NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Ukraincy złem narodu Polskiego !, Temat Zbiorczy
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 18:56  
Cytuj
CYTAT
Zacznijmy od tego ,ze nasze media sa jednostronne - nikt nieprzekazuje faktow w 2 strone co Ukrainska armia wyprawia. Druga kwestia jest to ,ze Wschodnia Ukraina jest zamieszkana w ponad 60% przez Rosjan ,ktorzy chca oddzielenia tej czesci kraju i przylaczenia do Rosji. Dlaczego zachodnia czesc Ukrainy ma tylko decydowac o losach calego kraju?

do -irkuck
Jak bys wczesniej sie interesowal sprawami polityki wschodniej to bys wiedzial ,ze wiekszosc Rosjan patrzyla na Polakow w pozytywny sposob. Bylismy tam dobrze odbierani przed kryzysem ukrainskim ,a nienawisc do nich tworzyla tylko nasza elita polityczna.


Ad.1.
Jak "ślułzoki" chcą oddzielenia od Polski to mamy im na to pozwolić?

Ad.2.
Moja niechęć do Rosji skierowana jest przede wszystkim do klasy politycznej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 18:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Liverpool
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 19:01  
Cytuj
CYTAT
Sądzę, że to ty qwertyrze jesteś złem narodu polskiego, bo nie szanujesz mowy ojczystej.
Takiego stężenia błędów nie spotyka się często - czy ty wogóle chodziłeś do jakiejś szkoły? Chyba rzadko.
CYTAT
Lekcje Historii w szkole powinny uczyć takich właśnie rzeczy

No właśnie - jesteś ostatnią osobą, która powinna innym ludziom mówić, czego powinna uczyć szkoła.smiech2
===
Sam tytuł jest niezrozumiały.
Złem jakiegoś narodu może być część tego narodu albo np. cecha tego narodu.
Ukrańcy nie są częścią narodu polskiego.
Zapewne miałeś na myśli, że Ukraińcy wyrządzili wiele zła Polakom, ale nie potrafiłeś biedaczyno przełożyć tej myśli na słowo pisane. mlotek

PS.
Dla porządku: uważam UPA i OUN za organizacje zbrodnicze, a gloryfikowanie Bandery czy Szuchewycza przez współczesne władze Ukrainy i fałszowanie historii to skandal.



Nie bede Ci sie tlumaczyl co i jak. umiech Potepiam ciebie i Twoj nick wraz ze zdjeciem. Widzisz, temat nie zrozumialy a jakos ludzie rozmawiaja na ten temat bo sa INTELIGENTNI umiech Bez pozdrowien

Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 19:54  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Zacznijmy od tego ,ze nasze media sa jednostronne - nikt nieprzekazuje faktow w 2 strone co Ukrainska armia wyprawia. Druga kwestia jest to ,ze Wschodnia Ukraina jest zamieszkana w ponad 60% przez Rosjan ,ktorzy chca oddzielenia tej czesci kraju i przylaczenia do Rosji. Dlaczego zachodnia czesc Ukrainy ma tylko decydowac o losach calego kraju?

do -irkuck
Jak bys wczesniej sie interesowal sprawami polityki wschodniej to bys wiedzial ,ze wiekszosc Rosjan patrzyla na Polakow w pozytywny sposob. Bylismy tam dobrze odbierani przed kryzysem ukrainskim ,a nienawisc do nich tworzyla tylko nasza elita polityczna.


Ad.1.
Jak "ślułzoki" chcą oddzielenia od Polski to mamy im na to pozwolić?

Ad.2.
Moja niechęć do Rosji skierowana jest przede wszystkim do klasy politycznej.


odp.1 po pierwsze czy chca - jest tam juz taka mieszanka ,ze tylko garstka ludzi chce i to przewaznie zwiazana z pochodzeniem Niemieckim - poczytaj dobrze o tych organizacjach i przez kogo sa czesto finansowane.

odp.2 Mimo wasni historycznych z Rosja to w tym momencie nasze media czesto z nich sie nasmiewaja i probuja zrobic z nich ludzi gorszych tak jak Niemieckie media pokazuja Polakow.
Nasze media niepokazuja ,ze 10 najbogatszych ludzi w Europie to 8 miejsc zajmuja Rosjanie ,a 2 miejsca Ukraincy. Moze sa ludzmi skrajnie bogatymi i skrajnie biednymia ale ich PKB na mieszkanca jest wyzsze niz unas. Wojowanie z nimi Polakom nic nie przyniesie pozytywnego bo ich arsenal jadrowy jest wiekszy niz ma reszta Swiata i zagrywki politykow pod publicznosc przynosza nam tylko sankcje. Najbogatszy czlowiek w Anglii to Rosjanin - Abramowicz. Sankcje jakie UE wprowadzila dla Rosji to smiech na sali - w tej chwili Rosjanie podpisali i buduja gazociagi do Chin i przez Turcje - omina nas i pokaza ze jestesmy pionkami ,a kase beda miec ze sprzedarzy gdzie indziej. Ich kraj w porownaniu do wiekszosci krajow zachodnich niezyje na kredyt -wiekszosc krajow ma dlug okolo 100 pkb ,a Rosjanie tylko 10 %. zobacz na date tego artykolu -
http://www.polsk(...)=related

Ukraina - wzgledy historyczne pokazaly ,ze dawniej Kozacy walczyli dla tych co wiecej daja - w tej chwili sami sie zgubili w swojej pazernosci i uwierzyli UE tak jak dawniej Polacy przed II WS Anglikom i Francuzom ,ze niema problem ,a sie okazalo inaczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 21:11  
Cytuj
Kiedy rzecz o wojnie to nie sposób wspomnieć, tak nielubianego przez pewne , nazwijmy to, stalowowolskie środowisko, jakże przenikliwego Juliana Tuwima.

Julian Tuwim
"Do prostego człowieka"


Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 21:25  
Cytuj
@qwertyrze
CYTAT
Nie bede Ci sie tlumaczyl co i jak.
A co niby miałbyś tłumaczyć?
Swój półanalfabetyzm i błędy logiczne w wypowiedzi?

CYTAT
Potepiam ciebie i Twoj nick
No twój nick jest wspaniały.
Długo nad nim rozmyślałeś? Nie przegrzały się zwoje? good

CYTAT
Bez pozdrowien
Naprawdę sądziłeś, że oczekuję od ciebie pozdrowień? Naprawdę??? smiech2smiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 21:38  
Cytuj
CYTAT (irkuck)
Ad.1.
Jak "ślułzoki" chcą oddzielenia od Polski to mamy im na to pozwolić?

Ad.2.
Moja niechęć do Rosji skierowana jest przede wszystkim do klasy politycznej.


A1) Problemem nie są "ślułzoki" bo im sponsorujemy kopalnie to gdzie oni odejdą ? Większym problemem są PiSlamiści to ich części marzy się majdan zdegustowany

A2) W każdym kraju to klasa polityczna popierana przez większość społeczeństwa decyduje o wojnach w których walczą całe nacje ... Gdyby Ruscy się postawili zapewne i Putinowi zmiękłą by rura ale im to pasuje ... na pewno nie wszystkim no ale ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 21:57  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (irkuck)
Ad.1.
Jak "ślułzoki" chcą oddzielenia od Polski to mamy im na to pozwolić?

Ad.2.
Moja niechęć do Rosji skierowana jest przede wszystkim do klasy politycznej.


A1) Problemem nie są "ślułzoki" bo im sponsorujemy kopalnie to gdzie oni odejdą ? Większym problemem są PiSlamiści to ich części marzy się majdan zdegustowany

A2) W każdym kraju to klasa polityczna popierana przez większość społeczeństwa decyduje o wojnach w których walczą całe nacje ... Gdyby Ruscy się postawili zapewne i Putinowi zmiękłą by rura ale im to pasuje ... na pewno nie wszystkim no ale ...


odp.1 niewsadzaj w to polityki bo zarowno PiS jak i PO to ci sami ludzie ktorzy przechodza z partii z jednej do drugiej gdzie im lepiej. temat rzeka.

odp.Za czasow Borysa Jelcyna Rosja zaczela ulegac zachodowi. Sporo firm zaczelo przjmowac ich zloza. Wiekszosc Rosjan tracila wtedy prace, niemeli rent i emerytur. Na szczescie dla nich do wladzy doszedl Putin ktory zacza to wszystko ukladac. Rosja wciagu jego kadencji przeksztalcila sie z panstwo wysmiewanego ,stajac sie powaznym graczem. Za jego kadencji PKB zacza systematycznie rosnac co zaowocowalo tym ,ze renty i emerytury zaczeli ludzie systematycznie dostawac. Ukrocil on dzialalnosc firm zagranicznych faworyzujac swoje. zyski z ropy sa w sporej czesci przekazywane na spejalne konto gdzie w tej chwili Rosja ma rezerwy waltutowe okolo 500 mdl $. Dzieki interwencji na Ukrainie jego poparcie w narodzie wzroslo z 60% do 85% - Rosjanie uwiezyli ,ze niesa tylko panstwem do bicia.Propaganda medialna dalej mowi nam ,ze zle sie tam unich dzieje.
Niechwale Rosji ale staram sie patrzyc tez z ich punktu widzenia gospodarczego ,politycznego i militarnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 22:08  
Cytuj
Mieszkanka Smoleńska ostrzegła Ukraińców o ruchach rosyjskich wojsk. Została oskarżona o zdradę

Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała Rosjankę, która poinformowała ambasadę Ukrainy o opuszczeniu przez żołnierzy bazy wojskowej w pobliżu jej domu. Kobieta trafiła do więzienia Lefortowo pod Moskwą i jest oskarżana o zdradę.

Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała Rosjankę, która poinformowała ambasadę Ukrainy o opuszczeniu przez żołnierzy bazy wojskowej w pobliżu jej domu. Kobieta trafiła do więzienia Lefortowo pod Moskwą i jest oskarżana o zdradę.

Więcej TU

Co do Rosjan to im się nie dziwie ( z ludzkiego pkt. widzenia) a to co piszesz tylko potwierdza z kolei to co ja mam na myśli umiech

Co do nie wsadzania polityki to niestety wszystko jest polityką ... i niestety zawsze trzeba stanąć po jakiejś stronie ... Taki zwykły zjadacz chleba z Doniecka przynajmniej musiał ... myślisz że ktoś go pytał o zdanie ? ... Mniemam że podobnie było by u nas

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 22:33  
Cytuj
Nie wiem po co piszesz o tej mieszkance Smolenska. W każdym kraju na swiecie oskarżono by ją o zdradę.
Ale to fakt, że mieszkancow Doniecka nie pytano o zdanie, gdy robiono przewrot w Kijowie.
No i opowiedzieli się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 22:48  
Cytuj
No chyba nie pytali ... to fakt ale czy ktoś im bronił wrócić do Rosji jak im tak źle mieszkać na Ukrainie ? Mieszkali 20 czy ile tam lat i było ok ... ktoś też Ukrainie dawał gwarancje by pozbyli się bombek atomowych ... już zapomnieli o tym ? Krym ciach teraz wschód i ma być ok ? chyba raczysz żartować

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2015r. 23:21  
Cytuj
Haha, sianie dezinformacji to twoja specjalność. To ty sobie wrócisz do Ameryki jak ktoś w wawie zrobi prorosyjski przewrot.
Na razie do Rosji wyjeżdzaja poborowi do upainskiej armi z zachodniej Ukrainy i to całymi grupami. W jednej wsi to nawet dwa autobusy wynajęli i pojechaliumiech.
I mają rację, w wielu przypadkach dowództwo ukraińskie wysyla ich na pewną śmierć, wydając rozkazy atakowania pozycji nie do zdobycia. Obecnie nie pozwolono im się wycofać z Debalczewa i zostali tam zamknięci, 8 tys czyichś synow i mezow.
W imie czego? W imie amerykańskiej polityki osłabiania Rosji i przesuwania granicy NATO na wschód maja ginąć Ukraincy w wojnie domowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 16 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 00:10  
Cytuj
No trafił się kolejny zakręcony po przeczytaniu jednego artykułu i ruszyły osądy narodu ukraińskiego. Ze źli ,że mordowali itd. ano tak było niemniej kompletnie zapominamy o 2 000 000 rodaków którzy przepadli, wywiezieni na wschód. Sami siebie uwazamy za świętych. A my polacy skromnie licząc mamy na sumieniu przynajmniej 20 000 wymordowanych ukraińców i to wymordowanych w taki sam okrutny sposób. A poszukiwania wyczynów naszych "bohaterów" proponuję zacząć od wpisania w wyszukiwarce /dowolnej/ hasła Piskorowice. Życzę miłej lektury!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 08:25  
Cytuj
CYTAT

W imie czego? W imie amerykańskiej polityki osłabiania Rosji i przesuwania granicy NATO na wschód maja ginąć Ukraincy w wojnie domowej?

Nie zgodzę się, bo to nie Ukraina i amerykańscy sojusznicy próbują przesunąć granicę na wschód (granicę NATO może i owszem), a nazwijmy ich separatyści i Rosja próbuje przesunąć granicę na zachód.
Nie rozumiem niektórych argumentów. Wiecie ilu Rosjan mieszka w krajach dawnego ZSRR i nie tylko? Uważacie za stosowne, by chwycili za broń i zaczęli mordować swoich sąsiadów żądając przyłączenia do Rosji? Tęsknicie za związkiem radzieckim?
Pytasz Marku też po co Banan wkleja info o Rosjance, która odpowie za przekazanie informacji Ukrainie o ruchach rosyjskich wojsk? Czyż nie jest do dowód na to, że jednak doszło do interwencji wojsk rosyjskich na Ukrainie czemu zdawało się zaprzeczałeś kilka postów wyżej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 09:50  
Cytuj
CYTAT
I mają rację, w wielu przypadkach dowództwo ukraińskie wysyla ich na pewną śmierć, wydając rozkazy atakowania pozycji nie do zdobycia. Obecnie nie pozwolono im się wycofać z Debalczewa i zostali tam zamknięci, 8 tys czyichś synow i mezow.


Niezły rusofil z Ciebie potluczony
A Ruskie to co robią? Wypowiadali się kiedyś żołnierze rosyjscy, że jak jadą na Ukrainę to im się wmawia, że na jakieś ćwiczenia. Pyk, patrzysz, a jesteś w piekiełku. Ciekawe ile prawdy jest w tych mobilnych krematoriach ale ma to sens jeżeli chodzi o zacieranie śladów.
Problem jest w tym, że Ruskich jest jak mrówek i Putler nie liczy się z tym ile ich zostanie wyrżniętych, a jeżeli ktoś pisze, że Rosja nie wspomaga separatystów i nie wysyła swoich żołnierzy na Ukrainę to jest po prostu idiotą potluczony

Co do samego "atomu" to powiem tyle, dla mnie Rosja to kolos na glinianych nogach, więcej straszy niż może zrobić... ale dla zasady lepiej uważać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 10:08  
Cytuj
CYTAT
No trafił się kolejny zakręcony po przeczytaniu jednego artykułu i ruszyły osądy narodu ukraińskiego. Ze źli ,że mordowali itd. ano tak było niemniej kompletnie zapominamy o 2 000 000 rodaków którzy przepadli, wywiezieni na wschód. Sami siebie uwazamy za świętych. A my polacy skromnie licząc mamy na sumieniu przynajmniej 20 000 wymordowanych ukraińców i to wymordowanych w taki sam okrutny sposób. A poszukiwania wyczynów naszych "bohaterów" proponuję zacząć od wpisania w wyszukiwarce /dowolnej/ hasła Piskorowice. Życzę miłej lektury!


Naród ukraiński to nie tylko nacjonaliści i sympatycy Prawego Sektora, Parti Swoboda nawiązujący do tradycji Bandery, co zresztą widać po tym co się dzieje na wschodzie Ukrainy.
A co do mordowania Ukraińców w okrutny sposób przez Polaków to właśnie taką historię wkrótce będą pisać nowe elity ukraińskie jak się utrzymają przy władzy.

Szopen
czytaj mnie uważnie. Nie mówiłem, że Rosja im nie pomaga. Gdyby to jednak była otwarta agresja Rosji na Ukraine nie potrwałaby dłużej niż przyjacielska wizyta amerykańskich dywizji pancernych i lotnictwa w Iraku (o tym, że była to agresja na suwerenne państwo nigdzie nie słyszałem).
Po drugie gdyby zdarzyło ci się zaobserwować wyjazd np. na poligon żołnierzy JW w NIsku i poinformowałbys o tym służby wojskowe Federacji Rosyjskiej i ktoś by sie o tym dowiedział, to na pewno przez dłuższy czas nie ogladałbys swojego mieszkania od środka i nie byłby to dowód agresji Polski na Rosję. Gdybys to zrobił w USA, to może nigdy bys go już nie zobaczył

Irkuck

a ty pewnie też wierzysz i w to, ze separatyści od początku wojny strzelają do własnej ludności cywilnej w Doniecku, w końcu tak podaja nasze media, zresztą nawet wczoraj. Tylko miny mają ci spikerzy jakies dziwne i glos taki niepewny, bo większych bzdur pewnie w zyciu nie zdarzylo im się czytac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 10:36  
Cytuj
CYTAT

Nie mówiłem, że Rosja im nie pomaga. Gdyby to jednak była otwarta agresja Rosji na Ukraine


No przecież i ja piszę o tym, że to nie jest oficjalna wojna. Agresja w stosunku do drugiego państwa nie musi być zapowiedziana, oficjalna, na podpisanym przez Putina oświadczeniu o agresji na Ukrainę. Jeżeli jakaś armia przekracza granicę i strzela do wojsk obcego państwa, na terytorium którego się znajduje, to ja to nazywam agresją. Ty - pomocą. No po prostu zajebiście.

CYTAT

Po drugie gdyby zdarzyło ci się zaobserwować wyjazd np. na poligon żołnierzy JW w NIsku i poinformowałbys o tym służby wojskowe Federacji Rosyjskiej i ktoś by sie o tym dowiedział, to na pewno przez dłuższy czas nie ogladałbys swojego mieszkania od środka. I nie byłby to dowód agresji Polski na Rosję. Gdybys to zrobił w USA, to może nigdy bys go już nie zobaczył

Ja nie twierdzę, że aresztowano ją bezpodstawnie. Uważam jednak, w przeciwieństwie do Ciebie, że to co przekazała ta kobieta może potwierdzać działania regularnej armii rosyjskiej na Ukrainie. Nie wnikam czy ją posadzą czy nie. Zresztą, kobieta kobietą, robią wielkie halo, żeby zastraszyć sami swoich. Jestem pewien, że o każdym ruchu wojsk rosyjskich USA, a pewnie i za nimi Ukraina i NATO wiedzą doskonale.

ps. dodam, że nie mam zaufania do informacji jakie dostajemy w tv, radiu i necie. Obrazki wschodniej Ukrainy pogrążonej w kryzysie i głodzie, którą Rosja odcina od reszty kraju pozostawiając jednocześnie samych sobie, by z głodu i zimna umierali na ulicach to jawna propaganda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 10:50  
Cytuj
CYTAT


a ty pewnie też wierzysz i w to, ze separatyści od początku wojny strzelają do własnej ludności cywilnej w Doniecku, w końcu tak podaja nasze media, zresztą nawet wczoraj. Tylko miny mają ci spikerzy jakies dziwne i glos taki niepewny, bo większych bzdur pewnie w zyciu nie zdarzylo im się czytac.



Ja nikomu nie wierzę, ale dla mnie to akurat nie byłoby nic dziwnego jakby ginęli cywile z rąk separatystów. Tu nie chodzi o celowość ich zabijania, ale nie dbanie o straty w czasie walk tylko rżnięcie jak leci bo w danym miejscu zakręcił się jakiś ukraiński żołnierz.

Dla mnie w ogóle ta dyskusja jest idiotyczna. Nie byłoby wojny jakby nie było pomocy Rosji bo czym by się mieli Ci separatyści bronić... kiedyś broń by się skończyła, zresztą jakby nie było wsparcia to by nawet nie zaczynali. 2 tygodnie temu jeden Ukrainiec, który pochodzi z Doniecka mówił, że Ci separatyści to od kilkunastu lat się do tego przygotowywali i ta akcja to nie było żadne zaskoczenie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 12:36  
Cytuj
CYTAT (Marek360)
Haha, sianie dezinformacji to twoja specjalność. To ty sobie wrócisz do Ameryki jak ktoś w wawie zrobi prorosyjski przewrot.
Na razie do Rosji wyjeżdzaja poborowi do upainskiej armi z zachodniej Ukrainy i to całymi grupami. W jednej wsi to nawet dwa autobusy wynajęli i pojechali


A coś konkretniej o tym sianiu dezinformacji ? A tak między nami to śmiem twierdzić że u nas na dwóch autobusach by się nie skończyło ... tylko gdzie te autobusy by jechały oto jest pytanie ... Zadaj sobie pytanie ... Ilu tak naprawdę tych separatystów pochodzi ze wschodniej Ukrainy o sprzęcie pisał już Irkuck więc podsumowanie jest proste ...

Gdyby nie Ruscy już dawno był by spokój i nie było by tematu

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 13:11  
Cytuj
Co do informacji, zauważyłem ostatnio w Polsce taki niebezpieczny trend. Otóż coraz więcej się mówi o popularnej telewizji (TVP, TVN, Polsat etc.) i o tym, że manipulują opinią publiczną (jakby kiedykolwiek było inaczej). Modne stało się czerpanie jedynie słusznej opinii z alternatywnego źródła, tj. dziwnych tworów pseudomedialnych, gdzie głos zabrać może praktycznie każdy pod warunkiem, że będzie głosił tylko i wyłącznie poglądy zgodne z myślą danej stacji. Zbierają się tam przypadkowi ludzie, osoby wykluczone (często z powodu niekopmetencji) z dużych, poważnych firm medialnych, informacyjnych. Są to często osoby o radykalnych poglądach, fani teorii spiskowych, z góry założoną tezą, których działalność polega na udowadnianiu tej tezy, często w sposób niedorzeczny. W społeczeństwie panuje przekonanie, że to co głosi dajmy na to TVN jest kłamstwem. Dlatego wystarczy napisać czy nagrać coś zupełnie odwrotnego do tego, co głosi TVN, a Ci odbiorcy automatycznie przyjmują to za fakt. Nieważne jak głupie, jak niepoparte faktami są to informacje. Jeżeli czytam, że jakiś tam "reporter" stacji JedynaSłusznaPrawda.tv rozmawiał z jakimś wieśniakiem z Donbasu i ten rzekł mu to czy tamto (tutaj wstawiamy to co nam akurat pasuje) to czytam przy tym przerażające komentarze, że oto jest to, czego TVN nie pokaże, bo się nie interesuje zwykłymi ludźmi, nie pokaże, bo to jest niezgodne z ich myślą polityczną, nie pokazuje, by nas okłamać. Przecież ten reporter musi mówić prawdę, skoro był tam osobiście i rozmawiał ze zwykłymi ludźmi, ludźmi prawdziwymi, głoszącymi prawdę. Cóż, wiemy, że być może gdzieś był i rozmawiał z kimś, nie wiadomo z kim, wiemy przy tym, że nie ma możliwości potwierdzenia autentyczności wywiadu, nie wiadomo co to za koleś, kto i ile mu zapłacił. Ale... to nieszkodzi. Bo to jest anty-TVNowska TV więc oni z założenia MUSZĄ głosić prawdę. Więc argumenty typu "Ty czerpiesz wiedzę z kłamliwej TVP, ja częrpię nie wiem skąd, ale wiem, że to na 100% prawda" bawią mnie i przerażają jednocześnie. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 13:35  
Cytuj
To, że media kłamią w dużej mierze to jest oczywista oczywistość, ale z ręką na sercu nie jestem w stanie wskazać jakiegokolwiek medium, które tą prawdę przekazuje. Dlatego np staram się czytać i oglądać info z różnych źródeł umiech No ale to dyskusja na inny temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 17:09  
Cytuj
Co do tego kłamania to nie uważacie że gdyby tak kłamali to ktoś by ich skarżył non stop ?

ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW PATRIOTYZM WŚRÓD MŁODZIEŻY

Jeśli macie przyjaciół w wieku studenckim, to wiedzcie, że nawet gdy oni śmieją się z patriotyzmu, to w głębi duszy pielęgnują najwyższe wartości moralne. Bo patriotyzm mamy zapisany... w mózgu

Prof. Rafał Ohme: - Porozmawiamy dzisiaj o czymś, co może być dobrym podsumowaniem ubiegłego roku. Okazało się bowiem, że nadal jesteśmy narodem wrażliwych romantyków i wzniosłych patriotów.
Nie wierzę. Niedawno Dom Badawczy Maison na zlecenie Warsaw Enterprise Institute zbadał, ilu Polaków walczyłoby dziś o kraj. 37 proc. zadeklarowało taką gotowość, ale co ósma osoba wyjechałaby wtedy za granicę...


Czytaj więcej na http://www.styl.(...)n=chrome

Wracając do tych autobusów ... te 37 % to chyba trzeba uznać za aż ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2015r. 23:11  
Cytuj
CYTAT
[cytat=Marek360] ... Zadaj sobie pytanie ... Ilu tak naprawdę tych separatystów pochodzi ze wschodniej Ukrainy o sprzęcie pisał już Irkuck więc podsumowanie jest proste ...

Gdyby nie Ruscy już dawno był by spokój i nie było by tematu


Masz rację Banan, gdyby nie Rosja już byłoby po temacie. Może nie tak szybko jak myslisz, bo walczyliby do upadłego, ale pozbawieni pomocy i sprzętu zostaliby wcześniej czy później spacyfikowani. Ukrainskie wojsko wyrżnęłoby 5-10 tys walczących, a reszta zajęłyby się bataliony gwardii narodowej jak np. Azow, czego probke dali w Odessie. Pewne tradycję walki z ludnością cywilną zachodni Ukraincy mają.
Zachodni politycy, z przyjemnością by się temu przyglądali, kalkulując o ile skoczy PKB ich krajów, gdy już będzie można inwestować na Ukrainie oraz sprzedawac tam swoje towary po uprzednim wycięciu miejscowych producentow. A i nie omieszkaliby porachować ile wzrosną słupki poparcia dla ich partii, gdy dzięki temu poprawi się sytuacja gospodarcza w ich krajach.

Pozamiatane też by było szybko w Wielkopolsce po wybuchu powstania po I wojnie swiatowej, gdyż Niemcy już szykowali się do interwencji wojskowej w tym regionie, ale przeszkodził im wielki przyjaciel polski, dziś niestety zapomniany, marszałek Francji Ferdynand Foch. Groźbą interwencji zbrojnej wymusił na Niemcach odstąpienie od kontrofensywy przeciwko powstańcom. W przedwojennej Polsce przyjmowany był jak król a wiecom na jego czesć i wiwatom nie było końca. Otrzymał od polskich władz tytuł marszałka Polski, a J. Pilsudski odznaczył go krzyżem Virtuti Militari odpinając go od własnego munduru. Proponuje poczytać o nim w chwili wolnej.
Tak to już bywa w dzisiejszym świecie, że czasem ma ci kto pomoc, a czasem nie. Jeśli nie to czeka Cię nieciekawy los jak Ormian na pocz XX wieku, czy obecnie Kurdów.

Granice byłej Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, nie pokrywają się z granicami terytoriów, których ludność odczuwa przynależność do narodu ukraińskiego i w tym jest cały szkopuł. Ukraina w takim kształcie to sztuczny twór i tylko bardzo ostrożna, mądra obliczona na wiele lat polityka konsolidacji i budowania wspólnej świadomości narodowej i organizowania go tak, aby każdy tam czuł się u siebie, być może mogłaby utrzymać ten twór w całości. Niedemokratyczny przewrot na Majdanie i pierwsze posuniecia nowych władz jak delegalizacja języka rosyjskiego, a potem wysłanie woojska na wschód musiało się skończyć wojną.

A wojna jak to wojna, rządzi się już swoimi prawami. Jedni mają przyjaciół bliżej, inni dalej, jedni lepszych, drudzy gorszych. A obecność Blackwatersów, zachodnich doradców wojskowych, dostęp do informacji z amerykańskich satelit szpiegowskich, czy nakładanie sankcji na tych drugich przyjaciół może być niewystarczające, aby przeważyć szalę zwycięstwa na swoja strone - a może i być, któż to teraz wie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2015r. 10:15  
Cytuj
CYTAT

Ukrainskie wojsko wyrżnęłoby 5-10 tys walczących,

Granice byłej Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, nie pokrywają się z granicami terytoriów, których ludność odczuwa przynależność do narodu ukraińskiego i w tym jest cały szkopuł. Ukraina w takim kształcie to sztuczny twór i tylko bardzo ostrożna, mądra obliczona na wiele lat polityka konsolidacji i budowania wspólnej świadomości narodowej i organizowania go tak, aby każdy tam czuł się u siebie, być może mogłaby utrzymać ten twór w całości. Niedemokratyczny przewrot na Majdanie i pierwsze posuniecia nowych władz jak delegalizacja języka rosyjskiego, a potem wysłanie woojska na wschód musiało się skończyć wojną.




Ad.1. Prawidłowo - chwasty należy wyrywać co destabilizują porządek w kraju. Putin by się nie przejmował u siebie (teatr na Dubrovce, Biesłan) tylko dla bezpieczeństwa w takiej sytuacji wyrżnąłby wszystko w promieniu 20km od centrum takich rozrób.

Ad.2. Kolejne bzdury. Większość imigrantów w Niemczech, Francji, Holandii itp nie czuje się Niemcami, Francuzami czy Holendradmi. Idąc twoim tokiem rozumowania oni też powinni upier...ć sobie trochę ich terytorium.

Ad.3. Delegalizacja ruskiego - prawidłowo. To Ukraina, a nie Rosja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lut 2015r. 10:19  
Cytuj
Obrazek

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Lut 2015r. 12:06  
Cytuj
Marek370 i ty mi zarzucasz dezinformacje ? smiech2 o może ruscy niech przyślą wojska i do nas bo już nie w każdej szkole uczą ruskiego jak kiedyś ? a może za to że wyje... w kosmos 90 % pomników armii radzieckiej ...Lenina Stalina i całej reszty naszych "bohaterów" i za zmianę ulic ? ...

Ukraina to suwerenne państwo które popełniło błąd już na starcie ... nie reagując na Krymie ... już tam powinni pogonić "zielone ludki" a dziś powinni posłać co mogą na granicę Ruskich i nie wpuszczać nawet 1 ruska a jak jakiś przejdzie metr to już powinien zostać odstrzelony ... Po pogonieniu ruskich powinni wstąpić jak najszybciej do NATO i prosić o wysłanie wojsk na Krym jeżeli sami się obawiają ... Jak powstawała Ukraina za "zezłomowanie" atomów otrzymali gwarancje i świat powinien danego słowa dotrzymać

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »