r. 10:24  
Cytuj
Czy ktoś, kto złożył wniosek w urzędzie po 9 maja, dostał już przelew?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 14 Sty 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 13:22  
Cytuj
Witam, ja składałam 19 maja , wczoraj coś jeszcze donosiłam. Ponoć jest dobrze już, a kasa ma być ok 30 czerwca.
Misterstw jak to część kasy, to tak na raty wypłacają za te 3 m-cezapytanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 13:36  
Cytuj
CYTAT
a ja w tym miesiacu wciaz czekam na kolejna czesc kasy :(


Może zamiast czekać weź się do pracy. Przecież jeszcze kilka miesięcy temu nie było żadnego 500+ i żyłaś, a teraz nie ma przelewu i żalisz się na forum?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 15 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 15:51  
Cytuj
nastepny mądry sie odezwał jak cie nie dotyczy to nie zabieraj głosu
sam sie wyslij do roboty!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 16:01  
Cytuj
Jak mnie nie dotyczy? A skąd rząd ma te pieniądze? produkuje? Co roku 1 stycznia podnoszą mi stawkę zus. Pieniądze powinny być w postaci kart płatniczych tylko na określone produkty. A wy co miesiąc zakłądacie nowe tematy i pytacie czy już są. Tak kurna będą, bo ja najpierw zapłacę zus i podatek, później ci na górze połowę z tego ukradną, a później wam dadzą i myślicie, że kasa z nieba leci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10518
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 16:06  
Cytuj
CYTAT
Jak mnie nie dotyczy? A skąd rząd ma te pieniądze? produkuje?


To dlatego PO było za daniem na pierwsze dziecko niezależnie od dochodu.

?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 16:46  
Cytuj
Nie obchodzi mnie kto daje czy to PiS czy PO, mnie obchodzi, że okradają mnie, a dają tym, którym się robić nie chce, a ludzie uważają, że im się należy. Ciekawi mnie jedno, co będzie kiedy ten zasiłek się skończy, bo ktoś kiedyś to ukróci, żali na forum nie będzie końca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 17:06  
Cytuj
zgadzam się z kolegą powyżej - te benefity w żadnej mierze nie powinny być wypłacane w gotówce - jedynie jako talon na artykuły pierwszej potrzeby jak ubrania,żywność,przybory szkolne i higieniczne - każda forma rozdawania gotówki przyczynia się do rozwoju patologii i zachowań ekstremalnych oraz demoralizuje i tak już roszczeniowo nastawioną część społeczeństwa.. mam nadzieję że od stycznia będą to po prostu talony jak w cywilizowanych krajach.amen..:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10518
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 17:32  
Cytuj
Okradają placze placze placze Sam sobie wychowaj klientów.

250,000 euro za importowanego afganczyka to taniej od:
500*12*18/4.5=25,000 euro goodgood

używane auto?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 18:33  
Cytuj
CYTAT

Może zamiast czekać weź się do pracy. Przecież jeszcze kilka miesięcy temu nie było żadnego 500+ i żyłaś, a teraz nie ma przelewu i żalisz się na forum?


daj koleżance spokój, pewnie kredyt u żydka zaciągnęła albo coś na raty...nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 340
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 21:17  
Cytuj
Proszę na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 17:45  
Cytuj
witam jakiś mały poślizg?juz 11 lipca a 500+ niema tez tak macie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 3 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 18:21  
Cytuj
No ja miałam zawsze 10-ego i też nie mam, ale dwie koleżanki dostały dzisiaj przelew. Trzeba jutro do urzędu zadzwonić o co chodzi??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 18:22  
Cytuj
A co wy myślicie, że oni sobie drukują te pieniądze?? Kiedyś wam przyjdzie zapłacić i to dużo więcej za wasze 500 plus, które przejecie i przepijecie. Talony też nic nie dadzą, bo talon można komuś sprzedać taniej i mieć kase na chlanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 3 Cze 2014r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 18:38  
Cytuj
Wielu mówi tylko o jednym 500 plus to kasa na chlanie (cytuję).Co jest ? a wiem ,zwykła ludzka zawiść bezpodstawna zazdrość że oto ktoś dostanie pieniądze na wychowanie dziecka.Patologie zawsze się znajdą ,to fakt.Ale przecież w każdym cywilizowanym kraju państwo wypłaca kasę na dzieciaki.To u nas ma być inaczej ? przecież chcemy równać się do bardziej zamoznaych krajów,gwoli wyjaśnienia ja nie pobieram pieniedzy z tego programu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 18:48  
Cytuj
Ale po co zabierać ludziom pieniądze, żeby im potem oddawać? Nie czytacie swoich kwitków z wypłat?? Nie płacicie podatków, że nie wiecie ile wam państwo zabiera?? PiS wprowadza program 500 plus, a jednocześnie mówi, że nie ma pieniędzy na podwyższenie kwoty wolnej od podatku. To nie lepiej nie wprowadzić programu i wprowadzić większą kwotę wolną od podatku lub ulgę podatkową dla pracowników posiadających dzieci?? Wtedy mamy te całe 500 plus razem z wypłatą i nie musi nam tego zabierać urzędnik, żeby potem drugi urzędnik nam to oddał, a tłumaczenie, że Polacy są zawistni jest niedorzeczne. W UK są benefity, ale ile ZUS-u musi zapłacić osoba prowadząca DG w UK, a ile w Polsce? To jest horrendalna różnica. W Polsce, ktoś narobił dwójkę dzieci i nie pracuje to dostaje 1000 zł od państwa, a ktoś prowadzi własną działalność i państwo mu zabiera 1140 zł samego ZUS-u.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 19:20  
Cytuj
Przecież ktoś coś wspominał ze podobno mają.20 wypłacać od lipca.

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 10 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 22:46  
Cytuj
Ten co nie dostaje najwiecej ma do powiedzenia a wszystko z zazdrosci ;-) pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 18 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 00:52  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś, kto złożył wniosek w urzędzie po 9 maja, dostał już przelew?


Wniosek złożony 24 czerwca, a przelew już 8 lipca na koncie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 8 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 09:28  
Cytuj
Ktoś jeszcze otrzymał przelew 8 lipca ??? Bo ja wciąż czekam na 500plus w lipcu i cisza. Nigdzie nie ma informacji co gdzie kiedy....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 10:50  
Cytuj
Zgadzam się z wypowiedzią , ale puki mamy taki system populistyczny, wobec czego trzeba ciągnąć z państwowego ile się da i nie oglądać na innych. Finał będzie taki że coś wkońcu pęknie a biedni za to zapłacą i pozostanie im się modlić (oj będą mieli gdzie) o pełny brzuch a bogatsi przeczekają i skorzystają wykupując majątki i wykorzystywać biednych za pół darmo bo sytuacja biedniejszych na to zmusi.

Można było rozdawać głodnym wędki a nie ryby.


CYTAT
Ale po co zabierać ludziom pieniądze, żeby im potem oddawać? Nie czytacie swoich kwitków z wypłat?? Nie płacicie podatków, że nie wiecie ile wam państwo zabiera?? PiS wprowadza program 500 plus, a jednocześnie mówi, że nie ma pieniędzy na podwyższenie kwoty wolnej od podatku. To nie lepiej nie wprowadzić programu i wprowadzić większą kwotę wolną od podatku lub ulgę podatkową dla pracowników posiadających dzieci?? Wtedy mamy te całe 500 plus razem z wypłatą i nie musi nam tego zabierać urzędnik, żeby potem drugi urzędnik nam to oddał, a tłumaczenie, że Polacy są zawistni jest niedorzeczne. W UK są benefity, ale ile ZUS-u musi zapłacić osoba prowadząca DG w UK, a ile w Polsce? To jest horrendalna różnica. W Polsce, ktoś narobił dwójkę dzieci i nie pracuje to dostaje 1000 zł od państwa, a ktoś prowadzi własną działalność i państwo mu zabiera 1140 zł samego ZUS-u.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 12:54  
Cytuj
http://www.newsweek.pl/biznes/oszczednosci-w-zus-czy-dostaniemy-emerytury-z-zus-,artykuly,388894,1.html


Taki będzie finał. Teraz przejecie swoje 500 plus, a na starość 600 zł emerytury.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 12 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 13:39  
Cytuj
Wszyscy znajomi ktorzy dostali 500+ wymieniają samochody na nowe. Kto wkoncu te pieniadze dostaje dzieci czy dorosli na swoje wydatki? Porażka totalna po prostu kupili sobie głosy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 13:52  
Cytuj
Program miał za zadanie zwiększyć dzietność Polaków. Gdyż w związku z niżem demograficznym przyszłość ZUS-u będzie tragiczna. ZUS generuje jakieś 50 mld długu w skali roku, a będzie coraz gorzej. Problem się zacznie gdy ludzie będą umierali z głodu, a do tego to prowadzi. Po Osiedlu Centralnym przynajmniej kilku mężczyzn chodzi i zbiera butelki pod osłoną nocy. Nie są to żule, po prostu emerytura im nie starcza lub nie mają żadnych świadczeń bo podniesiono wiek emerytalny, a w wieku 65 lat ciężko o pracę. Takich przypadków z roku na rok będzie coraz więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »