NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Paweł Kukiz, Kandydat na Prezydenta
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 13:01  
Cytuj
CYTAT
To że w reżimowych mediach jest tak nagłaśniane rosnące poparcie dla Kukiza musi mieć i ma drugie dno.

Polityka nie jest dla naiwnych.
W 89 roku pełen entuzjazmu lud pracujący rozwalił komunę, a dziś ich dzieci na zmywakach w EU albo na śmieciówkach w Rzeczpospolitej.
A kto miał się mieć dobrze, to sie ma.

Już trzeba kombinować na kogo głosować w drugiej turze. Kto zostanie w domu sam zasłuży na swój los.


Poglądy ciekawe. Takim osobom jak Ty powinni odebrać prawo głosu.
Się będziesz zastanawiać nad 2 tura jak jeszcze 1 nie było.
Aby był sens 2 tury trzeba głosowac na kogos antysytemowego juz teraz, bo faktycznie na 2 ture nie bedzie sensu iść, bo nie oddam głosu na Dude lub Komorowskiego tak jak głosują borowe dziadki w tym kraju. Toż to jedna mać, podatki podatki socjal, zero różnic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 13:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 14:49  
Cytuj
CYTAT
bo faktycznie na 2 ture nie bedzie sensu iść, bo nie oddam głosu na Dude lub Komorowskiego tak jak głosują borowe dziadki w tym kraju. Toż to jedna mać, podatki podatki socjal, zero różnic.


No to jak ktoś nie wiedział dlaczego reżimowe media robią rozgłos Kukizowi to teraz już wieumiech

W ten właśnie sposób ma wygrać pan Komorowskiumiech
Niezdecydowany elektorat mogący mu zagrozić zostanie wpuszczony w kanał razem z Kukizem w pierwszej turze, a potem rozgoryczony zostanie w domu...
Frustracje spotęguje TVP odpowiednimi montażami wystąpień Kukiza po I turze - że to syf, dziadostwo, jedna mafia itd i że machnąć na to ręką i zaczekać do jesieni...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 15:19  
Cytuj
Hola, hola Marek zagalopowałeś się... Kukiz już powiedział, że w II turze należy wybrać każdego oprócz Bronka ...Ja osobiście Dudy nie trawię - jest to mniejsze zło od Komorowskiego .... cięgle jednak ZŁO !!! Dlatego głosuję na Pawła ... Mniejsze zło wybieram w każdych wyborach, gdyż innej alternatywy dotychczas nie było... Nikt Kukizowi rozgłosu nie robi.... Wszyscy się go zaczęli bać... I dobrze.... Mam nadzieję, że znajdzie się w II turze... Jak jesteś zwolennikiem Dudy, to załóż sobie temat o Dudzie, a nie siejesz zamęt.... W poniedziałek rano budzimy się w innej - lepszej Polsce.... Oby !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 16:00  
Cytuj
W II turze musi być wszyscy przeciw Komorowskiemu, jeśli oczywiście ten do niej wejdzie. Nie ważne czy to będzie Duda, Korwin, Kukiz czy Ogórek. Cieszy mnie fakt, że na innych forach ich uczestnicy na codzień określający się jako sympatycy szeroko pojętej lewicy (głównie SLD) zapowiadają poparcie Dudy przy założeniu, że on z Komorowskim tam się znajdzie.
Prezydent ma potężną broń - veto. Zakładając, że po jesiennych wyborach nadal rządziłaby koalicyjnie PO, inny niż Komorowski prezydent zawetuje niekorzystne dla nas ustawy.

A teraz czytajcie uważnie, co platfusy rychtują:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17860764,Ekoszlaban_w_centrach_miast.html?biznes=rzeszow#BoxBizImg

Sam fakt podzielenia aut na lepsze i gorsze według roku produkcji śmierdzi przekrętem na odległość. Gdzie jest ABW, gdzie CBA? Bo czemu stare auto z malutkim silnikem na benzynę ma być gorsze od nowego smoka na ON? Tych przykładów można mnożyć. Musimy się wszyscy zmobilizować, by pogonić tę bandę teraz i w jesieni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 Lis 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 16:02  
Cytuj
Cześć.
Mam kilka ulotek Pawła na Prezydenta. Mogę się podzielić abyście uświadomili otoczenie, choćby nawet zostawiając je w klatce.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 16:05  
Cytuj
Wkleję cały tekst artykułu o samochodach tutaj, bo tam jest dostęp limitowany.

Już w przyszłym roku w naszych miastach pojawią się strefy, do których nie wjadą najstarsze i najbardziej trujące auta. Jakie? Zdecydują samorządy.

Projekt rozporządzenia dotyczący stref ograniczonej emisji komunikacyjnej autorstwa posła Tadeusza Arkita (PO) precyzujący zapisy ustawy o ochronie środowiska jest już gotowy. - Chodzi o zdrowie. Aż 45 tys. Polaków umiera co roku z powodu chorób nowotworowych wywołanych skażeniem powietrza. Z tego powodu przeciętny mieszkaniec Krakowa żyje dwa lata krócej - mówi Arkit.

Ale chodzi też o pieniądze - ciemną chmurę unijnych kar, która zawisła nad Polską za najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie. - To aż 4 mld zł rocznie - podkreśla poseł PO.

Propozycja ekostref dla samochodów, która ma oddalić oba zagrożenia, zrodziła się rok temu, gdy sejmik małopolski przyjmował uchwałę zakazującą palenia węglem w piecach w Krakowie. W konkrety ubrał ją Departament Ochrony Powietrza w Ministerstwie Środowiska. Skutki odczujemy za rok, bo wtedy - zdaniem posła pomysłodawcy - pierwsze miasta wprowadzą zakazy dla aut.

Jak ma to działać?

Załóżmy, że jedziemy w stronę centrum jednego z takich miast. Po drodze widzimy nowy znak - jakby zakaz ruchu z ikonką auta i napisem "Ekostrefa". Dalej mogą wjechać już tylko auta z odpowiednią naklejką. Patrzymy na tablicę poniżej z napisem "Dopuszczalny wjazd" i kolorowymi kwadracikami z numerkami od 2 do 5. Jeśli nie mamy naklejki albo mamy taką, której nie ma pod znakiem, musimy zawrócić. Inaczej czeka nas mandat. - Chcemy wprowadzić nowe wykroczenie i rozszerzyć kompetencje miast i straży miejskich o możliwość kontrolowania aut pod tym kątem - mówi poseł Arkit.

Skąd wziąć taką naklejkę? Sposób dystrybucji wybierze miasto - ustawa tego nie precyzuje. W gestii samorządów będzie też lokalizacja ekostref i określenie, jakie nalepki będą w nich honorowane.

Młodsze = lepsze

A teraz kwestia budząca najwięcej emocji: co będzie decydowało o kolorze nalepek? Kluczowy będzie rodzaj paliwa oraz data pierwszej rejestracji auta. Generalnie, im młodszy samochód, tym więcej ekostref będzie stało przed nim otworem. Najtrudniej będą miały diesle. - Jeśli chodzi o toksyczność spalin, to eksperci z Ministerstwa Środowiska postawili znak równości między 22-letnim autem benzynowym i dziewięcioletnim dieslem - tłumaczy Arkit. - Może się więc zdarzyć, że autem benzynowym wjedziemy tam, gdzie nie wjedziemy dieslem z tego samego rocznika.

Każda nalepka będzie kosztowała 10 zł. Trzeba będzie ją wymienić, ilekroć wiek auta "przesunie je" do niższej klasy. Częściej będą musieli robić to właściciele diesli podzielonych aż na cztery kategorie wiekowe i odpowiadające im kolory nalepek: niebieską, zieloną, żółtą i czerwoną. Najlepiej mieć niebieską (klasa 5), najgorzej czerwoną (klasa 2).

Auta na benzynę będą miały tylko dwa rodzaje nalepek - niebieską i zieloną. A co z ciężarówkami i motocyklami? One też zostaną potraktowane w ten sposób: ciężarówki surowiej, motocykle łagodniej.

Oryginalna w polskim pomyśle jest klasyfikacja aut. Bo sama idea wyznaczania czystych stref i bronienia ich przed najbardziej trującymi autami sięga lat 90. XX w. i obowiązuje w ponad 200 miejscach w Europie. Co roku przybywa nowych miast z takimi strefami - najwięcej w Niemczech, a ostatnio w Czechach. Wszystkie działają podobnie i mają podobny cel - ochronę zdrowia.

- U nas ten aspekt całkowicie się pomija, a całą sprawę rozgrywa politycznie - twierdzi poseł Arkit. - Przykładem jest konferencja SLD, podczas której ideę ekostref przedstawiono jako próbę uprzywilejowania bogatych oraz sposób na poprawę stanu finansów publicznych kosztem biednych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 10 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 16:50  
Cytuj
Osoby chętne do rozklejania plakatów Pawła Kukiza i rozdawania ulotek, niech piszą na priv(wiadomości) na stronie fb:

Obywatelski Ruch Poparcia Pawła Kukiza - Podkarpacie

https://www.faceb(...)?fref=nf

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 10 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 18:06  
Cytuj
PAWŁ KUKIZ: (...) lance do boju, szable w dłoń (...)
A w wersji wyborczej:

Własne długopisy w dłoń
10 maja Bronka goń, goń goń!


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 19:40  
Cytuj
CYTAT
Poglądy ciekawe. Takim osobom jak Ty powinni odebrać prawo głosu.
Się będziesz zastanawiać nad 2 tura jak jeszcze 1 nie było.
Aby był sens 2 tury trzeba głosowac na kogos antysytemowego juz teraz, bo faktycznie na 2 ture nie bedzie sensu iść, bo nie oddam głosu na Dude lub Komorowskiego tak jak głosują borowe dziadki w tym kraju. Toż to jedna mać, podatki podatki socjal, zero różnic.




Jak miałem dwadzieścia lat to też wierzyłem ,że można zmienić świat. Wierzyłem ,że jak wstanę następnego dnia to wprowadzę w czyn rzeczy , o których do tej pory tylko marzyłem. Tyle ,ze to jutro nigdy nie następowało . Zrozumiałem to , jak już miałem lat trochę więcej. Jak chcesz komuś odbierać prawo głosu , to zrób sobie osobisty rachunek sumienia , czy Tobie przysługuje ono bez żadnych wątpliwości. W tych swoich kilku zdaniach zostawiłeś sporo wątpliwości , ale zawsze łatwiej widzieć wady u kogoś , nieprawdaż?
Tak poza tym , jak Ci się marzy walka z systemem , to zostań ninja. Pamiętam takie powiedzonko z lat młodości : Pier.ol system , zostań ninja!
Sadzę ,że jest to jakaś opcja! A taki stary doświadczony ramol jak ja to Ci powie ,że takie prawdziwe popi.rdolenie systemu to nastąpi w momencie kopnięcia w kalendarz. Wtedy każdy z nas naprawdę ma wyj.bane na wszystko. Dopiero wtedy Ty kończysz z systemem , a on z Tobą. Mam nadzieję ,ze nadążasz ? W każdym razie ja idę na wybory w niedzielę i oddam głos na Kukiza lub Brauna , z pełną świadomością , że będę musiał pofatygować się za dwa tygodnie i dokonać wyboru tzw. mniejszego zła. Między obecnym Prezydentem a kandydatem PiS , Andrzejem Dudą. I z pełną świadomością poprę Dudę . Za dziesięć lat być może to zrozumiesz, teraz nie musisz, jeszcze nie jesteś borowym dziadkiem!uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 20:12  
Cytuj
10 maja wszyscy głosują na Pawła Kukiza! Głosuj i Ty!


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 09:11  
Cytuj
Oświadczenie Pawła Kukiza z Facebooka odnośnie wczorajszej debaty i zachowania JKM :

To, co na "debacie" wykonał Pan Korwin-Mikke z JOW-ami...
Panie Januszu... Umów należy dotrzymywać. To PODSTAWA współpracy.
Ja rozumiem, gdyby Pan przed programem podzielił się ze mną swoimi wątpliwościami co do JOW-ów... A Pan z planszami, wykresami wcześniej przygotowanymi , z "przyczajki" wali w swojego najlojalniejszego sojusznika....
Przypominam Panu, ze w restauracji "Lotos" w Warszawie, w obecności Pańskiego syna ,jeszcze przed wyborami umówilismy się, że tuż przed dniem wyborów ten z nas, który będzie miał niższy wynik sondażowy przekazuje głosy drugiemu. Potem zmienił Pan zdanie. I się nie sprzeciwiałem.
Na KAŻDYM spotkaniu z Obywatelami mówiłem, że nieważne na kogo zagłosują- ważne żeby na kandydata antysystemowego i zawsze Pana wymieniałem na pierwszym miejscu...
A Pan dołączył do chóru przeciwników JOW- sztandarowego dla mnie i ludzi, którzy mi zaufali postulatu. I to w takim momencie. Prawie jak Ruscy 17.09.1939 Emotikon smile
Przecierpiałem Pańskie "opinie" na temat niepełnosprawnych, przymknąłem oczy na Pański stosunek do kobiet, starałem sie załagodzic Pańskie "instynkty strzeleckie" na Śląsku....
Ale przesadził Pan. Pan jest nieobliczalny, Panie Januszu a Polska jedyna na świecie. To zbyt wielki skarb aby ryzykować jego stratę naciąganym sojuszem.
Bogu dzięki jest Jacek Wilk, są Narodowcy i wiele innych grup dla których Polska stoi ponad pieniądzem i sławą.
Niech Pan przekaże swoje głosy komukolwiek. Ja ich nie chcę. Bez wzgledu na to, jakie bedą wyniki wyborów w Anglii.
Dla mnie SŁOWO to SŁOWO. Dla Pana narzędzie socjotechniki. A ja nie jestem politykiem w "klasycznym", magdalenkowym rozumieniu polityki.
Czy Panu, tak po ludzku, nie wstyd?


A nie pisałem o tym ? Człowieka , który nie dotrzymuje danego słowa i atakuje sojusznika jak można określić? Jedno słowo się nasuwa , ale jest niecenzuralne!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 1 Sie 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 11:57  
Cytuj
CYTAT
Oświadczenie Pawła Kukiza z Facebooka odnośnie wczorajszej debaty i zachowania JKM :

To, co na "debacie" wykonał Pan Korwin-Mikke z JOW-ami...
Panie Januszu... Umów należy dotrzymywać. To PODSTAWA współpracy.
Ja rozumiem, gdyby Pan przed programem podzielił się ze mną swoimi wątpliwościami co do JOW-ów... A Pan z planszami, wykresami wcześniej przygotowanymi , z "przyczajki" wali w swojego najlojalniejszego sojusznika....
Przypominam Panu, ze w restauracji "Lotos" w Warszawie, w obecności Pańskiego syna ,jeszcze przed wyborami umówilismy się, że tuż przed dniem wyborów ten z nas, który będzie miał niższy wynik sondażowy przekazuje głosy drugiemu. Potem zmienił Pan zdanie. I się nie sprzeciwiałem.
Na KAŻDYM spotkaniu z Obywatelami mówiłem, że nieważne na kogo zagłosują- ważne żeby na kandydata antysystemowego i zawsze Pana wymieniałem na pierwszym miejscu...
A Pan dołączył do chóru przeciwników JOW- sztandarowego dla mnie i ludzi, którzy mi zaufali postulatu. I to w takim momencie. Prawie jak Ruscy 17.09.1939 Emotikon smile
Przecierpiałem Pańskie "opinie" na temat niepełnosprawnych, przymknąłem oczy na Pański stosunek do kobiet, starałem sie załagodzic Pańskie "instynkty strzeleckie" na Śląsku....
Ale przesadził Pan. Pan jest nieobliczalny, Panie Januszu a Polska jedyna na świecie. To zbyt wielki skarb aby ryzykować jego stratę naciąganym sojuszem.
Bogu dzięki jest Jacek Wilk, są Narodowcy i wiele innych grup dla których Polska stoi ponad pieniądzem i sławą.
Niech Pan przekaże swoje głosy komukolwiek. Ja ich nie chcę. Bez wzgledu na to, jakie bedą wyniki wyborów w Anglii.
Dla mnie SŁOWO to SŁOWO. Dla Pana narzędzie socjotechniki. A ja nie jestem politykiem w "klasycznym", magdalenkowym rozumieniu polityki.
Czy Panu, tak po ludzku, nie wstyd?


A nie pisałem o tym ? Człowieka , który nie dotrzymuje danego słowa i atakuje sojusznika jak można określić? Jedno słowo się nasuwa , ale jest niecenzuralne!

A kto zaczął się odcinać od słów JKM na temat związkowych złodziei? Kukiz niech się lepiej określi w którą stronę idzie... Albo w lewo z PiS, albo w prawo. Póki co to strasznie uparł się na JOW-y. JOW-y nie rozwiążą wszystkich problemów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 12:34  
Cytuj
JKM nie chce zdobyć realnego wpływu na sprawowanie władzy w Polsce. Nie chce albo nie potrafi.
Albo wie, że to byłby jego koniec.

Na tych hasełkach, które głosi będzie sie woził, aż do śmierci.
Pod warunkiem, że nigdy nie przystąpi do ich realizacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 31 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 13:03  
Cytuj
jak dla mnie moj glos oddam na kukiza chce miec czyste sumienie a kto bedzie w drugiej turze jak oczywiscie bedzie to sie okaze wtedy na kogo glosowac mam nadzieje ze kukiz wygra ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 14:39  
Cytuj
żal patrzeć że WY TEŻ... Kukiz i Korwin robią głupotę kłócąc sie na fb, wy podchwyciliście i będziecie się kłócić na forum... ludzie ogarnijcie się...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 23:35  
Cytuj
Jeszcze nic nie wygrali a już knucie w restauracjach, handel głosami i kłótnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 11:00  
Cytuj
@madras
Kto z kim się kłóci i o co? hehe! Może lepiej dołączą do stalowiak2 i rozdadzą pare ulotek!
Obywatelski Ruch Poparcia Pawła Kukiza - Podkarpacie
https://www.faceb(...)71070664

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 10 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 15:07  
Cytuj
Dzięki ustawa! Ciebie też zapraszam w szeregi woJOWników!

To krótka informacja o jednomandatowych okręgach wyborczych:


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 3 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 22:52  
Cytuj
Kukiz ma mój głosgood

Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 10:07  
Cytuj
Jeśli lubisz być bezrobotnym, obcym w swoim kraju, z kredytem w obcym banku - to Twoja sprawa. Lecz jeśli zależy Tobie aby Twoje dzieci, Twoja rodzina i bliscy mieli lepiej, weź sprawy w swoje ręce i idź zagłosuj. Nie ufaj sondażom: czy wierzysz w to że większość chce kandydata obecnej albo poprzedniej ekipy ??? Czy jest lub było, aż tak dobrze ??? Ja w to nie wierzę. Więc zrób coś dla tego kraju i idź zagłosuj. Jeśli uważasz że żaden z kandydatów nie zasługuje na Twój głos to zakreśl tego "co nie ma szans". Oddając głos "nieważny" głosujesz na tego co wygra. Ja już mam dość lekceważenia wyborców i obrażania mnie przez polityków, którzy mówią że głosujący na tego i owego są niepoważni, a sami kandydaci nie mają wstydu żeby startować do tak poważnego urzędu. OBUDŹ SIĘ POLSKO !!! Twój los w rękach ludzi którzy tu pozostali. Jeśli czujecie się gospodarzami w swoim kraju nie zmarnujcie szansy jaką macie !!! I jeszcze raz mówię : nie wierzcie sondażom !!! Ja nie znam nikogo co chce głosować na rzekomych liderów !!! Jak to możliwe ??? Czy ja mieszkam na innej planecie ???

Tylko Paweł Kukiz !!!!


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 20:58  
Cytuj
Sztab Wyborczy Pawła Kukiza podsumowuje kampanię wyborczą, w imieniu PAWŁA KUKIZA dziękuje wszystkim za zaangażowanie i zaprasza 10 maja na wieczór wyborczy i na głosowanie!!!


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Maja 2015r. 13:48  
Cytuj

W PiS-du z tą PO-lską.


Jest tylko jeden kandydat - Paweł Kukiz. Gdyby sondaże nie kłamały, bylibyśmy w II turze, jak nic. A tak część ludzi nie chciała marnować głosu na Pawła, gdyż ma marne poparcie - nie ma to, jak wiarygodne media i ośrodki badania opinii publicznej hehehe!!! Głosuję na Kukiza oddając nieważny głos, gdyż o tych dwóch pozostałych panach powiem, a właściwie zacytuję za Pawłem - "Jak ja was urwy nienawidzę, jak ja się wami urwy brzydzę" Nic się niestety nie zmieni, tylko, co najwyżej świnia przy korycie... Dzięki nam coś drgnęło w tym skorumpowanym i omamionym przez partie kraju. Głosujcie zgodnie ze swoim sumieniem. Ja osobiście mam dość wybierania mniejszego zła!!!
To w końcu ciągle ZŁO!!!
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 09:07  
Cytuj
Pamiętam piosenkę Pawła Kukiza z początku lat dziewięćdziesiątych "ksiądz proboszcz już się zbliża ".Wtedy Paweł był symbolem walki z obskurantyzmem religijnym i fałszywą , publicznie eksponowaną obrzędowością polskich polityków. Kukiz z tym walczył , ale minęło kilkanaście i teraz mówi
o szacunku do wiary , tradycji , religii i miłości do ojczyzny.Nie potępiam go bynajmniej za jego stare kawałki , bo to był okres buntu , młodzieńczej fantazji , kontestacji zastanego porządku świata. Latka lecą i nawet Kukiz znormalniał i wydoroślał , chociaż co nieco z tego buntownika mu zostało . W porównaniu jednak do tego co było wcześniej znacznie złagodniał i znormalniał, i to jest fakt! To ,że pójdziesz na wybory i oddasz nieważny głos albo nie pójdziesz wcale, świadczy ni mniej ni więcej tylko o Twojej ignorancji. Równie dobrze mógłbyś napisać ,że mam iloraz inteligencji na poziomie dziesięciolatka i jestem z tego dumny. Każdy z młodych zbuntowanych musi kiedyś się zmierzyć z faktem ,ze życie oznacza pójście na kompromis ,że buntowanie się oznacza również akceptację niektórych zasad tego niesprawiedliwego systemu. Ten system tak funkcjonuje i trzeba próbować go poprawiać , ale twierdzenie ,że zmiana Komorowskiego na Dudę nic nie zmieni jest świadectwem braku racjonalnego myślenia. Paweł Kukiz nie poprze wprost Dudy, ale między wierszami po cichu Mu sprzyja . Jeżeli oczekujesz jasnej deklaracji to się jej nie doczekasz . Jeżeli nie umiesz czytać między wierszami , bądź odnajdywać właściwego kontekstu z kilku zdań , to już problem poziomu edukacji . Za moich czasów na lekcjach języka ojczystego wiersze były poddawane analizie , co poeta miał na myśli używając takich czy innych słów . Wtedy nie wszyscy posiadali tą wiedzę , a teraz pewnie nikt w szkołach nie uczy takich rzeczy , bo i po co? No właśnie po to ,żeby nauczyć się wiedzieć dalej i szerzej niż pozornie dostrzegamy fakty , zjawiska czy nawet wypowiedzi polityków. Tak poza tym, jeżeli symbolem zwolenników Pawła Kukiza staną się ludzie Twojego pokroju , to jakie daje to świadectwo samemu Pawłowi? To tak jak z tymi moherowymi babciami , które masowo popierały PiS. Z takim podejściem , ktoś kiedyś stworzy funkcjonujące medialne porównanie , że na Kukiza głosują młodzi , zbuntowani , nie mający pojęcia o świecie ludzie , których połączył sprzeciw wobec zastanej rzeczywistości. Ten bunt musi z czegoś wynikać , ten bunt musi mieć swój kształt , wymiar a przede wszystkim logiczne uzasadnienie . Jeżeli tego nie ma , to może lepiej po prostu zamilknąć i nie wypisywać bredni. Tym bardziej ,że ani w całej sieci , ani na tym forum ludzkiej głupoty nie brakuje! Jeżeli Cię obraziłem to przepraszam , ale przemyśl swoje podejście do tematu , przeczytaj tysiąc książek i wtedy wróć tutaj i zacznij dzielić się swoimi poglądami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 13:05  
Cytuj
@kubus28
Częściowo można się z tobą zgodzić, ale gdyby Paweł Kukiz był pewien, że Andrzej Duda nie zdradzi, nie będie niezmiennie tkwił przy temacie partiokracji, której obecnie sam jest beneficjentem, to pewnie Paweł Kukiz otwarcie by o tym poparciu dla Dudy powiedział.
A niestety, politykom wywodzącym się z obecnego systemu, obojętnie z jakiego ugrupowania pochodzą, na rękę jest to co jest. Mają dla siebie i dla swoich, a pozostała część społeczeństwa jest potrzebna tylko do zagłosowania ...
Sądzę, że elektorat Pawła Kukiza nie potrzebuje pouczeń, ale zapewnień, uzgodnień co do uczciwości intencji polityków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 13:08  
Cytuj
@delta
Zgadzam się z tobą w kwestii manipulacji opinią publiczną typu - głos na Pawła Kukiza to głos stracony. A manipulowały tym nie tylko media ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »