NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Andrzej Duda,
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 09:57  
Cytuj
Ja juz sie swoje nawrzucalem i opisalem, rowniez i tu na stalowym miescie, w tej chwili to pi!@#$e, nie mam zamiaru nikogo przekonywac, kazdy ma swoja glowe, chcesz glosuj na szoguna, chcesz glosuj na dude. Nie chce Ci sie poszukac to dalej zebraj o linka, moze ktos sie zlituje i podrzuci.
O Kukizie tez mozna popisac ale na dobra sprawe wystarczy mi jow.

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 09:57  
Cytuj

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 10:17  
Cytuj
CYTAT
Nie chce Ci sie poszukac to dalej zebraj o linka, moze ktos sie zlituje i podrzuci.
O Kukizie tez mozna popisac ale na dobra sprawe wystarczy mi jow.

Żebraj o linka?!? Słoneczko dziś świeci mocno, ale chyba nie na tyle, żeby Ci odjeb..ło z gorąca. Nie chce Ci się wrzucić jednego czy dwóch linków, bo jest to dla Ciebie wielką udręką, ale wyrzygać posta na sześć linijek, pokląć to masz czas. Szukać linków nie muszę, bo doskonale wiem, że JKM jest idiotą i czego bym nie wyczytał w jego pomysłach, jest w większości przypadków idiotyzmem. Na hasełka typu "zlikwiduję podatki, a będziecie żyć jak szlachta" mnie nie złapie, szkoda tylko, że tak wielu ludzi nie rozumie co czytają. Dlatego byłem ciekaw, gdzie Ty wyczytałeś coś mądrego o JKM.
I jeszcze raz ponawiam apel, nie pie!@#l, bo Twój ostatni post merytorycznie był tak bujny jak grzywka Kukiza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 4 Maja 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 10:38  
Cytuj
Szopen strasznie sie bulwersujesz...widocznie nie uwazales podczas ogladania wywiadow z JKM. Czesc z tego co mowi ma realne uzasadnienie. Chocby z tym szkolnictwem. Masz gnoja, 17lat, kurator, bije pluje,grozi itd...ale musi chodzic do szkoly, bo ma obowiazek. Nie lepiej byloby, gdyby wyjechal do UK robic kariera ? Nie spokojniej ? Tzreba sie nad pewnymi rzeczami na spokojnie zastanowic...
Nie twierdze, ze JKM ma same dobre pomysly.
Ba, uwazam nawet ze nie da sie wiekszosci z nich wprowadzic w zycie. Ale trzeba glosowac na niego albo Kukiza nie ze wzgledu na ich program, bo jako prezydent i tak nic nie zdzialaja...trzeba ZMIENIC ryje przy korycie...tylko o to chodzi...

a teraz pomyslmy logicznie, czy te osoby, ktore nie pala ziola, palilyby gdyby bylo ono dostepne i kosztowalo np.45zl a nie 30zl ? ja nie pale i jakby bylo po 10zl tez bym nie palil...i smiem twierdzic, ze 90% tez nie.

czy balbym sie isc noca przez Zatorze ? nie, wyciagam muszkiet i bum...w Texasie 90% ma bron i jakos nie strzelaja do siebie dla rozrywki...takze spokojna Twoja rozczochrana...a gdyby sie kilu debili wystrzelalo, coz...natura sama sie oczyszcza umiech
pozdr.ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 11:16  
Cytuj
CYTAT
Szopen strasznie sie bulwersujesz...

Bulwersuję tylko jeśli ktoś mi pyszczy.

CYTAT
Masz gnoja, 17lat, kurator, bije pluje,grozi itd...ale musi chodzic do szkoly, bo ma obowiazek. Nie lepiej byloby, gdyby wyjechal do UK robic kariera ? Nie spokojniej ? Tzreba sie nad pewnymi rzeczami na spokojnie zastanowic...

Czyli ustanawiamy prawo pod patologię? Zamiast zapobiegać patologii i ją tępić, generujmy ją i wysyłajmy za granicę? Koleś i tak nie pojedzie, bo czeka go jeszcze służba wojskowa. Pomijając już fakt, że nie trafiony przykład i nie tak argumentuje zniesienie obowiązku szkolnego JKM.

CYTAT
Nie twierdze, ze JKM ma same dobre pomysly.

Nie twierdzę, że ma same złe.

CYTAT
trzeba glosowac na niego albo Kukiza nie ze wzgledu na ich program, bo jako prezydent i tak nic nie zdzialaja...trzeba ZMIENIC ryje przy korycie...tylko o to chodzi...

Zaraz się zbulwersuję... bo akurat tego argumentu nie znoszę. Po co zmieniać świnię przy korycie na inną świnię? Jakie to może mieć wymierne korzyści? Cholera, idę do lekarza i ten mówi mi, przykro mi, ma pan raka żołądka. Umrze pan za dwa lata. Możemy jednak panu wyciąć tego raka razem z żołądkiem. Tylko bez żołądka umrze pan w ciągu tygodnia. Wycinaj panie doktorze, wszystko byle się pozbyć raka! Nie, nie wybiorę piosenkarza na prezydenta.

CYTAT
czy balbym sie isc noca przez Zatorze ? nie, wyciagam muszkiet i bum...

Idąc Twoim tokiem rozumowania uważam, że jeżeli ktoś dziś nie jest w stanie zabić drugiego człowieka, nie zrobi tego za rządów JKM posiadając przy sobie broń. Dziś podchodzi do Ciebie na Zatorzu koleś kroić Cię z telefonu, mały, chudy cwaniaczek. Złapałbyś go za gardziel i zadusił?

CYTAT
w Texasie 90% ma bron i jakos nie strzelaja do siebie dla rozrywki...

Znasz statystyki dotyczące napadów z użyciem broni palnej w Texasie? Chętnie bym je porównał ze statystykami polskimi. Sądzę, że różniły by się diametralnie.

CYTAT
takze spokojna Twoja rozczochrana...a gdyby sie kilu debili wystrzelalo, coz...natura sama sie oczyszcza umiech
pozdr.ok

Debile powinni być skutecznie eliminowani ze społeczeństwa innymi środkami niż gangsterskie porachunki. Takie jest moje skromne zdanie.

Pozdrawiam serdecznie good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 12:06  
Cytuj

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 12:54  
Cytuj
Szopen, czasami rzniesz takiego neutralnego inteligenta, glos rozwagi z lekkim zabarwieniem humorystycznym, jak jest temant neutralny to Ci to wychodzi lepiej, czasami tak jak w tej chwili rzniesz obronce ucisnionych. Pojechalem po jakies dziewczynie, bo nie chcialo jej sie poszukac to pr!@#es sie do mnie :] na koniec cieple pozdrowienia, zeby wszyscy wiedzieli ze jestes wyluzowany
CYTAT
Pozdrawiam serdecznie good

Jak Cie temat nie interesuje
CYTAT
bo doskonale wiem, że JKM jest idiotą i czego bym nie wyczytał w jego pomysłach, jest w większości przypadków idiotyzmem
to po co mi zawracasz dupe? Proste, tylko dlatego ze Ci sie nudzi i po to by sie do mnie pr!@#$c. Takich jak Ty ubijajacych piane jest wielu, na te pytania pierwszy nie wpadles, wiele osob pisalo juz na nie odpowiedzi, dlatego odsylam do internetu. Twoja prosba o linka jest tak samo z!@#$na jak proba przyczepienia sie do mnie. To jak bym poprosil o linka do tego jak wyleczyc raka, bardzo prosze, seanor da linka do dietyoptymalnej - mozna pokonac raka?, jasne ze tak, w kazdej postaci, wystarczy golonke popijac maslem i wychodzic na slonce. Ktos inny da linka do tego zeby sie puknal w czolo. Kto ma racje? Mamy rozum to wyciagamy wnioski.

Nie ma jednego czy 2 linkow gdzie uporzadkujesz sobie cala wiedze na temat wolnosci: slowa, obywatela, ekonomii, sadownictwa, ugrupowan politycznych, czy jak wola krzykacze jebnietego goscia z wasem korwina, nie ma najmojszej prawdy, trzeba przeczytac troche ksiazek i myslec. Nigdy nie napisalem ze ze wszystkim sie zgadzam, ze wszystko jest realne i namacalne, ale w tej chwili jedziemy rowno w dol i trzeba cos zrobic, niektore reformy czy jow wywrocilby scene polityczna i byc moze wreszcie cos by sie dzialo. Jezeli nie widzisz ze jest zle i ze nasze dzieci beda mialy dopiero przejebane, to jestes bardzo krotkowzroczny i do merytorycznej dyskusji w tym temacie(o innych nie mowie) po prostu sie nie nadajesz.

Swojego czasu zakonczylismy dyskusje na tym, ze sie nie zaczepiamy, ja od tamtej pory Cie pomijalem, uszanuj tamten uklad i pomijajmy sie dalej.
Pozdrawiam serdecznie good ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 13:46  
Cytuj
CYTAT
na koniec cieple pozdrowienia, zeby wszyscy wiedzieli ze jestes wyluzowany

Spokojnie nie przejmuj się, mam poważne sprawy na głowie i nie przejmują mnie zaczepki i pyskówki na forum. Także jestem wyluzowany, a to, że nie kończę posta jak Ty słowami "Ja pier**lę", a pozdrowieniami, cóż, tak już mam.

CYTAT
Swojego czasu zakonczylismy dyskusje na tym, ze sie nie zaczepiamy, ja od tamtej pory Cie pomijalem, uszanuj tamten uklad i pomijajmy sie dalej.
Pozdrawiam serdecznie good ;]

Z przyjemnością układ odnowię, choć z przypieprzaniem się proszę bez hipokryzji, bo dłużny nie jesteś. I jeżeli wydaje Ci się, że moja aktywność tu ogranicza się głównie do robienia Ci krzywdy, to masz chyba zbyt duże mniemanie o sobie. W pierwszym poście w tym wątku napisałem JEDNO zdanie do Ciebie, reszta dotyczyła polityki JKM (o tym chyba mogę pisać). Ogólnie mam w zwyczaju skupiać się na temacie, a nie na ocenach i filozoficznych rozważaniach nt. innych użytkowników, ich psychiki, (braku)kultury etc. Mimo to dziękuję Ci za piękny portret psychologiczny mojej osoby. Humor jest i Twoim atrybutem.
Odnawiając pakt o nieagresji - kończę dysputę.
Pozdrawiam!

aaa ps. co do obrońcy uciśnionych, w sumie wali mnie czy, komu i za co pojechałeś, moja wypowiedź (zdanie) nie odnosiła się do Twojego zachowania wobec tamtej userki. A w obronie gnębionych to nie Ty się do mnie przysrałeś chociażby w temacie życzeń świątecznych? Pzdr umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2198
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 14:32  
Cytuj
.jppp:-o

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 14:54  
Cytuj
swieta rzadza sie wlasnymi prawami ;], nie chcesz kupic ipada?
Ja pi!@#e ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 14:57  
Cytuj
CYTAT
swieta rzadza sie wlasnymi prawami ;], nie chcesz kupic ipada?
Ja pi!@#e ;]

Chętnie, ale nie masz ipada w tej cenie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 19 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 16:15  
Cytuj
Duda na pewno ma gadane, ale jest zwykłym populistą. Co to znaczy, że on nie chce słyszeć o likwidacji kopalń? Czy prywatyzacja oznacza likwidację? Nie jest w interesie polskiego narodu dopłacać do nierentownego "interesu", więc prywatyzacja jest jedynym właściwym rozwiązaniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 4 Maja 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 16:45  
Cytuj
Duda to populista, do tego prostak, karierowicz bez pomyslu. Wykreowany przez Jara. Gosc który smierdzi na kilometr klubowymi ukladami,który robi swoją kampanię ze Smolenskiem w tle i wytyka Komorowi wpadki, ktore ten zalicza jak slepe dziecko we mgle - co krok. Obeznie nam Panujacy to chlop bez jaj, ogłady, taki "lepszy-gorszy wybór"...
Kukiz nie ma szans, bo go układy wykoszą...nie ma zaplecza finansowego, poza tym mochery go nie znosza, a to prawdziwa armia wyborcow...
Baba tyle tylko, ze ladnie wyglada, choc nie wiadomo jak dlugo jeszcze.
Inne wynalazki sa bo sa...komary tez lataja mimo ze nikt ich nie chce...

Janusz KM przynajmniej ma jakies KONKRETNE pomysly, mniej lub bardziej szalone, ale wie czego chce, ma jasno nakreslony program dzialania.
Reszta tylko rzuca hasla na ktore ciemnogrod zawsze reaguje oklaskami.
Ja wam dam to, a wam tamto...przeciez kazdy kto ma mozg wie, ze to nierealne baje, bujdy na resorach, cytujac klasyka: "pic na wode fotomontaż"...
mlotek

to moze niektorych zachecic do glosowania na niego, aczkolwiek odnosze wrazenie ze ludzie w tym dziwnym kraju chyba lubia jak jest "nijak"...wtedy ponarzekac mozna...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 16:52  
Cytuj
CYTAT
Duda na pewno ma gadane, ale jest zwykłym populistą. Co to znaczy, że on nie chce słyszeć o likwidacji kopalń? Czy prywatyzacja oznacza likwidację? Nie jest w interesie polskiego narodu dopłacać do nierentownego "interesu", więc prywatyzacja jest jedynym właściwym rozwiązaniem.



W czasie rządów koalicji AWS-UW wicepremierem i ministrem finansów był bardzo " mądry " człowiek , prawdziwy autorytet w tej dziedzinie , Leszek Balcerowicz. Ja mam na temat pana profesora nieco inne zdanie niż eksperci ekonomiczni ( chociażby za 35 podwyżek akcyzy na paliwo w jednym roku) , ale powiedzmy ,że to było dawno i nikt tego nie pamięta. Więc ten światowej klasy fachowiec pewnego dnia stwierdził ,ze polskie kopalnie przynoszą straty ( zła koniunktura na światowych rynkach) i trzeba je zamykać. Nazwano to restrukturyzacją : część kopalń zamknięto , kilka tysięcy górników pobrało wysokie odprawy i to miało załatwić temat. Za całkiem niedługi czas koniunktura ( cykl koniunkturalny rzecz oczywista dla wszystkich tylko nie dla profesora Balcerowicza) na rynkach światowych wydobycia węgla poprawiła się na tyle ,że zaczęto zwiększać wydobycie i zatrudnienie w sektorze. Przez pewien czas był problem z górnikami, po prostu na Śląsku polikwidowano szkoły kształcące w tym kierunku . Tęga głowa pana profesora tego nie przewidziała i górnictwo na następnych kilka lat zaczęło sobie znakomicie poczynać i podatki z ich zysków przynosiły miliardy złotych do budżetu. Ponieważ kaska była, panowie prezesowie z nadania politycznego nie żałowali na nic. I na siebie i na innych . Żeby ludzie nie marudzili szczodrze sypano nagrodami i premiami. Jak można się domyślić
po okresie prosperity na światowych rynkach węgla znowu nastąpiły spadki i wtedy prezesi spółek węglowych podnieśli larum ,że nie mają na trzynastki i czternastki. Tak pokrótce wyglądało 15 ostatnie lat polskiego węgla. Pomijam kwestie tzw. afer węglowych ,czyli przekrętów robionych przez polityków i zarządzających kopalniami , bo to temat rzeka i nie da się tego w kilku zdaniach wyjaśnić.


Reasumując : Dlaczego Duda jest populistą? A może właśnie on jest realistą , a populistami są ludzie którzy kształtują nastroje społeczne w oparciu o banialuki o sielankowym życiu górników i rozpasaniu związków zawodowych ? Jeżeli premie i nagrody zamiast wypłacane bez wahania mogły być trzymane na tzw. czarną godzinę , to chyba nie jest zarzut w stosunku do górników , ale raczej w kierunku kadry menedżerskiej, nie sądzisz? Czy postawisz coś cennego dla siebie na to ,ze za rok czy dwa cena węgla nie wrośnie o 100 % ( takie wahania już się zdarzały) ? Ja bym nie postawił! Jeżeli dalej twierdzisz ,że górnicy mają złote życie , zawsze możesz przeprowadzić się i poszukać pracy w tym zawodzie . Polecam Śląsk , bo w lubelskiej Bogdance zarobisz niewiele więcej ( to tak a propos cudu prywatyzacji) niż w ATS ( czy jak to się teraz nazywa). Ale zawsze możesz powiedzieć ,że przynajmniej robisz to co kochasz. Jeżeli masz odwagę chętnie podyskutuję z Tobą , ale musisz się uzbroić w nieco większy arsenał argumentów niż użytych w Twoim poście. Więc jak zaczynamy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 17:48  
Cytuj
CYTAT
Duda to populista, do tego prostak, karierowicz bez pomyslu. Wykreowany przez Jara. Gosc który smierdzi na kilometr klubowymi ukladami,który robi swoją kampanię ze Smolenskiem w tle i wytyka Komorowi wpadki, ktore ten zalicza jak slepe dziecko we mgle - co krok. Obeznie nam Panujacy to chlop bez jaj, ogłady, taki "lepszy-gorszy wybór"...
Kukiz nie ma szans, bo go układy wykoszą...nie ma zaplecza finansowego, poza tym mochery go nie znosza, a to prawdziwa armia wyborcow...
Baba tyle tylko, ze ladnie wyglada, choc nie wiadomo jak dlugo jeszcze.
Inne wynalazki sa bo sa...komary tez lataja mimo ze nikt ich nie chce...

Janusz KM przynajmniej ma jakies KONKRETNE pomysly, mniej lub bardziej szalone, ale wie czego chce, ma jasno nakreslony program dzialania.
Reszta tylko rzuca hasla na ktore ciemnogrod zawsze reaguje oklaskami.
Ja wam dam to, a wam tamto...przeciez kazdy kto ma mozg wie, ze to nierealne baje, bujdy na resorach, cytujac klasyka: "pic na wode fotomontaż"...
mlotek

to moze niektorych zachecic do glosowania na niego, aczkolwiek odnosze wrazenie ze ludzie w tym dziwnym kraju chyba lubia jak jest "nijak"...wtedy ponarzekac mozna...



Ok , dlaczego piszesz ,że Duda to prostak i karierowicz bez pomysłu? Prostak bo się nie garbi ? Czy prostak ,że cham i nieuk? Rozwiń to z łaski swojej , bo piszesz tak zwięźle ,że reszty trzeba się domyślać!
Jakie wpadki w kampanii zaliczył Duda ? Chętnie się dowiem , bo chyba żyjemy na innej planecie, a już tak na pewno oglądamy inne serwisy informacyjne!
Czy wg Ciebie nierealne jest to ,że prezydent Komorowski nie potrafi uzasadnić dlaczego podpisał ustawę w trzech zdaniach bez kartki z przygotowaną wypowiedzią?
Co ma Smoleńsk wspólnego z obecną kampanią ? Póki co wszyscy kandydaci omijają ten temat, ostatnio warszawska platforma wyskoczyła z pomnikiem ku czci ofiar , ale już tego nie wałkują i sprawa zapadła w czeluść .
Z tymi moherami to może masz trochę racji , był już kiedyś taki człowiek który podsuwał gotowe rozwiązania takich problemów. Eksterminacja to najlepszy sposób ,żeby część społeczeństwa wykluczyć tak na dobre. Nawiązując do protoplastów takich rozwiązań takie pomysły mogły dostać nazwę : Ostateczne rozwiązanie kwestii moherskiej!
Podoba Ci się ? Myślisz , że jest to temat do przeprowadzenia? Może powinno się ludziom w określonym wieku dawać opaski z literą M jak moher? Wystarczy czy jednak ta eksterminacja bardziej Ci się podoba?
Po wstępnej analizie Twojego postu obstawiam ,że wolałbyś dorzucić do pieca ,co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 20:21  
Cytuj
CYTAT

W czasie rządów koalicji AWS-UW wicepremierem i ministrem finansów był bardzo " mądry " człowiek , prawdziwy autorytet w tej dziedzinie , Leszek Balcerowicz. Ja mam na temat pana profesora nieco inne zdanie niż eksperci ekonomiczni ( chociażby za 35 podwyżek akcyzy na paliwo w jednym roku) , ale powiedzmy ,że to było dawno i nikt tego nie pamięta.

Czy aby ten Leszek Balcerowicz, na temat którego masz inne zdanie, który wg. Ciebie zniszczył polskie górnictwo, nie był czasem przewodniczącym Unii Wolnosci, partii w której pierwsze kroki w polityce stawiał obecny kandydat na prezydenta PiS, Andrzej Duda?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 20:52  
Cytuj
CYTAT

Czy aby ten Leszek Balcerowicz, na temat którego masz inne zdanie, nie był czasem przewodniczącym Unii Wolnosci, partii w której pierwsze kroki w polityce stawiał obecny kandydat na prezydenta PiS, Andrzej Duda?




Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi:
Nie , w okresie o którym mówimy ( mam na myśli rewelacje Newsweeka ) Leszek Balcerowicz nie był już szefem Unii Wolności. Ówczesnymi ( końcówka 2001 i początek 2002 r) szefami partii ludzi inteligentnych byli Bronisław Geremek
a po nim Władysław Frasyniuk. Czyli pierwsze kroki w polityce pan Andrzej Duda stawiał nie za przewodnictwa Balcerowicza , co daje wyczerpującą ( jak mniemam) odpowiedź na Twoje pytanie! Czy jest jeszcze może coś czego nie wiesz a chciałbyś się dowiedzieć? Bardzo chętnie pomogę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 21:04  
Cytuj
Kolego ja nie o to pytałem, ale jeżeli chcesz w ten sposób to się dopasuję. Czy idee, poglądy, deklarowane wartości Unii Wolności zmieniły się od dnia opuszczenia partii przez Leszka Balcerowicza, do czasu kiedy działaczem jej został kandydat na prezydenta Andrzej Duda?
edit: a artykułu z Newsweeka nie znam, wybacz.

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 21:26  
Cytuj
CYTAT
Kolego ja nie o to pytałem, ale jeżeli chcesz w ten sposób to się dopasuję. Czy idee, poglądy, deklarowane wartości Unii Wolności zmieniły się od dnia opuszczenia partii przez Leszka Balcerowicza, do czasu kiedy działaczem jej został kandydat na prezydenta Andrzej Duda?


Dla mnie osobiście idee tej partii nigdy nie były bliskie. I to bez znaczenia czy jej szefem był Leszek Balcerowicz , Bronisław Geremek czy Władysław Frasyniuk! Czyli nie , dla mnie te wartości nie zmieniły się w tym czasie.
Jeżeli pytasz o stosunek do tego epizodu pana Dudy to musisz skierować to pytanie bezpośrednio do niego.
Mam tylko nadzieję ,że on szczerze tego żałuje. A ja jako osoba miłosierna i ufna w odkupienie grzechów , puszczam to wydarzenie w niepamięć! A jakie jest Twoje zdanie w kwestii byłych polityków Unii Wolności? Czy członkostwo w tej partii dyskredytuje całkowicie z życia politycznego wszystkich razem i każdego z osobna?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 21:55  
Cytuj
Obrazek

Może Pan Duda będzie wiedział.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 22:09  
Cytuj
CYTAT
Dla mnie osobiście idee tej partii nigdy nie były bliskie. I to bez znaczenia czy jej szefem był Leszek Balcerowicz , Bronisław Geremek czy Władysław Frasyniuk! Czyli nie , dla mnie te wartości nie zmieniły się w tym czasie.
Jeżeli pytasz o stosunek do tego epizodu pana Dudy to musisz skierować to pytanie bezpośrednio do niego.
Mam tylko nadzieję ,że on szczerze tego żałuje. A ja jako osoba miłosierna i ufna w odkupienie grzechów , puszczam to wydarzenie w niepamięć! A jakie jest Twoje zdanie w kwestii byłych polityków Unii Wolności? Czy członkostwo w tej partii dyskredytuje całkowicie z życia politycznego wszystkich razem i każdego z osobna?
Przecież nie mieliśmy rozmawiać o Tobie :-) Obiecałeś pomagać, gdy okazało się że nie takie pytania zadaje to odsyłasz mnie do Andrzeja Dudy. Szkoda że w całym swoim miłosierdziu i ufności nie wybaczyłeś Balcerowiczowi :-)
A teraz do brzegu, bo czuję że cały czas byłbym odsyłany. Jeżeli 30+ letni dorosły człowiek, absolwent wydziału prawa UJ/doktor prawa, zmienia partię jedną na drugą, a te różnią się od siebie jak dzień z nocą, to świadczyć to może o 2 rzeczach. Albo człowiek ten jest podatny na wpływ, albo dobrze kalkuluje. W pierwszym przypadku mamy prezydenta marionetkę, a w drugim przypadku mamy prezydenta karierowicza. A tego zaakceptować nie mogę, takiego prezydenta nie chcę.

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Marz 2015r. 23:32  
Cytuj
CYTAT

A teraz do brzegu, bo czuję że cały czas byłbym odsyłany. Jeżeli 30+ letni dorosły człowiek, absolwent wydziału prawa UJ/doktor prawa, zmienia partię jedną na drugą, a te różnią się od siebie jak dzień z nocą, to świadczyć to może o 2 rzeczach. Albo człowiek ten jest podatny na wpływ, albo dobrze kalkuluje. W pierwszym przypadku mamy prezydenta marionetkę, a w drugim przypadku mamy prezydenta karierowicza. A tego zaakceptować nie mogę, takiego prezydenta nie chcę.


Ok , każdy ma prawo do własnej opinii i nie mam zamiaru tego negować.Ale w kilku miejscach się z Tobą nie zgodzę:
1) od początku swego istnienia do wyborów z 2005 r. , PiS był w przyjacielskich stosunkach z PO. W przestrzeni medialnej funkcjonuje nawet takie określenie " sierota po POPiSie" czyli żal za niezrealizowaną koalicją PiS - PO ( do której nie było tak daleko). Trzonem ówczesnej PO byli właśnie działacze UW , którzy uciekali z tonącego okrętu jakim bez wątpienia była ta partia. Musiała chyba być jakaś chemia między tymi ludźmi ( i z PiS i z PO) skoro już wtedy współpracowali i snuli plany o wspólnych rządach. Inna sprawa co się potem stało , ale to już temat na kolejną rozmowę.
2) czy trzydziestoletni człowiek po kilku miesiącach funkcjonowania w jakiejś formacji politycznej nie ma prawa po stwierdzeniu faktu , że to jednak nie to , próbować szukać czegoś lepszego? Wg mnie ma, tym bardziej ,że Unia Wolności w tamtym czasie byłą nazywana partią - nieboszczką. Chciałbyś brać udział w czymś , co po przetarciu oczu okazało się czymś innym niż to sobie wyobrażałeś?Skoro do PiS przyjmowali ludzi , którzy mieli epizod w PZPR , nie rozumiem dlaczego nie mieli by przyjąć członka Unii Wolności. To by dopiero była dyskryminacja! Pomijam fakt ,ze jak na polskie standardy polityczne te dwie partie Andrzeja Dudy to naprawdę niewiele. A co powiesz o Michale Kamińskim , który ze spin doktora PiS i głównego sztabowca tej partii przepoczwarzył się w jej największego krytyka i doradcę szefowej głównej konkurencji! Przystawisz do tego , epizod Andrzeja Dudy w UW- litości !
3) Balcerowiczowi , ale i wszystkim innym nieudolnym politykom w tym kraju już dawno wybaczyłem . Nie chowam do nich jakiejś głębszej urazy czy złości . Co nie znaczy , że będę o nim pisał w superlatywach! Że będę go wychwalać , bo to by było fałszywe świadectwo , a nie prawda , która ma nas wyzwolić! Od początku mojego zainteresowania polityką ten człowiek nie wzbudzał mojej sympatii, wszystko to co uczyniło mnie tym kim jestem dzisiaj każe mi pamiętać co ten człowiek zrobił w kwestii gospodarki. Ten mój przykład z trzydziestoma pięcioma podwyżkami akcyzy na paliwo w jednym roku , choć autentyczny , to pikuś w porównaniu z innymi dokonaniami tego geniusza. Uważasz tego człowieka za autorytet w dziedzinie finansów ok , ale ja mam zdanie diametralnie różne. Pomijam fakt jego bufonady i przekonania o własnej mądrości i nieomylności. Zupełnie jakbym słyszał Wałęsę opowiadającego jak to sam jeden w pojedynkę rozwalił komunizm.
4) co do marionetki czy też karierowicza to jest tak małostkowe ,że nie bardzo wiem co Ci odpisać. Czy jeżeli jako dziecko w szkole podstawowej należałeś do komitetu klasowego ( czy jak to się nazywało) określa Cię jako osobę ambitną i nastawioną na karierę? Sam należałem i nie miałem z tego żadnego profitu. Wydaje mi ,się że wyciągasz zbyt głębokie wnioski ze zbyt błahej sprawy jak epizod pana Dudy w UW. To było ukąszenie komara , a robisz z tego aferę jakby ktoś lwy wpuścił na arenę. Bez jaj , ale ocenianie człowieka ( szeregowego członka) tylko na tej podstawie ,że przeszedł po kilku miesiącach z jednej partii do drugiej to jest kuriozum.


No i ponawiam pytanie czy uważasz ,że funkcjonowanie w polityce byłych polityków Unii Wolności za niedopuszczalne?
Tak pytam , bo ze wszech miar jest możliwy scenariusz ,że w drugiej turze wyborów prezydenckich spotka się dwóch byłych polityków tej formacji. Andrzej Duda i Bronisław Komorowski ( który nota bene zaliczył 4 lub 5 partii w swojej karierze- czy to go dyskwalifikuje lub świadczy o wygórowanej ambicji? ) I co wtedy zrobisz , kiedy staniesz przed urną z kartką w ręce? Proszę o szczera i w miarę możliwości pozbawioną negatywnych emocji odpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2015r. 05:01  
Cytuj
CYTAT
W pierwszym przypadku mamy prezydenta marionetkę, a w drugim przypadku mamy prezydenta karierowicza. A tego zaakceptować nie mogę, takiego prezydenta nie chcę.


Skazujesz siebie na Prezydenta bez ambicji, za ktorego ktoś inny bedzie decydował co ma uważać.

Prezydent jest jednak wybierany w wyborach bezpośrednich i w nagrodę za to co osobiście uważa i do czego bedzie dla nas dążył.....

To tak trochę straszno? śmiesznie? z rozpędu? czy do śmiechu było?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2015r. 08:26  
Cytuj
kubus mam prośbę, odpisuj proszę krócej i na temat, bo prosty tekst robisz wielowątkowym. Lepiej wymieniać krótkie konkretne zdania, które do czegoś doprowadzą. Pomijam w swojej odpowiedzi, punkt 1 i 3, znam historie, a te punkty nic nie wnoszą, bo albo nie wiesz o co mi chodzi, albo celowo udajesz i lejesz wodę żeby zejść na inny temat.

2) pogrążasz kandydata, teraz dodałeś że był mało przewidujący bo nie odszedł wcześniej, podkreślam nie czepiam się zmiany ugrupowania, tylko czepiam się zmiany ugrupowania na takie którym przyświecały inne idee, jeżeli Andrzej Duda zmienił poglądy na gospodarkę w 3 lata, to nikt mi nie da gwarancji, że nie zrobi tego znowu - nie jest kandydatem wiarygodnym. Czy Michał Kamiński jest kandydatem na prezydenta?
4) powiedz mi jak to inaczej nazwać? daj mi inne określenie. W porównaniu do komitetu klasowego nie ma zadnej analogii. Jeżeli ten epizod nic nie znaczy, to dlaczego cały sztab o tym milczy, a Ty marnujesz tyle czasu by go bagatelizować?

Powtórze kolejny raz, mam to gdzieś że Duda był w UW, ale nie mam gdzieś że przeskoczył pomiędzy ugrupowaniami, które mają tak skrajnie różne podejście do zagadnień gospodarczych.

Jeżeli będę miał wybierać między Komorowskim a Dudą to nie wiem na kogo zagłosuję.

cdn.. na kogo się skazuje?, mam wrażenie że nie zrozumiałeś, to jest tekst tylko o Dudzie, a nie o Komorowskim i Dudzie.

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Marz 2015r. 10:58  
Cytuj
Jak dla mnie jesteś uprzedzony do człowieka i niewiele z tego potrafisz uzasadnić. Po raz kolejny powtarzam Ci ,że zbyt dużą wagę przywiązujesz do epizodu z Unią Wolności. Twoja sprawa , ale dorabianie do tej mało istotnej pierdoły jakiejś ideologii ,uważam za spore nadużycie. Sztab Dudy wydał oświadczenie ,że kandydat do Prawa i Sprawiedliwości , Andrzej Duda podał w ankiecie ,że w UW przez kilka miesięcy był , i nie jest to bynajmniej najściślej strzeżona tajemnica. Wyciąganie takich tematów to przysłowiowe szukanie ch.a do dupy!Z tej całej ferajny kandydatów jest to zdecydowanie najbardziej błyskotliwy człowiek. W sumie tylko on i ewentualnie Paweł Kukiz mogą liczyć na moje zainteresowanie. I mam nadzieję ,że nie tylko moje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2015r. 11:44  
Cytuj
Czytasz to co napisałem?, kolejny raz powtarzam, mam gdzieś to że był w Unii Wolności. Chodzi mi o zmiany poglądów. Postaram się ostatni raz wyjaśnić. Posłużę się wikipedią i nie mam pojęcia jak to jaśniej zrobić.
Unia Wolności.
Deklarowane poglądy gospodarcze:liberalizm, wolny rynek
Prawo i Sprawiedliwość.
Deklarowane poglądy gospodarcze: solidaryzm

Solidaryzm – kierunek społeczno-polityczny... bla bla bla. Stoi w opozycji do liberalizmu, któremu zarzuca przekładanie jednostki i jej dobra nad interesy społeczeństwa jako całości.

W momencie kiedy poprosiłem byś przestał lać wodę, sugerujesz że jestem uprzedzony do człowieka. Nie jestem uprzedzony do Andrzeja Dudy. Chodzi mi o fakt że ułożony 29letni dorosły człowiek, magister prawa, zmienia poglądy. Nie piszę o Kamińskim czy innych, bo oni nie kandydują na prezydenta. Więc tak jak napisałem, albo jest podatny na wpływy albo dobrze kalkuluje, jest jeszcze trzecia opcja że jako 30 letni magister prawa UJ nie był za bardzo ogarnięty. Osobiśie odrzucam opcje 1 i 3 bo głupi człowiek nie znalazłby się w tym miejscu którym jest Andrzej Duda, więc zostaje karierowicz. Nie nazywam go ambitnym, bo zmiana jednych ideałów na drugie nie jest ambitna.

Jakkolwiek by sztab słodko nie pierdział to tego nie zmieni, każdy kandydat ma swoje za uszami i nie wmawiaj mi że Andrzej Duda jest jakąś wisienką na torcie. Że jest błyskotliwy? Czym się to objawia, ukończeniem prawa? Kukiz kończył prawo na Warszawskim, a administrację na Wrocławskim, Kandydat KNP Jacek Wilk, końcył prawo na UJ tak jak Duda, kilka kierunków z tego zakresu na zachodzie, jest aplikantem adwokackim, a obecnie doktoryzuje sie na SGH, dla sportu skończył filmoznawstwo i uzyskał tytuł inżyniera informatyki stosowanej.

Raz jeszcze - nie wmawiaj mi że jestem uprzedzony do kogokolwiek bo nie jestem. O Komorowskim czy Korwinie i innych też mógłbym źle pisać, ale nie o nich jest temat. Tak bardzo chciałeś pomagać i odpowiadać, a niewiele tego wyszło.

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »