NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
Pielegnacja niemowlaka,
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lip 2015r. 22:47  
Cytuj
Witam prosze o normalne odpowiedzi bez ujadania i docinania.Jak myjecie noworodka zeby w faldkach nie robily sie odparzenia np pod brodą na szyji.Czym smarowac szyje jak sie zrobiło tam odparzenie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2015r. 22:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2015r. 23:07  
Cytuj
ja myłam taką myjką zakładaną na rękę, a w dzień jakbyło gorąco przemywałam chusteczkami nawilżanymi, a jak się już zrobiły przetarcia to smarowałam sudocremem tak cienko umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2015r. 23:07  
Cytuj
Córkę kąpałam tak, że kładłam ją do wanienki na pieluszce (nie używałam tych gąbek ani leżaczków do kąpieli). Trzymałam jedną ręką a drugą ją myłam. Każdą fałdkę polewałam wodą i myłam palcem. A pod szyją to mąż brał córkę pod brodę i podnosił lekko do góry a ja szybko czyściłam.
Moja to miała czasami na nogach zaczerwienieach to smarowałam maścią linomag zieloną. Jak dla mnie najlepsza na odparzeniaumiech
Mam nadzieję że napisałam jakoś czytelnieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2015r. 23:11  
Cytuj
Podobnie jak przedmówczyni polecam zielony Linomag. Bardzo dobra jest też maść Bepanthen.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2015r. 23:12  
Cytuj
Jak dziecko ma juz odparzenia to chusteczki nawilżone nie będą najlepeszym pomysłem. Mogą jeszcze bardziej podrażnić skórę. Wogóle nie jestem zwolenniczką stosowania chusteczek jezyksteczek Najlepszy jest wacik z wodą i mydełkiem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2015r. 23:18  
Cytuj
W takich sprawach warto zajrzeć do literatury, zamiast polegać tylko na internetach. Heidi Murkoff i "Pierwszy rok z życia dziecka" znasz? Masz? Czytasz?
A przydałoby się, bo wiele mam poleca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lip 2015r. 23:44  
Cytuj
Dziekuje za dobre rady posmarowalam sudokremem na noc faldki. I bede w dzien wacikami z woda przemywac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 12 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2015r. 07:20  
Cytuj
CYTAT
Jak dziecko ma juz odparzenia to chusteczki nawilżone nie będą najlepeszym pomysłem. Mogą jeszcze bardziej podrażnić skórę. Wogóle nie jestem zwolenniczką stosowania chusteczek jezyksteczek Najlepszy jest wacik z wodą i mydełkiem umiech


Potwierdzam! odradzam stosowania chusteczek nawilżanych, czysta chemia, składniki ropopochodne i inne dziadostwo. Mydło i woda ot cała filozofia. Linomag zielony - super!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2015r. 07:55  
Cytuj
Kąp dziecko w szarym mydle. Po każdej kąpieli smaruj całe ciałko kremem np. Emolium. Musisz dobrze po kąpieli wycierać wszystkie fałdki dokładnie i smarować szyjkę i pod pachami. Syn miał stan zapalny palca i w Rzeszowie lekarz kazał moczyć palca w wodzie z szarym mydłem i pomogło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 3 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lip 2015r. 08:24  
Cytuj
super na odparzenia jest tez masc posladkowa "ziajka", pomogla mojej coreczce kiedy miala baaardzo odparzona skore, sprobuj jest niedroga

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 16 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2015r. 08:53  
Cytuj
ja polecam Oilatum emulsje do kąpieli, profilaktycznie smaruję fałdki kremem na odparzenia, polecam np. sudokrem, linomag w tubce z zielonymi napisami, krem z Ziaji z cynkiem lub puder Alantan który sprawdza się rewelacyjnie przy odparzeniach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2015r. 11:59  
Cytuj
Moja miała straszne odparzenia na szyjce i pod pachami. W końcu pomógł na szyjce zwykły puder i polecany właśnie Bephanten (tylko nie wiem, które na szyję a które stosowałam pod pachy).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2015r. 12:11  
Cytuj
CYTAT
Kąp dziecko w szarym mydle. Po każdej kąpieli smaruj całe ciałko kremem np. Emolium. Musisz dobrze po kąpieli wycierać wszystkie fałdki dokładnie i smarować szyjkę i pod pachami. Syn miał stan zapalny palca i w Rzeszowie lekarz kazał moczyć palca w wodzie z szarym mydłem i pomogło.


O tak zapomniałam napisać wcześniej, że bardzo ważne jest dokładne osuszenie każdej fałdki. I wietrzenie podrażnionych miejsc. Najlepiej to kłaść dziecko na brzuszku albo nosić tak żeby podnosiło główkę, wtedy fałdki na szyjce się "rozszerzą" i fajnie będzie się wietrzyćumiechI nie myć dziecka żadnymi gąbkami czy myjkami, bo one również podrażniają skórkę;/
A tak wracając do sudokremu, nam każdy lekarz go odradzał. Bo zabardzo wysusza skórę. I faktycznie jak posmarowałam nim córce fałdy na nogach, to strasznie się zbijał a potem było go ciężko zmyć. Przynajmniej u nas się nie sprawdzał. Ja to każde zaczerwienienie skóry u córki to smaruję linomagiem zielonym. jak dla mnie rewelacja. Mój tata jak sobie pozacierał pod pachami to też ulgę przyniósł mu linomagumiech bepanthen też fajny, ale dużo droższy.
A moja koleżanka to odparzenia posypuje mąką ziemniaczaną. Dla niej ten babciny sposób jest niezastapiony. Choć sama jeszcze tego nie próbowałamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2015r. 12:45  
Cytuj
Na odparzenia na szyjce stosuje zwykly puder, faldki smaruje kremem na odparzenia z Babydream, podczas kapania wszystkie faldki i szyjke myje myjka stosujac plynu do kapieli Atoperal.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 23 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2015r. 14:30  
Cytuj
Ja myłam fałdki woda i mydełkiem dla dzieci bobas albo bambino,a pózniej ciałko smarowałam oliwka ,a na odparzenia i zaczerwienienia stosowałam i nadal stosuje alantan plus i u nas nie ma problemów z odparzeniami.smiech2smiech2smiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2015r. 21:30  
Cytuj
Ja kąpię samą wodą, ewentualnie woda z emolientem. Bez gąbek, tylko ręce. Smaruje bepanthen na zmianę z sudocrem. Chusteczkami nie myj bo pocieranie chusteczka podrażnia skórę. Ja przemywam w ciągu dnia maluszka nad umywalką samą wodą. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2015r. 23:24  
Cytuj
Sudocrem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2015r. 19:38  
Cytuj
Umyj dzidzie we fiolecie, osusza fajnie i przez kilka dni bedziesz miała spoków w takie upalne dni umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2015r. 21:09  
Cytuj
Mi rowniez polozna polecala na potowki i odparzenia nadmanganian potasu w krysztalkach, tylko trzeba uwazac zeby nie przesadzic, na jedna kapiel wystarcza dwa malutkie krysztalki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »