NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Sezon grzewczy- koniec,
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 21:04  
Cytuj
Jak co roku- znowu będzie wilgoć i chłód w mieszkaniach. Nie wiem, jak u Was, ale pod zarządem MZB od dziś koloryfery są zimne. Co roku przeważnie za wcześnie kończą sezon grzewczy (i zaczynają), ale w tym roku przesadzili. Tak, wiem, zakręcają w teorii na wniosek wspólnot, ale faktycznie nikt z mieszkańcami tego nie konsultuje. Zapewne to dwie, trzy osoby, chcące zaoszczędzić parę groszy, bo wątpię, czy ktoś chce siedzieć w zimnie i wilgoci. Nawet, jak na zewnątrz będzie 15 stopni, pomieszczenia nie nagrzeją się. I jak co roku- płać i marznij:(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 21:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 21:13  
Cytuj
Takie jest życie,co zrobiszneutralny
Jusia,musisz postarać się o jakiegoś Józia,wtedy nie będziesz marzłazarumieniony

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 21:57  
Cytuj
He, he, mam już Józia, ale przydałby się jeszcze Józio z dogrzewaczami jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 22:23  
Cytuj
CYTAT
He, he, mam już Józia, ale przydałby się jeszcze Józio z dogrzewaczami jezyk


To coś ten Józio słabo się stara skoro marźniesz.Za parę dni ma być sporo cieplej,także wytrzymajumiech

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2016r. 08:37  
Cytuj
Na porębach jeszcze grzejąumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 22 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2016r. 10:02  
Cytuj
Na Młodyniu grzejniki są jeszcze cieplutkie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 6 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2016r. 12:23  
Cytuj
Maj ma być chłodny więc ogrzewanie budynków jest jak najbardziej wskazane. To, że Zarządy decydują o zakręcaniu ogrzewania może wynikać z tego, że sami mieszkają w swoich domach, grzeją kiedy chcą i nawet nie wiedzą, jak w blokach jest zimno i nieprzyjemnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 6 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2016r. 20:35  
Cytuj
Na majowy weekend ma być deszcz i w nocy poniżej 10 stopni i zimne kaloryfery ... Czy ktoś ma trochę wyobraźni wśród zarządzających budynkami?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2016r. 10:45  
Cytuj
Na centralnym nadal ciepłe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2016r. 20:09  
Cytuj
Zazwyczaj decyzję podejmują ludzie jakieś 70 plus... Siądą wieczorkiem przy serialach pod ciepłym kocem, rano wstają jak już słońce trochę nagrzeje... Im wilgoć i zimno nie przeszkadza. Nijak się to ma do np. kąpieli niemowlaka w 18 stopniach :/
Ciekawa jestem, czy oprócz bloków pod zarządem MZB (wiem, że tez nie wszystkie), komuś zakręcili już ciepło?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2016r. 20:12  
Cytuj
Tak mi się jeszcze przypomniało- jakieś 3 lata temu pamiętam, że przed Wielkanocą zakręcili nam ogrzewanie, miesiąc niemiłosiernie marzliśmy, koszty dogrzewania się na pewno przekroczyły oszczędności. A blok obok (inny zarządca), grzał się przez cały miesiąc. Płać i marznij...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd: Stalowa Wola, Bielin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2016r. 22:04  
Cytuj
Ja mieszkam w bloku,ale nie kojarzę aby było zimno.Jak może być zimno skoro ze wszystkich stron jest się otoczonym mieszkaniami i żeby była temperatura optymalniejsza to trzeba okno otworzyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 07:37  
Cytuj
Zależy w jakim bloku mieszkasz- czy ocieplony, czy izolacja fundamentów dobrze zrobiona. Koleżanka mieszka na 9 piętrze i w ziemie nawet grzać nie musi- cały czas ma zakręcone kaloryfery. Ja mieszkam na parterze z blokiem z nieizolowanych fundamentów, uwierzcie- od razu czuć chłód i wilgoć, szczególnie rano.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 09:02  
Cytuj
Ręce mi opadły sciana: "Kochani, wszystko co dobre musi mieć swój koniec, dlatego powoli żegnamy kaloryferowe ciepełko, a dzień 30 kwietnia będzie ostatnim dniem sezonu grzewczego w naszych blokach. Nie zapominajcie proszę, że każdy dzień działającego Centralnego Ogrzewania to dla Was wysokie koszty, a dla nas, jako administracji to zmartwienie o Wasze finanse. Więc ostatecznie wyganiamy zimę, a witamy wiosnę i trzymamy kciuki by jej majowe występy były pełne słońca i ciepła!

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wspaniałej majówki!"

No proszę, jak o nas dbają mlotek- to ogłoszenie ze strony MZB- http://www.mzb-s(...)szen.php

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 6 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 11:45  
Cytuj
Dopóki w nocy temperatura spada poniżej 10 stopni kaloryfery powinny grzać, inaczej będzie chłodno i wilgotno. Dotyczy to bloków nie tylko administrowanych przez MZB. Kalendarz nie ma z tym nic wspólnego, a jedynie zdrowy rozsądek. Lepiej dopłacić do grzania czy zapłacić za receptę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1479
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 11:56  
Cytuj
Dziś każdy budynek ma czujnik temperatury zewnętrznej, który odcina, zmniejsza lub zwiększa ilość ciepła płynącego do kaloryferów. Równie dobrze węzeł PEC mógłby pracować przez cały rok. W zależności od zaprogramowanego węzła w piwnicy na daną temperaturę zewnętrzną regulowana jest dostawa ciepła do mieszkań. Gdy jest ciepło kaloryfery i tak są zimne, mimo włączonego węzła CO. Licznik ciepła stoi. Chodzi o licznik ciepła na węźle a nie podzielniki ciepła w mieszkaniach, które są niesprawiedliwe. Dzięki temu przez ostatnie lata są zawsze nadpłaty za ciepło, bo zimy nijakie. Gdyby nie było tych stacji pogodowych to zawsze za ciepło płaciłoby się dużo, niezależnie czy zima była czy nie. Kiedyś tak było. Za oknem upał (nierzadko w kwietniu) a kaloryfery parzyły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 6 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 16:52  
Cytuj
Faktem jest, że w kwietniu w ciepłe dni kaloryfery nie grzały, ale na wieczór i w nocy przy niskiej temperaturze uruchamiały się. Ale w tej chwili już tak nie jest. W nocy poniżej 10 stopni, a kaloryfery zimne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 13 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 10:12  
Cytuj
Przymrozki zapowiadają, a ogrzewanie wyłączone ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 20:09  
Cytuj
Też marzniecie dziś wieczorem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 30 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2017r. 13:06  
Cytuj
Nie wiem jaki cel przyświeca zarządcom i z kim oni konsultują wyłączanie ogrzewania, za przesył którego de facto płacimy cały rok. Z mojej rozmowy z pracownikiem PEC wynika, że nie brakuje "ciepła" żeby puścić go w kaloryfery. Przy rocznym dziecku i robieniu prania w domu zaczyna robić się już wilgoć. I śmiesznym są tłumaczenia, że "sezon grzewczy się już skończył...".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2017r. 14:10  
Cytuj
mzb to porażka jak to jeszcze działa zaklopotany,zakręcają grzejniki jak ma być w nocy na minusie a ciepło za 2tygmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bax
bax
Posty: 70
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2017r. 14:40  
Cytuj
dokładnie co oni kombinują w tym zbm minus idzie, zaraz dzieci będą chore .. Panie Prezydencie, żądamy by pan coś z tym zrobił , wierzymy w pana możliwości, proszę odkręcić kurek ! i przy okazji przyłączenia stalowej do morza ;)

Bax
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Maja 2017r. 14:53  
Cytuj
centralne odłączone a za oknem deszcz ze sniegiem pada, masakra...
współczuję serdecznie rodzinom z malutkimi dziećmi, Ja na szczęście palę jeszcze w centralnym i mam ciepło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Maja 2017r. 08:47  
Cytuj
W tym roku wyjątkowo trafili w punkt z tym wyłączeniem grzania. Przymrozek w nocy, a kaloryferki lodowate ! Cudnie. Ja i moja mała latorośl pozdrawiamy "serdecznie" decydenta tego zjawiska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »