NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Kamera złapie za czerwone na Rondzie,
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 17:06  
Cytuj
Czytam dzisiaj gazetę Motor 49/2014 i piszą o radarach robiących fotki za czerwone światło. Nie musi być tabliczki o fotoradarze bo nie mierzy prędkości. Pierwsze 21 miast dostanie ten prezent przed świętami. Stalowa Wola jest na tej liście. Koniec z jazdą na późnym pomarańczowym bo zaboli.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 17:06  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 17:54  
Cytuj
Bardzo dobrze, najwięcej będą psioczyć kierowcy taxi, pizzeri i ciężarówek. Po to jest czerwone żeby się zatrzymać i ustąpić pierwszeństwa tym na zielonym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 19:06  
Cytuj
Był artykuł u konkurencji że w stalowej ma zostać zamontowany na skrzyżowaniu koło Patrioty w styczniu. Może i słusznie i dobrze piszecie tylko dlaczego nie można zrobić tej zielonej linii albo kupić liczników czasu przejazdu ile by to uprościło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2014r. 19:33  
Cytuj
Bo zamiast tego radni wolą kupić sobie jakiś elektroniczny badziew do oddawania głosów na sesji, to dla nich jest priorytet. W końcu podnieść rękę na głosowaniu to zbyt duży wysiłek. Liczniki nad sygnalizatorami to piękna sprawa, mogli by zrobić w stw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 26 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 07:05  
Cytuj
Takie liczniki, to na Brandwickiej powinni obowiąźkowo zamontować. Ograniczenie jest do 70, jadąc z taką prędkością trudno jest wyhamować, kiedy nagle wskakuje pomarańcza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 08:23  
Cytuj
będzie radar to skończy sie późne zielone, czy pomarańczowe jak to mówią "fachowcy" umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 09:07  
Cytuj
Liczniki przy sygnalizatorze są bardzo fajne, pomagają usystematyzować jazdę, odpowiednio wcześniej przygotować sie do startu (teraz w stw będąc piątym w kolejce zdarza mi się nie zdążyć przejechać na jednym cyklu, taki kierowcy mają zryw). Zmniejsza też to stres, bo wiesz ile jeszcze postoisz i zamiast klnąć pod nosem rzucasz okiem, że jeszcze 10 sekund i jest luz.

Niemniej jednak nie wiem czy w stw zdałoby to egzamin. Nie znam systemu sterowania sygnalizacją, ale jeżeli zapala Ci się czerowne, bo samochody nadjeżdżające z prawej i lewej (prostopadła jezdnia) jadące prosto mają zielone, to przy Twoim czerownym wyświetla się czas. Co w sytuacji, gdy w tym momencie dojedzie z prawej albo z lewej (prostopadła jezdnia)samochód skręcający w lewo (osobny pas)? Dostawia się w kolejce i system chyba wstawia go po jadących prosto, a przed nas. Co wtedy z licnzikiem czasu dla tych co mają zielone i dla nas z czerownym? Myślicie, że sterowanie sygnalizacją w stw może współistnieć z tymi licznikami?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 09:50  
Cytuj
CYTAT
będzie radar to skończy sie późne zielone, czy pomarańczowe jak to mówią "fachowcy" umiech

Jaki radadar?Radar na drodze jest do określania prędkości pojazdu,a to nazywa się urządzenie rejestrujące przejazd na czerwonym świetle i jest nadzorowane jak fotoradary przez ITD.Znowu brak wiedzy naszego forumowego "fachowca".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 11:55  
Cytuj
CYTAT
Jaki radadar?Radar na drodze jest do określania prędkości pojazdu,a to nazywa się urządzenie rejestrujące przejazd na czerwonym świetle i jest nadzorowane jak fotoradary przez ITD.Znowu brak wiedzy naszego forumowego "fachowca"


A co to za różnica?? grunt że będzie łapać tych co lubią na czerwonym jeździć, a jak by nie patrzył to jedno z grozniejszych wykroczeń.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 12:04  
Cytuj
CYTAT

Jaki radadar?

Ktoś tu się chciał na siłę dopieprzyć i pofilozofować. Ja się zatem zapytam, czymże jest radadar?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 12:15  
Cytuj
CYTAT

A co to za różnica?? .

A jednak różnica,dwa różne urządzenie i służące w dwóch róznych sytuacjach na drodze.Andrzejek"fachowiec"w tematach nie powinien pisać tego co gdzieś usłyszy tylko jaki jest stan prawny czy rzeczewisty.Co do reszty zgadazm się,że wreszcie będzie porządek z przejeżdzającymi na czerwonym świetle.Takie urządzenia powinny być zainstalowane na kazdym skrzyżowaniu świetlnym.
P.s
Radar ma wiele zastosowań między innymi na drodze służy do pomiaru prędkości przejeżdzających pojazdów,ale na pewno nie robi zdjęć pojazdów przejeżdzających na czerwonym świetle.Mam rację Andrzejek czy masz jakieś inne wytłumaczenie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 14:28  
Cytuj
Może, żeby było latwiej proponuję przeczytać i skończyć przekomarzanie się:

http://www.magaz(...),1019264

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 14:59  
Cytuj
Powinni to zamontować nie na rondzie tylko na Staszica na przrjsciu dla pieszych obok Delikatesów.Tam barany nie jeżdżą jak pisze Jacek na póznym pomarańczowym tylko nagminnie na czerwonym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 17:16  
Cytuj
CYTAT (doktor )

Jaki radadar?Radar na drodze jest do określania prędkości pojazdu,a to nazywa się urządzenie rejestrujące przejazd na czerwonym świetle i jest nadzorowane jak fotoradary przez ITD.Znowu brak wiedzy naszego forumowego "fachowca".


Radar to określenie umowne. Rejestrator czy radar? Jakie ma znaczenie nazewnictwo w tym przypadku? Wiedziałeś doskonale o co mi chodzi. Chciałeś zabłysnąć, średnio wyszło.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 13 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 17:25  
Cytuj
I bardzo dobrze, że takie coś będzie. Na skrzyżowaniu obwodnicy z Brandwickiej też powinno. Sama byłam tam świadkiem wypadku jak samochód jechał na czerwonym i wpadł na samochód jadący obwodnicą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2014r. 22:05  
Cytuj
CYTAT

Radar to określenie umowne. Rejestrator czy radar? Jakie ma znaczenie nazewnictwo w tym przypadku? Wiedziałeś doskonale o co mi chodzi. Chciałeś zabłysnąć, średnio wyszło.

A ma bo to dwa różne urządzenia i swłużące do innych celów.Ty taki "fachowiec"w prawie każdym temacie nie powinieneś pisać takich bzdur i tak się kompromitować.To tak jakbyś napisał,że motorówka i samochód to to samo.
P.s
Ja nie potrzebuje błyszczeć tak jak Ty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2014r. 07:57  
Cytuj
doktor a ja myślę że chciałeś się zwyczajnie przyp...ć. Doskonale wiedziałeś o czym piszę.
Można by się dalej przypieprzać bo umowny radar to nie radar tylko rejestrator prędkości i tu Doktorku sam się myliłeś. umiech

Jesteś czepialski bo mikołaj nie dotarł na czas czy co? Teraz będziesz się mnie czepiał? W prawie każdym temacie czyli w 5 tematach piszę na 100 lub więcej na portalu funkcjonujących? To prawie mnie nie ma a nie jestem wszędzie. Może inaczej, jestem wszędzie tam gdzie ty więc stąd to wrażenie, że udzielam się prawie w każdym temacie.
Piszesz o kompromitacji? Przeczytaj swój wpis, pierwsze zdanie umiech


CYTAT (doktor)
Ja nie potrzebuje błyszczeć tak jak Ty.


To co chcesz udowodnić takim przypieprzaniem się?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2014r. 08:11  
Cytuj
Andrzejek Tak prz..m się bo piszesz bzdury i nie potrafisz przyznać się do nie znajomości tematu(temat Prawo i Sprawiedliwość wykup mieszkań).Mieszasz forumowiczom w glowach swoimi wymysłami i myslisz,że błyszczysz,a tylko wprowadzasz niepotrzebny zamęt między użytkownikami.Zacznij pisać w tematach,o których masz pojęcie,a ja nie będe się p...ł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2014r. 08:47  
Cytuj
CYTAT (doktor)
Andrzejek Tak prz..m się bo piszesz bzdury i nie potrafisz przyznać się do nie znajomości tematu(temat Prawo i Sprawiedliwość wykup mieszkań).Mieszasz forumowiczom w glowach swoimi wymysłami i myslisz,że błyszczysz,a tylko wprowadzasz niepotrzebny zamęt między użytkownikami.Zacznij pisać w tematach,o których masz pojęcie,a ja nie będe się p...ł.


No to teraz będziesz chodził po forum i zaśmiecał każdy wątek ale się nie przypieprzasz umiech Chłopie idź na spacer umiech A ja będę korzystał ze swojego prawa i pisał o czym chcę umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2014r. 09:32  
Cytuj
CYTAT
A ja będę korzystał ze swojego prawa i pisał o czym chcę umiech


Rozumiem przekaz doktora odnośnie Twojej osoby, forum jest po to, aby móc porozmawiać, podzielić się wiedzą, spostrzeżeniami. Każdy ma też prawo się pomylić, być czegoś nie świadomym ale nie każdy potrafi się do tego przyznać lub przyznać racje swojemu rozmówcy. W Twoim przypadku już kilkakrotnie bywało,że jak ktoś miał mocniejsze argumenty, rzetelniejsza wiedzę to nie potrafiłeś przyznać mu racji, tylko trwałeś przy swoim, ucinałeś rozmowę lub pisałeś tak aby "rozeszło się". Nie odbieraj tych słów w negatywny sposób, zwracam tylko uwagę,że tak się dzieje nie tylko w moim odczuciu. Przepraszam za off top.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2014r. 10:08  
Cytuj
CYTAT

A ja będę korzystał ze swojego prawa i pisał o czym chcę umiech

Byle mądrze i bez swoich fantazji tylko według posiadanej wiedzy,a na pewno nie jeden z forumowiczów na tym skorzysta.Jak nie posiadasz wiedzy w danym temacie to po prostu się nie wymądrzaj a zyskasz tym szacunek innych użytkowników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2014r. 18:57  
Cytuj
Co to zamontowali za kamerki wyrastające ze słupów sygnalizacyjnych na skrzyżowaniu przy dawnym Irish Pubie?

Co do łapania na czerwonym, to jest oczywistym że będzie więcej stłuczek, a więc pogorszy ten system bezpieczeństwo. Aczkolwiek kasy w budżecie więcej także premie, odprawy i miesięczne pensje jakie wierni wyborcy robią w rok. Pozostaje kwestia dobrego ustawienia, powinno łapać gdy czerwone już świeci przynajmniej sekundę, nie na pomarańczowym na którym się po prostu jedzie zamiast hamować.

Liczniki nad światłami to coś genialnego w swojej prostocie dlatego tak rzadko spotykane. Brakuje też strzałek warunkowego przejazdu w prawo.

Brawo dla osoby która wpadła na pomysł aby dać lustro na skrzyżowaniu przy Jubilacie, od strony siedziby Sztafety. Teraz idealnie widać czy ktoś nie pruje spod huty zbyt szybko, bo tam wyjeżdżało się na wariata. Koniecznie takie lustro na rondzie przy wyjeździe spod Galerii Prima, koniecznie.

Skrzyżowanie przy Kaprysie to chyba najczęściej przecinane czerwone światło. Kilka dni temu widziałem jak maluszek RNI (tak, tak) przeciął czerwone mimo że z obu stron stały auta... I to nie było wczesne, późne tylko dobra połowa czerwonego, byłby hit internetu ale szedłem nie jechałem i nie mam filmiku, dobrze że ludzie wcześniej przeszli.

Do zrobienia są również światła przy Lotosie.
Skręcając w lewo ze skrzyżowana przy dużym Kościele, nie da rady przejechać z żadną prędkością bo czerwone zapala się tak że nawet z przepisowych 50 trzeba hamować. Czujnik zbyt wrażliwy.

Przy okazji może ktoś podrzuci jakiś link jak często jeżdżą pociągi w Stw, bo na 10 moich przejazdów przez tory (od 10 rano do 3 w nocy)w 6-7 przypadkach mam zaszczyt czekać 5 minut. Co te pociągi jeżdżą co 15minut czy co?

Pozdro,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2014r. 20:31  
Cytuj
CYTAT (doktor)

Byle mądrze i bez swoich fantazji tylko według posiadanej wiedzy,a na pewno nie jeden z forumowiczów na tym skorzysta.Jak nie posiadasz wiedzy w danym temacie to po prostu się nie wymądrzaj a zyskasz tym szacunek innych użytkowników.


A kolega teraz cenzorem będzie? Będzie tylko krytykował czy także doceniał za prawidłowe odpowiedzi?


rerere liczniki to dobre rozwiązanie, szkoda że nikt na to nie wpadł. Do tego ta kamera i będzie bezpiecznie.


doktor teraz lepiej?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2014r. 21:17  
Cytuj
CYTAT

doktor teraz lepiej?

Tak trzymaj,a cenzorami są moderatorzy i wydaje mi się,że raczej dobrze wykonują swoje obowiązki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2015r. 14:52  
Cytuj
Już rozpoczęli montaż tych urządzeń. Podobno do połowy roku mają być już wszystkie zamontowane.

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/ruszyl-montaz-kamer-rejestrujacych-wjazd-na-czerwonym-trojka-na-poczatek-wideo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »