NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
Chce studiować informatyke,
Posty: 1
Dołączył: 5 Gru 2014r.
Skąd: gdansk
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 11:12  
Cytuj
Witam. Prosze o radę. Jestem z zamiłowania informatykiem. Chcę iść na studia w tym kierunku. Nie chcę jednak, aby była to jakakolwiek uczelnia. Chcę, aby była to najlepsza uczelnia. Żebym mógł się wiele nauczyć i mieć szansę znaleźć dobrą pracę. Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie. Jaka uczelnia jest dobra i może otworzyć drzwi do sukcesu? Uważam, że jestem dobry w tym co robię, dlatego chcę wybrać kierunek mało popularny, żeby była większa szansa na pracę. Studia są mi potrzebne tylko po to, żeby mieć papierek, bo informatyka już nie ma dla mnie żadnych tajemnic. Znacie jakąś dobrą uczelnię? Czy trzeba mieć jakiś specjalny kierunek, żeby łatwiej było mi w przyszłości znaleźć pracę? Coraz częściej mówi się, że informatyka to kierunek, w którym specjaliści będą zawsze potrzebni. Kocham to, co robię i dlatego chciałbym w przyszłości podjąć pracę w tym zawodzie. Wszystkie firmy jednak potrzebują udokumentowania tego co potrafię. A może znacie firmy, które dają szansę samouczkom? Ja niestety obracam się wśród ludzi którzy skończyli studia i dopiero wtedy znaleźli pracę. Możecie mi coś podpowiedzieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 11:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5004
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 11:14  
Cytuj
Politechnika Warszawska - dział informatyka, bezrobotnych tam nie tworzą.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 11:16  
Cytuj
informatyka ale co dokładnie? programowanie czy coś innego. Z tego względu, że ja również tam studiowałem, polecam Politechnikę Wrocławską, oni również bezrobotnych nie produkują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 11:39  
Cytuj
AGH

Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 11:41  
Cytuj
Mam znajomych po infie na UJ i też nie narzekają na pracę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 11:51  
Cytuj
http://www.pja.edu.pl/ polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 13:51  
Cytuj
Na studia nie idz skoro informatyka nie ma dla Ciebie tajemnic
duzo jest firm, ktore nie potrzebuja papierka, w miedzyczasie mozesz troszke poczytac i bez studiow zostac dobrym albo bardzo dobrym kardiochirurgiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 17:26  
Cytuj
Kolega sie troche zagalowpowal mowiac ze informatyka nie ma dla niego tajemnic.

Jak chcesz dobrze zarabiac to najlepiej specjalizowac sie w takich technologiach jak SAP, Virtualizacja (VMware), Bazy danych Oracle. Dobry sieciowiec tez nie narzeka tutaj certyfikaty Cisco.

Porgramista tez dobra fucha Java i Jezyki Webowe sa dzis na topie.

Tylko zapomnij o dobrej pracy w stalowej woli, warszawa, krakow, wroclaw, katowice tam sie najlepiej zarabia.

A i jezyki angielski to podstawa niemiecki, Fransuki tez sie moze przydac,dzis korporacje rzadza mala ktora duza firma ma swoich informatykow, zlecaja firmom outsourcingowym lub konsultantom.

Takze kolego wybierz to co cie kreci najbardziej .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 18:11  
Cytuj
Bardzo mądry wpis heńka - warto zapisać sobie.

Co do alfz - w korporacjach, gdzie się ciągnie grubą kasę papier jest wymagany i bez niego nie dostaniesz się nawet na rozmowę. Informatyków hobbystów zatrudniają małe firemki, które owszem, też mogą się pochwalić dobrymi produktami, ale zarobki to już inna sprawa niestety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 20:03  
Cytuj
CYTAT
Bardzo mądry wpis heńka - warto zapisać sobie.

Co do alfz - w korporacjach, gdzie się ciągnie grubą kasę papier jest wymagany i bez niego nie dostaniesz się nawet na rozmowę. Informatyków hobbystów zatrudniają małe firemki, które owszem, też mogą się pochwalić dobrymi produktami, ale zarobki to już inna sprawa niestety.


W jakiej korpo pracujesz?

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1979
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 02:53  
Cytuj
Chcesz iść na programowanie czy na sieci? Na studiach nie nauczysz się technologii wykorzystywanych w biznesie. Poważna firma zbada twoje umiejętności, a dyplom będzie miał wpływ tylko na płacę. Przede wszystkim pracodawca musi cię zauważyć. Jeśli myślisz o bardziej ambitnej pracy niż szeregowy klepacz kodu na zamówienie lub administrator sieci, czeka cię długa przygoda. Nie od razu COP zbudowano. Najlepiej szukaj informacji na forach tematycznych, jaką ścieżką kariery podążyć.

Rzeszów - jest kilka dużych firm wytwarzających oprogramowanie. Jako szeregowy klepacz kodu znajdziesz pracę, ale nie oczekuj wysokich płac. Obecnie rynek zmierza w technologie mobilne. Jako sieciowiec nie znajdziesz tu pracy, chyba że w jakimś urzędzie.
Stalowa Wola - zapomnij o dobrze płatnej pracy, chyba że chcesz założyć własną działalność.
Kraków - są firmy, gdzie zarobisz dużo, są też molochy wyzyskiwacze.
Warszawa, Wrocław - tutaj najlepsi specjaliści zarabiają najwięcej.

WSiZ - za niski poziom - uczelnia dla tych, którzy nie dostali się na państwową uczelnię lub chcą przejść na luzie. Można tam iść co najwyżej na grafikę.

Politechnika Rzeszowska - trzeba być matołem, aby nie dostać się na informatykę, bo przyjmują nawet po profilach humanistycznych bez matematyki rozszerzonej na maturze. Niektórzy po 2 tygodniach rezygnują, bo inaczej wyobrażali sobie informatykę. W technikum dali pogrzebać w bebechach, pobawić się Windowsem, MS Office, klepać programiki w C++/Delphi, malować w Photoshopie/Gimpie, a tu jakieś całki, pochodne, liczby zespolone, przekształcenia Z, układy elektroniczne, automaty. Jeśli ci zależy, wyniesiesz dużo. Prawie wszyscy na studiach magisterskich pracują w zawodzie lub odbywają płatne staże. Niestety PRz więcej inwestuje w wydział zarządzania niż WEiI, gdzie w wielu salach wciąż jest sprzęt nadający się tylko na złom.

URZ - dawna filia UMCS - jest tylko edukacja techniczno-informatyczna, więc odpada.

AGH - ceniona uczelnia - na wydział EAIE trudno się dostać, ale warto próbować do końca. Na pierwszym roku matematyka, Linux, elektronika, elektrotechnika, fizyka, WF. Jest też informatyka stosowana nastawiona na wdrażanie technologii niż wytwarzanie. Przejrzyjcie to archiwum.

Podobno specjaliści od mainframe IBM otrzymują 7200 zł miesięcznie i pracują zdalnie. Na kursie trzeba tłuc dużo teorii. Przyjmują tylko najlepszych po średniej, dlatego walczcie o oceny. Są też inne szkolenia, np. Cisco (płatny), a także firmy organizują warsztaty. Są koła naukowe. AGH i PRz mają podobny program nauczania i zbliżony poziom. Jeśli zależy ci na czym więcej, zostaje Wrocław i Warszawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2015r. 10:44  
Cytuj
Pisząc, że informatyka nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic, dajesz o sobie poznać, zę tak naprawdę nic nie wiesz.
Informatyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków, i co raz więcej bezrobotnych po tym, ale z drugiej strony dobrych programistów wciąż potrzeba.
Web jest może na topie, ale to są jedne z najniższych zarobków w dziedzinie informatyki.
Na URz jest też informatyka, a nie tylko edukacja techniczno-informatyczna.
Informatyka na PRz ma bardzo dobry plan studiów, niektóre przedmioty są dość unikalne.
Co do STW to znam kilka osób co zarabiają duże pieniądze jako informatyk.
W obecnych czasach informatyk to nie jest jakiś szczególnie wybitny zawód, tak może było w lata 80, 90. W dużych miastach w innych zawodach można zarobić znacznie więcej, ale jest jeden wymóg o którym ktoś pisał- języki obce. Często to znajomość języka jest na pierwszym miejscu, a zdolności techniczne na drugim.
Najlepsza informatyka to chyba jest na Uniwersytecie Warszawskim, wydział MiM.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 Lut 2015r.
Skąd: Katowice
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2015r. 11:50  
Cytuj
goodWitam. Ja studiuję prawo w Katowicach.ok
Informatykó według mnie jest masa teraz - na każdej uczelni jest przedmiot tego typu.......zapytanie

[url=http://www.makita.sklep.pl]milwaukee zestaw[/url]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 4 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2015r. 12:14  
Cytuj
Hej, ja studiuję informatykę na UJ, co nie znaczy że zacznę odrazu wychwalać, aczkolwiek nie narzekam. To slowem wstępu ;).

Powiem tak, przede wszystkim zmień nastawienie do studiowania. Jak sama nazwa wskazuje idziesz na studia, aby się uczyć. Typowo polskie myslenie, że po studiach nie ma pracy to BUJDA, ale trochę prawdy w tym jest, czemu? Ano temu bo wielu ludzi idzie na byle jaką uczelnię, którą każdy może skończyć, i nawet wcale nie przykłada się do nauki. Pracodawny przecież głupi nie są i wiedzą jak studeni często kończą uczelnie, nieprawda? Czemu jest to bujda? Studia to DARMOWE możliwości, należy to docenić. Powiem jakie to możliwości są na UJ. Jest bardzo duże zaplecze naukowe, wiele kół naukowych dysponujących dużymi środkami, wypowiadających się na arenie naukowej. Jest koło microsoftu, w którym możesz przejść wszelakie kursy potwierdzone certyfikatem. UJ współpracuje z wieloma firmami jak Microsoft, Google, Facebook, ABB, Sabre. Wielu studentów wyjeżdża na różne staże do USA czy UK i nawiązuje długotrwałą współpracę z tymi firmami. Jeśli jesteś bardzo dobry to możesz brać stypendium.

Teraz zupełnie obiektywnym okiem. Dużo ostatnimi czasy się zmieniło, przede wszystkim AGH to już nie jest ta sama renoma co kilka lat temu. Studenci informatyki z AGHu nie są ani troche wywyższani przez pracodawców. Już studenci UJ bardziej, czemu? Ponieważ informatyka jest lepsza na uniwersytecie. Na uniwersytecie uczysz się myśleć, rozumieć wszystko. Nie będę tego tłumaczyć, proszę jednak osoby, które wcale nie studiowały o nie wypowiadanie się. Kiedy idziesz do pracy i tak wielu rzeczy musisz się nauczyć, przejść jakieś kursy. Lepsza jest więc osoba, która szybko to pojmie.

Jeśli jesteś super z informatyki i przede wszystkim matematyki i możesz dostać się na Uniwersytet Warszawski, to wal tam. Tam jest zdecydowanie najlepsza informatyka w Polsce. Pracodawcy dobrze o tym wiedza, jak zostaniesz w Warszawie dodatkowo to gwarantuje ze bedziesz zarabiac krocie. Oczywiście Politechnika Warszawska też super opcja, wydział MiNi oraz EiTi mocno ze sobą rywalizują, Wydział Elektryczny jest mocno w tyle. Informatyka na wydziałach MiNi i EiTi jest mocno uniwersytecka stąd jej poważanie. Dość chwalona jest Politechnika Wrocławska, o niej dużo nie wiem to się nie wypowiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2015r. 18:47  
Cytuj
CYTAT
Coraz częściej mówi się, że informatyka to kierunek, w którym specjaliści będą zawsze potrzebni. Kocham to, co robię i dlatego chciałbym w przyszłości podjąć pracę w tym zawodzie. Wszystkie firmy jednak potrzebują udokumentowania tego co potrafię. A może znacie firmy, które dają szansę samouczkom? Ja niestety obracam się wśród ludzi którzy skończyli studia i dopiero wtedy znaleźli pracę. Możecie mi coś podpowiedzieć.


Jeśli jestes taki dobry, powinieneś sam sobie pracę zorganizować. Założyć własną firmę.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 Lut 2015r.
Skąd: Katowice
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2015r. 17:41  
Cytuj
air kiss Witam. Zgadzam się z wypowiedziami.good Ale niekoniecznie nalezy być informatykiem, bo nawet nim nie będąc- musi sie znać na programachuśmiech itd





Wszystkim życzę wszystkiego najlepszegowykrzyknik

[url=http://www.makita.sklep.pl]milwaukee zestaw[/url]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »