NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Referendum 6 IX 2015r., JOW czyli Jestem Odpowiedzialnym Wyborcą
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2015r. 10:44  
Cytuj
Kto wybiera się na dzisiejszą debatę w Stalówce na temat referendum? Może być ciekawie! A ostatnie sondaże są takie:
62 proc. Polaków chce wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych,
75 proc. chce zmiany dotychczasowego systemu finansowania partii politycznych z budżetu państwa,
90 proc. jest za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2015r. 10:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2015r. 13:13  
Cytuj
Wszyscy chcą, a znowu z sondaży wynika, że ludzi pójdzie 15% uprawnionych do tego referendum. Ludzie by chcieli, ale żeby się samo zrobiło. Poza tym ostatnie pytanie jest uregulowane już ustawą i nie ma sensu, a drugie też jest idiotyczne bo tak naprawdę nic nie mówi jaka ma być to zmiana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2015r. 13:41  
Cytuj
@irkuck
Nie wiem skąd masz to 15%, bo z najnowszego sondażu referendalnego Millward Brown wynika, że 6 września do urn na pewno wybiera się 33 proc. obywateli, a 22 proc. raczej pójdzie zagłosować. Z kolei 26 proc. ankietowanych zdecydowanie nie zamierza brać udziału w referendum, a kolejne 12 proc. raczej się nie wybierze. Wśród ankietowanych 7 proc. nie zdecydowało.
Więc wszystko jest możliwe! Warto pójść i zagłosować na lepszą Polskę!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2015r. 14:31  
Cytuj
Powiedzmy ,że na referendum pójdzie ponad 50 % i wyniki będą sondażowe.To co myślicie ,że jak PiS dojdzie do władzy to weźmie to pod uwagę?Absolutnie NIE bo JOWy nie po myśli PiS ,zmiana finansowania nie po myśli PiS.Wybijcie sobie z głów ,że wezmą to pod uwagę jak nie jest im z tym po drodze.

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Sie 2015r. 19:53  
Cytuj
Mądrze prawisz! Też dopuszczam taką ewentualność! Jak znam tych wstrętnych pisiorów to później powiedzą , że referendum zostało sfałszowane. Albo wyskoczy Macierewicz i powie , że to zmowa WSI i FSB !uśmiech W każdym razie nie będą respektować głosu ludu , nie ma takiej możliwości!

Największym wrogiem ordynacji większościowej ( JOW) są PSL i SLD. Poczytaj o tym w natemat.pl jak nie wierzysz.smiech2 Te dwie partie czeka rychły koniec. PiS i PO utrzymają status quo. W teorii PiS nic nie straci na wprowadzeniu tego rozwiązania . Jeżeli Kaczyński jest przeciwnikiem JOW- ów to z zupełnie innych powodów. Ale obawiam się , że miałbyś nieliche trudności z ogarnięciem tematu. Osobiście wolałbym pytanie o pozbawienie głupków ( bez urazy) czynnego ( i biernego tym bardziej) prawa wyborczego niż nic nie wnoszące do tematu pytanie o zmianę ordynacji wyborczej. Ale skoro referendum i tak będzie można o kant dupy rozbić ( ze względu na niską frekwencję) , to i tak cała ta dyskusja jest bezprzedmiotowa.smiech2

No to trzymaj się i wracaj do lektury parówka.pl uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2015r. 20:25  
Cytuj
CYTAT
PiS jest przeciwko wprowadzeniu Jednomandatowych Okręgów Wyborczych - mówi rzecznik sztabu wyborczego tej partii Marcin Mastalerek. Gość radiowej Jedynki powiedział, że PiS od lat konsekwentnie opowiada się za ordynacją proporcjonalną.

CYTAT
Mastalerek dodał, że PiS nie chce też zmian w systemie finansowania partii politycznych.

żródło www.google.pl

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sie 2015r. 21:57  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Sie 2015r. 08:40  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
PiS jest przeciwko wprowadzeniu Jednomandatowych Okręgów Wyborczych - mówi rzecznik sztabu wyborczego tej partii Marcin Mastalerek. Gość radiowej Jedynki powiedział, że PiS od lat konsekwentnie opowiada się za ordynacją proporcjonalną.

CYTAT
Mastalerek dodał, że PiS nie chce też zmian w systemie finansowania partii politycznych.

żródło www.google.pl



PiS jest przeciwny wprowadzeniu ordynacji większościowej od początku swojej działalności. Tego nikt nie podważa . Dziwić może to co najwyżej głupka. uśmiech Obudził się w sierpniu 2015 i lamentuje ,że PiS jest przeciw. Co to za gość? Różnica jest taka , że gdyby JOW-y w wyborach do Sejmu zostały wprowadzone , to PiS jest niezagrożony w swoim stanie posiadania . Zupełnie tak jak PO. Dla PiS czy PO jest to zmiana kosmetyczna. Dla SLD i PSL to kwestia życia i śmierci! Po wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych w polskim parlamencie mamy przedstawicieli dwóch partii . Wbrew wszystkim bzdurom , które napisano i powiedziano na temat Kaczyńskiego , ten człowiek nie kieruje się w życiu zasadą , że zwycięzca bierze wszystko. Argumentem zwolenników JOW jest czasem teza , że określony kandydat mógł dostać sporo głosów , ale ze względu na ordynację proporcjonalną ( wymóg 5 % dla partii i 8 % dla koalicji) nie dostał się do parlamentu. Było takich przypadków może kilka w ciągu ostatnich lat. No pomyślcie sobie co będzie gdyby wybory do Sejmu odbywały się w ramach ordynacji większościowej. Jakiś człowiek może przegrać dosłownie o jeden głos i już pozamiatane. Co z elektoratem , który obstawił przegranego ? Ordynacja proporcjonalna nie jest idealna , ale jest bardziej demokratyczna i reprezentatywna niż większościowa. Obecnie wyborcy mniejszych partii mają szanse na wprowadzenie swoich reprezentantów do Sejmu. Czy głos kilkunastu , czasem kilkudziesięciu procent wyborców jest mniej ważny? Wybijcie sobie to referendum z głowy , bo z tej mąki chleba nie będzie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2015r. 09:08  
Cytuj
Drogi Kolego ja opisałem ,że nie są za wiec nie będą zainteresowani wprowadzeniem tego w życie.Nie pisze z jakich powodów i czy maja racje czy nie.Wytykam tylko ,że nie będą zainteresowani tymi wynikami.Jak masz troszeczkę (w co niestety wątpię) rozumu przestań pisać pierdoły i uzurpować sobie prawo do głoszenia jedynej słusznej w/g ciebie racji.Miałem nie odpisywać więcej na twoje beznadziejne wypociny ale jesteś upierdliwy jak mało kto ,więc dla poszanowania(jak wiesz co to znaczy ,jak nie to poszukaj sobie w encyklopedii) nas obu daj sobie na wstrzymanie i nie komentuj moich postów jak są za trudne dla ciebie.
PS.Znając twój charakter nie omieszkasz coś nabazgrać wiec cie informuje ,że był to twój ostatni post jaki przeczytałem.Teraz po prostu przejdę do następnego co za pewne będzie dla ciebie wielkim sukcesem ale jak ci to pomoże na zdrowiu psychicznym to na zdrowie.
Moderowano przez: el.Banan
Tak lepiej

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Sie 2015r. 10:03  
Cytuj
Byłbym skłonny przychylić się do Twojej prośby, jednakowoż mam taki irytujący zwyczaj próbowania tłumaczenia człowiekowi prostemu podstawowych rzeczy. A jak widzę człowieka , który w ogóle nie kuma o co chodzi , a próbuje filozofować , to już wtedy nie potrafię się powstrzymać.smiech2 Tym bardziej , że udowodnienie racji ( a w Twoim przypadku jej braku) nie nastręcza większych trudności.

Jeżeli uważasz ,że wrzucając news , o PiS-ie (który jest przeciw jednomandatowym okręgom wyborczym) , rozwiązałeś najgłębiej skrywaną tajemnicę w polskiej polityce , to muszę Cie rozczarować. Stosunek PiS do JOW jest znany od wielu lat i tylko całkowitego ignoranta może to dziwić bądź emocjonować! I tylko o to mi chodziło ! Być może nie zdawałeś sobie z tego sprawy i chciałem tak po ludzku Ci podpowiedzieć!uśmiech
A mędrca to poszukaj wśród protoplastów swojego rodu . Zawartość merytoryczna Twoich postów uprawdopodobnia odnalezienie takowych!smiech2 Jak to mówią: niedaleko spada jabłko od jabłoni.Trzymaj się!

Moderowano przez: el.Banan
Tak lepiej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2015r. 14:44  
Cytuj
CYTAT
W poniedziałek Borusewicz zapowiedział, że zwróci się do prezydenta "o uzupełnienie uzasadnienia wniosku o skutki finansowe i skutki prawne, dlatego, że pierwsze pytanie, dotyczące cofnięcia reformy emerytalnej, a także (...) pytanie dotyczące sześciolatków, niosą za sobą i skutki prawne i poważne skutki finansowe". Ponadto poinformował, że zwróci się do PKW o wyjaśnienia ws. łącznego głosowania 25 października.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/borusewicz-otrzymalem-odpowiedzi-ws-referendum-watpliwosci-pozostaly/xft0n1

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2015r. 14:51  
Cytuj
Ja się zastanawiam gdzie był senat jak 2 idiotyczne pytania zaakceptowali na referendum Komora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 10 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2015r. 15:26  
Cytuj
Senat i powiaty są do likwidacji. Ale najpierw muszą przejść JOWy dlatego idę na referendum!
Byliście na debacie w bibliotece? Było extra! PiSiaki stchórzyły i nie przyszły, he!he!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2015r. 20:07  
Cytuj
"W końcu mamy głos - 6. września zagłosujmy w referendum"


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sie 2015r. 20:16  
Cytuj
Jak nie będzie frekwencji to damy do zrozumienia politykom, że w Polsce mozna wszystko. Barany wyborcy nawet nie zaprotestują bo ich to nie interesuje. Dalej będą stawiali na takich jak Macierewicz, Pawłowicz, Niesiołowski, czy inni nawiedzeni głupole.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sie 2015r. 21:49  
Cytuj
Dobrze prawisz Edo2 ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2015r. 06:33  
Cytuj
CYTAT
Borowski jednym wpisem pokazuje bezsens referendum Dudy.

www.google.pl

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2015r. 06:33  
Cytuj

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2015r. 07:39  
Cytuj
A ja powtórzę. Za pytaniami na 2 referendum stoi ponad 6 mln podpisów, a za ref Komora? Oprócz JOW-ów, które są bardzo ważnym pytaniem to reszta jest po prostu idiotyczna i nawet nie porównywałbym do pytań z drugiegio. Zadałeś sobie rogerst trud przeczytania tych pytań? Nr. 2 nie mówi nic - pytają Cię tylko czy jesteś za zmianą, ale z czego na co? O trzecim to już nic nie napiszę bo kompromituje ludzi Komoroskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2015r. 08:04  
Cytuj
Czytałem i jedne i drugie .Ja mogę zadać pytanie czy chcesz ,żeby najniższą krajową była kwota 4000 zł i zbiorę nie 6 milionów podpisów a wielokrotność tego to coś normalnego ,że chcemy zarabiać więcej .Nie uważam ,że jedne czy drugie są ważniejsze bo za jedne i drugie maja masę zwolenników.Ja uważam tylko ,że to nie ma sensu bo i tak tego nie zmienią.2 pytanie też nic nie mówi o "zabezpieczeniu" lasów tylko o pozostawienie tego jak jest teraz ,czyli jak Borowski opisał możliwości sprzedaży lasów .Paradoks?Co do 3-ciego pytania to jak by naprawdę PiSowi zależało na dzieciach to by się zabrali za zmianę sposobu,programu, formy szkolenia od 6 lat a nie tylko wieku.Odnośnie 1-szego to jak ci napisałem na początku jest to pytanie ,które samo w sobie nie ma sensu bo jest rzeczą normalna ze każdy chce pracować krócej.

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2015r. 11:32  
Cytuj
Temu panu ośmiorniczki nie smakowały ...


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Sie 2015r. 16:42  
Cytuj
Andrzejek, skoro tak popierasz Kukiza i JOWy to wytłumacz mi kogo on wziął na listy wyborcze ? Liroya, jakichs socjalistów, nonamy ? To z nimi chce zmieniać Polskę ?

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Sie 2015r. 17:37  
Cytuj
Kukiz to nie moja bajka ale on przynajmniej ma jednego wielkiego plusa ... nie nazwał sobie obłudnie partii ("prawo i sprawiedliwość " żeby ta nazwa miała coś jeszcze wspólnego z partią kaczyńskiego lub z nim samym) Nazywanie PiSu partią prawicową to jest dopiero nieporozumienie zdegustowany Ty z tymi komuchami z PiSu chcesz zmieniać Polskę ? (napisz na jaki kraj zrobimy ściepę na bilety)

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Sie 2015r. 20:56  
Cytuj
i ty tak się zawsze spinasz,żeby nie odbiegać od tematu ? Piszę o Kukizie,a ty jak zwykle o Pisie...

Ty chcesz zmieniać Polskę z PO i co ?

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Sie 2015r. 21:38  
Cytuj
Ja ? nie chce zmieniać jest mi tak zaje... że ciężko mi to opisać ... oczywiście mogło by być zapewne lepiej ale jakoś nie sądzę by to referendum coś zmieniło w moim życiu ... no może to nikogo obchodzące pytanie o podatkach ... JOWy mnie drą po skarpetach zagłosuje za zmianą bardziej podoba mi się sytuacja w USA Demokraci / Republikanie i praktycznie nic innego a JOWy do tego zmierzają ... no i jestem jak najbardziej za ukróceniem koryta z moich podatków PiSowi


Co do pytań dudy (niby to nie na temat ale ...) bardziej bezsensownych i oczywistych nie mogli zadać ... chyba najbardziej emocjonujące jest to o 6 latkach nie wiem Oba dudy są za tępi żeby zadać jakieś sensowne pytania ... do 65 czy 67 roku nie mam w planach żyć tak długo więc drze mnie to do którego roku trzeba tyrać czy "moja" kasa idzie na OFE ... ZUS czy ch.j wie gdzie jeszcze ... natomiast gdyby zadali pytanie o dziedziczeniu MOICH składek a to już inna gadka ale takie rzeczy to nie z dudami na których gra Jarek

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »