NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Antykoncepcja po porodzie,
Posty: 15
Dołączył: 22 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2016r. 13:44  
Cytuj
Pytanie do mam - na jaką antykoncepcję zdecydowałyście się po porodzie? Da się pogodzić karmienie z pigułką? Bo spirala to u mnie odpada...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2016r. 13:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Maja 2016r. 14:08  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Z przykrością informuję, że dostajesz +20%. Dziewczyna nie pyta jakie poglądy na temat antykoncepcji mają politycy!

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2016r. 16:32  
Cytuj
Są jakieś pigułki, które mogą brać kobiety karmiące. Z tego, co mi mówiła koleżanka, to kosztują około 70zł za opakowanie. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2016r. 21:02  
Cytuj
Do wyboru masz tabletki hormonalne zawierajace jeden hormon pochodna progesteronu. Ewentualnie mini pigulki lub zastrzyk domiesniowy raz na 3mc. Kazda terapia hormonalna bedzie dla Ciebie dobra niezawierajaca estrogenu. Zreszta po konsultacji z lekarzem on powinien Ci dobrac najbardziej odpowiednia metode dla Ciebie.

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 08:21  
Cytuj
czy naprawdę wierzycie, że nawet inne tabletki nie będą miały żadnego wpływu na zdrowie dziecka???

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 09:14  
Cytuj
oczywiście że będą miały, zakłócisz dziecku gospodarkę hormonalną,możesz nabawić go nie lada problemów zdrowotnych co za wygodne mamusie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 09:19  
Cytuj
Dokładnie Persymona...

Pamiętajcie, że to czym dziecko zostanie za młodu naszpikowane, to będzie się ciągnęło mu to przez całe życie !!!

Wczoraj widziałem matkę w zaawansowanej ciąży palącą papierosy, miedzy dwoma facetami - również palącymi - smutne ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 318
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 11:10  
Cytuj
Wydaje mi się, że Persymona i rsta mają rację. Może na czas karmienia dziecka (dla jego dobra) niech partner stosuje prezerwatywę ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 11:30  
Cytuj
Też przy karmieniu nie zdecydowałam się na pigułki bo mimo, że ginekolog twierdził, że pigułki nie będą miały wpływu na dziecko to jednak zdrowy rozsądek podpowiada, że jakieś ryzyko istnieje a skutków nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 11:37  
Cytuj
my z żoną stosujemy metodę temperaturowo-objawową
działa bardzo dobrze i niezawodnie umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 11:45  
Cytuj
zgadzam się z komentarzami powyżej, nie bądźcie egoistkami z tymi pigułkami, one mogą mieć groźne konsekwencje dla Waszych dzieci.
Są prezerwatywy, stosunki przerywane, seks oralny a także analny, a także metoda temperaturowa o której wspomniał poprzedni użytkownik. Także, da się przeżyćumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 13:31  
Cytuj
CYTAT
zgadzam się z komentarzami powyżej, nie bądźcie egoistkami z tymi pigułkami, one mogą mieć groźne konsekwencje dla Waszych dzieci.
Są prezerwatywy, stosunki przerywane, seks oralny a także analny, a także metoda temperaturowa o której wspomniał poprzedni użytkownik. Także, da się przeżyćumiech



Przerwać to sobie możesz ... oglądanie filmu.

Przerywany to nie metoda antykoncepcji.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 13:52  
Cytuj
Stosunek przerywany, mierzenie temperatury, oglądanie śluzu.. Ludzie mamy 21 wiek.. Nie wiadomo co gorsze stres ,że 'nie zdąży' czy tabletki.. Każdy robi co uważa za stosowne.. I nie wmawiajcie ,że ktoś jest egoistką tylko dlatego ,że chce uprawiać sex małżonkiem i je przy tym tabletki. W takim razie jestem wyrodna matką i najgorsza żoną? :szok:

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 14:03  
Cytuj
CYTAT
Przerywany to nie metoda antykoncepcji.


zgadza się "przerywany to nie metoda antykoncepcji. " później mogą powstawać u kobiety stany lękowe, nerwice, depresje itd.

pieszczoty oralne tak, ale nie stosunek oralny.

co do analnego jestem całkowicie przeciwny !!!
poczytajcie:


CYTAT
Należy pamiętać, że seks analny niesie ze sobą ryzyko zdrowotne, i że istnieją inne bezpieczniejsze praktyki seksualne. Do głównych zagrożeń, które niesie ze sobą seks analny zarówno w parach hetero-, jak i homoseksualnych należą:
zakażenie wirusem HIV,
zakażenie wirusem HPV (wirus brodawczaka ludzkiego),
zakażenie wirusem WZW typ A (wirusowe zapalenie wątroby typu A),
zakażenie wirusem WZW typ C (wirusowe zapalenie wątroby typu C),
zakażenie bakterią Escherichia coli.
http://wylecz.to/pl/seks/zdrowie-a-seks/czy-seks-analny-jest-bezpieczny.html#

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 14:06  
Cytuj
CYTAT
Stosunek przerywany, mierzenie temperatury, oglądanie śluzu.. Ludzie mamy 21 wiek.. Nie wiadomo co gorsze stres ,że 'nie zdąży' czy tabletki.. Każdy robi co uważa za stosowne.. I nie wmawiajcie ,że ktoś jest egoistką tylko dlatego ,że chce uprawiać sex małżonkiem i je przy tym tabletki. W takim razie jestem wyrodna matką i najgorsza żoną? :szok:


nikt Ciebie nie ocenia ...


a to, że mamy 21 wiek, to właśnie dlatego powinniśmy widzieć konsekwencje naszych czynów!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 14:11  
Cytuj
Tu racja jest jak pupa - każdy ma swoją. Swoją drogą wątek był skierowany do Pań ;)

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 14:29  
Cytuj
Rsta, ten Twój cytat to tak trochę jak kulą w płot, wszystkie te zakażenia można złapać uprawiając seks również w "jedynie słuszny sposób" umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 14:34  
Cytuj
ale o wiele rzadziej truskawko umiech
a jeszcze rzadziej jak się ma jednego partnera, czytaj: (mąż, żona)...

forum jest dla wszystkich a więc każdy może się wypowiedzieć.

"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść..."

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 15:00  
Cytuj
Rsta w slinie jest wiecej bakteri niz w dupie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 15:16  
Cytuj
Mi tylko pozostaje współczuć żonom tych 'mądrych' Panów. Nic dziwnego ,że statystyki czasu stosunków lecą na łeb na szyjęjezyk Dodam tylko ,że kto zjada ze smakiem w domu nie stołuje się na mieście jezyk

Pozdrawiam SZCZĘŚLIWA Matka i Żona umiech

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 15:27  
Cytuj
Mierzenie temp czyli tzw kalendarzyk super ale trzeba zmierzyć temp o tej samej godzinie nie wstawać z.łóżka. Wiec jeśli ma się dzieci to odpada bo nie zna się dnia ani godziny ani tego co może każdego dnia się wydarzyć (choroba,zły sen itd)
Prezerwatywa no tak zawsze można trafić na 0,001% prezerwatyw które stety ale pękają.

Ja się was pytam jakie uczelnie Skoncliscie i jaka macie specjalizacje z medycyny skoro lepiej od lekarza znacie skutki terapia hormonalnej która składa się z.jednego hormonu który nijak ma wpływ na dziecko. Jest dużo leków bezpiecznych przy Kp jest dużo produktów spożywczych Bezpiecznych przy kp ale niestety XXI wiek i ludzie nadal niewiedza skąd się bierze pokarm u kobiet.
Licząc ze średnio kobieta KP 1,5r to ma liczyć na chybił trafił uda się lub nie.
Kobieta zabezpieczając się nie jest egoistka chyba że egoizmem jest dbanie o swoje zdrowie. Kobieta po sn powinna mieć rok odpoczynku aby organizm doszedł do siebie. Po cc 1,5-2 ze względu juz na bliznę.
I to nie jest widzi misie przy mniejszych odstępach między ciążami jest większe prawdopodobieństwo komplikacji.

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 18:22  
Cytuj
a jaką masz pewność Alaalu, że tabletka właśnie zadziała w 100%?,nie ma żadnej pewności,jest wiele przypadków ciąż pomimo pigułki,więc dlaczego wybierać metodę najgorszą z możliwych, z największą liczba skutków ubocz?a ty jaką uczel. kończyłaś i skąd masz pewność ,że nie wpływa?bo w ulotce napisali?śmieszne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 18:38  
Cytuj
CYTAT
a jaką masz pewność Alaalu, że tabletka właśnie zadziała w 100%?,nie ma żadnej pewności,jest wiele przypadków ciąż pomimo pigułki,więc dlaczego wybierać metodę najgorszą z możliwych, z największą liczba skutków ubocz?a ty jaką uczel. kończyłaś i skąd masz pewność ,że nie wpływa?bo w ulotce napisali?śmieszne


Jak się zapomina tabletek to i w ciążę się zachodzi. Wystarczy brać codziennie i przeczytać ulotkę.Ryzyko, że nie zadziała niewielkie.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 23 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 19:08  
Cytuj
Tabletki które można brać karmiac trzeba brać punktualnie o tej samej godzinie z zegarkiem w ręku. Osobiście uważam że przy dziecku jest to trudne( ale nie niemożliwe). Są wkładki bez hormonów( mechaniczne). Mi lekarz polecił też implant... ale ten zawiera już hormony....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2016r. 19:58  
Cytuj
CYTAT
a jaką masz pewność Alaalu, że tabletka właśnie zadziała w 100%?,nie ma żadnej pewności,jest wiele przypadków ciąż pomimo pigułki,więc dlaczego wybierać metodę najgorszą z możliwych, z największą liczba skutków ubocz?a ty jaką uczel. kończyłaś i skąd masz pewność ,że nie wpływa?bo w ulotce napisali?śmieszne



Jak juz w kilku tematach związanych z e sprawami pisałam mam problemy kobiece także niejedna konsultacje mam za sobą nie jedna rozmowę o antykoncepcji przeżyłam z lekarzami z stw i z innych województw. Tak jak Madziu_em napisała z tymi tabletkami tez jest albo albo.. ja osobiście miałam zastrzyk raz na 3mc chodziłam po receptę do lekarza i znajoma pielęgniarka robiła mi zastrzyk. Oczywiście można pójść do lekarza. Ale od kiedy moje leczenie koliduje z jakąkolwiek terapia hormonalna to zrezygnowałam póki co z niej.

Niema metody antykoncepcji która w 100% da nam pewność każda ma jakiś margines błędu. Jedyna 100% skuteczna metoda to brak seksu taka prawda.

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »