NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Paweł Kukiz, Kandydat na Prezydenta
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2015r. 23:50  
Cytuj
kukiz-masakruje-lisowne

Kukiz na prezydenta masakruje Lisównę przez Caprinka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2015r. 23:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2015r. 08:57  
Cytuj
Komentarz Pawła Kukiza z Facebooka odnośnie ewentualnej koalicji z JKM i RN.

"Wiele przetrzymam ale - przykro mi - nie jest mi po drodze ani z Ku-Klux-Klanem ani z tymi, którzy chcą strzelać do Górników a związkowców kłaść na Powązki.
Bo w tym ani Boga, ani Honoru ani Ojczyzny. "



Z tym KKK to chodziło bardziej o "ładny" skrót wyborczej.pl , która jak zwykle w swoim stylu możliwą koalicję tych trzech środowisk nazwała od trzech nazwisk liderów. Kukiz , Korwin , Kowalski. I już przeciętny Kowalski wie co to za ziółka i jakie ciągoty wykazują Ci panowie. Zostawmy szmatławca, w każdym razie Paweł Kukiz po raz kolejny odcina się od JKM. Ku mojej wielkiej uciesze , jako że prorokowałem ,że ta ich potencjalna koalicja jest bardzo ciężka do przeprowadzenia. Z RN ok i jest to temat do dogadania , z Korwinem tego nie widzę . Wspierający Pawła górnicy - związkowcy nie podzielają argumentu , że to dla dobra Polski ( jakie to argumenty padały nawet na tym forum). Jeżeli ktoś miał wątpliwości ,że Paweł Kukiz jest gospodarczym liberałem i pozwoli na dokończenie złodziejskiego procesu prywatyzacji wszystkiego co się da , niech w końcu przejrzy na oczy. I nie wypisuje bredni , bo idealizm nie ma nic wspólnego z racjonalizmem. To czego by się chciało , a to co można realnie przeprowadzić to dwie różne sprawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 1 Sie 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2015r. 10:24  
Cytuj
CYTAT
Komentarz Pawła Kukiza z Facebooka odnośnie ewentualnej koalicji z JKM i RN.

"Wiele przetrzymam ale - przykro mi - nie jest mi po drodze ani z Ku-Klux-Klanem ani z tymi, którzy chcą strzelać do Górników a związkowców kłaść na Powązki.
Bo w tym ani Boga, ani Honoru ani Ojczyzny. "



Z tym KKK to chodziło bardziej o "ładny" skrót wyborczej.pl , która jak zwykle w swoim stylu możliwą koalicję tych trzech środowisk nazwała od trzech nazwisk liderów. Kukiz , Korwin , Kowalski. I już przeciętny Kowalski wie co to za ziółka i jakie ciągoty wykazują Ci panowie. Zostawmy szmatławca, w każdym razie Paweł Kukiz po raz kolejny odcina się od JKM. Ku mojej wielkiej uciesze , jako że prorokowałem ,że ta ich potencjalna koalicja jest bardzo ciężka do przeprowadzenia. Z RN ok i jest to temat do dogadania , z Korwinem tego nie widzę . Wspierający Pawła górnicy - związkowcy nie podzielają argumentu , że to dla dobra Polski ( jakie to argumenty padały nawet na tym forum). Jeżeli ktoś miał wątpliwości ,że Paweł Kukiz jest gospodarczym liberałem i pozwoli na dokończenie złodziejskiego procesu prywatyzacji wszystkiego co się da , niech w końcu przejrzy na oczy. I nie wypisuje bredni , bo idealizm nie ma nic wspólnego z racjonalizmem. To czego by się chciało , a to co można realnie przeprowadzić to dwie różne sprawy.

Sprawiedliwość społeczna wg socjalistów good Czyli ludzie pracujący na odlewni w HSW mają płacić wysokie podatki do 67 roku życia, żeby darmozjady ze Śląska zarabiały zdecydowanie powyżej średniej krajowej, miały 13-ki, 14-ki, deputat węglowy do usranej śmierci i emeryturę po pięćdziesiątce... Górnictwo do natychmiastowej prywatyzacji. A najlepiej dajmy kopalnie związkowcom pod warunkiem, że jak dalej będą zadłużać to spotka ich surowa kara :cwaniak: Zobaczymy czy tak hojnie będą wypłacać sobie 13-ki, 14-ki itp. Bronicie tak tych górników, a nawet nie macie pojęcia jakie tam idą przekręty... Na Śląsku ludzie pchają się sami po znajomości do takiego JSW, bo nie dość, że są dobre zarobki to i przywileje. Nie wzrusza mnie płacz, że to niebezpieczna praca. Nikt ich do niej nie zmusza. Sami się pchają dla kasy. Rachunek jest prosty. Prywatna Bogdanka miała 100 mln zł zysku w 1 kwartale tego roku... KW potrzebuje 2 mld zł żeby odłożyć problem w czasie do następnych wyborów... W Anglii to zrozumieli już dawno. Niestety u nas dalej żyją PGR-ami, Hutami, Kopalniami... Zaściankowość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 1 Sie 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2015r. 11:36  
Cytuj
http://www.forbes.pl/polska-kraj-placowych-przywilejow,artykuly,192129,1,1.html
Poczytajcie sobie o budżetówce socjalistyczni myśliciele.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10513
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2015r. 17:55  
Cytuj
Czyli raj na ziemi gdy zlikwidujemy NZZ czy może przepłacane Rady Nadzorcze? Stocznia była nieopłacalna, górnictwo tez, energetyka tylko z gazu plus Francuzka elektrownia jądrowa. Nam się nawet sklepy nie opłacają bo galerie lepsze nie wiem Lasy państwowe oddajmy w lepsze zarządzanie bo wtedy lepiej rośną i produkują więcej tlenu.
Rolnictwo opiera się na dotacjach bo zbyt wielu ludzi by głodowało a polski przemysł lotniczy powinien skoncentrować się na tanich, dobrych i sprawdzonych dwupłatowcach bez pro-rozwojowych kontraktów zbrojeniowych na rozwój technologii.
Powinniśmy również zwolnic przedsiębiorców z podatków bo praca na warunkach umów tymczasowych już nie wystarcza a emerytura nie problem gdy masz tylko parę lat po 67/67 do przeżycia. Zwolnienie armii urzędniczej jest niekonstytucyjne wiec nawet nie mówimy o tym neutralny

To jest wyważony pomysł szczególnie gdy dla jednych próg opodatkowania zaczyna się na 3tys a dla drugich na 30tys. Co jeszcze żeby nikt tu już nie pozostał? Polaku co możesz jeszcze zrobić dla Polaków?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2015r. 18:33  
Cytuj
W tej chwili to Korwin Mikke juz sie pograzyl. To taki pozyteczny idiota Putina. Zdecydowanie wieksza sympatie budzi Kukiz.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2015r. 20:34  
Cytuj
CYTAT

Sprawiedliwość społeczna wg socjalistów good Czyli ludzie pracujący na odlewni w HSW mają płacić wysokie podatki do 67 roku życia, żeby darmozjady ze Śląska zarabiały zdecydowanie powyżej średniej krajowej, miały 13-ki, 14-ki, deputat węglowy do usranej śmierci i emeryturę po pięćdziesiątce... Górnictwo do natychmiastowej prywatyzacji. A najlepiej dajmy kopalnie związkowcom pod warunkiem, że jak dalej będą zadłużać to spotka ich surowa kara :cwaniak: Zobaczymy czy tak hojnie będą wypłacać sobie 13-ki, 14-ki itp. Bronicie tak tych górników, a nawet nie macie pojęcia jakie tam idą przekręty... Na Śląsku ludzie pchają się sami po znajomości do takiego JSW, bo nie dość, że są dobre zarobki to i przywileje. Nie wzrusza mnie płacz, że to niebezpieczna praca. Nikt ich do niej nie zmusza. Sami się pchają dla kasy. Rachunek jest prosty. Prywatna Bogdanka miała 100 mln zł zysku w 1 kwartale tego roku... KW potrzebuje 2 mld zł żeby odłożyć problem w czasie do następnych wyborów... W Anglii to zrozumieli już dawno. Niestety u nas dalej żyją PGR-ami, Hutami, Kopalniami... Zaściankowość.


Taka sama prawda jak i to ,że za 120 złotych polskich czteroosobowa rodzina może sobie wykupić prywatne ubezpieczenie obejmujące pełny pakiet opieki medycznej good ; I taka sama prawda jak i to ,że IKEA Industry to firma dzięki której Stalowa Wola jest znana i ceniona w świecie jako miasto warte inwestowania. uśmiech Podobno dzięki temu telefony od inwestorów się urywają i trzeba było zatrudniać dodatkowe osoby do obsługi zainteresowanych!
Naprawdę chcesz do tego wracać? Myślałem ,że pewne kwestie sobie wyjaśniliśmy!

No weź pomyśl sam , kto odpowiada za słabą kondycję KHW i JSW ? No chyba nie zwykli górnicy , a co najwyżej ludzie zarządzający tematem. Silna pozycja górniczych związków powoduje ,że zarządy muszą się z nimi liczyć , ale to nie oznacza ich dyktatu. Jeden czy drugi prezes ma tak prowadzić interes ,żeby godzić różne interesy i wypracowywać zysk. Jeżeli umie zarządzać tylko w czasach koniunktury to świadczy ,że jest dupa a nie menedżer! Jeżeli chodzi o przekręty w polskim górnictwie ( które były faktem) to chyba również nie jest zarzut w kierunku do zwykłych górników czy działaczy związkowych. Chyba nie masz wątpliwości kto miał możliwości wyprowadzać pieniądze ze spółek i handlować węglem na lewo? A może uważasz ,że zorganizowana grupa górników dołowych wynosiła po kilka kilogramów węgla w kieszeni spodni i doprowadzała w ten sposób do wielomilionowych strat?Myślisz ,że mogło tak właśnie być?Ci ludzie wykonując ciężką i niebezpieczną pracę i chcą tylko godnie zarabiać , nic więcej!

Co do Bogdanki powtarzasz po raz kolejny bzdury! Prywatna czeska firma osiąga dobre wyniki finansowe i transferuje swoje zyski poza granice naszego kraju.Poza marną i pracą i płacą nic z tego faktu nie mamy. Kilka tysięcy ludzi za ledwo dwa tysiące złotych wegetuje i nie bardzo może upomnieć się o więcej , no bo wiadomo jak wygląda temat związków zawodowych w prywatnej spółce! Za tymi biednymi ludźmi nikt nie stanie, oni nie zrobią strajku. . Czy naprawdę uważasz ,że te dwa tysiące jest satysfakcjonujące dla osób tam zatrudnionych? Myślę ,ze nie. Przykład Bogdanki jest wręcz idealnym przykładem do czego doprowadza prywatyzacja i kto spija śmietankę. Firma zarabiająca krocie wypłacająca liche pensje pracownikom. Gdzie są te zyski , skoro pracownicy tego nie odczuwają. Pewnie sobie spoczywają gdzieś na Kajmanach! Uważasz ,że wśród osób zatrudnionych w Bogdance Korwin znajdzie swój elektorat? Czy Ci ludzie go poprą bo posmakowali bogactwa dzięki prywatyzacji?


Przy dobrym zarządzaniu połączonym z realizowaniem jakiegoś przemyślanego planu- strategii dla polskiego górnictwa jest szansa na odcięcie kurka z budżetu. Ale ktoś to musi zrobić, obecna władza przez ileś lat temat ignorowała. Z powodu wyborów teraz łaskawie sypnęła groszem , ale tylko po to ,żeby uspokoić nastroje społeczne.
Być może jesteś młody i masz złudzenia , ale w Polsce propozycje JKM nie przejdą . Im szybciej to zrozumiesz tym mniejszy żal potem. A tak w ogóle napisałem tylko ,że Paweł Kukiz odciął się od JKM , a zostałem nazwany socjalistą. Za to już powianiem się obrazić , ale też byłem kiedyś młody i naiwny i po prostu Ci odpuszczam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2015r. 08:39  
Cytuj
CYTAT
Lasy państwowe oddajmy w lepsze zarządzanie bo wtedy lepiej rośną i produkują więcej tlenu.



Gdyby był jakiś konkurs odnośnie spuentowania jakiegoś tematu jednym i konkretnym zdaniem to powyższy cytat widziałbym na pudle! Tyle ,że jak znam polskie realia zaraz ktoś przytoczy jakąś tekst Adama Smitha , który pewnie już w osiemnastym wieku pisał o większej produkcji tlenu w lesie prywatnym w porównaniu do lasu państwowego. Niektórzy to mają fantazję!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 1 Sie 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2015r. 08:40  
Cytuj
CYTAT
Taka sama prawda jak i to ,że za 120 złotych polskich czteroosobowa rodzina może sobie wykupić prywatne ubezpieczenie obejmujące pełny pakiet opieki medycznej good ; I taka sama prawda jak i to ,że IKEA Industry to firma dzięki której Stalowa Wola jest znana i ceniona w świecie jako miasto warte inwestowania. uśmiech Podobno dzięki temu telefony od inwestorów się urywają i trzeba było zatrudniać dodatkowe osoby do obsługi zainteresowanych!
Naprawdę chcesz do tego wracać? Myślałem ,że pewne kwestie sobie wyjaśniliśmy!

No weź pomyśl sam , kto odpowiada za słabą kondycję KHW i JSW ? No chyba nie zwykli górnicy , a co najwyżej ludzie zarządzający tematem. Silna pozycja górniczych związków powoduje ,że zarządy muszą się z nimi liczyć , ale to nie oznacza ich dyktatu. Jeden czy drugi prezes ma tak prowadzić interes ,żeby godzić różne interesy i wypracowywać zysk. Jeżeli umie zarządzać tylko w czasach koniunktury to świadczy ,że jest dupa a nie menedżer! Jeżeli chodzi o przekręty w polskim górnictwie ( które były faktem) to chyba również nie jest zarzut w kierunku do zwykłych górników czy działaczy związkowych. Chyba nie masz wątpliwości kto miał możliwości wyprowadzać pieniądze ze spółek i handlować węglem na lewo? A może uważasz ,że zorganizowana grupa górników dołowych wynosiła po kilka kilogramów węgla w kieszeni spodni i doprowadzała w ten sposób do wielomilionowych strat?Myślisz ,że mogło tak właśnie być?Ci ludzie wykonując ciężką i niebezpieczną pracę i chcą tylko godnie zarabiać , nic więcej!

Co do Bogdanki powtarzasz po raz kolejny bzdury! Prywatna czeska firma osiąga dobre wyniki finansowe i transferuje swoje zyski poza granice naszego kraju.Poza marną i pracą i płacą nic z tego faktu nie mamy. Kilka tysięcy ludzi za ledwo dwa tysiące złotych wegetuje i nie bardzo może upomnieć się o więcej , no bo wiadomo jak wygląda temat związków zawodowych w prywatnej spółce! Za tymi biednymi ludźmi nikt nie stanie, oni nie zrobią strajku. . Czy naprawdę uważasz ,że te dwa tysiące jest satysfakcjonujące dla osób tam zatrudnionych? Myślę ,ze nie. Przykład Bogdanki jest wręcz idealnym przykładem do czego doprowadza prywatyzacja i kto spija śmietankę. Firma zarabiająca krocie wypłacająca liche pensje pracownikom. Gdzie są te zyski , skoro pracownicy tego nie odczuwają. Pewnie sobie spoczywają gdzieś na Kajmanach! Uważasz ,że wśród osób zatrudnionych w Bogdance Korwin znajdzie swój elektorat? Czy Ci ludzie go poprą bo posmakowali bogactwa dzięki prywatyzacji?


Przy dobrym zarządzaniu połączonym z realizowaniem jakiegoś przemyślanego planu- strategii dla polskiego górnictwa jest szansa na odcięcie kurka z budżetu. Ale ktoś to musi zrobić, obecna władza przez ileś lat temat ignorowała. Z powodu wyborów teraz łaskawie sypnęła groszem , ale tylko po to ,żeby uspokoić nastroje społeczne.
Być może jesteś młody i masz złudzenia , ale w Polsce propozycje JKM nie przejdą . Im szybciej to zrozumiesz tym mniejszy żal potem. A tak w ogóle napisałem tylko ,że Paweł Kukiz odciął się od JKM , a zostałem nazwany socjalistą. Za to już powianiem się obrazić , ale też byłem kiedyś młody i naiwny i po prostu Ci odpuszczam.


Akurat znam sytuację na Śląsku, mam tam rodzinę. Więc możesz sobie pisać bzdury, że górnicy są biedni i pokrzywdzeni przez los. Za 120 zł masz "dostęp do lekarzy specjalistów" jak to nazwałeś. I tak wychodzi sporo taniej niż składka zdrowotna na ZUS, nawet jak się ubezpieczysz na życie i od różnych chorób, np. nowotworów. Już ci to udowodniałem.
Co do tej znienawidzonej przez ciebie IKEI. Na potencjalnym inwestorze, który miałby zbudować w Stalowej Woli zakład produkcyjny, większe wrażenie zrobi, że jest tu zakład IKEI niż reklama terenów inwestycyjnych w Stalowej Woli w Naszym Dzienniku. uśmiech
Co do Bogdanki... Nigdy nie słyszałem żeby ktoś marudził. Druga sprawa jest taka, że jak komuś nie pasuje, nie musi tam pracować. A trzecia jest taka, że firma jest dobrze zarządzana bo notuje zyski w przeciwieństwie do Kompanii Węglowej, do której trzeba dopłacać miliardy. Do tego Bogdanka pakuje kilka milionów rocznie na klub Górnik Łęczna.
W KW i JSW pracownicy sami podbijają się, że schodzą pod ziemię, czego nie robią. Dzięki temu np. inżynier ma ok. 4000 zł więcej do wypłaty. Więc nie chrzań tu głupot, że górnicy wynoszą worki z węglem, bo się kompromitujesz. Wszyscy po kolei to rozkradają, od pracowników najniższego szczebla do najwyższego, bo wiedzą, że później podpalą kilka opon i państwo ich uratuje zastrzykiem kilku miliardów.
Podobna sytuacja była kiedyś w HSW czy zakładach mięsnych w Nisku. Każdy kradł i wynosił aż miło. Teraz płaczą, że ktoś ich okradł. Sam pamiętam jak pracownicy HSW robili na lewo różne rzeczy za "flaszkę". Tak samo pamiętam jak z zakładów mięsnych ludzie wynosili kilogramami mięso...
Marną płacę masz przez wysokie opodatkowanie tej pracy. Już ci to tłumaczyłem. Ale jak widać nie dociera. Nie jesteś socjalistą? No dobra... Socjaldemokratą. Naiwny to jesteś dalej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2015r. 09:48  
Cytuj
CYTAT


Akurat znam sytuację na Śląsku, mam tam rodzinę. Więc możesz sobie pisać bzdury, że górnicy są biedni i pokrzywdzeni przez los. Za 120 zł masz "dostęp do lekarzy specjalistów" jak to nazwałeś. I tak wychodzi sporo taniej niż składka zdrowotna na ZUS, nawet jak się ubezpieczysz na życie i od różnych chorób, np. nowotworów. Już ci to udowodniałem.
Co do tej znienawidzonej przez ciebie IKEI. Na potencjalnym inwestorze, który miałby zbudować w Stalowej Woli zakład produkcyjny, większe wrażenie zrobi, że jest tu zakład IKEI niż reklama terenów inwestycyjnych w Stalowej Woli w Naszym Dzienniku. uśmiech
Co do Bogdanki... Nigdy nie słyszałem żeby ktoś marudził. Druga sprawa jest taka, że jak komuś nie pasuje, nie musi tam pracować. A trzecia jest taka, że firma jest dobrze zarządzana bo notuje zyski w przeciwieństwie do Kompanii Węglowej, do której trzeba dopłacać miliardy. Do tego Bogdanka pakuje kilka milionów rocznie na klub Górnik Łęczna.
W KW i JSW pracownicy sami podbijają się, że schodzą pod ziemię, czego nie robią. Dzięki temu np. inżynier ma ok. 4000 zł więcej do wypłaty. Więc nie chrzań tu głupot, że górnicy wynoszą worki z węglem, bo się kompromitujesz. Wszyscy po kolei to rozkradają, od pracowników najniższego szczebla do najwyższego, bo wiedzą, że później podpalą kilka opon i państwo ich uratuje zastrzykiem kilku miliardów.
Podobna sytuacja była kiedyś w HSW czy zakładach mięsnych w Nisku. Każdy kradł i wynosił aż miło. Teraz płaczą, że ktoś ich okradł. Sam pamiętam jak pracownicy HSW robili na lewo różne rzeczy za "flaszkę". Tak samo pamiętam jak z zakładów mięsnych ludzie wynosili kilogramami mięso...
Marną płacę masz przez wysokie opodatkowanie tej pracy. Już ci to tłumaczyłem. Ale jak widać nie dociera.


Nigdzie nie napisałem ,ze górnicy są biedni czy pokrzywdzeni przez los. Napisałem tylko tyle ,że za ciężką i ryzykowną pracę chcą otrzymywać godziwe pieniądze. Czy oczekiwanie na konkretne pieniądze ( za wykonaną pracę) to jest jakiś luksus czy przywilej ,że trzeba to artykułować?
I to nie dotyczy tylko górników tylko większości grup zawodowych w tym kraju. Mój ojciec przechodząc na emeryturę po 45 latach pracy ( w tym 22 lata prowadzenia działalności gospodarczej ) dostał 1700 złotych jałmużny. Jak rozmawiam ze znajomymi , to i tak nieźle . Są emeryci czy renciści , którzy żyją za tysiąc , tysiąc dwieście PLN. Tak widzisz sprawiedliwość społeczną i podział bogactwa w społeczeństwie?

Posłuchaj mnie raz z tą opieką medyczną i zakoduj to sobie. Opieka medyczna to tak najprościej mówiąc wszystko od lekarza POZ , lekarzy specjalistów , leczenia szpitalnego , sanatoriów , rehabilitacji etc. etc. Poszukaj oferty firmy , która prywatnie ubezpieczy Cię i da Ci to wszystko w pakiecie. Jak trzeba będzie to wyleczą ząbki , jak trzeba będzie to to masz lekarza specjalistę na telefon , a jak konieczna będzie operacja to Ci to zrobią od ręki. Koszt takiego pakietu kosztuje nawet do kilku tysięcy złotych. Jeżeli dalej nie pojmujesz , to użyję przykładu. Przychodzi dwóch gości do agenta ubezpieczeniowego . Jeden płaci za ubezpieczenie na życie 50 złotych miesięcznie , a drugi 100 zł. Skąd ta różnica ? Ten pierwszy nabył ubezpieczenie w ramach tzw. grupówki , ten drugi indywidualnie. Możesz to sprawdzić empirycznie popytaj ludzi , którzy się tym zajmują i poznasz prawdy świadectwo. Bynajmniej nie bronię tego systemu , który jest teraz , ale to co Ty proponujesz nie stanowi rozwiązania. Gdyby tylko ukrócić korupcję w tym systemie jaki jest , będzie dużo ,dużo lepiej. No ale widzisz człowieka , który min. za to się wziął straszą Trybunałem Stanu.

Być może w tym kraju są jeszcze elementy mentalności z poprzedniego systemu. Robienie jakiejś fuchy czy prywaty w ramach godzin pracy to jedna z takich pozostałości. To będzie zamierać , tak jak odchodzą ludzie nauczeni takich praktyk. Ale np. w HSW , dyrektorzy pozwalali na to ,że ludzie pili w pracy albo wynosili jakieś klucze czy śrubki , bo sami w tym czasie wywozili ładowarkę na lewo! Tak było , było przyzwolenie od góry na szalbierstwo , ale obarcza to głównie kadrę zarządzającą! Jaki problem jest postawić kamery i wysłać na bramę gościa , który będzie patrzył co wjeżdża z zakładu , a nie drapał się po tyłku i wspominał co wczoraj oglądał w TV. Albo za flaszkę wódki odwróci się akurat wtedy , kiedy jest potrzeba chwili. Nie ma żadnego problemu żeby zaprowadzić normalność , jest tylko kwestia kompetentnej osoby do zarządzania. Mieniem państwowym można dobrze zarządzać ale trzeba zmiany mentalności ludzi i może trochę strachu przed sięgnięciem po nie swoje.

Z tą płacą minimalną i opodatkowaniem pracy znowu marmolisz! Powtarzam Ci po raz kolejny: nie masz żadnej gwarancji ,że np. zmniejszając składkę zdrowotną pracodawca sceduje tą różnicę na rzecz pracownika. O ile możemy się zgodzić ,ze koszty pracy trzeba obniżać , o tyle nie miejmy złudzeń ,że zmniejszenie opodatkowania pracy spowoduje wzrost zarobków najmniej zarabiających. Tak nie będzie , po prostu na konto prezesa na Kajmanach popłynie jeszcze większa kasa , a robotnik będzie tyrał za tyle samo co wcześniej. Właśnie dlatego trzeba stale podnosić płacę minimalną , bo nie może mieć miejsca sytuacja ,że sędzia czy prokurator zarabia 12 tys , a wykwalifikowany robotnik 1600. Ktoś tu chyba zaburzył relacje.I jeszcze jedno , tak jak pisałem powyżej. Kilka tysięcy np. górników z Bogdanki nie zagłosuje na Korwina , chociażby dlatego ,ze przekonali się na własnej skórze czym pachnie prywatyzacja. Ty chcesz wszystko prywatyzować , a jest ileś milionów ludzi w tym kraju , którzy stawią opór i co? Jak wyjdą na ulicę , to strzelałbyś do nich czy jak? Pomysły Korwina to omamy szaleńca , nie w tym kraju i nie w tym czasie. A najlepiej o JKM świadczy fakt ,że Kongres Nowej Prawicy opuścił i założył nowe ugrupowanie bo nie wszyscy chcieli w niej widzieć Wiplera. To jest niepoważne traktowanie ludzi , być twarzą partii i ją opuścić , bo byli w niej ludzie myślący troszeczkę inaczej. Takie indywidualności jak JKM nie nadają się na polityka w tym systemie . Może gdyby miał pełnię władzy to ok , ale w tym systemie gdzie dogadywanie się i szukanie koalicjanta to podstawa taki człowiek jest niejako skazany na klęskę.

Co do IKEA Industry, jako mieszkaniec Stalowej Woli jest mi to temat zupełnie obojętny. Już Ci to pisałem więc tylko powtórzę :

Nadawanie temu tematowi pozorów jakiejś rangi czy promocji w świecie to taka sama bajka jaką rodzice opowiadają swoim dzieciom przed snem.

Widzę ,że chyba jeszcze do niedawna wierzyłeś ( a może dalej wierzysz ) w Świętego Mikołaja skoro powtarzasz takie rzeczy. Umiar i rozsądek jest wskazany w każdej ludzkiej działalności, i Tobie tego życzę , naiwny młody człowieku!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2015r. 11:39  
Cytuj
W Czechach też górnicy tak samo ciężko pracują i zapitalaja do ponad 60 roku życia - a u nas maja luzik - dodatkowo przechodzą na wcześniejszą emeryturę i jadą pracować do Czech i zabierać im miejsca pracy.

Prawda też jest taka że górnicy sami walczyli ostro z socjalizmem - a ..... no właśnie tylko u nich dalej socjalizm w firmie został i bardzo są z tego zadowoleni.
A cały kraj musi na nich zapierdzielać - bo podpala opony i dostają co chcą.
Inna sprawa to związkowcy i mafie węglowe.

Kolejna sprawa - wcześniejsze emerytury MONu i strażaków - tak dobrze to nie mają nigdzie na świecie.
Ponadto przechodzą na wcześniejsze emerytury - biorą potężną kasę, a ... dalej zabierają miejsca pracy innym osobom, przed którymi daleka droga do emerytury.

Ten kraj to jeden wielki burdel - a ostatnia akcja pt. "Bronek na budowie autostraty" to przecież propaganda gorsza niż w Korei !

Za rządów pierdzielonego PiS było nieciekawie - ale za rządów PO to jest już gorzej niż przegięcie - 4 Świat.

Ale lemingi pięknie łyknęły największe propagandowe hasło PO: "Na PO głosują tylko ludzie z wyższym wykształceniem".
Ja bym powiedział, że ludzie całkowicie ograniczeni którzy łykają każde polityczne/medialne kłamstwo !

Dla mnie wybór jest jeden: Kukiz lub Korwin.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2015r. 09:12  
Cytuj
Problem z górnikami jest taki ,że jak była potrzeba obalenia komuny to związki zawodowe a zwłaszcza ich "zbrojne ramię" - górnicy i stoczniowcy byli cacy. Komuna upadła , no i teraz najlepiej pozbyć się problemu. Stoczniowcy już nie wystąpią przeciwko rządowi, górnicy to ostatni bastion wolności tego Narodu. W sytuacji w której nie będzie silnych związków górniczych , władający tym krajem mają wolną drogę do wprowadzenia wszystkiego co im się zamarzy. Nie wiem jaką krzywdę wyrządziły Ci rządy PiS, ale ok , każdy ma prawo do własnych poglądów. Chcesz głosować to dobrze się zastanów czego oczekujesz od urzędu Prezydenta. Poglądy Kukiza a Korwina to są dwie różne bajki, i to jest fakt obiektywny. Jeżeli chcesz wszystko prywatyzować i chcesz skończyć z rzekomym dyktatem związków zawodowych to głosuj na Korwina , bo Paweł Kukiz ma całkiem inne zdanie w tej materii. Pisząc ,ze będziesz głosować na Korwina albo Kukiza , to tak samo tylko innymi słowami jakbyś napisał , że będziesz głosować na Dudę albo na Komorowskiego. Tak jak z tym bacą z kawału , zapytanym o prognozę pogody. Baca , jak to baca przezornie odpowiada , że" jak nie bedzie pdac , to bedzie pikna pogoda" . Tyle ,że to nie jest kawał tylko real life .

Co do wielu rzeczy niesprawiedliwych , funkcjonujących w tym kraju przywilejów , trzeba będzie rozpocząć o tym debatę. Co się komu naprawdę należy , a co trzeba dla dobra Polski trzeba zlikwidować . Ale o tym powinno decydować szersze gremium niż tylko garstka szubrawców z Warszawy. W tym momencie najważniejsze dla Narodu jest odsunięcie od władzy PO i Komorowskiego. Niech wygra ktokolwiek tylko nie oni. Niech Prezydentem zostanie człowiek , który nie musi czytać każdej wypowiedzi z kartki, bo inaczej palnie jakieś głupstwo. Przełknę nawet i Korwina , byle nie Bredzisława.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 1 Sie 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2015r. 10:26  
Cytuj
CYTAT
Problem z górnikami jest taki ,że jak była potrzeba obalenia komuny to związki zawodowe a zwłaszcza ich "zbrojne ramię" - górnicy i stoczniowcy byli cacy. Komuna upadła , no i teraz najlepiej pozbyć się problemu. Stoczniowcy już nie wystąpią przeciwko rządowi, górnicy to ostatni bastion wolności tego Narodu. W sytuacji w której nie będzie silnych związków górniczych , władający tym krajem mają wolną drogę do wprowadzenia wszystkiego co im się zamarzy. Nie wiem jaką krzywdę wyrządziły Ci rządy PiS, ale ok , każdy ma prawo do własnych poglądów. Chcesz głosować to dobrze się zastanów czego oczekujesz od urzędu Prezydenta. Poglądy Kukiza a Korwina to są dwie różne bajki, i to jest fakt obiektywny. Jeżeli chcesz wszystko prywatyzować i chcesz skończyć z rzekomym dyktatem związków zawodowych to głosuj na Korwina , bo Paweł Kukiz ma całkiem inne zdanie w tej materii. Pisząc ,ze będziesz głosować na Korwina albo Kukiza , to tak samo tylko innymi słowami jakbyś napisał , że będziesz głosować na Dudę albo na Komorowskiego. Tak jak z tym bacą z kawału , zapytanym o prognozę pogody. Baca , jak to baca przezornie odpowiada , że" jak nie bedzie pdac , to bedzie pikna pogoda" . Tyle ,że to nie jest kawał tylko real life .

Co do wielu rzeczy niesprawiedliwych , funkcjonujących w tym kraju przywilejów , trzeba będzie rozpocząć o tym debatę. Co się komu naprawdę należy , a co trzeba dla dobra Polski trzeba zlikwidować . Ale o tym powinno decydować szersze gremium niż tylko garstka szubrawców z Warszawy. W tym momencie najważniejsze dla Narodu jest odsunięcie od władzy PO i Komorowskiego. Niech wygra ktokolwiek tylko nie oni. Niech Prezydentem zostanie człowiek , który nie musi czytać każdej wypowiedzi z kartki, bo inaczej palnie jakieś głupstwo. Przełknę nawet i Korwina , byle nie Bredzisława.

Kolejny raz się kompromitujesz. Między Dudą a Komorowskim nie ma różnicy. Dwaj socjaldemokraci.
Chcesz debaty dotyczącej komu co się należy? Hahaha... To fajnie. Związkowi komuniści powiedzą, że chcą zarabiać po 10 000 zł brutto, mieć 13-ki, 14-ki, może jeszcze dojdą do 20-tek uśmiech Sfinansujesz im to? Nic nikomu się nie należy. Każdy ma pracować i płacić niskie podatki. Należy to się tyle, na ile ktoś sobie zapracuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2015r. 10:32  
Cytuj
Co by nie powiedzieć, prywatne kopalnie nawet na Śląsku są w znacznie lepszej sytacji od państwowych molochów. Druga prawda to taka że związki zawodowe to wróg numer jeden bezrobotnych. Chroniąc swoje miejsca pracy, wymagają by państwo do nich dopłacało, przez co brakuje środków na utworzenie miejsc pracy dla bezrobotnych. To są fakty z którymi nie da się dyskutować.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2015r. 10:55  
Cytuj
CYTAT
Nic nikomu się nie należy. Każdy ma pracować i płacić niskie podatki. Należy to się tyle, na ile ktoś sobie zapracuje.



I należy zlikwidować Policje, zegarki i schroniska dla zwierząt, niepotrzebne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2015r. 15:15  
Cytuj
Niezły filmik na weekend: Kukiz vs Komorowski



Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2015r. 15:31  
Cytuj
Filmik dla ograniczonych. Jak taki Bronek anemik może ciemiężyć naród, jego nie boi się chyba nikt na świecie. Następny tekst o pastwiącym się Tusku, ten też nie ogarniał nawet swoje partii. Porównanie bronkobusów do gwieznych nieszczycieli z GW. Następny tekst o wienych siepaczach - od kiedy to polityk jest wierny. Kukiz przywrócił nadzieję , na to że może ktoś spoza polityki zaistnieć, ale nie na to że da radę zrobić lepszą Polskę. Ogólnie mniej brać, połowę dawki co najwyżej

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2015r. 21:51  
Cytuj
@Niemiec
Żadnego konkurenta lekceważyć nie wolno!

Polska za 20 lat - to Ty decydujesz jaka będzie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2015r. 10:08  
Cytuj
CYTAT

Kolejny raz się kompromitujesz. Między Dudą a Komorowskim nie ma różnicy. Dwaj socjaldemokraci.
Chcesz debaty dotyczącej komu co się należy? Hahaha... To fajnie. Związkowi komuniści powiedzą, że chcą zarabiać po 10 000 zł brutto, mieć 13-ki, 14-ki, może jeszcze dojdą do 20-tek uśmiech Sfinansujesz im to? Nic nikomu się nie należy. Każdy ma pracować i płacić niskie podatki. Należy to się tyle, na ile ktoś sobie zapracuje.




Zaczynam rozumieć Wasze motto , kto nie pracuje ten nie je. Trzeba przyznać ,że jest w tym jakaś logika. No bo tak jeżeli zlikwidujemy np. hospicja i szpitale ( po co płacić ciężkie pieniądze za ludzi, którzy nie wypracowują zysków), potem bezrobotnych darmozjadów , więźniów i tak dalej , problem deficytu budżetowego zniknie a nawet zostanie spora nadwyżka. Jest to jak najbardziej temat do przeprowadzenia. Gdyby tylko dokonać fizycznej likwidacji-eksterminacji tylko tych grup , które wymieniłem , polski budżet zaoszczędziłby z grubsza licząc jakieś 100 , 120 miliardów złotych. Jedna precyzyjna operacja i jesteśmy krajem sukcesu gospodarczego. Może to i nie jest taki zły pomysł , sam nie wiem? Widzisz Hitler ludzi zbędnych palił żywcem w krematoriach , Stalin wolał ich dręczyć w łagrach , a czcigodny Korwin co proponuje w tej sprawie?

Ci "związkowi komuniści" nie tak dawno zdemontowali poprzedni system. Nie wiem czy to pamiętasz? Czy może świat zaczął się dla Ciebie od momentu wejścia JKM do polityki ( od początku lat dziewięćdziesiątych)? Jeżeli myślisz , że przed Korwinem nic nie było i nic nie będzie po nim , to jesteś w błędzie! Spoglądanie na ten kraj z perspektywy tego wariata , to tak jakbyś ukończył szkołę podstawową z jednym zaliczonym przedmiotem. Czy uważasz ,że na takiej podstawie człowiek jest w stanie prawidłowo oceniać sytuację i podejmować odpowiedzialne decyzje? Śmiem w to wątpić! W każdym razie dzięki związkom zawodowym , JKM może w miarę swobodnie głosić swe urojenia , a jakaś grupka jego zwolenników może je powielać. Gdyby nie komuniści ze związków zawodowych musielibyście działać w konspiracji , a nie ramach tego co macie teraz. To ,że wiele rzeczy jest do poprawienia jest faktem. Ale takim faktem już nie jest postulat wydumanych oczekiwań płacowych przez związki zawodowe. Istnieje coś takiego jak komisja trójstronna ( rząd , związki i pracodawcy) i do pewnego momentu to właśnie kompromis tam wypracowany stawał się potem elementem systemu prawnego. Kompromis , a nie czyjś dyktat. Związki zawodowe olały temat , bo ówczesny premier Tusk wysyłał ze strony rządowej np. ministra Kosiniaka-Kamysza, który owe kompromisy zabierał do Rady Ministrów. I Rząd to uwalał. Po co były te ustalenia skoro Tusk tego nie respektował? Przeglądnij sobie protokoły z obrad komisji , jeżeli znajdziesz postulat gdzie związki zażądały 10 tys PLN pensji dla każdego to wrzuć to , a ja przyznam Ci rację. Jeżeli nie możesz tego udowodnić to może po prostu wypisujesz głupoty , rzeczy z kosmosu , zupełnie w stylu JKM? Więc jak kosmito , możesz udowodnić składanie postulatów związkowych o kwotach wypłat o jakich pisałeś , czy posłużyłeś argumentem bez żadnego pokrycia w faktach? Jeżeli fakty nie przystają do rzeczywistości to tym gorzej dla faktów , co nie?

Jeżeli nazywasz i Dudę i Komorowskiego socjaldemokratami , to jest to takie uproszczenie tematu , że ręce opadają. Wg jakich kryteriów zakwalifikowałeś ich do tej opcji? Chętnie poczytam , skąd taki wniosek ? Napisz z łaski swojej dlaczego zaliczyłeś tych panów do socjaldemokracji? Nawet podział na lewicę i prawicę w Polsce nie jest jednoznaczny i nie rozumiem jakim trzeba być ignorantem ,żeby tego nie chwytać? Dzielenie polskich polityków wg standardów amerykańskich czy nawet europejskich świadczy o kompletnym niezrozumieniu tematu. W Polsce istnieje podział światopoglądowy a nie gospodarczy , oprócz Korwina wszyscy to rozumiemy. Wg opinii większości PiS jest partią prawicową , a PO centrową , i tylko kosmita w muszce nazywa ich socjalistami. Powtarzam w polskich specyficznych warunkach podział na lewicę i prawicę określa przede wszystkim światopogląd ideowy czy stosunek do Kościoła Katolickiego ,do którego nie tak dawno przynależność deklarowało 90 % obywateli. JKM jest wg standardów amerykańskich politykiem prawicowym , wg standardów polskich jest co najwyżej błyskotliwym wariatem . I te dwie kwestie trzeba oddzielać , jako ,że żyjemy w Polsce a nie w USA. Czy rozumiesz ,że żyjąc w Polsce warto skupiać się tym co nas dotyczy , a nie powielać urojenia człowieka , którego może i dobrze się słucha,ale jego pomysły w ogóle nie pasują do naszej rzeczywistości. Czy rozumiesz tą konstatację czy tego nie ogarniasz swoim rozumem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 1 Sie 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2015r. 11:05  
Cytuj
CYTAT
Zaczynam rozumieć Wasze motto , kto nie pracuje ten nie je. Trzeba przyznać ,że jest w tym jakaś logika. No bo tak jeżeli zlikwidujemy np. hospicja i szpitale ( po co płacić ciężkie pieniądze za ludzi, którzy nie wypracowują zysków), potem bezrobotnych darmozjadów , więźniów i tak dalej , problem deficytu budżetowego zniknie a nawet zostanie spora nadwyżka. Jest to jak najbardziej temat do przeprowadzenia. Gdyby tylko dokonać fizycznej likwidacji-eksterminacji tylko tych grup , które wymieniłem , polski budżet zaoszczędziłby z grubsza licząc jakieś 100 , 120 miliardów złotych. Jedna precyzyjna operacja i jesteśmy krajem sukcesu gospodarczego. Może to i nie jest taki zły pomysł , sam nie wiem? Widzisz Hitler ludzi zbędnych palił żywcem w krematoriach , Stalin wolał ich dręczyć w łagrach , a czcigodny Korwin co proponuje w tej sprawie?

Oderwany jesteś od rzeczywistości. Po likwidacji PIT (który płaci budżetówka, emeryci, renciści czy ludzie pobierający zasiłki), przymusu płacenia składek na ZUS i zasiłków dla bezrobotnych znika problem bezrobocia. Każdy może pracować na wiele sposobów. Jak nie znajdzie zatrudnienia u kogoś, może otworzyć działalność gospodarczą i wykonywać to co robi najlepiej. To jest sprawiedliwość, bo osoby dobrze wykonujący pracę będą dobrze zarabiać. Nie będą pracować ci, którym się nie chce lub są nieudolni. Rozwiązuje się także problem biurokracji - likwidacja PUP, WUP, zmniejszenie przynajmniej o połowę pracowników US i ZUS. Co do więźniów to mogą pracować na swoje utrzymanie w Zakładach Karnych.

Co do podatków to jest ich jeszcze kilka innych, więc budżet nie ucierpi. Jest też rozwiązanie, które proponuje Gwiazdowski - podatek 1% od obrotu firm. Druga sprawa jest taka, że jak ludzie więcej będą zarabiać nie płacić PIT, to tą różnicę i tak oddadzą w innych podatkach.

CYTAT
Ci "związkowi komuniści" nie tak dawno zdemontowali poprzedni system. Nie wiem czy to pamiętasz? Czy może świat zaczął się dla Ciebie od momentu wejścia JKM do polityki ( od początku lat dziewięćdziesiątych)? Jeżeli myślisz , że przed Korwinem nic nie było i nic nie będzie po nim , to jesteś w błędzie! Spoglądanie na ten kraj z perspektywy tego wariata , to tak jakbyś ukończył szkołę podstawową z jednym zaliczonym przedmiotem. Czy uważasz ,że na takiej podstawie człowiek jest w stanie prawidłowo oceniać sytuację i podejmować odpowiedzialne decyzje? Śmiem w to wątpić! W każdym razie dzięki związkom zawodowym , JKM może w miarę swobodnie głosić swe urojenia , a jakaś grupka jego zwolenników może je powielać. Gdyby nie komuniści ze związków zawodowych musielibyście działać w konspiracji , a nie ramach tego co macie teraz. To ,że wiele rzeczy jest do poprawienia jest faktem. Ale takim faktem już nie jest postulat wydumanych oczekiwań płacowych przez związki zawodowe. Istnieje coś takiego jak komisja trójstronna ( rząd , związki i pracodawcy) i do pewnego momentu to właśnie kompromis tam wypracowany stawał się potem elementem systemu prawnego. Kompromis , a nie czyjś dyktat. Związki zawodowe olały temat , bo ówczesny premier Tusk wysyłał ze strony rządowej np. ministra Kosiniaka-Kamysza, który owe kompromisy zabierał do Rady Ministrów. I Rząd to uwalał. Po co były te ustalenia skoro Tusk tego nie respektował? Przeglądnij sobie protokoły z obrad komisji , jeżeli znajdziesz postulat gdzie związki zażądały 10 tys PLN pensji dla każdego to wrzuć to , a ja przyznam Ci rację. Jeżeli nie możesz tego udowodnić to może po prostu wypisujesz głupoty , rzeczy z kosmosu , zupełnie w stylu JKM? Więc jak kosmito , możesz udowodnić składanie postulatów związkowych o kwotach wypłat o jakich pisałeś , czy posłużyłeś argumentem bez żadnego pokrycia w faktach? Jeżeli fakty nie przystają do rzeczywistości to tym gorzej dla faktów , co nie?

Wariatami są socjaliści podżegający wojnę na Ukrainie na rozkaz USRAELA. No to super narobili. Chcieli zamienić socjalizm na socjalizm good Niestety przy okrągłym stole udało się na socjaldemokrację... Czyli trochę lepszą komunę bo niby ludzie mają coś do gadania...uśmiech Gospodarka centralnie sterowana jak była, tak jest nadal uśmiech Komunizm tak czy siak musiał upaść. Nie miał prawa bytu ze względów ekonomicznych. Dlatego też był TW BOLEK, okrągły stół itp. Kosmity to sobie poszukaj przed lustrem dziwolągu.
CYTAT
Jeżeli nazywasz i Dudę i Komorowskiego socjaldemokratami , to jest to takie uproszczenie tematu , że ręce opadają. Wg jakich kryteriów zakwalifikowałeś ich do tej opcji? Chętnie poczytam , skąd taki wniosek ? Napisz z łaski swojej dlaczego zaliczyłeś tych panów do socjaldemokracji? Nawet podział na lewicę i prawicę w Polsce nie jest jednoznaczny i nie rozumiem jakim trzeba być ignorantem ,żeby tego nie chwytać? Dzielenie polskich polityków wg standardów amerykańskich czy nawet europejskich świadczy o kompletnym niezrozumieniu tematu. W Polsce istnieje podział światopoglądowy a nie gospodarczy , oprócz Korwina wszyscy to rozumiemy. Wg opinii większości PiS jest partią prawicową , a PO centrową , i tylko kosmita w muszce nazywa ich socjalistami. Powtarzam w polskich specyficznych warunkach podział na lewicę i prawicę określa przede wszystkim światopogląd ideowy czy stosunek do Kościoła Katolickiego ,do którego nie tak dawno przynależność deklarowało 90 % obywateli. JKM jest wg standardów amerykańskich politykiem prawicowym , wg standardów polskich jest co najwyżej błyskotliwym wariatem . I te dwie kwestie trzeba oddzielać , jako ,że żyjemy w Polsce a nie w USA. Czy rozumiesz ,że żyjąc w Polsce warto skupiać się tym co nas dotyczy , a nie powielać urojenia człowieka , którego może i dobrze się słucha,ale jego pomysły w ogóle nie pasują do naszej rzeczywistości. Czy rozumiesz tą konstatację czy tego nie ogarniasz swoim rozumem?

Poczytaj może najpierw ich program wyborczy. PiS to jest katolicka lewica. Nawet są bardziej na lewo niż SLD pod względem socjalu. Ale co tam, media mówią, że to prawica, więc ludzie nieświadomi tak myślą. Kandydaci prawicy w tych wyborach to: JKM, Grzegorz Braun, Jacek Wilk i Marian Kowalski. Pod wieloma względami to Pani Ogórek jest bardziej prawicowa od Dudy. Korwin-Mikke jest wariatem dla prostactwa, które tylko myśli jak wydrzeć największy socjal, najmniejszym kosztem. Raz siedziałem w towarzystwie, w którym przechwalano się kto więcej dostaje od państwa... Czyli gadka o socjalu i o tym jak robić bez umowy... Tacy ludzie nigdy nie zagłosują na JKM, Brauna, Wilka czy Kowalskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2015r. 12:24  
Cytuj
... Ludzie w Polsce nie zdają sobie sprawy, jeśli zniszczą Śląsk, to za chwilę będą mogli zrobić wszystko ... To nie górnik jest nierentowny, to nie kopalnie są nierentowne, to sejm i rząd są nierentowne - mówi PAWEŁ KUKIZ ...


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2015r. 15:05  
Cytuj
Uwaga!
Spotkanie z kandydatem na prezydenta RP Pawłem Kukizem!
Rzeszów,27 kwietnia 2015,godzina 11:30, Duża Aula Uniwersytetu Rzeszowskiego,budynek A1
ul. Rejtana 16c.

Tymczasem relacja ze spotkania w Lublinie:



A tak Kraków przywitał obecnego prezydenta:


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2015r. 23:19  
Cytuj
CYTAT
..................
Poczytaj może najpierw ich program wyborczy. PiS to jest katolicka lewica. Nawet są bardziej na lewo niż SLD pod względem socjalu. Ale co tam, media mówią, że to prawica, więc ludzie nieświadomi tak myślą. Kandydaci prawicy w tych wyborach to: JKM, Grzegorz Braun, Jacek Wilk i Marian Kowalski. Pod wieloma względami to Pani Ogórek jest bardziej prawicowa od Dudy. Korwin-Mikke jest wariatem dla prostactwa, które tylko myśli jak wydrzeć największy socjal, najmniejszym kosztem. Raz siedziałem w towarzystwie, w którym przechwalano się kto więcej dostaje od państwa... Czyli gadka o socjalu i o tym jak robić bez umowy... Tacy ludzie nigdy nie zagłosują na JKM, Brauna, Wilka czy Kowalskiego....................



Dobra nie dojdziemy ładu. Nie chcesz zrozumieć podstawowych kwestii i posługujesz się złą metodologią przy udowodnianiu swoich racji. Powtarzam Ci ,że podział na polskiej scenie polityczne opiera się nie na poglądach gospodarczych tylko światopoglądowych . Jest to polska specyfika wynikająca z naszej historii .Ludzie Solidarności zostali nazwani prawicą , mimo tego ,że poglądy gospodarcze mieli wg standardów zachodnich lewicowe. Strajkujący robotnicy przyjmujący komunię świętą byli zdziwieniem dla wszystkich zagranicznych dziennikarzy relacjonujących tzw. karnawał " Solidarności" Tego nie ma nigdzie indziej na świecie. To nas odróżnia od innych narodów. Teoria Korwina , którą bezmyślnie powielasz tego nie uwzględnia. Ten człowiek próbował nawet zostać doradcą Solidarności , ale przez strajkujących robotników został pogoniony , już wtedy niektórzy się na nim poznali. Zostań przy swoim , ja zostanę przy swoim , darujmy innym tą bezowocną szermierkę , tym bardziej ,że ten temat dotyczy Pawła Kukiza. Co do określenia JKM wariatem przez prostactwo , jak rozumiem jest to zarzut skierowany również do mnie. No cóż, to kto był naiwnym prostakiem łykającym jak młody pelikan każde głupstwo rozstrzygnie czas. I wtedy się przekonamy czyje będzie na wierzchu. Tyle!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 26 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2015r. 17:39  
Cytuj
CYTAT
kukiz-masakruje-lisowne

Kukiz na prezydenta masakruje Lisównę przez Caprinka



Ładnie jej pojechał! Paweł na prezydenta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2015r. 22:57  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »