NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
Zerówka w przedszkolu czy do szkoły lepiej?,
Posty: 23
Dołączył: 25 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2015r. 14:13  
Cytuj
Witam moje dziecko chodzi do przedszkola teraz. A we wrześniu idzie do zerówki. Mam takie pytanie co wy myślicie na temat zerówki czy lepiej dziecko żeby chodziło do zerówki do szkoły czy do przedszkola do zerówki. Proszę o opinie na ten temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2015r. 14:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 25 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2015r. 14:24  
Cytuj
w przyszlym roku zerowki beda tylko w przedszkolach taki jest nowy przepis a w stalowej podobno juz od wrzesnia tego roku ma to wejsc w zycie, tak powiedziala nam pani dyrektor pewnej szkoly na dniach otwartychumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2015r. 14:46  
Cytuj
W mojej szkole (pracuję na wsi) oddziały przedszkolne zostają w szkole, choć zostają przekształcone w przedszkole. Będzie to obowiązywać od 1 września 2016 roku.

Zgodnie z art. 5 nowelizacji oddziały przedszkolne działające w szkołach podstawowych z mocy prawa 1.09.2016 r. staną się przedszkolami. Od tego samego dnia powstałe w ten sposób przedszkola z mocy prawa zostaną połączone w zespoły ze szkołami podstawowymi, w których działały dotychczas jako oddziały przedszkolne.

Ponadto w przypadkach uzasadnionych miejscowymi warunkami od 1.09.2014 r. możliwe jest połączenie w zespół szkoły podstawowej z jednym lub kilkoma przedszkolami mającymi siedzibę w obwodzie tej szkoły. Dopuszcza się także możliwość tworzenia zespołu, w skład którego wchodziłyby jedynie przedszkola (pod warunkiem, że wszystkie znajdują się w obwodzie jednej szkoły podstawowej – nowe ust. 1d i 1e w art. 62 u.s.o.)

Ale słyszałam, że owa "rewolucja" ma bardziej dotyczyć miasta, choć nie bardzo rozumiem dlaczego.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2199
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lut 2015r. 15:41  
Cytuj
Do 1.09.2016 wszystko może się zmienić,chyba że znowu będą liczyć głosy 2 tygodnie.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 6 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2015r. 23:30  
Cytuj
Ja bym wolała posłać dziecko do przedszkola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »