NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 »
Rodzina 500+ kiedy wypłaty ruszą w St. Woli,
Posty: 349
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 07:20  
Cytuj
stalowemiasto

Mógłbym przyjąć Twoje tłumaczenie gdybym nic nie wiedział o życiu. Piszesz, że masz trójkę dzieci i wydajesz na nie 1800 przy zarobkach 2000. Skąd masz pieniądze na opłaty stałe oraz rachunki? Za co żyjesz? Czy dla każdego dziecka z osobna kupujesz za każdym razem nowe obuwie oraz nową odzież? Czy za każdym razem kupujesz nowe lekarstwa, nowe książki, nowe rowery i inne rzeczy? Zapewne nie, tak więc nie mąć w głowie tym co nie mają pojęcia o wychowywaniu dzieci. Możesz napisać "Co Ty wiesz o wychowywaniu dzieci skoro masz tylko jedno?" Pochodzę z dużej rodziny tak więc dyskusja w tym temacie jest bezpodstawna. Ja nie neguję wsparcia dla rodzin, neguje tylko udzielania. Państwo powinno mobilizować ludzi do pracy a nie zniechęcać.
Masz trójkę dzieci, gratuluję. Ja mam jedno i również się z niego cieszę. Ale rządzący nie powinni traktować mnie jako osobę drugiego sortu bo mam tylko jedno dziecko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 07:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 27 Kwie 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 07:21  
Cytuj
CYTAT
Do drobny81

Załóżmy że zarabiasz dwa tyś. Ja tez. Ty masz jedno dziecko ja troje.
Miesięcznie na nie wydajesz 600 zł ja 1800. Tobie zostaje 1400 zł mi aż 200. Widzisz różnicę? A co do tych co nie pracują, będą się martwić przed emeryturą.


Ale po co tutaj piszesz takie wyliczenia. Planujesz taką rodzinę na jaką Cię stać. A jeżeli chcesz większą, to nie domagaj się później od państwa, aby komuś zabrało w podatkach aby tobie dało.

Te wszystkie argumenty że kto będzie pracował na moją emeryturę. Powtarzam jeszcze raz - przez całą karierę zawodową, gdy idę do pracy zaraz po studiach mając 24 lata a kończę mając 67 lat, przez te wszystkie lata państwo zabiera mi z mojej pensji składki emerytalno-rentowe, które później wypłaca mi w formie emerytur. Ba! A gdy wcześniej umieram, np w wieku 58 lat, to kapitał emerytalny który odłożyłem nie jest oddawany mojej rodzinie.


Idea wielodzietności jest fajna, ale nie powinno to tak wyglądać, że sponsorowane to jest z rabunku innych podatników - bo przecież do tego się to sprowadza.

Jeżeli kogoś nie stać, to są przecież fundacje pozarządowe typu http://gromadkadzieci.org/ które zajmują się promocją i wsparciem wielodzietności. Wpłat można dokonywać na zasadzie dobrowolności. Jak ktoś ma taką potrzebę to może pomóc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 17:45  
Cytuj
Macie już pierwsze pokłosie rozdawnictwa:

http://www.pb.pl/4432309,44817,kolejarze-przegrali-z-programem-500

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 21:20  
Cytuj
Drobny81

Też jestem za tym aby nie utrzymywać nierobów i gonić ich do pracy.
Też jestem z dużej rodziny.
Ale nie żałuję nikomu Tych pieniedzy, nawet rodzinom nierobów.
Czy ich dzieci są gorsze i mają cierpieć bo mają debili za rodziców którym się nie chcę pracować? Całe życie nie będą brać. Jak się ockną będzie już za późno.


Benx

Popraw mnie jak się mylę ale z tego co wiem nasze składki są przeznaczane na obecne emerytury naszych rodziców czy dziadków A tylko część skladek według nowych zasad jest odkładana na subkontach ZUS czy OFE które są dziedziczone. W przyszłości nasze dzieci będą pracować na nasze emerytury, ale co będzie jak ich będzie za mało? Chyba im nie zabiorą pół wypłaty. Szybciej my gowno dostaniemy nawet po 40 latach pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 05:59  
Cytuj
CYTAT
Drobny81
Czy ich dzieci są gorsze i mają cierpieć bo mają debili za rodziców którym się nie chcę pracować? Całe życie nie będą brać. Jak się ockną będzie już za późno.


Tak są gorsze. Niestety wszelkie badania wskazują, że patologia jest dziedziczna i tylko niewielka część będzie miała na tyle determinacji aby z tego próbować się wyrwać. Wyhodujemy sobie pokolenie kolejnych pasożytów społecznych którzy nie będą co rano chodzić do zakładu pracować, a będą podpisywać listę w miejscowym MOPS w celu pobrania kolejnej transzy wsparcia od podatników.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 06:28  
Cytuj
Andzej, mam nadzieję, że gdy już zaczniesz się leczyć będziesz to robił w prywatnej klinice za swoje własne, ciężko wypracowane pieniądze, bo ja kategorycznie nie godzę się, by choć 1 złotówka z moich podatków poszła na naprawę błędów Twoich rodziców. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 06:34  
Cytuj
Andrzeju

Ciekawe czy miał byś odwagę iść do takiego domu czy domu dziecka i powiedzieć ze jesteście gorsi od moich dzieci. Bo Wy nie powinniście jeść macie chodzić brudni i z dala od ludzi. Z takimi ludźmi nic nie zrobisz nie dasz 500 pójdzie kraść zamkną go za kratki będziesz płacił 2700 na utrzymanie darmozjada i 2000 na jego dziecko w bidulu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 07:05  
Cytuj
Jeżeli mentalność uosabiana przez Andzeja jest przyczyna krytyki planu 500 to chyba nikt się tym nie zamierza przejmować :szok:... eugenika nie jest czymś na fali zarumieniony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 338
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 09:12  
Cytuj
Rodzina 500+ kiedy wypłaty ruszą w St. Woli

Taki jest temat i proszę się go trzymać. Posty nie na temat, jak również wulgarne i obrażające innych będą usuwane, proszę więc nie odbiegać od tematu. Jesli nie posiada się wiedzy na temat wypłat 500+ (a nie mają wypłat ci, którzy nie mają dzieci), to logicznym jest, że nie mogą odpowiedzieć na zadane w nagłówku pytanie.

Przypominam

2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.1. treści o charakterze obraźliwym, naruszających obowiązujące ogólnie przyjęte normy etyczne
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku

Niektórzy zdaje się zapominają o tym!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 12:00  
Cytuj
witam najpierw trzeba wybrać decyzje z urzędu miasta a potem dopiera sa pieniążki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 12:14  
Cytuj
Wniosek składałam 6.04 i jeszcze decyzje 6 nie były rozpatrywane w Stalowej Woli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 23 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 16:24  
Cytuj
Jeju ludzie.... dajcie tym Kobietom z Urzędu Miasta pracować ..... ja wiem, że każdemu zależy na pieniądzach, ale wniosków są tysiące, a Pań od decyzji tylko trzy .... więc nie dziwcie się, że tyle to trwa. Skoro wniosek złożony to teraz trochę cierpliwości i pieniądze sie znajdą na koncie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 8 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 16:37  
Cytuj
CYTAT
witam najpierw trzeba wybrać decyzje z urzędu miasta a potem dopiera sa pieniążki?


Wypłaty świadczeń nie są uzależnione od odbioru decyzji. Decyzję można odebrać na spokojnie po tym jak juz będą pieniądze na koncie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 16:58  
Cytuj
CYTAT
Andzej, mam nadzieję, że gdy już zaczniesz się leczyć będziesz to robił w prywatnej klinice za swoje własne, ciężko wypracowane pieniądze, bo ja kategorycznie nie godzę się, by choć 1 złotówka z moich podatków poszła na naprawę błędów Twoich rodziców. Pozdrawiam.


Spokojnie, korzystam z usług LuxMed choć i tak płacę wyższe składki zdrowotne niż Ty umiech

CYTAT
Ciekawe czy miał byś odwagę iść do takiego domu czy domu dziecka i powiedzieć ze jesteście gorsi od moich dzieci. Bo Wy nie powinniście jeść macie chodzić brudni i z dala od ludzi.


Dzieci z domu dziecka nie dostaną 500+ bo ich rodzice nie mogą zawnioskować o ich wypłatę. Dlatego tyle patologii zaczęło się interesować ponownie swoimi dziećmi. Dzieci w domu dziecka powinny być utrzymywane, ba sam nawet czasami uczestniczę w akcjach pomocy. Ale meneli należy odseparować od funduszy publicznych.

CYTAT
Z takimi ludźmi nic nie zrobisz nie dasz 500 pójdzie kraść zamkną go za kratki będziesz płacił 2700 na utrzymanie darmozjada i 2000 na jego dziecko w bidulu.


Czyli skoro nie nadaje się do pracy to trzeba go utrzymać? To jeszcze socjalizm, czy wkraczamy już w strefę komunizmu?

CYTAT
eugenika nie jest czymś na fali


Kto wie, ostatnio stare rzeczy wracają do łask umiech

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: stalowa wola i okoli
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2016r. 19:50  
Cytuj
Ludzie niepiszcie głupot z 1 juz dostali a jrsli chodzi o 500+to juz powoli swoja dole biora bo za auto przyszlo mi oc o 160zl drozsze wiec niby sie dostanie sle juz widac ze powoli zabkeraja te pieniadze i wiele innych spraw a jesli chodzi o wyplaty to prawdppodobnie drugie maja byz z poerwszymi wtedy kiedy bedzie rodzinne a do pozostalych niemacie czego ludziom zazdroscic ze biora kase i tak jak dlamnie to chore ze bogaty dostanie a biedny nie i ludzir zamknijcie temat tylko te 500+ na reklamie w telewizji o na stw forum

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 11:52  
Cytuj
Czytam i nie rozumiem dlaczego część z Was narzeka. Przecież podkarpacie stoi murem za PiS. Tutaj mają największe poparcie... Co z tego że o losach całego kraju zadecydowały osoby 50+ (młodzi na wybory nie poszli) które: 1.dzieci już mieć nie będą; 2.na tankowanie samochodów zostało im mało czasu chociaż i tak dostaną po kieszeniach przez podwyżkę akcyzy; 3.abonament RTV i tak płacili najczęściej więc nic im do tego że każdy z nas od 2017 roku dostanie 15 PLN więcej do rachunku za prąd na poczet mediów narodowych; 4.z banków najczęściej nie korzystają więc nie interesuje ich wzrost usług bankowych; 5. cieszą się że pójdą wcześniej na emeryturę o te 2 lata ale nic ich nie interesuje że kraj idzie w kierunku komuny za Gierka i że zaraz bezrobocie znowu będzie wynosiło 20% skoro oni pracować nie będą itd. itd. A z 500+ cieszą się najbardziej osoby które na początku zrobiły dzieci a teraz płaczą że nie mają z czego ich utrzymać. Najpierw pomyśl, potem zrób...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Maja 2016r. 21:57  
Cytuj
Obrazek

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Maja 2016r. 23:25  
Cytuj
CYTAT
Obrazek


Temat brzmi-Rodzina 500+,kiedy wypłaty ruszą w Stalowej Woli.To po co wcinasz się z tymi prostackimi wklejkamimlotek

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2016r. 01:10  
Cytuj
Drugie 500 zł dzisiaj wpadło ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Maja 2016r. 07:35  
Cytuj
Fiodor, przeczytaj wpisy to dowiesz się ile ten mój obrazek ma wspólnego z tematem.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 11 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2016r. 08:35  
Cytuj
Wniosek składany 6.04 - wczoraj przelew za kwiecień i maj.Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 26 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2016r. 12:05  
Cytuj
Wniosek składałem 07 kwiecień poprzez mBank. Nie odbierałem decyzjiw UM, kasa za dwa miesiące 1000zł wczoraj na rachunku

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 11 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2016r. 14:03  
Cytuj
@GRZ @mama @Wojtek

Te wypłaty to na pierwsze czy drugie dziecko ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 8 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2016r. 19:19  
Cytuj
CYTAT
@GRZ @mama @Wojtek

Te wypłaty to na pierwsze czy drugie dziecko ?



W moim przypadku na pierwsze dziecko.
Wniosek skladany 5.04 i wczoraj pieniążki za 2 mce na koncie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 25 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 07:04  
Cytuj
A ja nie mam czekam .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »