NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
astra czy focus? pytanie do posiadaczy,
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2015r. 21:21  
Cytuj
Witam!
Chciałbym poznać opinię posiadaczy tych dwóch aut:
- astra h hatchback 2006r 1.3 cdti
- focus hatchback 2006- 2008r 1.6 tdci

Mocne strony, słabe strony, jakość wykonania, żywotność części, koszty eksploatacyjne... ogólnie chciałbym poznać wasze szczere opinie o tych autach gdyż zastanawiam się nad zakupem jednego z nich.
Jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł na auto bardzo proszę o propozycję.
Ogólnie szukam diesla z małym silnikiem (1.6 to absolutne max)
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

P.S. Wiem, że takie informacje można znaleźć w "internetach" ale szukam raczej opinii spoza forów gdzie każdy wychwala swoje auta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2015r. 21:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 1 Sie 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2015r. 21:31  
Cytuj
O Oplu nie mogę wystawić obiektywnej opinii, bo nie jeździłem. Focus z tym silnikiem nawet jest OK w trasy, ale jak to Ford... Jak na liczniku wybije te 250 000-300 000 km to jest skarbonka... Silniki Tdci niby są bardziej awaryjne od Tddi. W spalaniu nie zauważysz różnicy mając silnik diesel 1,6 czy 1,9-2,0...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 26 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2015r. 21:46  
Cytuj
Posiadacz forda byli 1.8 tddi i obecny 1.8 tdci i 1.6 tdci. Co do jakości to foka 1.8 tdci z 2007r wymieniane filtry akumulator i teraz widzę że osłona przegubu do wymiany, jakby ktoś szpilką przebił o przebieg 200 tyś. fordy na pewno mniejsze spalanie. 1.6 lepszy w miasto 1.8 lepszy w trasy - spalanie porównywalne. 1.6 FAP może być problem. Największy problem znaleźć bezwypadka i z realnym rzebiegiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2015r. 21:46  
Cytuj
Pomyśl lepiej o samochodzie z silnikiem 1,9 TDI.Sa w VW,audi,seatach.
Pamiętaj,że Ford g*wno wort.Syn ma volvo,to to samo co ford tylko paka inna i tak jest jak napisałem.

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2015r. 21:50  
Cytuj
CYTAT
Pomyśl lepiej o samochodzie z silnikiem 1,9 TDI.Sa w VW,audi,seatach.

No najlepiej takiego wypierdzianego od Helmuta z pół milionowym przebiegiem co go Heniek skręcił na 120tys. Respekt pod remizą murowany, a jak za kopci to zawsze można wytłumaczyć, że to tak sportowo!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2015r. 22:49  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Pomyśl lepiej o samochodzie z silnikiem 1,9 TDI.Sa w VW,audi,seatach.

No najlepiej takiego wypierdzianego od Helmuta z pół milionowym przebiegiem co go Heniek skręcił na 120tys. Respekt pod remizą murowany, a jak za kopci to zawsze można wytłumaczyć, że to tak sportowo!


Tak się składa, że mam teraz passata b5 fl z 2002r, 1.9 TDI 130KM, przebieg 287 kkm (realny- nie zmuszam żeby w to wierzyć)
Nadszedł czas na zmianę i to nie ze względu na awaryjność- tak się składa, że jestem zadowolony z niego i dymka nie puści przy redukcji jezyk
chciałbym mieć coś z mniejszym silnikiem ze względu na opłaty. Mieszkam na wyspach i mając 1.9 to już duży wydatek. Dlaczego ktoś wspomniał, że volvo to brat forda? uważałem, że to dobre auta...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2015r. 23:24  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego ktoś wspomniał, że volvo to brat forda? uważałem, że to dobre auta...


Dlatego, że ludzie niewiele wiedzą, a właściwie wiedzą, że coś gdzieś dzwoni i skoro s40/V50 drugiej generacji było na wspólnej platformie z focusem to myślą, że wszystkie inne modele też :cwaniak:

sztefen - realne 280tys to nic wielkiego na stare 1.9tdi, sporo jeszcze ten silnik przejeździ. Osobiście miałem okazję przejechać się audi z takim silnikiem i przebiegiem ponad 500tys potluczony
Też dawało radę ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2015r. 00:04  
Cytuj
Astra z tym silnikiem jest trochę za slaba. Jeśli Astra i diesel to sprawdz czy ma skrzynie biegow M32 (6 biegowa). Jeśli tak, to masz gwarantowana naprawę , regeneracje (GM wypuscil bubla , poczytaj na forach). Jak będziesz kupowal Astre to na to zwróć szczegolna uwagę. DPF tez będzie problemem w miescie na pewno, jeśli rocznik młodszy niż 2008rok. Akurat mam 1.7 wiec mowie na podstawie swojego doświadczenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2015r. 00:12  
Cytuj
auto w trasę- dojazd do pracy prawie 100km w jedną stronę.
Dzięki za podpowiedź z tą skrzynią, nie doczytałem jeszcze o tym...
A co do mocy to 1.3 ma 90KM, jeśli silnik byłby w dobrym stanie to można go na 110KM "podkręcić" smiech2 i to byłoby chyba wystarczające ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2015r. 02:39  
Cytuj
CYTAT
Pomyśl lepiej o samochodzie z silnikiem 1,9 TDI.Sa w VW,audi,seatach.
Pamiętaj,że Ford g*wno wort.Syn ma volvo,to to samo co ford tylko paka inna i tak jest jak napisałem.


Pomyśl. I szybko zapomnij potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2015r. 11:27  
Cytuj
ten silnik akurat nie ma opinii mega trwałego i jest rzadko wybierany przez uzytkownikow Opla. Zazwyczej ludzie biorą 1.7 albo 1.9. 1.9 duza moc ale troche wieksze spalanie a 1.7 jest kompromisem. Jesli juz planujesz kupic tego opla to polecam z silnikiem 1.7 ale ten starszy np. typ silnika Z17DTL (bez koła dwumasowego, zwykla turbina) lub Z17DTH na osprzecie Boscha (Z17DTJ i Z17DTR to juz osprzęt denso, wtryski drogie , dwumasa, turbina ze zmienna geometrią itd.) Oczywiscie pisze tutaj tylko o dieslach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »