NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Plac manewrowy Rozwadów,
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 01:21  
Cytuj
Pamiętamy wszyscy jak ks. proboszcz Folcik przez długi czas zbierał pieniądze od wiernych na budowę nowego parkingu na terenie kościoła. Tłumaczył, że budowa tak dużego parkingu ten jest niezbędna, ponieważ wierni nie mają gdzie parkować przyjeżdżając na mszę. Budowa pochłonęła kilkaset tysięcy złotych, wszystkie środki zebrane od ludzi. W chwili obecnej na części parkingu znajduje się plac manewrowy Motos. Są namalowane białe linie, porozstawiane pomarańczowe pachołki. Dotarłem do źródła, i okazuje się że ksiądz proboszcz wynajął część parkingu prywatnej firmie za 2750 zł miesięcznie. Nasz ukochany proboszcz zarabia rocznie ponad 30 tys. zł na czymś, co ufundowali mu wierni. Mało tego, dzwoniłem do kancelarii parafialnej z zapytaniem o wynajęcie kolejnej części parkingu i dowiedziałem się że owszem, jest możliwość wynajmu. Jaki z tego wniosek? Parking zbudowany za pieniądze owieczek jest czystym biznesem dla proboszcza. To my parafianie zrzucaliśmy się na coś co miało służyć nam, a obecnie służy do robienia czystej kasy proboszczowi Folcikowi. Co o tym myślicie? Czy takie zachowanie proboszcza jest fair?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 01:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 01:43  
Cytuj
a czego tu sie spodziewac od czarnych ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 06:15  
Cytuj
Bo nawet owieczki wiedziały że "duszpasterz" musi zarobić na porszawkę.... Wierni odliczają dni aż biskup go przeniesie by parafia sie podniosła finansowo po jego działaniach..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 483
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 09:34  
Cytuj
a czy przypadkiem nie jest tak, że właścicielem tego parkingu jest parafia ? I to właśnie ona zarabia na wynajęciu powierzchni ?

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 09:49  
Cytuj
CYTAT (stella)
a czy przypadkiem nie jest tak, że właścicielem tego parkingu jest parafia ? I to właśnie ona zarabia na wynajęciu powierzchni ?


Proszę Cię. O co pytasz? Czego nie zrozumiałaś?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 09:59  
Cytuj
Stella włascicielem jest parafia ale wierni dalej zbieraja na ogrzewanie itp. Skoro jest kasa z placu to koniec zbierania na tacę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 483
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 10:23  
Cytuj
Czemu koniec zbierania na tacę tudzież na coś innego?
Istnieje coś takiego jak "rada parafialna" - zapytać ich o sprawozdanie finansowe a wtedy wszystko będzie jasne

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 10:37  
Cytuj
CYTAT
Proszę Cię. O co pytasz? Czego nie zrozumiałaś?


Raczej czego Ty nie zrozumiałeś? O takich rzeczach decyduje rada parafialna. Udowodnij mi że pieniądze idą do prywatnej kieszeni proboszcza? Skoro na codzień parking stoi pusty, to logiczne jest żeby go zagospodarowac i chocby za te pozyskane pieniądze spłacic kredyty zaciągnięte na budowę tego parkingu czy renowację obiektów sakralnych z których korzystają wierni na codzień, a ktore gołym okiem widac, że są restaurowane. Za darmo to jest?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 26 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 10:40  
Cytuj
Fakt faktem parking wynajety, ale parafia tez sie musi z czegos utrzymywac. Rachunki za ogrzewanie sa ogromne. Odnosnie parkingu to nie dziwie sie ze proboszcz uwazal ze jest on potrzebny bo wszyscy parkowali kolo poczty na krawezniku, jednak jak sie okazalo wiekszosc dalej tam parkuje bo niechce sie chodzic na piechote kawalek, jakby mogli to by parkowali pod Oltarzem. A skoro parking stoi pusty to czemu nie skorzystac i go nie wynajac. Przeciez Ks nie wybudowal go dla siebie tylko dla tych i nastepnych pokolen.
Odnosnie Tacy.. chcesz to dajesz nie to nie nikt ci przeciez nie stoi z kosa nad glowa jesli nic nie dasz.

ALOHA :))
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 10:42  
Cytuj
Zauważyli, że parking kosztował kilkaset tysięcy zł, ale nie zauważyli ile zaciągnięto na ten cel kredytu choc było to podawane wtedy w tej samej wiadomości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 11:43  
Cytuj
Samo wynajęcie parkingu, jeśli jest umowa i pieniądze na konto parafii czy rady prafialnej wpłacane to jest wszystko w porządku.

Ja bym bardziej się obawiała czy umowa faktycznie jest (jeśli jest to za jaką kwotę czy rynkową czy za przysłowiową 1 zł) i czy ta firma (Motos) faktycznie te pieniążki wpłaca za korzystanie z parkingu jako plac manewrowy.

Bo mnie doszły słuchy, że firma Motos niewypłacalna jest a parking wynajmuje za "Bóg zapłać".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 11:56  
Cytuj
Ona nie przesadzasz czasami??
Po przeanalizowaniu postów :
http://stalo(...)e=wyniki
Widzę że jesteś ze starej ekipy, hmm kto w listopadzie 2013 odszedł z firmy hmmm.. ale i tak lekko przeginasz. Nie pracuje w motosie ale fajnie poczytać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 483
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 12:26  
Cytuj
CYTAT
Ona nie przesadzasz czasami??
Po przeanalizowaniu postów :
http://stalo(...)e=wyniki
Widzę że jesteś ze starej ekipy, hmm kto w listopadzie 2013 odszedł z firmy hmmm.. ale i tak lekko przeginasz. Nie pracuje w motosie ale fajnie poczytać.


Odbiegasz od tematu!

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 12:31  
Cytuj
To trzymając się tematu mam nadzieje na ogłoszeniach zostanie wspomniane coś na co przeznaczą środki od szkół jazdy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 12:53  
Cytuj
ja tu widze tylko jedno rozwiazanie - OPODATKOWAC KOSCIOL tak jak chce to zrobic Korwin Mikke

pomyslcie sobie ze w calej polsce jest ponad 100 000 kosciolow, niech kazdy z nich zaplaci 2000zl podatku miesiecznie co wychodzi 200 000 000zl miesiecznie do skarbu panstwa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 13:53  
Cytuj
Jaki zatem był cel budowy tego parkingu? Tak dużego parkingu, który po wybudowaniu stoi cały czas pusty. Tłumaczenie, że pieniędzmi z wynajmu trzeba spłacić kredyt jest co najmniej kpiną z wiernych. I udowadnia to, że został wybudowany w celach biznesowych a nie z koniecznej potrzeby. Tym bardziej, że pozostała część jest również gotowa do wynajęcia. Zysk czerpie parafia, a głową parafi jest proboszcz. I to on dysponuje środkami. Wierni zostali oszukani, probosz wyraźnie wiele razy zapowiadał że będzie to parking dla ludzi. A tymczasem jest to parking dla prywatnych firm, które otrzymują miejsce na nim na wyłączność w zamian za opłatę. De facto zrzucaliśmy się na coś, z czego dziś nie możemy korzystać, bo ksiądz "sprzedał" to firmie. I chce nadal "sprzedawać" pozostałą część. Dla wiernych zostanie z czasem przysłowiowe gówno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 14:13  
Cytuj
Polecam profil Rozwadów w obiektywie. Co jakiś czas prowadzący opisuje kwiatki z nowym "dobrodziejem"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 14:30  
Cytuj
Ale macie rozkminy w temacie. Heh czarni są nieopodatkowani, finansowani przez państwo i na każdą jedną pierdołę jest dodatkowa zbiórka, bo taca zwykle jest na przejedzenie. Jak dajecie to już Wasza sprawa. Ja nie chodzę, nie daje.
Nie mam nic przeciwko temu, żeby ksiądz wynajmował za pieniądze część placu, ale niech założy firme, płaci podatki, ZUS i jak będzie generował zyski niech mu ta kasiorka wpada do jego własnej kielni i tego mu życze aby zarabiał wtedy jak najwięcej. Aha i mały szczegół - pieniądze na inwestycje niech sobie zdobędzie z kredytu, albo własnej innej działalności gdzie wygenerował zysk, który rowież dostał dojeb*ny podatkiem jak wszystko w tej pięknej krainie. Jak mu coś z tego zostanie to może stawiać i wielopoziomwe parkingi.
A nie od inwestorów zwanych "wiernymi".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 26 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 18:08  
Cytuj
Nie bardzo rozumiem po co wogole na ten temat wypowiadaja sie osoby ktore jak same mowia niechodza do kosciola? Przeciez to was kompletnie nie dotyczy. Opodatkowac kosciol... i co myslisz ze dzieki temu bedziesz bogatszy? Pojdzie to na skarb panstwa czyli na wszystkich przy korycie, malo tego wprowadza kolejny podatek od podatku i oplate zapasowa od zapasowej bo i tak im bedzie malo. Jak juz pisalem wyzej skoro parking i tak praktycznie stal pusty bo ludziom ciezko przejsc pare krokow to dlaczego go nie wynajac..?
Aa i inwestor zwany wiernym daje z wlasnej kieszeni nie z twojej.

ALOHA :))
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 18:44  
Cytuj
Kolego SpongeBob. Przepraszam Cię bardzo, ale ja jestem osobą wierzącą i chodzę do kościoła. Temat dotyczy właśnie m.in. mnie. Sam osobiście wsparłem finansowo kościół kiedy była zbiórka na budowę parkingu. Czyli jestem po części, jak to nazwałeś, inwestorem. A dziś już nie mogę korzystać z części parkingu, ponieważ proboszcz go "przehandlował". Sprzedał coś, co zarówno ja jak i wielu wiernych kupiło, jak się okazuje księdzu. A on sprzedaje to osobom trzecim, zawłaszczając cały zysk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2015r. 20:06  
Cytuj
CYTAT (Pilecki)
Zauważyli, że parking kosztował kilkaset tysięcy zł, ale nie zauważyli ile zaciągnięto na ten cel kredytu choc było to podawane wtedy w tej samej wiadomości.


Ja pamiętam również oburzenie, że Prezydent nie chce dołożyć na budowę z pieniędzy podatnika. Szczęśliwie nie dołożył i nie jestem parafianinem więc mnie temat nie dotyczy. A czy to trafia do parafii czy do jego prywatnej kieszeni to już sprawa parafian i nie mam zamiaru tu niczego udowadniać. Pytanie tylko czy podatek od tej nieruchomości jest płacony tak jak od działalności gospodarczej czy tak jak od całej parafii. Ciekawe jest tylko to, że z automatu poprosiłeś o dowody.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2015r. 09:33  
Cytuj
Takie zagospodarowanie parkingu świadczy o gospodarności ks. proboszcza i Rady Parafialnej. Czasami - jak widać, pieniądze leżą na ulicy tylko trzeba umieć je znaleźć. Mądry, operatywny i zaradny je znajdzie. Nieudacznik i zawistnik też znajdzie, ale nie pieniądze, pretekst do tego, by się czepiać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Marz 2015r. 14:30  
Cytuj
Elha, dziwnie pojmujesz pojęcie gospodarności. Podam Ci przykład: Bardzo chciałabyś mieć samochód. Dobry i drogi. Prosisz swoich rodziców aby dołożyli Ci 100 tys zł do porządnego samochodu, a w zamian będziesz ich dożywotnio wozić. Rodzice ufają Ci, kochają Cie i kupują Ci wymarzony samochód. Ty po roku sprzedajesz samochód, kasę bierzesz do kieszeni. Czy w takiej sytuacji rodzice będą dumni z własnego dziecka, które jest gospodarne i potrafiło znaleźć pieniądze które "leżały" na parkingu pod blokiem? Czy po prostu stwierdzą, że dziecko wykorzystało ich dobre serce i chęć pomocy po czym zrobiło ich w ch.. dla własnego zarobku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2015r. 14:52  
Cytuj
tez nie chodze do kosciola, nie daje na tace ale takich ludzi troche nie rozumiem. msze na tygodniu w rozwadowie odprawiane sa 2 razy dziennie tj. 7.00 oraz 18.00, na 7.00 domyslam sie ze chodzi sama elita seniorow z rozwadowa i charzewic ktorzy doczolgaja sie do kosciola o lasce a nie zajada samochodem na parking, czyli praktycznie od 8 do 17 oraz od 19 do 6 rano parking stoi pusty wiec dlaczego go nie wynajac zeby zwrocily sie koszta jego wybudowania? tak wiem, wierni dali kase, ale zrozumcie to ze w takiej parafi co chwile jest cos do zrobienia, do kupienia wiec te pieniadze zostana wykorzystane na inne cele bo nie wierze ze wplywy ida do kieszeni proboszcza, zreszta na sile nikt od was tych pieniedzy na wyciagnal, chcesz to dasz nie to nie proste amen

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Marz 2015r. 15:49  
Cytuj
CYTAT
ja tu widze tylko jedno rozwiazanie - OPODATKOWAC KOSCIOL tak jak chce to zrobic Korwin Mikke

pomyslcie sobie ze w calej polsce jest ponad 100 000 kosciolow, niech kazdy z nich zaplaci 2000zl podatku miesiecznie co wychodzi 200 000 000zl miesiecznie do skarbu panstwa

Osobiście sprawa mnie nie dotyczy ponieważ to nie moja parafia ale zastanawia mnie sam fakt działania Kościoła w Polsce,choćby działania bp.Frankowskiego i jego podwładnych w pozyskaniu ukradkiem działki jednocześnie skłócając mieszkańców miasta.Opodatkować kościoły uzyskując jak wyliczyłeś kwotę 200 000 000 złotych i tym samym wrzucając tą kwotę naszym politykom w kieszenie?Dlaczego jako podatnicy płacimy fundusz kościelny,ubezpieczamy księży którzy nie uczą w szkołach i dlaczego jako jedyne wyznanie naucza religii w szkołach i jest liczone do średniej na świadectwie itp?Kościół iak widać prowadzi własne interesy na swoich zasadach nie płacąc żadnych podatków zus-ów i innych opłat.A dlaczego nie ma funduszu zdrowotnego płaconego przez nasze państwo oprócz naszych składek zdrowotnych?Co jest,,,,przepraszam powinno być ważniejsze dla Polski i ludzi trzymającymi stery w naszym państwie zdrowie i go ratowanie czy wyznania religijne?Jak widać politycy już wskazali wykorzystując ponad 90% przynależność polaków do Kościoła Katolickiego wraz z nawoływaniami księży przed wyborami jak głosować bo tu uzyskują przepustkę do władzy i pieniędzy i absolutnie nie liczy się tu obywatel.Dlatego przymyka się oczy na działania właśnie tej instytucji w Polsce a w szpitalach i przychodniach niech coraz bardziej wydłużają się kolejki na planowane i kontraktowane operacje,zabiegi i wizyty u specjalistów,przecież to można przejąć po upadłości za przysłowiową złotówkę i czerpać korzyści.
Kiedy otworzymy oczy i nie będziemy bali się ani nie braknie nam odwagi walczyć o prawdziwą wolność i demokracje w Polsce?Bo to co jest teraz....to nawet ciężko nazwać co to jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »